Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Södra Berget Runt
2018-02-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
40km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Anders Svanebo
Stockviks SF
2:11:34.789300
84.0p
2
H 21
Emil Thyrèn
Trönö IK
2:18:40.831910
+7:06.42510
78.5p
3
H 21
Thommy Larsson
Team ROG
2:18:41.832050
+7:07.42650
78.5p
4
H 21
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
2:27:58.887750
+16:24.98350
72.3p
5
H 21
Adam Rohr
Axa SC
2:28:03.888210
+16:29.98810
72.2p
6
H 21
Henrik Dahlén
Tynderö IK
2:29:35.897450
+18:01.108050
71.3p
7
H 21
Anders Lindgren
No Club
2:31:43.910250
+20:09.120850
70.0p
8
H 21
Glenn Edström
Gripen Skiteam
2:32:24.914380
+20:50.124980
69.6p
9
D 21
Jessika Ericsson
Stockviks SF
2:32:38.915730
+21:04.126330
69.5p
10
H 21
Ambjörn Lannergård
Lidköpings VSK
2:33:33.921290
+21:59.131890
69.0p
11
H 21
Johan Sandström
Lucksta IF
2:33:43.922280
+22:09.132880
68.9p
12
H 21
Martin Melander
No Club
2:39:10.954990
+27:36.165590
66.0p
13
H 21
Erik Sundvall
Axa SC
2:40:50.964960
+29:16.175560
65.1p
14
H 21
Larspetter Björkman
IK Nocout.se
2:41:01.966060
+29:27.176660
65.0p
15
H 21
Oliver Olsson
No Club
2:41:50.970900
+30:16.181500
64.6p
16
H 21
Mikael Edlund
Alnö Race Team
2:43:23.980220
+31:49.190820
63.9p
17
H 21
Öivind Haugaard
No Club
2:44:38.987770
+33:04.198370
63.3p
18
H 21
Göran Bäckman
Kemira IF
2:45:19.991830
+33:45.202430
63.0p
19
H 21
Michael Westin
No Club
2:46:08.996750
+34:34.207350
62.6p
20
D 21
Elin Vedin
No Club
2:46:13.997250
+34:39.207850
62.5p
21
H 21
Harry Kohtala
Sundsvall
2:46:48.1000710
+35:14.211310
62.3p
22
H 21
Jarmo Kammonen
Emhart Swedens FK
2:46:52.1001190
+35:18.211790
62.2p
23
H 21
Henrik Forsberg
Ljustorps IF
2:47:17.1003660
+35:43.214260
62.1p
24
D 21
Mimmi Björn
No Club
2:49:02.1014150
+37:28.224750
61.3p
25
H 21
Mattias Leek
Söderhamns SK
2:49:36.1017500
+38:02.228100
61.0p
26
H 21
Magnus Odéen Sahlberg
Trönö IK
2:51:20.1027900
+39:46.238500
60.3p
27
H 21
Victor Haugaard
No Club
2:52:23.1034230
+40:49.244830
59.8p
28
H 21
Janne Näätänen
No Club
2:52:35.1035420
+41:01.246020
59.7p
29
H 21
Daniel Abrahamsson
Graninge-Alliansen
2:54:23.1046230
+42:49.256830
59.0p
30
D 21
Lia Arvidsson
IFK Umeå
2:54:34.1047310
+43:00.257910
58.9p
31
H 21
Henrik Holmström
Gräftåvallens SK
2:54:59.1049800
+43:25.260400
58.8p
32
H 21
Anders Axling
Sundsvalls OK
2:56:39.1059880
+45:05.270480
58.1p
33
H 21
Anton Engqvist
Selånger SOK
2:58:02.1068130
+46:28.278730
57.5p
34
H 21
Måns Eriksson
Spikbodarnas IK
2:59:31.1077000
+47:57.287600
57.0p
35
H 21
Gunnar Hedin
Sigtuna OK
3:01:12.1087150
+49:38.297750
56.3p
36
H 21
John Svensson
Stockviks SF
3:01:16.1087540
