Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
XL-Byggslingan
2018-02-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Oskar Svärd
Tvärreds IF
1:48:26.650510
78.3p
2
Emil Lundborg
Sya SK
1:48:28.650710
+2.100
78.2p
3
Erik Nero
Mullsjö SOK
1:48:36.651510
+10.900
78.1p
4
Peter Ettling
Finspångs SOK
1:50:21.662090
+1:55.11480
76.4p
5
Erik Hägg
Finspångs SOK
1:50:40.663900
+2:13.13290
76.1p
6
Henrik Albertsson
Sya SK
1:50:50.664960
+2:24.14350
75.9p
7
Fredrik Nilsson
Nybro Ski
1:52:54.677330
+4:28.26720
74.0p
8
Oskar Grangert
IK Nocout.se
1:53:22.680160
+4:56.29550
73.6p
9
Tomas Hagström
Sya SK
1:56:02.696170
+7:36.45560
71.3p
10
Johannes Knoll
Nybro Ski
1:56:34.699370
+8:08.48760
70.9p
11
Henrik Ulldahl
Jönköpings OK
1:56:51.701080
+8:25.50470
70.7p
12
Tommy Karlsson
Ulrika IK
1:57:22.704170
+8:56.53560
70.2p
13
Christian Ragnar
Berga SOK
1:58:44.712370
+10:18.61760
69.1p
14
David Johansson
Nässjö SF
2:00:36.723540
+12:10.72930
67.7p
15
Henrik Danielsson
Sya SK
2:01:49.730810
+13:23.80200
66.8p
16
Fredric Killén
OK Skogsvargarna
2:01:49.730820
+13:23.80210
66.8p
17
Jonas Hägglund
Sya SK
2:01:51.731000
+13:24.80390
66.8p
18
Pontus Holmberg
Landsbro IF SK
2:02:43.736230
+14:17.85620
66.2p
19
Ulrik Karlsson
Motala Aif SK
2:03:24.740320
+14:58.89710
65.7p
20
Daniel Eklund
Stadium IF
2:03:48.742780
+15:22.92170
65.4p
21
Joakim Jonsson
Eksjö SOK
2:04:19.745870
+15:53.95260
65.0p
22
Gustaf Walther
OK Denseln
2:05:50.754930
+17:24.104320
64.0p
23
Peter Tunek
Södra Vi IF
2:06:12.757170
+17:46.106560
63.8p
24
Hans Brolund
OK Denseln
2:06:20.757950
+17:54.107340
63.7p
25
Rikard Knutsson
Kumla SF
2:06:20.757980
+17:54.107370
63.7p
26
Joakim Assarsson
Nässjö SF
2:06:41.760050
+18:15.109440
63.4p
27
Mats-Olof Lingersjö
SOK Viljan
2:07:22.764110
+18:56.113500
63.0p
28
Henrik Rosenlöf
Boxholm-Ekeby SK
2:07:25.764440
+18:59.113830
63.0p
29
Göran Karlsson
Ödeshögs SK
2:07:35.765400
+19:08.114790
62.9p
30
Henrik Andersson
Nybro Ski
2:07:37.765690
+19:11.115080
62.8p
31
Thomas Johnsson
Nybro Ski
2:07:41.766090
+19:15.115480
62.8p
32
Erik Borg
Horn-Hycklinge IF
2:07:43.766250
+19:17.115640
62.8p
33
Andreas Järnberg
IK Nocout.se
2:07:48.766770
+19:22.116160
62.7p
34
Andreas Sunesson
OK Orion
2:08:11.769050
+19:45.118440
62.5p
35
Fredrik Hermansson
Boxholm-Ekeby SK
2:08:20.769930
+19:54.119320
62.4p
36
Andreas Ekbladh
SOL Tranås
2:08:22.770190
+19:56.119580
62.3p
37
Robert Eriksson
Finspångs SOK
2:09:01.774030
+20:35.123420
61.9p
38
Lars Björkman
IK Nocout.se
2:09:49.778880
+21:23.128270
61.4p
39
Per-Anders Fransson
Lenhovda IF
2:09:54.779340
+21:28.128730
61.4p
40
Pontus Appel
SOK Aneby
2:10:08.780700
+21:41.130090
61.3p
41
Patrik Lindqvist
Axa SC
2:10:20.781900
+21:53.131290
61.1p
42
Niklas Björn
