Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Duvedsrajden
2009-03-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lars Magnusson
Tandsbyns IF
34:16.205500
73.3p
2
Danne Hallebjer
Klimpfjäll IF
36:13.217250
+1:57.11650
68.3p
3
Lennart Ivarsson
Rödön SK
36:17.217640
+2:01.12040
68.2p
4
Patrik Norberg
Vattudalens Ldk
36:17.217660
+2:01.12060
68.2p
5
Johan Setterberg
Funäsdalens IF
37:07.222680
+2:51.17080
66.2p
6
Lennart Wasell
Mörsils IF
37:10.222940
+2:54.17340
66.1p
7
Kristofer Eliasson
Mörsils IF
37:15.223490
+2:59.17890
65.9p
8
Jonas Pålsson
Utrikes SK
38:31.231020
+4:15.25420
63.2p
9
Joel Nyberg
Östersunds SK
38:33.231290
+4:17.25690
63.2p
10
Thomas Johansson
Östersunds SK
38:46.232580
+4:30.26980
62.7p
11
Jan Mohlin
Orsa SK
40:46.244500
+6:30.38900
59.0p
12
Tomas Nilsson
Duveds IF
40:49.244860
+6:33.39260
58.9p
13
Michel Carlsén
Duveds IF
40:58.245700
+6:42.40100
58.6p
14
Olle Jonsson
Duveds IF
41:06.246580
+6:50.40980
58.4p
15
Tord Blomqvist
Duveds IF
41:56.251530
+7:40.45930
56.9p
16
Anders Dahlgren
Spikbodarnas IK
42:18.253760
+8:02.48160
56.3p
17
Micke Johansson
Åre Kommun Uif
42:55.257480
+8:39.51880
55.4p
18
Elof Ragnvald Höglund
Timrå SOK
43:01.258090
+8:45.52490
55.2p
19
Sivert Jonasson
Ärna IF Uppsala Garnison
43:05.258410
+8:49.52810
55.1p
20
Tommy Borg
Duveds IF
43:05.258490
+8:49.52890
55.1p
21
Erik Stjerna
Utrikes SK
44:08.264750
+9:52.59150
53.5p
22
Sture Eriksson
Undersåkers IF
44:54.269350
+10:38.63750
52.4p
23
Niklas Ed
Järpens SK
44:57.269610
+10:41.64010
52.4p
24
Bosse Salén
Northwest Orthopaedics Dif
45:37.273610
+11:21.68010
51.4p
25
Henrik Grön
Duveds IF
46:29.278840
+12:13.73240
50.3p
26
Jonas Henriksson
Duveds IF
46:33.279200
+12:17.73600
50.2p
27
Henrik Ilhamn
Östersunds SK
47:26.284510
+13:10.78910
49.1p
28
Lars Jonell
Falu IK
47:36.285510
+13:20.79910
48.9p
29
Jan Erik Nilsson
Duveds IF
47:54.287390
+13:38.81790
48.5p
30
Jan Andersson
Duveds IF
49:26.296520
+15:10.90920
46.7p
31
Magnus P Reimbertsson
Duveds IF
50:32.303190
+16:16.97590
45.5p
32
Fredrik Berg
Duveds IF
50:38.303730
+16:22.98130
45.4p
33
Lars Östlund
Nyhemspojkan
52:18.313740
+18:02.108140
43.7p
34
Torbjörn Nylander
Östersunds SK
52:40.315900
+18:24.110300
43.4p
35
Magnus Öhgren
Åsarna IK
53:16.319500
+19:00.113900
42.8p
36
Carl Johan Schultz
Alvik Basket
53:30.320940
+19:14.115340
42.6p
37
Thomas Wasteson
Skilex Sweden
53:31.321080
+19:15.115480
42.6p
38
Ulf Persson
Järpens SK
53:57.323670
+19:41.118070
42.2p
39
Knut Åke Sjölund
Duveds IF
54:15.325490
+19:59.119890
41.9p
40
Jerker Lind
Duveds IF
54:29.326810
+20:13.121210
41.7p
41
Krister Christensson
Duveds IF
54:33.327280
+20:17.121680
41.6p
42
Michael Meyer
Duveds IF
54:42.328110
+20:26.122510
41.5p
43
Jan Erik Mellgren
Järpens SK
56:22.338190
+22:06.132590
40.1p
44
Göran Häggström
Duveds IF
57:22.344160
+23:06.138560
39.3p
45
Lennart Fjällström
Nyhemspojkan
57:34.345330
+23:18.139730
39.1p
46
Erik Nygren
Alnö SK
58:01.348030
+23:45.142430
38.8p
47
Kent Olsson
Duveds IF
1:03:25.380440
+29:09.174840
35.0p