Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bessemerloppet
2018-02-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 780[
1
2
]
52km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Jimmie Johnsson
Rembo IK
2:22:51.857080
86.7p
2
H 21
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
2:22:54.857380
+3.200
86.6p
3
H 21
Pontus Nordström
Östervåla IF
2:23:00.857900
+8.720
86.5p
4
H 21
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
2:23:32.861120
+40.3940
86.1p
5
H 21
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
2:23:35.861420
+43.4240
86.1p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 2:30:00
6
H 21
Emil Thyrén
Trönö IK
2:32:55.917440
+10:03.60260
78.9p
7
H 21
Jonas Böhlmark
Nacka Värmdö SK
2:32:58.917770
+10:06.60590
78.9p
8
H 50
Ulf Jansson
Östervåla IF
2:33:00.917910
+10:08.60730
78.9p
9
H 21
Claes Steimert
Mälarö SOK
2:33:02.918110
+10:10.60930
78.8p
10
H 21
Ronnie Löf
Högbo GIF
2:33:04.918390
+10:13.61210
78.8p
11
H 21
Stefan Johansson
XC Sthlm Ski Club
2:33:07.918670
+10:15.61490
78.8p
12
H 40
Carl Troedsson
Stockholms RK
2:33:07.918690
+10:16.61510
78.8p
13
H 21
Markus Bäck
XC Sthlm Ski Club
2:33:09.918810
+10:17.61630
78.8p
14
H 21
Ronny Wedin
Norbergs SK
2:33:18.919740
+10:26.62560
78.7p
15
H 21
Fredrik Åström
Gävle SK
2:33:20.919970
+10:28.62790
78.6p
16
H 21
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
2:37:57.947670
+15:05.90490
75.5p
17
H 40
Fredrik Karlsson
XC Sthlm Ski Club
2:40:15.961430
+17:23.104250
74.1p
18
H 50
Magnus Graas
OK Linné
2:40:16.961540
+17:24.104360
74.1p
19
H 40
Mattias Nilsson
Ockelbo SK
2:40:20.961960
+17:28.104780
74.0p
20
D 21
Annika Löfström
Årsunda IF
2:40:27.962610
+17:35.105430
74.0p
21
H 50
Tommie Lindblom
Stockholms RK
2:40:32.963120
+17:40.105940
73.9p
22
H 40
Anders Lindström
Sundborns GOIF
2:40:34.963360
+17:42.106180
73.9p
23
H 40
Tomas Eriksson
Upplands-Ekeby IF
2:40:34.963390
+17:43.106210
73.9p
24
H 50
Magnus Svensson
Turebergs IF SOK
2:40:39.963880
+17:48.106700
73.8p
25
H 50
Ulf Angelsiöö
Storvreta IK
2:40:41.964000
+17:49.106820
73.8p
26
H 21
Gustaf Johansson
OK Orion
2:41:39.969850
+18:47.112670
73.2p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 2:42:00
27
H 40
Christian Höijer
Trönö IK
2:42:53.977290
+20:02.120110
72.5p
28
H 21
Mandus Andersson
IK Rex
2:43:18.979780
+20:27.122600
72.3p
29
H 21
Benjamin Lembke
Linköpings SK
2:43:25.980420
+20:33.123240
72.2p
30
H 21
Kristian Ek
XC Sthlm Ski Club
2:43:25.980480
+20:34.123300
72.2p
31
H 21
Johan Klinga
AXA SC
2:43:30.980940
+20:38.123760
72.1p
32
H 21
Anders Eriksson
XC Sthlm Ski Club
2:43:30.980990
+20:39.123810
72.1p
33
H 40
Nicklas Johansson
Rembo IK
2:43:32.981180
+20:41.124000
72.1p
34
H 21
Andreas Berthagen
Storvreta IK
2:43:56.983510
+21:04.126330
71.9p
35
H 40
Magnus Nygren
Väsby SK
2:43:58.983780
+21:07.126600
71.9p
36
H 21
Erik Sunden
XC Sthlm Ski Club
2:44:14.985310
+21:22.128130
71.7p
37
H 50
Jari Jussi
Gävle SK
2:44:25.986480
+21:34.129300
71.6p
38
H 21
Christofer Stevenson
Team Ormsalva AC
2:44:37.987640
+21:45.130460
71.5p
39
H 21
Oscar Askerlund
Hällbybrunns IF
2:45:11.991010
+22:19.133830
71.2p
40
H 21
Fredrik Wallström
Naprapat Walle SK
2:45:31.993080
+22:40.135900
71.0p
41
H 40
Pär Hedén
Valbo AIF
2:45:54.995340
+23:02.138160
70.8p
42
H 50
Kenneth Berglund
Bravura Sports Club
2:46:05.996410
+23:13.139230
70.7p
43
H 21
Gustav Hall
Dalaportens OL
2:46:32.999180
+23:41.142000
70.4p
44
H 21
Mathias Myrén
OK Alehof
2:46:38.999780
+23:47.142600
70.4p
45
H 40
Björn Winell
Storvreta IK
2:46:50.1000920
+23:58.143740
70.2p
46
H 21
Martin Svanborg
Stockholms RK