Hagfors SF
2:10:20.781930
+21:54.131320
61.1p
43
Erik Mattson
Boxholm-Ekeby SK
2:10:41.784000
+22:14.133390
60.9p
44
Jesper Larsson
Väsby SK
2:10:49.784870
+22:23.134260
60.8p
45
Pär Forsell
Sya SK
2:11:18.787730
+22:52.137120
60.5p
46
Peter Svensson
Linköping
2:11:29.788800
+23:02.138190
60.4p
47
Michael Nilsson
Sya SK
2:11:31.789020
+23:05.138410
60.4p
48
Royne Myrman
Nävekvarn GOIF
2:11:31.789060
+23:05.138450
60.4p
49
Pontus Fritzell
Mullsjö SOK
2:11:43.790270
+23:17.139660
60.3p
50
Stefan Björk
SOK Träff
2:11:57.791660
+23:31.141050
60.2p
51
Roger Johansson
OK Vargen
2:12:30.794980
+24:04.144370
59.8p
52
Mikael Brage
IK Nocout.se
2:12:44.796300
+24:17.145690
59.7p
53
Mattias Hallgren
Linköpings SK
2:12:45.796460
+24:19.145850
59.7p
54
Oskar Peterson
Finspångs SOK
2:12:49.796810
+24:23.146200
59.6p
55
Kalle Axelsson
Sya SK
2:13:11.799000
+24:44.148390
59.4p
56
Mathias Rinaldo
Kisa SK
2:13:31.801020
+25:05.150410
59.2p
57
Joel Sandell
Boxholm-Ekeby SK
2:13:46.802590
+25:20.151980
59.1p
58
Ulf Rydberg
Misterhults Ais
2:14:11.805070
+25:45.154460
58.9p
59
Emil Kalered
No Club
2:14:34.807320
+26:08.156710
58.6p
60
Robert Enemård
IK Tjalve
2:14:35.807450
+26:09.156840
58.6p
61
Marcus Andersson
Axa SC
2:14:42.808120
+26:16.157510
58.6p
62
Tobias Lindroos
Axa SC
2:14:43.808200
+26:16.157590
58.6p
63
Oscar Callenås
Vreta Skid o Mk
2:14:56.809560
+26:30.158950
58.4p
64
Anders Westerberg
Kuddby IF
2:16:01.816020
+27:35.165410
57.8p
65
Björn Rydberg
Söderköpings SK
2:16:03.816290
+27:37.165680
57.8p
66
Jerker Glännefors
Broby GOIF
2:16:06.816530
+27:40.165920
57.8p
67
Patrik Jonsson
Eksjö SOK
2:16:14.817380
+27:48.166770
57.7p
68
Fredrik Malmfors
Skogspojkarnas OK
2:16:23.818240
+27:57.167630
57.6p
69
Dennis Svensson
IFK Stockaryd
2:17:11.823090
+28:45.172480
57.2p
70
Robert Lind
SOK Aneby
2:17:17.823600
+28:50.172990
57.2p
71
Mikael Wikh
Vreta Skid o Mk
2:17:21.824000
+28:54.173390
57.1p
72
Björn Holm
Sya SK
2:17:30.824940
+29:04.174330
57.0p
73
Fredrik Gille
Stadium IF
2:17:35.825480
+29:09.174870
57.0p
74
Harri Sjöblom
Svenljunga IK
2:17:51.827040
+29:25.176430
56.9p
75
Daniel Ljungkvist
Landsbro IF SK
2:18:05.828450
+29:39.177840
56.7p
76
Håkan Erklint
Linköpings SK
2:18:12.829120
+29:46.178510
56.7p
77
Roger Petersson
Ruda IF
2:18:18.829790
+29:52.179180
56.6p
78
Markus Andersson
Linköpings SK
2:18:22.830170
+29:56.179560
56.6p
79
Erik Odell
Axa SC
2:18:54.833380
+30:28.182770
56.3p
80
Fredrik Gustafsson
Karlslunds IF SF
2:19:29.836840
+31:03.186230
56.0p
81
Simon Milton
Södra Vi IF
2:19:48.838710
+31:22.188100
55.8p
82
Mats Rodin
Vallsta SK
2:19:49.838870
+31:23.188260
55.8p
83
Robin Flöisbon
Storebro SC
2:19:52.839170
+31:26.188560
55.8p
84
Niklas Johnsson
Turebergs IF
2:19:59.839810