+49:42.298140
56.3p
37
H 21
Kenneth Norman
No Club
3:03:49.1102820
+52:15.313420
55.4p
38
H 21
Per Olof Sjödin
No Club
3:04:06.1104570
+52:32.315170
55.3p
39
H 21
Magnus Trolin
Ramsjö SK
3:04:47.1108610
+53:13.319210
55.0p
40
H 21
Kjetil Kristansen
No Club
3:06:18.1117790
+54:44.328390
54.5p
41
D 21
Jenny Kling
Selånger SOK
3:06:23.1118260
+54:49.328860
54.5p
42
H 21
David Arborelius
Helsingborgs SOK
3:06:33.1119200
+54:59.329800
54.4p
43
H 21
Per Nordanlind
Sundsvalls OK
3:07:04.1122340
+55:30.332940
54.2p
44
H 21
Fredrik Pontén
Selånger SOK
3:07:14.1123380
+55:40.333980
54.2p
45
H 21
Christer Bäckström
IK Aluminium
3:07:38.1125760
+56:04.336360
54.0p
46
D 21
Pia Lindholm
No Club
3:08:21.1130070
+56:47.340670
53.8p
47
H 21
Henrik Arvola
Timrå SOK
3:08:32.1131110
+56:58.341710
53.7p
48
H 21
Stefan Andersson
No Club
3:10:38.1143760
+59:04.354360
53.0p
49
H 21
Joakim Jönsson
Bergeforsens SK
3:11:05.1146400
+59:31.357000
52.9p
50
D 21
Susanna Sidén
Rog IK
3:12:49.1156810
+1:01:15.367410
52.3p
51
H 21
Andreas Mattsson
Lucksta IF
3:13:24.1160390
+1:01:50.370990
52.1p
52
H 21
Johan Hedin
Sigtuna OK
3:13:40.1161920
+1:02:06.372520
52.0p
53
H 21
Mats Andersson
Sollefteå SK
3:14:20.1165960
+1:02:46.376560
51.8p
54
H 21
Andreas Brink
Axa SC
3:14:31.1167020
+1:02:57.377620
51.8p
55
D 21
Zara Lundgren
Hudiksvalls IF
3:17:11.1183000
+1:05:37.393600
50.9p
56
H 21
Elmo Teesaar
No Club
3:17:46.1186550
+1:06:12.397150
50.7p
57
H 21
Peter Englund
Åshammars IK
3:17:54.1187380
+1:06:20.397980
50.7p
58
H 21
Per Stenvall
Timrå SOK
3:19:45.1198480
+1:08:11.409080
50.2p
59
H 21
Peter Svensk
No Club
3:19:59.1199890
+1:08:25.410490
50.1p
60
H 21
Staffan Johansson
Staffan
3:20:08.1200700
+1:08:34.411300
50.0p
61
H 21
Sven-Åke Andersson
Bergsjö IF
3:21:59.1211850
+1:10:25.422450
49.5p
62
H 21
Benny Tenggren
Axa SC
3:24:10.1224990
+1:12:36.435590
48.9p
63
H 21
Greger Persson
Hudiksvalls IF
3:24:25.1226470
+1:12:51.437070
48.8p
64
H 21
Jonas Larsson
Lucksta IF
3:24:40.1227960
+1:13:06.438560
48.7p
65
D 21
Märta Skoglund
Lucksta IF
3:26:00.1235900
+1:14:26.446500
48.4p
66
H 21
Evald Johansson
Emhart Swedens FK
3:26:58.1241740
+1:15:24.452340
48.1p
67
H 21
Per Rosenblad
Mälarö SOK
3:27:28.1244730
+1:15:54.455330
48.0p
68
D 21
Frida Nilvander
Tynderö IK
3:27:51.1247080
+1:16:17.457680
47.9p
69
H 21
Tomas Bäckman
No Club
3:27:54.1247310
+1:16:20.457910
47.8p
70
D 21
Monica Bystedt
Hemsö IF
3:28:50.1252950
+1:17:16.463550
47.6p
71
H 21
Aleksei Landychev
No Club
3:30:40.1263990
+1:19:06.474590
47.1p
72
H 21
Jonas Henning
No Club
3:30:43.1264210
+1:19:09.474810
47.1p
73
H 21
Per Svensk
Hudiksvalls IF
3:32:31.1275070
+1:20:57.485670
46.6p
74
H 21
Anders Lindberg
Forsa OK