2:47:00.1001990
+24:09.144810
70.1p
47
H 21
Christian Seeger
Ufk
2:47:30.1004950
+24:38.147770
69.9p
48
H 50
Mikael Anderäng
Brovallens IF
2:47:31.1005070
+24:39.147890
69.9p
49
H 60
Lars Nilsson
Naprapat Walle SK
2:47:34.1005320
+24:42.148140
69.8p
50
H 21
Niklas Hedin
Norrbärke SK
2:47:40.1005920
+24:48.148740
69.8p
51
H 40
Håkan Sandahl
AXA SC
2:47:45.1006490
+24:54.149310
69.7p
52
H 50
Henrik Nyström
Avesta OK
2:47:46.1006540
+24:54.149360
69.7p
53
H 50
Sjur Jensen
Vattenfalls IF Stockholm
2:47:47.1006610
+24:55.149430
69.7p
54
H 21
Patrik Wejnermark
Östervåla IF
2:48:17.1009600
+25:25.152420
69.5p
55
H 21
Andreas Venngren
Östervåla IF
2:48:17.1009690
+25:26.152510
69.4p
56
H 50
Mats Schultze
Mälarö SOK
2:48:24.1010300
+25:32.153120
69.4p
57
H 21 Motion
Erik Sjögren
Ljusdal
2:48:24.1010340
+25:32.153160
69.4p
58
H 21
Konny Andersson
Västerås Skidklubb
2:48:31.1011050
+25:39.153870
69.3p
59
H 21
Carl-Johan Herbst
Åf Skidklubb
2:48:35.1011400
+25:43.154220
69.3p
60
H 21
Johan Selander
Öregrunds IK
2:48:49.1012860
+25:57.155680
69.2p
61
H 21
Erik Hållström
Naprapat Walle SK
2:49:12.1015170
+26:20.157990
69.0p
62
H 40
Anders Hübinette
Sundbybergs IK
2:49:17.1015640
+26:25.158460
68.9p
63
H 50
Göran Härdin
Söderhamns SK
2:49:25.1016430
+26:33.159250
68.8p
64
H 40
Kjell Häggqvist
Näsvikens IK
2:49:48.1018710
+26:56.161530
68.6p
65
H 21
Linus Af Wåhlberg
Ölands SK
2:49:55.1019430
+27:03.162250
68.6p
66
H 40
Erixon Fredrik
CCC1000 Skidklubb
2:50:45.1024420
+27:53.167240
68.1p
67
H 40
Lennart Romin
Gävle SK
2:51:03.1026290
+28:12.169110
68.0p
67
H 21
Matti Näslund
Scania IF Södertälje
2:51:03.1026290
+28:12.169110
68.0p
69
H 40
Mattias Forsberg
Turebergs IF SOK
2:51:06.1026520
+28:14.169340
68.0p
70
H 40
Anders Berglund
Åkersberga SK
2:51:06.1026550
+28:14.169370
68.0p
71
H 21
Mikael Lange
Storvreta IK
2:51:06.1026560
+28:14.169380
68.0p
72
H 21
Johan Didron
AXA SC
2:51:13.1027290
+28:22.170110
67.9p
73
H 21
Romain Balieu
Stockholms RK
2:51:15.1027430
+28:23.170250
67.9p
74
H 50
Jan Östlund
Högbo GIF
2:51:42.1030110
+28:50.172930
67.6p
75
H 40
Jacob Westling
Grycksbo IF OK
2:52:45.1036400
+29:53.179220
67.1p
76
H 40
David Wijk
Högbo GIF
2:52:52.1037170
+30:00.179990
67.0p
77
H 21
John Gull
AB Karl Hedin IF
2:53:00.1037920
+30:08.180740
67.0p
78
H 50
Anders Thunegard
Svaide Roma SOK
2:53:07.1038620
+30:15.181440
66.9p
79
H 40
Jonas Albäck
Årsunda IF
2:53:08.1038740
+30:16.181560
66.9p
80
H 40
Jens Kirk
SWE
2:53:08.1038770
+30:16.181590
66.9p
81
H 21
Kristian Tufvesson
IK Rex
2:53:17.1039670
+30:25.182490
66.8p
82
D 21
Lena Viklund
Högbo GIF
2:53:20.1039900
+30:28.182720
66.8p
83
H 40
Peter Gustafsson
Sälens IF
2:53:20.1039990
+30:29.182810
66.8p
84
H 21
Jonas Söderling
Mälarö SOK
2:53:27.1040690
+30:36.183510
66.8p
85
H 21
Per Granqvist
Loos IF
2:53:38.1041790
+30:47.184610
66.7p
86
H 21
Tomas Stenström
OK Linné
2:53:41.1042060
+30:49.184880
66.6p
87
H 40
Tommy Vikman
Gimo IF SK
2:53:44.1042370
+30:52.185190
66.6p
88
H 21 Motion
Jan-Magnus Söderlund
Huddinge
2:53:50.1042980
+30:59.185800
66.6p
89
H 50
Johan Jakobsson
Vassunda IF
2:53:55.1043430
+31:03.186250
66.5p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:54:00
90
H 21
Tobias Larsson
Upplands-Ekeby IF
2:54:10.1044990
+31:19.187810
66.4p
91
H 40
Fredrik Ström
Bålsta SK
2:54:23.1046210
+31:31.189030
66.3p
92
H 21
Viktor Larsson
Hedesunda IF
2:54:46.1048500
+31:54.191320
66.1p
93
H 60
Göran Hillgren
Stockholms RK
2:55:00.1049970
+32:08.192790
66.0p
94
H 40
Martin Axelhed
Mälarö SOK
2:55:19.1051810
+32:27.194630
65.8p
95
H 40
Mathias Svärd
Gävle SK
2:55:25.1052430
+32:33.195250
65.8p
