Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Västgötaloppet Tävling
2018-02-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Dan Moberg
IFK Skövde SK
1:54:19.685840
85.8p
2
Jörgen Fherm
IK Höa
1:59:12.715140
+4:53.29200
81.3p
3
Anders Sörensson
Team Swedemount SC
2:01:23.728290
+7:04.42350
79.4p
4
Gustaf Ljungberg
Ulricehamns IF
2:02:12.733110
+7:52.47170
78.7p
5
Mattias Carlzon
Ulricehamns IF
2:06:36.759560
+12:17.73620
75.3p
6
Magnus Hamp
IK Stern
2:06:37.759690
+12:18.73750
75.3p
7
Anders Carlson
SOK 68
2:08:22.770150
+14:03.84210
74.0p
8
Conny Eskilson
Eksjö SOK
2:08:42.772190
+14:23.86250
73.7p
9
Mattias Bryntesson
Trollhättans SOK
2:10:56.785580
+16:37.99640
72.2p
10
Jonas Peterson
Borås GIF
2:11:20.787980
+17:01.102040
71.9p
11
Mattias Nygren
Ulricehamns IF
2:12:37.795610
+18:17.109670
71.0p
12
Anders Stenberg
Burseryds IF
2:12:39.795840
+18:20.109900
71.0p
13
Peder Gustavsson
Ulricehamns IF
2:12:41.796060
+18:22.110120
71.0p
14
Larz Andersson
Karlslunds IF SF
2:13:19.799810
+18:59.113870
70.6p
15
Roger Svenningsson
Mullsjö SOK
2:15:44.814370
+21:25.128430
69.0p
16
Martin Höglund
Sundbybergs IK
2:16:34.819330
+22:14.133390
68.5p
17
Christian Lyckehed
Torestorps IF
2:18:16.829520
+23:56.143580
67.4p
18
Rickard Lindholm
IFK Helsingborg
2:19:58.839790
+25:39.153850
66.4p
19
Patric Smedberg
Elmhults SC
2:21:57.851610
+27:37.165670
65.3p
20
Fredrik Runesson
IK Stern
2:22:48.856780
+28:29.170840
64.8p
21
Anders Magnusson
IK Stern
2:22:49.856840
+28:30.170900
64.8p
22
Oscar Eriksson Ekdahl
Ulricehamns IF
2:23:49.862830
+29:29.176890
64.3p
23
Martin Kristensson
Öxabäcks Vinter-IK
2:24:00.863940
+29:41.178000
64.2p
24
Emil Carlson
IK Uven
2:24:48.868780
+30:29.182840
63.7p
25
Peter Wernklev
Borgstena IF
2:25:20.871900
+31:00.185960
63.4p
26
Markus Qvarnström
IK Hakarpspojkarna
2:25:52.875140
+31:33.189200
63.1p
27
Johan Käll
Borås GIF
2:25:57.875620
+31:37.189680
63.1p
28
Johan Carlsson Carlsson
Kinna
2:26:26.878540
+32:07.192600
62.9p
29
Ulf Johnsson
Svenljunga IK
2:26:59.881880
+32:40.195940
62.6p
30
Tobias Hendén
Högaborgs Athleter
2:27:39.885800
+33:19.199860
62.2p
31
Fredrik Persson
IK Stern
2:28:54.893310
+34:34.207370
61.6p
32
Stefan Melby
Ringhals IF
2:29:11.895030
+34:51.209090
61.4p
33
Öivind Haugaard
No Club
2:30:14.901370
+35:55.215430
60.9p
34
Richard Brankell
Göteborgs SK
2:30:31.903030
+36:11.217090
60.8p
35
Stefan Karlsson
Ronneby OK
2:31:10.906900
+36:50.220960
60.5p
36
Jens Wademyr
Grönahögs IK
2:31:15.907420
+36:55.221480
60.4p
37
Clas Olsson
Äspereds IF
2:31:34.909340
+37:15.223400
60.3p
38
karl selander
Grönahögs IK
2:31:55.911470
+37:36.225530
60.1p
39
Mattias Bülow
SOK Aneby
2:32:03.912220
+37:43.226280
60.0p
40
Fredrik Stjärnvy
IF Rigor
2:32:16.913580
+37:57.227640
59.9p
41
Patrik Meijer
Linköpings SK
2:32:31.915020
+38:11.229080
59.8p
42
Henrik Svensson
SOK 68
2:32:40.915910
+38:20.229970
59.8p
43
Viktor Mazko
SF Vershina
2:32:51.917080
+38:32.231140
59.7p
44
Kimmo Kurkinen
Borås GIF
2:33:01.918090
+38:42.232150
59.6p
45
Todor Lillevars
Herrljunga Skid o OL
2:33:08.918790
+38:49.232850
59.5p
46
Fredrik Hedlund
Ronneby OK
2:33:32.921150
+39:13.235210
59.3p
47
Robert Gotting
Grönahögs IK
2:33:51.923000
+39:31.237060
59.2p
48
ulf lövgren
Volvo IF
2:34:46.928580
+40:27.242640
58.8p
49
Mattias Ramsö
Axa SC
2:35:18.931720
+40:58.245780
58.5p
50
Fredrik Nero
Ellos IF
2:35:30.932900
+41:10.246960
58.4p
51
Lennart Bengtsson
Falkenbergs OK
2:35:47.934610
+41:27.248670
58.3p
52
Jonas Lycke
Anderstorps OK
2:36:20.937900
+42:00.251960
58.1p
53
Michael Hellström
Högaborgs Athleter
2:37:28.944710
+43:08.258770
57.6p
54
Oscar Lipschutz