3:34:28.1286770
+1:22:54.497370
46.1p
74
D 21
Malin Lindberg
Forsa OK
3:34:28.1286770
+1:22:54.497370
46.1p
76
H 21
Roger Wilde
No Club
3:35:35.1293430
+1:24:01.504030
45.9p
77
H 21
Joakim Jansson
Alnö SK
3:35:57.1295670
+1:24:23.506270
45.8p
78
H 21
Marcus Limér
Rö IK
3:36:02.1296120
+1:24:28.506720
45.8p
79
H 21
Lars Kongsholm
No Club
3:41:54.1331340
+1:30:20.541940
44.3p
80
H 21
Lars Fredriksson
Sollefteå SK
3:42:35.1335410
+1:31:01.546010
44.2p
81
H 21
Jan Lindgren
Bondsjöhöjdens IK
3:44:02.1344180
+1:32:28.554780
43.9p
82
H 21
Tommy Olofsson
Axa SC
3:44:47.1348630
+1:33:13.559230
43.7p
83
D 21
Camilla Bergmansson
Timrå SOK
3:50:40.1383900
+1:39:06.594500
42.4p
84
H 21
Andreas Engelfeldt
No Club
3:52:54.1397300
+1:41:20.607900
41.9p
85
D 21
Anna Olsson Werkström
Lidköpings VSK
3:54:29.1406830
+1:42:55.617430
41.6p
86
H 21
Mårten Söderström
Anundsjö IF
3:59:14.1435390
+1:47:40.645990
40.7p
87
H 21
Anders Möller
Axa SC
4:05:04.1470320
+1:53:30.680920
39.6p
88
D 21
Hanna Borgström
IF Strategen
4:08:05.1488460
+1:56:31.699060
39.0p
89
H 21
Joakim Bolin
No Club
4:10:55.1505470
+1:59:21.716070
38.5p
90
H 21
Fredrik Pettersson
No Club
4:10:57.1505670
+1:59:23.716270
38.5p
91
H 21
Olof Henriksson
Matfors SK
4:15:12.1531190
+2:03:38.741790
37.8p
92
H 21
Anders Gidevall
No Club
4:17:16.1543570
+2:05:42.754170
37.4p
93
D 21
Mimmi Pareigis
Enebyberg
4:29:15.1615430
+2:17:41.826030
35.6p
94
D 21
Malin Grönlund
No Club
4:34:47.1648660
+2:23:13.859260
34.7p
95
H 21
Christian Johansson
Axa SC
4:37:45.1666480
+2:26:11.877080
34.3p
96
D 21
Malin Lindros
Bergeforsens SK
4:43:41.1702090
+2:32:07.912690
33.5p
Logga in för att slippa de här annonserna
20km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21 Motion
Joel Jänes
No Club
1:09:35.417480
72.0p
2
H 21 Motion
Albin Sjölén
Stockviks SF
1:09:36.417520
+0
72.0p
3
H 21 Motion
David Holmberg
Sundsvalls OK
1:10:09.420840
+33.3260
71.4p
4
H 21 Motion
Erik Söderman
Stockviks SF
1:10:39.423820
+1:03.6240
70.9p
5
H 21 Motion
Mikael Henriksson
Tynderö IK
1:13:32.441120
+3:56.23540
68.2p
6
H 21 Motion
Kevin Cutts
No Club
1:13:36.441560
+4:00.23980
68.1p
7
H 21 Motion
Filip Borgström
IF Strategen
1:17:26.464550
+7:50.46970
64.7p
8
H 21 Motion
Peter Johansson
No Club
1:18:08.468780
+8:33.51200
64.1p
9
H 21 Motion
Mattx Richardson
Svensk Antidoping
1:18:30.470960
+8:54.53380
63.8p
10
H 21 Motion
Mikael Nilsson
No Club
1:19:05.474400
+9:29.56820
63.4p
11
H 21 Motion
Henrik Forsmark
Rog IK
1:24:46.508570
+15:10.90990
59.1p
12
D 21 Motion
Marie Helen Söderman
Stockviks SF
1:24:59.509870
+15:23.92290
59.0p
13
H 21 Motion
Vincent Jonsson
Matfors SK
1:26:40.519980
+17:05.102400
57.8p
14
H 21 Motion