96
H 21
Fredrik Björk
IK Rex
2:55:25.1052470
+32:33.195290
65.8p
97
H 21
Alex Kamelod
Tunafors SK
2:55:30.1052900
+32:38.195720
65.7p
98
H 21
Patrik Sahlberg
Trönö IK
2:55:43.1054230
+32:51.197050
65.6p
99
H 40
John Elovsson
Brovallens IF
2:55:51.1055090
+33:00.197910
65.6p
100
H 21
Oliver Sparrings
IKJ Haninge
2:56:19.1057880
+33:28.200700
65.3p
101
H 21
Johan Thalin
Östervåla IF
2:56:32.1059150
+33:40.201970
65.2p
102
H 21
Daniel Kolm
XC Sthlm Ski Club
2:56:41.1060040
+33:49.202860
65.2p
103
H 50
Göran Klinga
AXA SC
2:57:03.1062250
+34:11.205070
65.0p
104
H 21 Motion
Johan Jakobsson
Stockholm
2:57:46.1066550
+34:54.209370
64.7p
105
H 50
Christer Fyhr
Gävle SK
2:57:52.1067110
+35:00.209930
64.6p
106
H 50
Mikael Wikström
Högbo GIF
2:57:56.1067590
+35:05.210410
64.6p
107
H 21
Jimmy Planting-Bergloo
Umara SC
2:57:57.1067650
+35:05.210470
64.6p
108
H 40
Mikael Lindblad
Järfälla Skidklubb
2:58:02.1068110
+35:10.210930
64.5p
109
H 21 Motion
Daniel Bergsten
Hudiksvall
2:58:10.1068970
+35:18.211790
64.5p
110
H 40
Anders Möllerberg
Valbo AIF
2:58:29.1070880
+35:38.213700
64.3p
111
H 40
Magnus Nilsson
Hällbybrunns IF
2:58:48.1072780
+35:57.215600
64.2p
112
H 21
Carl-August Westberg
Sundborns GIOF
2:58:51.1073010
+35:59.215830
64.2p
113
H 21
Daniel Pelyhe
Söders-Tyresö
2:58:57.1073670
+36:05.216490
64.1p
114
H 40
Mats Berglund
Nacka Värmdö SK
2:59:04.1074320
+36:12.217140
64.1p
115
H 50
Per-Eric Ervasti
Högbo GIF
2:59:28.1076710
+36:36.219530
63.9p
116
H 21
Peter Blomgren
Boo Kanot och Skidklubb
2:59:28.1076720
+36:36.219540
63.9p
117
H 21
Otto Linderborg
Ufk
2:59:36.1077510
+36:44.220330
63.8p
118
H 40
Niklas Magnusson
Gävle SK
2:59:49.1078860
+36:57.221680
63.7p
119
H 50
Torbjörn Söder
Gräftåvallens SK
2:59:58.1079750
+37:06.222570
63.6p
120
H 21
Gustav Norén
ELU Idrottsförening
3:00:01.1080070
+37:09.222890
63.6p
121
H 40
Anders Brunvall
Ärna IF Uppsala Garnison
3:00:11.1081010
+37:19.223830
63.5p
122
H 40
Rickard Molin
Naprapat Walle SK
3:00:13.1081220
+37:21.224040
63.5p
123
H 21
Julian Schönfelder
AXA SC
3:00:26.1082510
+37:34.225330
63.4p
124
H 40
Lukas Sterner
Stockholms RK
3:00:26.1082590
+37:35.225410
63.4p
125
H 21
Stefan Gustavsson
IK Jarl Rättvik
3:00:30.1082960
+37:38.225780
63.4p
126
H 40
Håkan Karlsson Uvhagen
AXA SC
3:00:37.1083600
+37:45.226420
63.3p
127
H 21
Fredrik Johansson
Norrbärke SK
3:00:49.1084840
+37:57.227660
63.3p
128
H 50
Gunnar Lindahl
Sundbybergs IK
3:00:57.1085650
+38:05.228470
63.2p
129
H 21
Andreas Karlsson
Vreta Skid o MK
3:01:26.1088560
+38:34.231380
63.0p
130
H 50
Martin Sverdrup
Stockholms RK
3:01:32.1089140
+38:40.231960
62.9p
131
H 21
Lars Pettersson
Hudiksvalls IF
3:01:43.1090230
+38:51.233050
62.9p
132
H 40
Johan Gustafsson
Häverödals SK
3:01:58.1091720
+39:06.234540
62.7p
133
H 21
Wilhelm Lönnies
Gimo IF SK
3:02:05.1092410
+39:13.235230
62.7p
134
H 40
Mikael Olsson
Naprapat Walle SK
3:02:06.1092560
+39:14.235380
62.7p
135
H 21
Erik Sundvall
AXA SC
3:02:42.1096150
+39:50.238970
62.4p
136
H 40
Lars Gustafsson
Stockholms RK
3:02:43.1096230
+39:51.239050
62.4p
137
H 50
Erik Brisenheim
Stockholms RK
3:02:44.1096340
+39:52.239160
62.4p
138
H 21 Motion
Björn Haglund
Falun
3:02:51.1097020
+39:59.239840
62.4p
139
H 21
Erik Westberg
Vallsta SK
3:02:59.1097870
+40:07.240690
62.3p
140
H 50
Anders Rönnlund
Järbo IF
3:03:05.1098490
+40:14.241310
62.2p
141
H 21
Johan Olofsson
Stockholms RK
3:03:21.1100070
+40:29.242890
62.1p
142
H 40
Fredrik Bergdahl
Umara SC
3:03:31.1101040
+40:39.243860
62.1p
143
H 21 Motion
Robin Carlborg
Högbo
3:03:35.1101460
+40:43.244280
62.0p
144
H 21
Robin Gerum
AXA SC
3:03:38.1101730
