Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Duvedsrajden
2009-03-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
May Northug
Mosvik IL
46:30.278940
50.3p
2
Elisabeth Bångman
Östersunds SK
46:56.281520
+25.2480
49.7p
3
Yvonne Salén
Northwest Orthopaedics Dif
47:10.282930
+39.3890
49.4p
4
Karin Estensson
Duveds IF
48:01.288030
+1:30.8990
48.4p
5
Anki Helander
Järpens SK
48:55.293400
+2:24.14360
47.3p
6
Jennie Sofi Sparrock
Järpens SK
50:07.300640
+3:37.21600
46.0p
7
Mikaela Larsson
Fältjägarnas IF
50:10.300980
+3:40.21940
45.9p
8
Ingrid Bertilsson
Duveds IF
50:24.302320
+3:53.23280
45.7p
9
Marie Söderhielm
Åre SLK
50:28.302740
+3:58.23700
45.6p
10
Lena Svegare
Brunflo IF
50:28.302760
+3:58.23720
45.6p
11
Åsa Pålsson
Utrikes SK
51:16.307580
+4:46.28540
44.8p
12
Sara Berg
Duveds IF
51:49.310850
+5:19.31810
44.2p
13
Carina Mårtensson
Utrikes SK
51:55.311440
+5:25.32400
44.1p
14
Karin Jakobsson
Åre SLK
52:11.313040
+5:41.34000
43.9p
15
Anita Mobärg
Åre Kommun Uif
52:16.313550
+5:46.34510
43.8p
16
Annika Hellström
Spikbodarnas IK
52:58.317790
+6:28.38750
43.1p
17
Amanda Hagerman
Östersunds Telemarkskl.
53:18.319720
+6:47.40680
42.8p
18
Birgitta Edfalk
Järpens SK
53:27.320670
+6:57.41630
42.6p
19
Veronica Wiström
Duveds IF
54:23.326250
+7:53.47210
41.8p
20
Kristin Hvatz Pedersen
Undersåkers IF
54:27.326680
+7:57.47640
41.7p
21
Lotta Jonsson
Duveds IF
54:28.326720
+7:57.47680
41.7p
22
Anne Andersson
Duveds IF
54:47.328640
+8:17.49600
41.4p
23
Madelene Milde
Hallens SK
56:29.338850
+9:59.59810
40.0p
24
Katarina Andersson
Mörsils IF
56:36.339500
+10:05.60460
39.9p
25
Karin Bertilsson
Mörsils IF
56:37.339620
+10:06.60580
39.9p
26
Anette Johansson
Richardssons Uif
56:41.340020
+10:10.60980
39.8p
27
Sara Ekström
Duveds IF
57:14.343320
+10:43.64280
39.4p
28
Bitti Jonasson
Duveds IF
57:32.345140
+11:02.66100
39.2p
29
Lisa Sjöström
IFK Gnarp
57:46.346500
+11:15.67460
39.0p
30
Sara Johansson
Duveds IF
58:02.348180
+11:32.69140
38.8p
31
Evelina Björklund
Åre Innebandyklubb
58:11.349070
+11:41.70030
38.6p
32
Jenny Claesson
Duveds IF
58:17.349630
+11:46.70590
38.6p
33
Ann Lena Perdahl
Vålådalen SK
58:19.349860
+11:49.70820
38.5p
34
Maria Olofsson
Undersåkers IF
58:55.353400
+12:24.74360
38.1p
35
Henrika Lavonius
Duveds IF
59:44.358320
+13:13.79280
37.5p
36
Eva Söderin
Åre SLK
1:00:35.363470
+14:05.84430
36.9p
37
Ackie Kempf
Duveds IF
1:01:15.367490
+14:45.88450
36.4p
38
Ulrika Edh
Mörsils IF
1:01:21.368070
+14:51.89030
36.4p
39
Elvira Svedlund
Duveds IF
1:01:27.368670
+14:57.89630
36.3p
40
Julia Färdvall
Utrikes SK
1:01:28.368780
+14:58.89740
36.3p
41
Jennie Sälth
Duveds IF
1:01:31.369080
+15:01.90040
36.3p
42
Ann Färdvall
Utrikes SK
1:01:32.369190
+15:02.90150
36.2p
43
Camilla Nygren
Alnö SK
1:02:49.376820
+16:18.97780
35.4p
44
Kicki Lindskog
Duveds IF
1:02:49.376870
+16:19.97830
35.4p
45
Engelina Nygren
Alnö SK
1:03:37.381660
+17:07.102620
34.9p
46
Gunilla Hvatz Larsson
Hagaby GOIF
1:04:31.387090
+18:01.108050
34.3p
47
Gunilla Henriksson
Duveds IF
1:05:04.390370
+18:34.111330
34.0p
48
Tove Leire
Duveds IF
1:06:16.397530
+19:45.118490
33.3p
49
Josefina Arvidsson
Dvärsätt
1:06:42.400170
+20:12.121130
33.1p
50
Elisabeth Jakobsson
Duveds IF
1:08:26.410550
+21:56.131510
32.1p
51
Ann Mittjas
Duveds IF
1:12:50.436940
+26:19.157900
30.0p
52
Selena Gecondi
Skilex Italy
1:12:55.437450
+26:25.158410
29.9p
53
Anna Lena Forsåker
Duveds IF
1:16:23.458240
+29:52.179200
28.4p
54
Sonja Sundqvist
Duveds IF
1:20:02.480160
+33:32.201120
27.0p
55
Mia Wiktor
Duveds IF
1:20:04.480340
+33:33.201300
27.0p
56
Inger Lundell
Duveds IF
1:21:57.491660
+35:27.212620
26.3p
57
Karin Olsson
Duveds IF
1:33:55.563460
+47:25.284420
22.6p
58
Marzio Vinco de Setto
Skilex Italy
1:40:02.600180
+53:32.321140
21.1p
59
Elena Fain Binda
Skilex Italy
1:40:06.600530
+53:35.321490
21.1p
60
Emanuelo Freddo
Skilex Italy
1:40:22.602190
+53:52.323150
21.1p
61
Agneta Andersson
Duveds IF
1:51:11.667050
+1:04:41.388010
18.9p
62
Anncharlotte Franzén
Duveds IF
1:51:11.667070
+1:04:41.388030
18.9p