Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Medelpad Classic Ski
2018-02-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
22km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tove Eriksson
Stockviks SF
1:13:10.438940
67.0p
2
Jessica Häggqvist
Bondsjöhöjdens IK
1:20:26.482550
+7:16.43510
61.0p
3
Sanna Näslund
Bondsjöhöjdens IK
1:20:51.485010
+7:40.45970
60.6p
4
Annemarie Strömsten
Bondsjöhöjdens IK
1:26:38.519700
+13:27.80660
56.6p
5
Ellinor Fransson
Ärla IF
1:28:05.528440
+14:55.89400
55.7p
6
Sophie Pettersson Dahl
Tynderö IK
1:31:15.547460
+18:05.108420
53.7p
7
Alva Dahlin
Kovlands IF
1:31:50.550900
+18:39.111860
53.4p
8
Linn Gradin
Stöde IF
1:31:56.551580
+18:46.112540
53.3p
9
Olivia Lundström
Stockviks SF
1:34:23.566240
+21:13.127200
51.9p
10
Moa Larsson
Stöde IF
1:35:45.574420
+22:34.135380
51.2p
11
Anna Gomez
Bondsjöhöjdens IK
1:38:02.588170
+24:52.149130
50.0p
12
Anna Eriksson
Ljustorps IF
1:38:14.589300
+25:03.150260
49.9p
13
Nanna Grönborg
Kovlands IF
1:38:24.590330
+25:13.151290
49.8p
14
Nina Myhrgren
Sundsvall
1:42:29.614830
+29:18.175790
47.8p
15
Sofia Hänström
Sundsvall
1:42:59.617850
+29:49.178810
47.6p
16
Ulrika Burvall
Sundsvall
1:43:57.623630
+30:46.184590
47.2p
17
Anna-karin Östlund
Kovlands IF
1:46:25.638460
+33:15.199420
46.1p
18
Sofia Höglund
Bergeforsens SK
1:47:00.641970
+33:50.202930
45.8p
19
Agnes Källström
IFK Sala
1:47:11.643040
+34:01.204000
45.7p
20
Lotta Wall Boholm
Bredsands Skol IF
1:47:11.643070
+34:01.204030
45.7p
21
Anette Viksell Mattsson
Ljustorps IF
1:48:03.648250
+34:53.209210
45.4p
22
Therese Gunnarsson
Stockholm
1:49:50.658990
+36:40.219950
44.6p
23
Eva Thoresson-norin
Ingen klubb
1:53:06.678520
+39:55.239480
43.4p
24
Sofia Lindén
Selånger SOK
1:55:22.692150
+42:12.253110
42.5p
25
Anna-maja Nordin
Bergeforsens SK
1:56:02.696110
+42:51.257070
42.3p
26
Marianne Falberg
Indal
2:00:39.723800
+47:28.284760
40.6p
27
Towe Emtfeldt
Stockviks SF
2:01:43.730210
+48:32.291170
40.3p
28
Kicki Bredal
Sundsvall
2:07:37.765670
+54:27.326630
38.4p
29
Charlotte Karlsson
Sundsvall
2:09:07.774680
+55:57.335640
38.0p
30
Lisbeth Hedlöf
Sundsvall
2:09:54.779330
+56:43.340290
37.7p
31
Sofi Nordfeldt
Nyköping
2:12:20.793950
+59:10.354910
37.1p
32
Erika Öberg
Bergeforsens SK
2:13:18.799780
+1:00:08.360740
36.8p
33
Sara Stefansson
Stockholm
2:13:25.800490
+1:00:15.361450
36.7p
34
Ann-kristin Bladh
Bergeforsens SK
2:14:10.804920
+1:00:59.365880
36.5p
35
Linda Bruneryd
Kovlands IF
2:15:03.810250
+1:01:53.371210
36.3p
36
Gunilla Enerud
Bergeforsens SK
2:15:06.810530
+1:01:55.371490
36.3p
37
Ingrid Nylander
Sundsvalls OK
2:16:17.817600
+1:03:06.378560
36.0p
38
Carina Gustafsson
Timrå SOK
2:17:14.823380
+1:04:04.384340
35.7p
39
Elvy Petersson
Sundsvall
2:17:47.826660
+1:04:37.387620
35.6p
40
Olivia Karlsson
Kovlands IF
2:22:09.852890
+1:08:59.413850
34.5p
41
Kristina Blombäck
Sundsvall
2:22:54.857350
+1:09:44.418310
34.3p
42
Monica Äijä-lendin
Strömnäs
2:22:54.857360
+1:09:44.418320
34.3p
43
Gitte Leth
Sundsvalls OK
2:23:21.860090
+1:10:11.421050
34.2p
44
Christina Flordal
Sundsvalls OK
2:24:01.864010
+1:10:50.424970
34.0p
45
Inger Lorentzson
Sundsvalls OK
2:24:29.866800
+1:11:18.427760
33.9p
46
Sara Sellstedt
Sundsvall
2:24:30.866940
+1:11:20.427900
33.9p
47
Elisabet Lundgren
Sundsvalls OK
2:27:06.882530
+1:13:55.443490
33.3p
48
Kerstin Brunn
Sundsvalls OK
2:28:16.889570
+1:15:06.450530
33.1p
49
Bitten Lindström
Bergeforsens SK
2:30:06.900570
+1:16:56.461530
32.7p
50
Elisabeth Carlberg
Sundsvall
2:33:07.918630
+1:19:56.479590
32.0p
51
Ingrid Petersson
Sundsvalls OK
2:37:54.947370
+1:24:44.508330
31.1p
52
Anna Karin Wiklund
Kovlands IF
2:38:19.949830
+1:25:08.510790
31.0p
53
Ulla Hellman
Sundsvalls OK
2:38:20.949900
+1:25:09.510860
31.0p
54
Zania Jonsson
Bergeforsens SK
2:42:33.975270
+1:29:23.536230
30.2p
55
Heidi Magnesen
Härnösands OK
2:43:49.982860
+1:30:39.543820
29.9p
56
Madelene Andersson
Timrå SOK
2:48:48.1012740
+1:35:38.573700
29.0p
57
Cecilia Weinacht
Bergeforsens SK
2:48:48.1012750
+1:35:38.573710
29.0p
58
Åsa Eriksson
Ljustorps IF
2:49:55.1019450
+1:36:45.580410
28.9p
59
Eva Eriksson
Ljustorps IF
2:50:58.1025740
+1:37:48.586700
28.7p