+40:46.244550
62.0p
145
H 40
Julius Hefte
Åkersberga SK
3:03:51.1103080
+41:00.245900
61.9p
146
H 40
Fredrik Palm
Åkersberga SK
3:03:51.1103090
+41:00.245910
61.9p
147
H 40
Daniel Ehn
Norbergs SK
3:04:10.1104930
+41:18.247750
61.8p
148
H 40
Johan Söderblom
Nybro Skidklubb
3:04:13.1105250
+41:21.248070
61.8p
149
H 50
Tomas Eriksson
Stockholms RK
3:04:18.1105700
+41:26.248520
61.7p
150
H 60
Ulf Uddbäck
Gävle SK
3:04:30.1106980
+41:39.249800
61.6p
151
H 21
Ronnie Branteström
IK Rex
3:04:33.1107220
+41:41.250040
61.6p
152
H 40
Joakim Ludvigsson
1Life IF
3:04:48.1108730
+41:56.251550
61.5p
153
D 21
Ingela Gahne
XC Sthlm Ski Club
3:04:57.1109690
+42:06.252510
61.4p
154
H 40
Fredrik Lilja
JMs PF
3:05:01.1110050
+42:09.252870
61.4p
155
H 50
Mats Hallberg
Roslagsbro IF
3:05:09.1110830
+42:17.253650
61.4p
156
H 40
Mikael Gelin
Bålsta SK
3:05:12.1111110
+42:20.253930
61.3p
157
H 21 Motion
Pär Åksson
Solunda
3:05:13.1111210
+42:21.254030
61.3p
158
H 21
Magnus Sahlberg
Trönö IK
3:05:26.1112510
+42:34.255330
61.2p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 3:06:00
159
H 40
Petter Bjerke
IKJ Haninge
3:06:11.1117090
+43:20.259910
60.9p
160
H 21
Sebastian Lembke
NCC IF Stockholm
3:06:25.1118430
+43:33.261250
60.8p
161
H 40
Andreas Eriksson
Upplands-Ekeby IF
3:07:23.1124210
+44:31.267030
60.4p
162
H 21 Motion
Tomas Wallgren
Nybro Skidklubb
3:07:31.1125090
+44:40.267910
60.4p
163
H 40
Ulf Rydberg
Misterhults AIS
3:07:32.1125150
+44:40.267970
60.4p
164
H 21
Per Hammarbäck
IFK Sala
3:07:36.1125540
+44:44.268360
60.3p
165
H 21 Motion
Joakim Lundgren
Borlänge
3:07:57.1127680
+45:06.270500
60.2p
166
H 60
Sven Andersson
Enköpings AIF
3:08:06.1128510
+45:14.271330
60.1p
167
H 40
Patrik Ytterman
Nacka Värmdö SK
3:08:11.1129060
+45:19.271880
60.1p
168
H 21
Eric Johansson
Östervåla IF
3:08:17.1129680
+45:26.272500
60.1p
169
H 21 Motion
Mikael Norrestam
Uppsala
3:08:18.1129710
+45:26.272530
60.1p
170
H 21
Anders Edberg
Ufk
3:08:58.1133750
+46:06.276570
59.8p
171
H 21
David Brandemark
Västerås Skidklubb
3:09:01.1134050
+46:09.276870
59.8p
172
H 60
Sven Mörtberg
Sundbybergs IK
3:09:03.1134210
+46:11.277030
59.8p
173
H 21
Alexander Sundin
Sundbybergs IK
3:09:08.1134780
+46:17.277600
59.7p
174
H 50
Peter Gyulai
Sundbybergs IK
3:09:12.1135160
+46:20.277980
59.7p
175
H 21
Daniel Westlund
Naprapat Walle SK
3:09:20.1135970
+46:28.278790
59.6p
176
H 40
Mattias Karlsson
Enklaresport SK
3:09:21.1136010
+46:29.278830
59.6p
177
H 50
Birger Edvinsson
Ufk
3:09:24.1136340
+46:32.279160
59.6p
178
H 40
Jörgen Johansson
Kalix SK
3:09:43.1138240
+46:51.281060
59.5p
179
H 40
Markus Hedlund
Team Ormsalva AC
3:10:08.1140750
+47:16.283570
59.3p
180
H 21
Jacob Lundqvist
SWE
3:10:10.1140940
+47:18.283760
59.3p
181
H 21
Johannes Gårdh
Nacka Värmdö SK
3:10:12.1141110
+47:20.283930
59.3p
182
D 40
Jessica Moverare
Föreningen IKJ Haninge
3:10:13.1141240
+47:21.284060
59.3p
183
H 21 Motion
Mattias Jenefeldt
Uppsala
3:10:13.1141260
+47:21.284080
59.3p
184
H 60
Björn Robert Lindberg
Öregrunds IK
3:10:22.1142110
+47:30.284930
59.2p
185
H 21
Fredrik Olsson
Åmots SK
3:10:42.1144130
+47:50.286950
59.1p
186
H 40
Andreas Johansson
Bålsta SK
3:10:46.1144590
+47:55.287410
59.1p
187
H 40
Per Guvå
Södertälje-Nykvarn OF
3:10:50.1144900
+47:58.287720
59.0p
188
H 21
Staffan Herbst
AXA SC
3:10:54.1145320
+48:02.288140
59.0p
189
H 21
Johan Fornander
IK Rex
3:11:08.1146780
+48:17.289600
58.9p
190
H 21
Erik Pihl
Högbo GIF
3:11:20.1147910
+48:28.290730
58.9p
191
H 21
Jonas Arrhénborg
Yuppie Ski Club
3:11:27.1148650
+48:35.291470
58.8p
192
H 21 Motion
Markus Wilsson
Uppsala
3:11:31.1149020
+48:39.291840
58.8p