+31:33.189200
55.7p
85
Daniel Persson
Tidaholm SOK Sisu
2:20:01.840060
+31:35.189450
55.7p
86
Mathias Kall
Sya SK
2:20:10.840980
+31:44.190370
55.7p
87
Anders Hedliden
Linköpings SK
2:20:22.842120
+31:56.191510
55.6p
88
Erik Sundblad
Boxholm-Ekeby SK
2:20:27.842640
+32:01.192030
55.5p
89
Tommy Andersson
Axa SC
2:20:37.843630
+32:11.193020
55.4p
90
Magnus Sivertsson
Nybro Ski
2:20:37.843660
+32:11.193050
55.4p
91
Peter Ramström
Brottby SK
2:20:39.843880
+32:13.193270
55.4p
92
Daniel Hettevik
Åtvidaberg
2:20:50.844910
+32:24.194300
55.3p
93
Ola Hedberg
Vreta Skid o Mk
2:20:51.845050
+32:25.194440
55.3p
94
Bertil Hult
Vreta Skid o Mk
2:21:29.848860
+33:03.198250
55.0p
95
Markus Lundquist
Sya SK
2:21:32.849110
+33:06.198500
55.0p
96
Björn Johansson
Lenhovda IF
2:22:17.853650
+33:51.203040
54.6p
97
Rickard Gustavsson
Eksjö SOK
2:22:45.856490
+34:19.205880
54.4p
98
Mattias Adelman
Norrköpings SK
2:23:02.858150
+34:36.207540
54.2p
99
Kenneth Holgersson
Tidaholm SOK Sisu
2:23:47.862640
+35:21.212030
53.9p
100
Henrik Lenngren
Norrköpings SK
2:23:50.862900
+35:23.212290
53.9p
101
Johan Bahlner
Norrköpings SK
2:24:29.866800
+36:02.216190
53.6p
102
David Lefdén
Sya SK
2:24:40.867900
+36:13.217290
53.5p
103
Johan Åtting
Vreta Skid o Mk
2:25:58.875790
+37:32.225180
52.9p
104
Fredrik Holmquist
Linköpings SK
2:26:16.877590
+37:50.226980
52.7p
105
Jonas Bromö
Vreta Skid o Mk
2:26:20.877970
+37:54.227360
52.7p
106
Samuel Malmfors
Skogspojkarnas OK
2:26:45.880400
+38:18.229790
52.5p
107
Pierre Fridell
Nässjö SF
2:27:33.885280
+39:07.234670
52.1p
108
Daniel Malmgren
Linköpings SK
2:27:36.885550
+39:10.234940
52.1p
109
Peter Eriksson
Linköping
2:27:39.885830
+39:13.235220
52.1p
110
Erik Malmfors
Skogspojkarnas OK
2:28:00.887940
+39:34.237330
51.9p
111
Fredrik Svensson
Karlskrona SOK
2:28:00.887970
+39:34.237360
51.9p
112
Johan Gustavsson
Zinkgruvans IF
2:28:02.888190
+39:36.237580
51.9p
113
Niklas Unosson
Misterhults Ais
2:28:07.888660
+39:41.238050
51.9p
114
Per Gustås
Vreta Skid o Mk
2:28:12.889150
+39:46.238540
51.9p
115
Staffan Andersson
Kisa SK
2:28:21.890080
+39:55.239470
51.8p
116
Magnus Ljung
Trosabygdens OK
2:28:44.892380
+40:18.241770
51.6p
117
Peter Calderon
OK Kolmården
2:28:48.892710
+40:22.242100
51.6p
118
Mattias Bergström
Norrköpings SK
2:29:02.894130
+40:36.243520
51.5p
119
Magnus Petersson
Ruda IF
2:29:45.898450
+41:19.247840
51.2p
120
Magnus Jönsson
Karlskrona SOK
2:30:24.902380
+41:58.251770
50.9p
121
Alfred Emanuelsson
Huddinge
2:30:25.902420
+41:59.251810
50.9p
122
Kristian Holmberg
Ödeshögs SK
2:30:36.903500
+42:09.252890
50.8p
123
Anders Hultman
Södra Vi IF
2:31:13.907230
+42:47.256620
50.6p
124
Johan Berggren
Sya SK
2:31:20.907960
+42:54.257350
50.5p
125
Mikael Steen
Nybro Ski
