Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Skimarathon
2018-02-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Fredrik Rosén
Jönköpings OK
2:04:38.747700
80.6p
2
Björn Winell
Storvreta IK
2:15:57.815600
+11:19.67800
71.4p
3
Fredrik Norman
Göteborgs SK
2:16:11.817000
+11:33.69200
71.3p
4
Magnus Boberg
Axa SC
2:17:29.824800
+12:51.77000
70.3p
5
Jonas Johansson
IK Stern
2:17:49.826800
+13:11.79000
70.1p
6
Pontus Tillenius
Wattholma IF
2:20:01.840000
+15:23.92200
68.6p
7
Martin Sylvén
Skogsbygdens IF
2:21:52.851100
+17:14.103300
67.4p
8
Ola Zetterström
Sågmyra SK
2:23:27.860600
+18:49.112800
66.4p
9
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
2:24:34.867300
+19:56.119500
65.7p
10
Andreas Smedh
Insjöns IF OK
2:25:44.874300
+21:06.126500
65.0p
11
Björn Ljunggren
Högbo GIF
2:26:27.878600
+21:49.130800
64.6p
12
Pelle Bergstrand
Hotagens Sportsclub
2:27:17.883600
+22:39.135800
64.1p
13
Martin Othozon
Falu IK
2:28:35.891400
+23:57.143600
63.3p
14
Martin Westlund
Axa SC
2:28:40.891900
+24:02.144100
63.3p
15
Marcus Bergman
Livgardet IK
2:29:42.898100
+25:04.150300
62.7p
16
Christer Obbarius
Sunne SLF
2:29:50.898900
+25:12.151100
62.6p
17
Michael Frisk
ORSA
2:30:38.903700
+26:00.155900
62.2p
18
Thomas Ekhammer
Korsnäs IF SK
2:31:44.910300
+27:06.162500
61.6p
19
Ola Backlund
Orsa SK
2:32:00.911900
+27:22.164100
61.5p
20
Henrik Tunér
CCC1000 Skidklubb
2:33:11.919000
+28:33.171200
60.8p
21
Anders Möllerberg
Valbo AIF
2:33:31.921000
+28:53.173200
60.7p
22
Rickard Bergström
Q-gruppen IF
2:34:16.925500
+29:38.177700
60.3p
23
Daniel Andersson
Axa SC
2:35:23.932200
+30:45.184400
59.7p
24
Fredrik Viklund
IK Jarl Rättvik
2:35:28.932700
+30:50.184900
59.7p
25
Fredrik Zetterling
Team XC Gold
2:36:18.937700
+31:40.189900
59.3p
26
Nicklas Bergkvist
Dala XC Ski Team Klubb
2:40:01.960000
+35:23.212200
57.5p
27
David Klint
Orsa SK / Tough Viking AB
2:40:12.961100
+35:34.213300
57.4p
28
Anders Börjefors
Orsa SK
2:41:52.971100
+37:14.223300
56.6p
29
Mikael Erlandsson
Magra IS
2:42:40.975900
+38:02.228100
56.3p
30
Daniel Eriksson
Roslagsbro IF
2:43:26.980500
+38:48.232700
55.9p
31
Tomas Andersen
IKJ Haninge
2:43:46.982500
+39:08.234700
55.8p
32
Johan Yttermark
Axa SC
2:45:11.991000
+40:33.243200
55.2p
33
Anders Martin
SOK Viljan
2:45:21.992000
+40:43.244200
55.1p
34
Fredrik Nilsson
Gnosjö FK
2:46:10.996900
+41:32.249100
54.7p
35
David Lagneholm
Enebybergs IF
2:49:02.1014100
+44:24.266300
53.6p
36
Andreas Röstberg
Gävle SK
2:49:06.1014500
+44:28.266700
53.5p
37
Johan Elvermåhr
Axa SC
2:49:11.1015000
+44:33.267200
53.5p
38
Tomas Andersson
Fjärdhundra SK
2:50:31.1023000
+45:53.275200
53.0p
39
Niklas Nylander
Valbo Aif
2:51:25.1028400
+46:47.280600
52.6p
40
Peter Lundquist
IK Jarl Rättvik
2:51:37.1029600
+46:59.281800
52.5p
41
Jakob Ibsen Jensen
Københavns Skiklub
2:53:38.1041700
+49:00.293900
51.8p
42
Mikael Östberg
Axa SC
2:53:43.1042200
+49:05.294400
51.7p
43
Magnus Pålsson
Axa SC
2:53:53.1043200
+49:15.295400
51.7p
44
Mats Jonasson
Stockholms RK
2:55:43.1054200
+51:05.306400
51.0p
45
Nicklas Åhlander
Östervåla IF
2:56:23.1058200
+51:45.310400
50.7p
46
Johan Pahlman
MARIEHAMN
2:56:42.1060100
+52:04.312300
50.6p
47
Paul Svensson
Saltsjöbadens Idrottsförening
3:02:33.1095200
+57:55.347400
48.6p
48
Johan Törnblad
IF Hallby SOK
3:03:10.1098900
+58:32.351100
48.4p
49
Magnus Andersson
Karlslunds IF SF
3:04:29.1106800
+59:51.359000
47.9p
50
Linus Eriksson
Orsa SK
3:10:45.1144400
+1:06:07.396600
46.0p
51
Daniel Lindqvist
Axa SC
3:12:39.1155800
+1:08:01.408000
45.4p
52
Jim Sandberg
Väsby SK
3:13:35.1161400
+1:08:57.413600
45.2p
53
Peter Eklund
Adecco
3:15:25.1172400
+1:10:47.424600
44.6p
54
Patrick Schoonderwal
TULLINGE
3:16:17.1177600
+1:11:39.429800
44.4p
55
Martin Cappelin
Magra IS
3:16:23.1178200
+1:11:45.430400
44.4p
56
Robert Hammargren
Axa SC
3:22:05.1212400
+1:17:27.464600
42.8p
57
David Friis
Sya SK
3:22:08.1212700
+1:17:30.464900
42.8p
58
Johan Friis
Nacka Värmdö SK
3:24:28.1226700
+1:19:50.478900
42.2p
59
Johan Johansson
JOHANNESHOV
3:26:43.1240200
+1:22:05.492400
41.7p
60
Jens Nordvang Roved
Sockertoppen IF
3:47:30.1364900
+1:42:52.617100
37.1p
61
Carl Johan Wahlgren
IFK Västerås Skidklubb
3:51:22.1388100
+1:46:44.640300
36.4p