193
H 21 Motion
Daniel Stenflo
Storuman
3:11:39.1149830
+48:47.292650
58.7p
194
H 50
Johan Vestin
Skogslöparna
3:11:39.1149850
+48:47.292670
58.7p
195
H 40
Johannes Jögi
Athletic Club Salt Lake
3:11:45.1150400
+48:53.293220
58.7p
196
H 21 Motion
Erik Norbäck
Vaxholm
3:11:51.1151080
+49:00.293900
58.6p
197
H 40
Ulrik Schäfer
Ufk
3:12:01.1152070
+49:09.294890
58.6p
198
H 21
Claes Törnsten
Yuppie Ski Club
3:12:03.1152240
+49:11.295060
58.6p
199
H 50
Magnus Haglund
Åkersberga SK
3:12:16.1153570
+49:24.296390
58.5p
200
H 40
Olof Widenfalk
Hybo AIK
3:12:17.1153690
+49:26.296510
58.5p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 21
Fredrik Lundell
Norrbärke SK
3:12:34.1155350
+49:42.298170
58.4p
202
H 40
Jonas Nilsson
Roslagsbro IF
3:12:42.1156190
+49:51.299010
58.3p
203
H 40
Peter Gylderud
Högbo GIF
3:12:51.1157050
+49:59.299870
58.3p
204
H 40
Andreas Mattsson
Lucksta IF
3:12:54.1157320
+50:02.300140
58.2p
205
H 21
Johan Olsson
Årsunda IF
3:13:02.1158100
+50:10.300920
58.2p
206
H 50
Anders Hallgren
Svaide Roma SOK
3:13:05.1158440
+50:13.301260
58.2p
207
H 21 Motion
Pål Olofsson
Nacka
3:13:09.1158860
+50:17.301680
58.2p
208
H 21
Henrik Ling
Tärnsjö IF
3:13:16.1159540
+50:24.302360
58.1p
209
H 21
Tobias Brodén
Nybro Skidklubb
3:13:17.1159640
+50:25.302460
58.1p
210
H 21
Peter Alzen
Solna
3:13:27.1160650
+50:35.303470
58.0p
211
H 40
Pasi Ruuska
Hällbybrunns IF
3:13:36.1161540
+50:44.304360
58.0p
212
H 21 Motion
Anders Bohman
Ånge
3:13:44.1162340
+50:52.305160
57.9p
213
H 40
Daniel Englin
Gävle SK
3:13:57.1163600
+51:05.306420
57.9p
214
H 50
Tomas Jönsson
Årsunda IF
3:13:59.1163880
+51:08.306700
57.8p
215
H 21
Gustaf Tegell
AXA SC
3:14:00.1163900
+51:08.306720
57.8p
216
H 50
Martin Myhrberg
Ockelbo SK
3:15:10.1170950
+52:18.313770
57.4p
217
H 21
PÄR LINDH
Vallsta SK
3:15:18.1171760
+52:26.314580
57.3p
218
H 21
Niklas Kåvius
Axa SC
3:15:35.1173420
+52:43.316240
57.2p
219
H 21
Glenn Källström
Roslagsbro IF
3:15:46.1174510
+52:54.317330
57.2p
220
H 40
John Eriksson
Täby IS SK
3:15:55.1175470
+53:03.318290
57.1p
221
H 21
Daniel Franco Franco Cereceda
IKJ Haninge
3:16:14.1177350
+53:22.320170
57.0p
222
H 50
Niklas Johnsson
Turebergs IF SOK
3:16:22.1178190
+53:31.321010
57.0p
223
H 21 Motion
Olle Björk
Högbo GIF
3:16:28.1178780
+53:37.321600
56.9p
224
H 21
Tomek Jansson
SWE
3:16:32.1179170
+53:40.321990
56.9p
225
H 40
Ulf Hedman
Valbo AIF
3:16:35.1179460
+53:43.322280
56.9p
226
H 21 Motion
Henrik Eklund
Uppsala
3:16:36.1179550
+53:44.322370
56.9p
227
H 21
Kim Engqvist
SWE
3:16:38.1179780
+53:47.322600
56.9p
228
H 21
Fredrik Karlsson
Oxvretens SK
3:16:40.1179990
+53:49.322810
56.8p
229
D 21
Jenni Ehn Gårdhage
Norbergs SK
3:17:53.1187290
+55:02.330110
56.4p
230
H 21
Michael Stevenson
Team Ormsalva AC
3:17:55.1187440
+55:03.330260
56.4p
231
H 50
Leif Moström
IFK Umeå
3:17:57.1187620
+55:05.330440
56.4p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 3:18:00
232
H 40
André Nilsson
IK Trasten
3:18:27.1190620
+55:35.333440
56.2p
233
H 21 Motion
Jonas Jung
Storvreta IK
3:18:29.1190800
+55:37.333620
56.2p
234
H 50
Tord Brunsvick
Sundbybergs IK
3:18:39.1191890
+55:48.334710
56.1p
235
H 50
Peter Galyas
Umara SC
3:18:46.1192500
+55:54.335320
56.1p
236
H 21
Daniel Frisén
Edsbyns SK
3:18:58.1193700
+56:06.336520
56.0p
237
H 40
Erik Nilsson
JMs PF
3:19:01.1194050
+56:09.336870
56.0p
238
H 21 Motion
Stefan Westerbom
Tierp
3:19:01.1194090
+56:10.336910
56.0p
239
H 50
Jim Favre
Peab IF
3:19:07.1194690
+56:16.337510
56.0p
240
H 40
Andreas Röstberg
Gävle SK
3:19:17.1195630
+56:25.338450
55.9p
241
H 21
Patrik Käll
IK Rex
3:19:19.1195890
+56:28.338710