Axa SC
2:37:43.946210
+43:23.260270
57.5p
55
Daniel Holm
Tidaholm SOK Sisu
2:37:50.946950
+43:31.261010
57.4p
56
Tony Henriksson
Ronneby OK
2:37:55.947410
+43:35.261470
57.4p
57
Daniel Olsson
Äspereds IF
2:38:11.949020
+43:51.263080
57.3p
58
André Nilsson
Örby
2:38:43.952210
+44:23.266270
57.0p
59
Magnus Stenvall
IK Hakarpspojkarna
2:39:06.954530
+44:46.268590
56.9p
60
Daniel Josefsson
Apladalens Lk
2:39:50.958910
+45:30.272970
56.5p
61
Thomas Riggers
Axa SC
2:40:09.960870
+45:50.274930
56.4p
62
Robett Karlsson
ASK Växjö
2:41:19.967890
+47:00.281950
55.9p
63
Thomas Hylander
No Club
2:41:38.969740
+47:19.283800
55.8p
64
Glenn Andersson
Ätrans IF
2:42:16.973590
+47:57.287650
55.5p
65
Henrik Larsson
IF Hallby SOK
2:42:23.974280
+48:04.288340
55.5p
66
Hans Utter
IK Ymer
2:42:54.977360
+48:35.291420
55.3p
67
Niklas Karlsson
IFK Mockfjärd
2:42:58.977720
+48:38.291780
55.3p
68
Fredrik Bergman
IK Stern
2:44:02.984120
+49:42.298180
54.8p
69
Roger Grundström
Burseryds IF
2:44:47.988610
+50:27.302670
54.5p
70
Björn Fredriksson
Vaggeryds SOK
2:44:50.988920
+50:30.302980
54.5p
71
Peter Jonsson
Västerviks OK
2:45:02.990190
+50:43.304250
54.4p
72
Roland Johansson
Främmestads IK
2:45:23.992280
+51:04.306340
54.3p
73
Jimmy Gustavsson
Axa SC
2:45:48.994730
+51:28.308790
54.1p
74
Morten Lander
Kbh
2:46:09.996850
+51:50.310910
54.0p
75
Peter Håkansson
Växjö
2:46:15.997430
+51:55.311490
54.0p
76
Samuel Ahlberg
IFK Österbymo
2:46:15.997440
+51:56.311500
54.0p
77
Marcus Björk
IFK Skövde SK
2:46:18.997740
+51:59.311800
53.9p
78
Fredrik Windell
Borås SK
2:46:41.1000050
+52:22.314110
53.8p
79
Håkan Götesson
Bottnaryd IF
2:46:50.1000910
+52:30.314970
53.7p
80
Per Blad
Ljungskile FK
2:47:15.1003480
+52:56.317540
53.6p
81
Staffan Kanen
Vallda
2:47:42.1006170
+53:23.320230
53.4p
82
Daniel Nilsson
OK Landehof
2:47:44.1006340
+53:25.320400
53.4p
83
Johan Heidenvall
Tidaholm SOK Sisu
2:48:16.1009520
+53:56.323580
53.2p
84
Peter Sallenhag
IFK Helsingborg
2:48:27.1010640
+54:08.324700
53.1p
85
Mattias Klingberg
Ljungskile FK
2:48:40.1011940
+54:21.326000
53.0p
86
Thomas Bergh
Lidköpings VSK
2:50:16.1021590
+55:57.335650
52.4p
87
Tomas Fredriksson
Vänersborg
2:50:32.1023120
+56:12.337180
52.4p
88
Harald Hasselblad
Axa SC
2:50:43.1024200
+56:23.338260
52.3p
89
Jonas Hagelin
Göteborgs SK
2:50:53.1025280
+56:34.339340
52.2p
90
Peter Svensson
Nybro Ski
2:51:14.1027340
+56:55.341400
52.1p
91
Conny Magnusson
Nässjö SF
2:53:39.1041800
+59:19.355860
51.2p
92
Björn Andersson
ASK Växjö
2:53:41.1042000
+59:21.356060
51.2p
93
Martin Andersson
CK
2:53:45.1042460
+59:26.356520
51.2p
94
Jerome Manceau
Aktivitus Sports Club
2:53:57.1043600
+59:37.357660
51.1p
95
Daniel Påhlstorp
IF Ski Team Skåne
2:54:22.1046120
+1:00:02.360180
51.0p
96
Mattias Ellison
IK Stern
2:54:32.1047180
+1:00:13.361240
50.9p
97
Pär Olsson
Björnstorps IF
2:55:38.1053750
+1:01:19.367810
50.6p
98
Michael Lekenstam
IF Hallby SOK
2:55:46.1054550
+1:01:27.368610
50.5p
99
Magnus Linnér
Alvesta SOK
2:55:48.1054780
+1:01:29.368840
50.5p
100
Tommy Jonsson
Ryda SK
2:57:23.1064280
+1:03:04.378340
50.0p
101
Lars Sand
No Club
2:59:15.1075470
+1:04:56.389530
49.4p
102
Mattias Sannerholm
IK Stern
2:59:17.1075640
+1:04:58.389700
49.4p
103
Daniel Håkansson
IK Hakarpspojkarna
3:00:50.1084980
+1:06:31.399040
48.9p
104
Joakim Bergfors
IK Stern
3:06:11.1117040
+1:11:52.431100
47.2p
105
Tommy Alexandersson
Borås SK
3:11:59.1151800
+1:17:39.465860
45.6p
106
Lasse Roos
Axa SC
3:16:42.1180180
+1:22:23.494240
44.3p
107
Anders Wallqvist
IF Hallby SOK
3:17:58.1187730
+1:23:38.501790
44.0p
108
Niclas Hermansson
Axa SC
3:33:30.1280990
+1:39:11.595050
40.3p