2:31:28.908760
+43:02.258150
50.5p
126
Johan Petersson
Nybro Ski
2:31:28.908770
+43:02.258160
50.5p
127
Andreas Gustafsson
Linköping
2:31:37.909620
+43:11.259010
50.4p
128
Håvard Eriksen
SOK Viljan
2:32:05.912430
+43:39.261820
50.2p
129
Bo Wass
OK Kolmården
2:32:34.915380
+44:08.264770
50.0p
130
Sven Malmén
Sya SK
2:32:42.916130
+44:16.265520
50.0p
131
Martin Andersson
Sya SK
2:33:17.919690
+44:51.269080
49.7p
132
Tobias Larsson
Sya SK
2:33:19.919800
+44:52.269190
49.7p
133
Joakim Ax
Ödeshögs SK
2:33:31.921040
+45:05.270430
49.6p
134
Nils Wiklund
Sya SK
2:33:55.923490
+45:29.272880
49.5p
135
Jan-henrik Jansson
ASK Växjö
2:34:06.924580
+45:40.273970
49.4p
136
Martin Johansson
Linköpings SK
2:34:34.927350
+46:08.276740
49.2p
137
Rasmus Karlsson
SOL Tranås
2:34:45.928430
+46:19.277820
49.1p
138
Andreas Pettersson
SOK Aneby
2:36:56.941540
+48:30.290930
48.3p
139
Torbjörn Andersson
No Club
2:37:15.943490
+48:49.292880
48.2p
140
Patrick Pettersson
SOK Aneby
2:37:39.945810
+49:13.295200
48.0p
141
Daniel Vårdstedt
Sya SK
2:38:05.948410
+49:39.297800
47.8p
142
Åke Johansson
No Club
2:38:13.949210
+49:47.298600
47.8p
143
Niklas Fungbrandt
OK Gränsen
2:38:18.949710
+49:52.299100
47.8p
144
John-william Momark
No Club
2:38:29.950870
+50:03.300260
47.7p
145
Johan Gustafsson
Axa SC
2:38:58.953730
+50:32.303120
47.5p
146
Kåre-Ivar Skaro
Tjustbike and run
2:39:28.956760
+51:02.306150
47.3p
147
Henrik Eng
Sya SK
2:39:42.958150
+51:16.307540
47.2p
148
Leif Vallander
Axa SC
2:40:21.962010
+51:55.311400
47.0p
149
Matti Sirkiä
Linköpings SK
2:40:37.963670
+52:11.313060
46.9p
150
Ola Götesson
Karlskrona
2:40:48.964710
+52:22.314100
46.9p
151
Folke Lindroos
Lenhovda IF
2:40:51.965090
+52:25.314480
46.8p
152
Marcus Nero
Mullsjö SOK
2:41:26.968500
+52:59.317890
46.6p
153
Peter Jaldefeldt
Södra Vi IF
2:41:47.970650
+53:21.320040
46.5p
154
Robin Gunnarsson
Umara SC
2:42:47.976600
+54:20.325990
46.2p
155
Ulrik Abelson
Åtvidabergs IF
2:43:07.978650
+54:41.328040
46.0p
156
Josef Rundqvist
Borensbergs IF SK
2:43:31.981060
+55:05.330450
45.9p
157
Patrik Andersson
Sya SK
2:43:32.981170
+55:06.330560
45.9p
158
Per Marklund
Skogspojkarnas OK
2:44:49.988840
+56:23.338230
45.5p
159
Rikard Silverhöjd
Burseryds IF
2:46:17.997650
+57:51.347040
45.0p
160
Erik Elwing
Jönköping
2:46:45.1000470
+58:19.349860
44.8p
161
Johan Garp
Zinkgruvans IF
2:47:03.1002280
+58:37.351670
44.7p
162
Magnus Zetterberg
Broby GOIF
2:47:23.1004290
+58:57.353680
44.6p
163
Christian Borrie
Axa SC
2:48:19.1009880
+59:53.359270
44.3p
164
Ulf Henryson
Gamleby OK
2:48:23.1010220
+59:57.359610
44.3p
165
Gustav Svedlund
Vreta Skid o Mk
2:49:04.1014320
+1:00:38.363710
44.1p
166
Lars Kroon
Sya SK
2:49:40.1017990
+1:01:14.367380
43.9p
167
Andreas Adolfsson
Zinkgruvans IF