55.9p
242
H 40
Ola Backlund
Orsa SK
3:19:20.1195920
+56:28.338740
55.9p
243
H 40
Patrik Danielsson
Stockholms RK
3:19:23.1196220
+56:31.339040
55.9p
244
H 50
Harry Äijö
Stockholms-Postens IK
3:19:29.1196880
+56:38.339700
55.8p
245
H 21
Jon Nilsson
AXA SC
3:19:41.1198090
+56:50.340910
55.8p
246
H 21
Niklas Wenngren
Östervåla IF
3:19:45.1198410
+56:53.341230
55.7p
247
H 21
Thomas Essén
Ericsson IK
3:19:46.1198570
+56:54.341390
55.7p
248
H 21
Johan Småroos
IF Åland
3:19:49.1198820
+56:57.341640
55.7p
249
H 40
Daniel Alfredsson
Stensätra SK
3:19:54.1199340
+57:02.342160
55.7p
250
H 21 Motion
Rickard Glamsjö
Stockholm
3:20:11.1201000
+57:19.343820
55.6p
251
H 21
Roger Lindqvist
XC Sthlm Ski Club
3:20:15.1201480
+57:24.344300
55.6p
252
H 21 Motion
Johan Björklund
Sandviken
3:20:24.1202360
+57:32.345180
55.5p
253
H 50
Bertil Wingqvist
Norrala SK
3:20:32.1203190
+57:41.346010
55.5p
254
H 21
Simon Jörgensen
Athletic Club Salt Lake
3:20:45.1204420
+57:53.347240
55.4p
255
H 21
Johan Fält
Östervåla IF
3:20:50.1204990
+57:59.347810
55.4p
256
H 40
Peter Lillbacka
IFK Mora SK
3:20:52.1205180
+58:01.348000
55.4p
257
H 40
Rikard Westman
AXA SC
3:20:58.1205760
+58:06.348580
55.3p
258
H 21
Henrik Ejderholm
Ufk
3:21:09.1206840
+58:17.349660
55.3p
259
H 21
Christofer Johansson
AXA SC
3:21:14.1207320
+58:22.350140
55.2p
260
H 40
Sami Maliniemi
Gävle SK
3:21:19.1207820
+58:27.350640
55.2p
261
H 21
Marcus Ekermo
Stockholms RK
3:21:21.1208040
+58:29.350860
55.2p
262
H 50
Christian Buchli
SUI
3:21:32.1209180
+58:41.352000
55.1p
263
H 50
Arthur Aanesen
Täby IS SK
3:21:37.1209640
+58:45.352460
55.1p
264
H 60
Stefan Bohm
Delbo IF
3:21:44.1210370
+58:52.353190
55.1p
265
H 21
Niklas Norrby
Kungsgårdens SK
3:22:01.1212010
+59:09.354830
55.0p
266
D 21
Therése Edén
AXA SC
3:22:23.1214220
+59:31.357040
54.8p
267
H 21 Motion
Martin Eskilsson
Stockholm
3:22:32.1215110
+59:40.357930
54.8p
268
H 21
Niklas Karlsson
Knutby IF
3:22:46.1216580
+59:55.359400
54.7p
269
H 40
Anders Flodin
Telia IoFF
3:22:50.1216910
+59:58.359730
54.7p
270
H 50
Per Sporrong
IKJ Haninge
3:23:20.1219960
+1:00:28.362780
54.5p
271
H 40
Jonaz Kumlander
Turebergs IF SOK
3:23:20.1219990
+1:00:29.362810
54.5p
272
H 50
Magnus Lennhagen
SWE
3:23:23.1220270
+1:00:31.363090
54.5p
273
H 40
Marcus Hornström
Högbo GIF
3:23:26.1220570
+1:00:34.363390
54.5p
274
D 40
Åsa Bäck
Himmeta IF
3:23:30.1220920
+1:00:38.363740
54.5p
275
H 21 Motion
Peter Thunell
Sandviken
3:23:31.1221040
+1:00:39.363860
54.5p
276
H 60
Freddy Tengberg
Göteborgs SK
3:23:45.1222420
+1:00:53.365240
54.4p
277
H 50
Fredrik Bokfors
Stockholms RK
3:23:45.1222490
+1:00:54.365310
54.4p
278
H 40
Patrik Nilsson
Bromma-Vällingby SOK
3:23:46.1222500
+1:00:54.365320
54.4p
279
H 21
Mattias Karlsson
Roslagsbro IF
3:23:55.1223400
+1:01:03.366220
54.3p
280
H 40
Niklas Häggström
AXA SC
3:24:01.1224070
+1:01:09.366890
54.3p
281
H 40
Mattias Blomqvist
Roslagsbro IF
3:24:21.1226010
+1:01:29.368830
54.2p
282
H 50
Peter Jansson
Ockelbo SK
3:25:05.1230440
+1:02:13.373260
53.9p
283
H 21 Motion
Jonas Larsson
Lucksta IF
3:25:14.1231380
+1:02:23.374200
53.9p
284
H 40
Kristofer Arwin
Sollentuna SLK
3:25:15.1231450
+1:02:23.374270
53.9p
285
H 21 Motion
Per Hansen
Täby
3:25:20.1231970
+1:02:28.374790
53.9p
286
H 21 Motion
Sven Hansson
Huddinge
3:25:27.1232660
+1:02:35.375480
53.8p
287
H 40
Magnus Jonnerby
IFK Bergvik
3:25:31.1233010
+1:02:39.375830
53.8p
288
H 40
Ulf Axelsson
AXA SC
3:25:32.1233100
+1:02:40.375920
53.8p
289
H 40
Marcus Håkman
Stora Tuna IK SK
3:25:44.1234310
+1:02:52.377130
53.7p
290
H 21
John Sterner
Roslagsbro IF
3:26:01.1236050
+1:03:09.378870
53.6p
