Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Skimarathon
2018-02-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Malin Olofsson Bierfeldt
Hällbybrunns IF
1:21:49.490800
67.9p
2
Linnea Eriksson
Rembo IK
1:23:03.498200
+1:14.7300
66.9p
3
Silke Fält
Älvdalens IF SK
1:27:01.522000
+5:12.31100
63.8p
4
Julia Davidsson
Sign Sports Club
1:28:44.532300
+6:55.41400
62.6p
5
Matilda Jonsson
IFK Mora SK
1:30:56.545500
+9:07.54600
61.1p
6
Josefin Sandberg
IFK Mora SK
1:32:32.555100
+10:43.64200
60.0p
7
Linnea Nordkvist
IFK Mora SK
1:33:09.558800
+11:20.67900
59.6p
8
Anna Andersen
Föreningen IKJ Haninge
1:34:54.569300
+13:05.78400
58.5p
9
Catrine Eriksson
Bjursås IK
1:36:25.578400
+14:36.87500
57.6p
10
Linn Lauridsen
VALLA
1:36:29.578800
+14:40.87900
57.6p
11
Eva Lindström
Storviks IF
1:38:01.588000
+16:12.97100
56.7p
12
Sofia Hägglund
Östervåla IF
1:38:37.591600
+16:48.100700
56.3p
13
Marianne Walsh
Storvreta IK
1:38:37.591600
+16:48.100700
56.3p
14
Fia Jobs
IF Ski Team Skåne
1:38:43.592200
+16:54.101300
56.3p
15
Annika Astré
Ornäs IK
1:38:59.593800
+17:10.102900
56.1p
16
Ellinor Rehnström
Lidingö
1:40:59.605800
+19:10.114900
55.0p
17
Caroline Edenholm
Älta
1:42:30.614900
+20:41.124000
54.2p
18
Christina Cullin
Lerums SOK
1:43:23.620200
+21:34.129300
53.7p
19
Lena Larsson
Tullinge
1:43:26.620500
+21:37.129600
53.7p
20
Britt Claesson
Orsa SK
1:43:32.621100
+21:43.130200
53.7p
21
Anna Holén
Venjans AIK
1:45:10.630900
+23:21.140000
52.8p
22
Ulrika Hellby
Mattmar SK
1:45:13.631200
+23:24.140300
52.8p
23
Kristina Lauridsen
VALLA
1:45:24.632300
+23:35.141400
52.7p
24
Jessica Hallblad
Falu IK
1:46:11.637000
+24:22.146100
52.3p
25
Lovisa Hassis
Uppsala
1:47:11.643000
+25:22.152100
51.8p
26
Emma Simons
Borlänge
1:47:52.647100
+26:03.156200
51.5p
27
Kristina Bom Johansson
Landvetter
1:50:06.660500
+28:17.169600
50.5p
28
Åsa Degermark
Stockholms RK
1:50:11.661000
+28:22.170100
50.4p
29
Frida Englund Öhman
Östervåla IF
1:50:33.663200
+28:44.172300
50.3p
30
Anna Olsson
Uppsala
1:54:01.684000
+32:12.193100
48.7p
31
Lena Andersson
IK Dran
1:54:28.686700
+32:39.195800
48.5p
32
Helene Karlehag
Sundbybergs IK
1:54:28.686700
+32:39.195800
48.5p
33
Jessica Sandinlindqvist
Adsum Revisorer & Företagskonsulter AB
1:54:55.689400
+33:06.198500
48.3p
34
Agnes Larsson
Ställbergs IK
1:56:05.696400
+34:16.205500
47.9p
35
Ingegerd Carlsson
Sundbybergs IK
1:57:13.703200
+35:24.212300
47.4p
36
Stina Hettema
Class Gym
1:57:25.704400
+35:36.213500
47.3p
37
Emilie Ljungqvist
Stockholm
1:57:30.704900
+35:41.214000
47.3p
38
Liselotte Bäck
Örebro
1:59:01.714000
+37:12.223100
46.7p
39
Lotta Näätsaari
Team Mumin
1:59:15.715400
+37:26.224500
46.6p
40
Lisa Johansson
Bromma
1:59:32.717100
+37:43.226200
46.5p
41
Maria Sörbu
Class Gym
2:00:25.722400
+38:36.231500
46.1p
42
Matilda Davidsson
Sign Sports Club
2:02:23.734200
+40:34.243300
45.4p
43
Monica Jemsson
OK Norrvirdarna
2:04:31.747000
+42:42.256100
44.6p
44
Cecilia Falk
Falun
2:05:24.752300
+43:35.261400
44.3p
45
Ann-Sofi Danielsson
Hässleby SOK
2:06:03.756200
+44:14.265300
44.1p
46
Jessica Smeds
Mora
2:06:29.758800
+44:40.267900
43.9p
47
Märta Forsberg
OK Norrvirdarna
2:09:01.774000
+47:12.283100
43.1p
48
Susanne Höglander
OK Norrvirdarna
2:09:19.775800
+47:30.284900
43.0p
49
Caroline Öberg
Slättö Förvaltning
2:20:36.843500
+58:47.352600
39.5p
50
Marie Holmgren
Alta IF
2:20:56.845500
+59:07.354600
39.4p
51
Karin Hintze
Stockholm
2:22:53.857200
+1:01:04.366300
38.9p
52
Louise Laisingnorström
Team Ljungskog
2:22:55.857400
+1:01:06.366500
38.9p
53
Jennie Sandström
Hässleby SOK
2:23:31.861000
+1:01:42.370100
38.7p
54
Frida Jansdotter
Rättvik
2:25:11.871000
+1:03:22.380100
38.3p
55
Tina Rörbrink
Adsum Revisorer & Företagskonsulter AB
2:29:32.897100
+1:07:43.406200
37.2p
56
Pernilla Hedin
Västerås
2:30:57.905600
+1:09:08.414700
36.8p
57
Ann-Charlotte Olofsson
Adsum Revisorer & Företagskonsulter AB
2:40:09.960800
+1:18:20.469900
34.7p
58
Sanna Laursen
Stockholm
2:51:55.1031400
+1:30:06.540500
32.3p
59
Linda Wiaderny
Stockholm
2:51:57.1031600
+1:30:08.540700
32.3p
-
Anna Berne
Stockholm
23:59:59.8639800
-
Camilla Lundgren
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-
Hannah Rutström
IFK Vaxholm
23:59:59.8639800
-
Anna-karin Thorsell
Falun
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)