2:49:47.1018670
+1:01:21.368060
43.8p
168
Henric Cederlund
Team Lewa Sport
2:50:38.1023740
+1:02:12.373130
43.6p
169
Petter Hermansson
No Club
2:52:39.1035890
+1:04:13.385280
42.9p
170
Bernd Huck
Burseryds IF
2:54:54.1049320
+1:06:28.398710
42.3p
171
Krister Hagström
Söderköpings SK
2:58:26.1070590
+1:10:00.419980
41.3p
172
Karl-Anders Andersson
Södra Vi IF
2:58:41.1072070
+1:10:15.421460
41.2p
173
Niklas Andersson
Stadium IF
2:58:43.1072200
+1:10:16.421590
41.2p
174
Mikael Gustafsson
SOL Tranås
2:58:48.1072740
+1:10:22.422130
41.2p
175
Victor Rocha
Slussfors IK
3:01:53.1091250
+1:13:27.440640
40.3p
176
Pontus Juhlin
Sya SK
3:02:33.1095240
+1:14:07.444630
40.2p
177
Christian Hellström
Stadium IF
3:02:43.1096260
+1:14:17.445650
40.1p
178
Per Karlsson
Stadium IF
3:03:12.1099180
+1:14:46.448570
40.0p
179
Peter Dahl
Åf SK
3:03:27.1100630
+1:15:01.450020
39.9p
180
Johan Wirenmark
IK Nocout.se
3:04:48.1108720
+1:16:22.458110
39.6p
181
Fredrik Wirenmark
IK Nocout.se
3:04:49.1108840
+1:16:23.458230
39.6p
182
Robin Liljestrand
Stadium IF
3:05:25.1112460
+1:16:59.461850
39.4p
183
Mattias Hedin
Axa SC
3:05:32.1113190
+1:17:06.462580
39.4p
184
Johan Svenningsson
Tunafors SK
3:07:13.1123290
+1:18:47.472680
39.0p
185
Swante Welander
Sya SK
3:15:01.1170010
+1:26:35.519400
37.1p
186
Alexander Konradsson
Linköpings SK
3:15:59.1175870
+1:27:33.525260
36.9p
187
Björn Dahlqvist
Accenture IF
3:16:20.1177930
+1:27:54.527320
36.8p
188
Anders Hellsten
No Club
3:21:43.1210290
+1:33:17.559680
35.7p
189
Kristian Jönsson
Stadium IF
3:32:08.1272780
+1:43:42.622170
33.6p
190
Anders Bernholtz
Sya SK
3:40:01.1320030
+1:51:35.669420
32.2p
-
Rolf Garner Rönne
København SK
23:59:57.8639600
-
Kristoffer Nilsén
Ålems Orienteringsklubb
23:59:58.8639700
-
Tobias Tann
Fmv-Sport
23:59:58.8639700
-
Thomas Nordman
IK Nocout.se
23:59:59.8639800
-
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
23:59:59.8639800
-
Ulf Westlund
Anderstorps OK
23:59:59.8639800
-
Kristian Furuskog
Berga SOK
23:59:59.8639800
-
Martin Hammarlund
Motala Aif SK
23:59:59.8639800
-
Alexander Karlsson
Linköpings SK
23:59:59.8639800
-
Mattias Wikström
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
-
Ola Larsson
Linköpings SK
23:59:59.8639800
-
Jan Thollander
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Hans Egbert
Sya SK
23:59:59.8639800
-
Ludwig Andersson
Broby GOIF
23:59:59.8639800
-
Lars Karlsson
Ödeshögs SK
23:59:59.8639800
-
Alexander Friberg
Sya SK
23:59:59.8639800
-
Linus Bornmar
IK Nocout.se
23:59:59.8639800
-
Andreas Schöndell
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Tobias Svensson
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
-
Donny Johansson
Kisa SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)