291
D 40
Kristin Nilsson
Bromma-Vällingby SOK
3:26:15.1237490
+1:03:24.380310
53.6p
292
H 21
Oskar Svensson
AXA SC
3:26:21.1238020
+1:03:29.380840
53.5p
293
H 50
Stefan Söllvander
Gimo IF SK
3:26:32.1239120
+1:03:40.381940
53.5p
294
D 21 Motion
Catharina Söderström
Stockholm
3:26:45.1240460
+1:03:53.383280
53.4p
295
H 21 Motion
Magnus Eriksson
Stockholm
3:26:47.1240630
+1:03:55.383450
53.4p
296
H 40
Magnus Svärd
Storviks IF
3:26:50.1240940
+1:03:58.383760
53.4p
296
H 21 Motion
Robin Erneby
SWE
3:26:50.1240940
+1:03:58.383760
53.4p
298
H 60
Mats Bergqvist
Falu IK Skidklubb
3:26:55.1241430
+1:04:03.384250
53.3p
299
H 50
Jan Axelsson
Högbo GIF
3:26:56.1241580
+1:04:05.384400
53.3p
300
H 21 Motion
Örjan Stenflo
Solna
3:26:59.1241850
+1:04:07.384670
53.3p
301
H 21
Henrik Engbom
Täby
3:27:00.1241980
+1:04:09.384800
53.3p
302
H 40
Henrik Pettersson
AXA SC
3:27:12.1243140
+1:04:20.385960
53.3p
303
H 21
Kristoffer Wahlberg
Gävle SK
3:27:16.1243520
+1:04:24.386340
53.2p
304
H 21
Mikael Wahlberg
Gävle SK
3:27:16.1243580
+1:04:25.386400
53.2p
305
H 21 Motion
Magnus Eklund
Uppsala
3:27:20.1243900
+1:04:28.386720
53.2p
306
H 21 Motion
Niclas Forsvall
Ammarnäs IF
3:27:32.1245190
+1:04:41.388010
53.1p
307
H 40
Stefan Tall
Nacka Värmdö SK
3:27:41.1246020
+1:04:49.388840
53.1p
308
H 21 Motion
Jon Åkesson
Gävle
3:27:48.1246710
+1:04:56.389530
53.1p
309
H 21 Motion
Christian Brink
Gävle SK
3:27:48.1246750
+1:04:56.389570
53.1p
310
H 50
Jarmo Rantakokko
Storvreta IK
3:27:51.1247060
+1:04:59.389880
53.0p
311
H 21
Victor Fredriksson
Grava SK
3:28:08.1248710
+1:05:16.391530
53.0p
312
H 21 Motion
Fredrik Andersson
Salem
3:28:14.1249330
+1:05:22.392150
52.9p
313
H 60
Per Engstad
Hällbybrunns IF
3:28:22.1250150
+1:05:30.392970
52.9p
314
H 21
Alfred Emanuelsson
SWE
3:28:30.1250990
+1:05:39.393810
52.8p
315
H 60
Lennart Olsson
Korsnäs IF SK
3:28:32.1251180
+1:05:41.394000
52.8p
316
H 40
Anders Rehn
Högbo GIF
3:28:45.1252420
+1:05:53.395240
52.8p
317
H 21 Motion
Johan Rudberg
Järfälla Skidklubb
3:29:04.1254380
+1:06:13.397200
52.7p
318
H 50
Mårten Källström
IFK Sala
3:29:12.1255150
+1:06:20.397970
52.6p
319
H 21
Tobias Steen
Haninge SOK
3:29:33.1257290
+1:06:42.400110
52.5p
320
D 40
Anna-Karin Ejenström
Nacka Värmdö SK
3:29:39.1257810
+1:06:47.400630
52.5p
321
H 50
Melker Andersson
SWE
3:29:43.1258210
+1:06:51.401030
52.5p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 3:30:00
322
H 21 Motion
Patrick Lundstedt
Stockholm
3:30:06.1260520
+1:07:14.403340
52.3p
323
H 40
Andreas Oredsson
Dala XC Ski Team Klubb
3:30:07.1260650
+1:07:15.403470
52.3p
324
H 21 Motion
Martin Löfling Skogar
Uppsala
3:30:23.1262290
+1:07:32.405110
52.3p
325
H 50
Fredrik Hammarqvist
Haninge
3:30:41.1264090
+1:07:50.406910
52.2p
326
H 21
Martin Andersson
IK Rex
3:30:47.1264690
+1:07:56.407510
52.1p
327
H 21 Motion
Johan Wallinder
Gävle SK
3:30:56.1265510
+1:08:04.408330
52.1p
328
H 40
Carl-Fredrik Ljung
CCC1000 Skidklubb
3:31:22.1268170
+1:08:30.410990
52.0p
329
H 50
Lars Nordlander
Täby
3:31:45.1270440
+1:08:53.413260
51.8p
330
H 40
Hans Johansson
Kiruna X-country IF
3:31:48.1270720
+1:08:56.413540
51.8p
331
H 21
John Hilander
Eckerö IK
3:31:54.1271380
+1:09:03.414200
51.8p
332
H 21
Johan Helmerskog
Ufk
3:32:00.1271940
+1:09:08.414760
51.8p
333
H 21 Motion
Oskar Kalm
Stockholm
3:32:07.1272640
+1:09:15.415460
51.7p
334
H 50
Klas Zetterman
Täby IS SK
3:32:08.1272700
+1:09:16.415520
51.7p
335
H 60
Gunnar Hedlund
Sundbybergs IK
3:32:08.1272730
+1:09:16.415550
51.7p
336
H 21 Motion
Marcus Zethraeus
Stockholm
3:32:08.1272790
+1:09:17.415610
51.7p
337
D 50
Marie Rosén Engström
Gävle
3:32:21.1274030