Tobias Berg
Axa SC
1:27:40.525980
+18:05.108400
57.2p
15
H 21 Motion
Edvin Lake
Lucksta IF
1:29:41.538020
+20:05.120440
55.9p
16
D 21 Motion
Sandra Berglund
IF Linnéa
1:33:25.560420
+23:49.142840
53.7p
17
H 21 Motion
Tomas Edström
Alnö SK
1:34:07.564610
+24:31.147030
53.3p
18
H 21 Motion
Erik Pihlo
OK Ravinen
1:36:49.580820
+27:13.163240
51.8p
19
H 21 Motion
Åke Lindkvist
Hassels IF
1:38:27.590630
+28:51.173050
50.9p
20
H 21 Motion
Stefan Lundström
Matfors SK
1:42:40.615940
+33:04.198360
48.8p
21
H 21 Motion
Juha Klint
Friskis och Svettis
1:42:43.616220
+33:07.198640
48.8p
22
H 21 Motion
Mattias Larsson
No Club
1:43:16.619500
+33:40.201920
48.5p
23
D 21 Motion
Catrin Carlsson
No Club
1:43:28.620740
+33:52.203160
48.4p
24
D 21 Motion
Kajsa Lake
Lucksta IF
1:43:50.622970
+34:14.205390
48.3p
25
H 21 Motion
Karl Pontén
Selånger SOK
1:46:24.638340
+36:48.220760
47.1p
26
D 21 Motion
Irene Larsson
No Club
1:47:07.642610
+37:31.225030
46.8p
27
D 21 Motion
Kadri Kalvo
Sundsvalls OK
1:47:17.643650
+37:41.226070
46.7p
28
D 21 Motion
Ulrika Johansson
No Club
1:47:36.645550
+38:00.227970
46.6p
29
H 21 Motion
Tomas Vedin
Selånger SOK
1:47:59.647870
+38:23.230290
46.4p
30
H 21 Motion
Magnus Johansson
No Club
1:49:47.658620
+40:11.241040
45.7p
31
D 21 Motion
Monika Wounder
No Club
1:50:51.665010
+41:15.247430
45.2p
32
D 21 Motion
Emelie Häggkvist
No Club
1:50:58.665760
+41:22.248180
45.2p
33
H 21 Motion
Martin Åström
No Club
1:52:49.676800
+43:13.259220
44.4p
34
H 21 Motion
Thorbjörn Nilsen
No Club
1:53:03.678260
+43:27.260680
44.3p
35
H 21 Motion
Magnus Jansson
Kif
1:56:48.700790
+47:13.283210
42.9p
36
H 21 Motion
Jesper Jansson
Sundsvall
1:56:49.700820
+47:13.283240
42.9p
37
D 21 Motion
Agneta Grönlund
Broby GOIF
1:56:52.701170
+47:16.283590
42.9p
38
D 21 Motion
Erika Backman Sjödin
No Club
1:57:01.702040
+47:25.284460
42.8p
39
H 21 Motion
Lars Karlsson
No Club
1:58:33.711250
+48:57.293670
42.3p
40
H 21 Motion
Stefan Olsson
No Club
2:01:53.731250
+52:17.313670
41.1p
41
H 21 Motion
Ashley Tott
Amb Klassiker
2:05:40.753950
+56:04.336370
39.9p
42
H 21 Motion
Niklas Boström
No Club
2:06:22.758130
+56:46.340550
39.7p
43
D 21 Motion
Nathalie Jonasson-collett
Stockviks SF
2:07:09.762880
+57:34.345300
39.4p
44
D 21 Motion
Linnéa Nordbäck
Stockviks SF
2:07:26.764540
+57:50.346960
39.3p
45
D 21 Motion
Kristin Nystedt
No Club
2:08:29.770890
+58:54.353310
39.0p
46
D 21 Motion
Helena Liljedahl
No Club
2:08:37.771620
+59:01.354040
39.0p
47
H 21 Motion
Håkan Jacobsson
No Club
2:13:16.799510
+1:03:40.381930
37.6p
48
H 21 Motion
John Almroth
No Club
2:15:42.814170
+1:06:06.396590
36.9p
49
D 21 Motion
Siv Svahn
Mora
2:16:03.816280
+1:06:28.398700
36.8p
50
D 21 Motion
Johanna Fallander
No Club
2:17:43.826280
+1:08:07.408700
36.4p
51
H 21 Motion
Christer Andersson
Njurunda SK
2:20:39.843840
+1:11:03.426260
35.6p
52
H 21 Motion
Johan Nordbäck
No Club
2:21:05.846450
+1:11:29.428870
35.5p
53
D 21 Motion
Kristina Jönsson
No Club
2:21:14.847320
+1:11:38.429740
35.5p
54
D 21 Motion
Charlotte Karlsson
No Club
2:27:16.883590
+1:17:41.466010
34.0p
55
D 21 Motion
Marika Lindblom
Klassikerambassadör
2:27:26.884510
+1:17:50.466930
34.0p
56
H 21 Motion
Tommy Lidström
No Club
2:35:21.932040
+1:25:45.514460
32.3p
57
H 21 Motion
Richard Boström
Emhart Swedens FK
2:39:26.956580
+1:29:50.539000
31.4p
58
D 21 Motion
Annica Lidström
No Club
2:46:39.999840
+1:37:03.582260
30.1p
59
D 21 Motion
Malin Sandin
No Club
2:49:47.1018610
+1:40:11.601030
29.5p
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21 Motion
Axel Svingstedt
Stockviks SF
34:54.209370
61.7p
2
H 21 Motion
Hugo Nordlander
Stockviks SF
38:56.233500
+4:01.24030
55.3p
3
H 21 Motion
Hugo Bäckman
No Club
38:58.233750
+4:03.24280
55.3p
4
H 21 Motion
Simon Nordlander
Stockviks SF
39:47.238600
+4:52.29130
54.1p
5
H 21 Motion
Kaspar Ericsson
Stockviks SF
44:33.267280
+9:39.57810
48.3p
6
H 21 Motion
Alfred Svingstedt
Stockviks SF
44:53.269250
+9:58.59780
48.0p
7
D 21 Motion
Signe Fannkvist
Stockviks SF
46:34.279350
+11:39.69880
46.2p
8
D 21 Motion
Elin Berg
Klassikerambassadör
48:02.288140
+13:07.78670
44.8p
9
D 21 Motion
Elsa Granholm
Stockviks SF
48:31.291040
+13:36.81570
44.4p
10
D 21 Motion
Karolina Pihlo
OK Ravinen
55:44.334380
+20:50.124910
38.6p
11
H 21 Motion
Jörgen Svedberg
No Club
56:01.336040
+21:06.126570
38.4p
12
D 21 Motion
Birgitta Seherman-nilsson
No Club
59:23.356240
+24:28.146770
36.3p
13
D 21 Motion
Pia Hansson
No Club
1:00:16.361560
+25:21.152090
35.7p
14
D 21 Motion
Ulla-carin Winter
No Club
1:04:31.387060
+29:36.177590
33.4p
15
H 21 Motion
Erik Hansson
Sundsvalls OK
1:08:14.409320
+33:19.199850
31.6p
16
H 21 Motion
Toby Lawton
Ambassadör
1:09:15.415460
+34:20.205990
31.1p
17
H 21 Motion
Henrik Hasselberg
Tumba
1:16:43.460290
+41:49.250820
28.1p
18
D 21 Motion
Terhi Jonsson
Sundsvall
1:21:48.490730
+46:53.281260
26.3p
19
D 21 Motion
Kristina Jeppson
No Club
1:23:09.498820
+48:14.289350
25.9p
20
H 21 Motion
Adrian Carlsson
Sundsvalls OK
1:26:47.520630
+51:52.311160
24.8p
21
H 21 Motion
Peter Klang
No Club
1:29:13.535230
+54:18.325760
24.1p
22
D 21 Motion
Johanna Tott
No Club
1:33:46.562560
+58:51.353090
23.0p
22
D 21 Motion
Vanja Marcusson
No Club
1:33:46.562560
+58:51.353090
23.0p
24
H 21 Motion
Kenneth Sundborg
No Club
1:48:06.648500
+1:13:11.439030
19.9p
25
D 21 Motion
Birgitta Sundborg
No Club
1:48:06.648530
+1:13:11.439060
19.9p