+1:09:29.416850
51.7p
338
H 60
Kent Berglund
Ski Masters Club XC
3:32:26.1274550
+1:09:34.417370
51.6p
339
H 40
Mats Isaksson
AXA SC
3:33:32.1281190
+1:10:41.424010
51.3p
340
H 50
Robert Kraft
Uppsala SLK
3:33:47.1282630
+1:10:55.425450
51.2p
341
H 50
Jonas Svensson
Gimo IF SK
3:33:50.1282970
+1:10:58.425790
51.2p
342
H 21 Motion
Mattias Krantz
Terrible Tuesday Triathlon
3:34:17.1285640
+1:11:25.428460
51.1p
343
H 50
Johan Dansk
Väsby SK
3:34:51.1289030
+1:11:59.431850
50.9p
344
H 21
Adrian Gehrig
SWE
3:35:22.1292140
+1:12:30.434960
50.8p
345
H 40
Miroslav Holecy
IBM-Klubben
3:35:22.1292160
+1:12:30.434980
50.8p
346
H 50
Pasi Salonen
SWE
3:35:48.1294710
+1:12:56.437530
50.6p
347
H 50
Rune Bergqvist
Flir IF
3:36:02.1296140
+1:13:10.438960
50.6p
348
H 21 Motion
Mika Wahlroos
Upplands-Bro
3:37:07.1302600
+1:14:15.445420
50.3p
349
H 21 Motion
Henrik Lindén
Sandviken
3:37:40.1305960
+1:14:48.448780
50.1p
350
H 60
Mats Malm
Sundbybergs IK
3:37:48.1306780
+1:14:57.449600
50.1p
351
H 40
Alf Laurell
AXA SC
3:37:51.1307070
+1:14:59.449890
50.1p
352
H 21 Motion
Joel Persson
Okänd
3:38:01.1308050
+1:15:09.450870
50.0p
353
H 21 Motion
Joakim Törn
Knivsta
3:38:06.1308500
+1:15:14.451320
50.0p
354
D 21 Motion
Malin Wikström
Säter
3:38:10.1308900
+1:15:18.451720
50.0p
355
H 40
Erik Prytz
Karlslunds IF
3:38:22.1310120
+1:15:30.452940
49.9p
356
D 21
Marie-Louise Mannesson
Stockholms RK
3:38:25.1310430
+1:15:33.453250
49.9p
357
H 21
Johnny Nilsson
Gävle SK
3:38:45.1312410
+1:15:53.455230
49.8p
358
H 21 Motion
Staffan Palopää
Okänd
3:38:58.1313780
+1:16:07.456600
49.7p
359
H 40
Mattias Ehn
Ufk
3:39:13.1315290
+1:16:22.458110
49.7p
360
H 60
Pär Jansson
IF Thor
3:39:16.1315580
+1:16:25.458400
49.7p
361
H 21 Motion
Andreas Nordin
Täby
3:39:28.1316770
+1:16:36.459590
49.6p
362
H 21
Nicklas Winestedt
Järbo IF
3:39:31.1317000
+1:16:39.459820
49.6p
363
H 21 Motion
Sven Redin
SWE
3:39:33.1317260
+1:16:41.460080
49.6p
364
H 21
Niklas Gisselman
Atlas Copco Idrottsförening
3:39:43.1318290
+1:16:52.461110
49.5p
365
H 50
Johan Holmstedt
Söderfors GoIF
3:39:48.1318790
+1:16:57.461610
49.5p
366
H 21 Motion
Lars-Ove Wingerud
Norrtälje
3:40:04.1320340
+1:17:12.463160
49.4p
367
H 21 Motion
Magnus Peterson
Uppsala
3:40:07.1320600
+1:17:15.463420
49.4p
368
H 40
Leif Carlsson
Gävle SK
3:40:16.1321540
+1:17:24.464360
49.4p
369
H 21 Motion
Wilhelm Af Sillén
Stockholm
3:40:23.1322280
+1:17:32.465100
49.4p
370
H 21
Matthias Eriksson
Östervåla IF
3:40:30.1322970
+1:17:38.465790
49.3p
371
D 21
Frida Grenås
Sundborns GOIF
3:40:44.1324370
+1:17:52.467190
49.3p
372
H 21 Motion
Johan Lagerbäck
Solna
3:41:00.1325920
+1:18:08.468740
49.2p
373
H 21 Motion
Petter Norén
Nybro Skidklubb
3:41:04.1326330
+1:18:12.469150
49.2p
374
H 40
Göran Hubinette
Storvreta IK
3:41:21.1328060
+1:18:29.470880
49.1p
375
H 21 Motion
Pierre Cariofilis
Sollentuna
3:41:29.1328810
+1:18:37.471630
49.1p
376
H 21
Erik Bywall
AXA SC
3:41:38.1329770
+1:18:46.472590
49.0p
377
H 50
Johan Wiklund
Skellefteå SK
3:41:52.1331110
+1:19:00.473930
49.0p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 3:42:00
378
H 21 Motion
Martin Grundberg
Stockholm
3:42:05.1332440
+1:19:13.475260
48.9p
379
H 21 Motion
Martin Ahnlén
Tierp
3:42:26.1334540
+1:19:34.477360
48.8p
380
H 21 Motion
Viktor Medén
Stockholm
3:42:33.1335260
+1:19:41.478080
48.8p
381
H 21 Motion
Ivar Andersson
Nykvarn
3:42:34.1335380
+1:19:43.478200
48.8p
382
H 21 Motion
John Holm
Sundbyberg
3:42:40.1335940
+1:19:48.478760
48.7p
383
H 21 Motion
Per Eriksson
AXA SC
3:42:49.1336830
+1:19:57.479650
48.7p
384
H 21 Motion
Jörgen Blom
Gävle
3:42:57.1337620
+1:20:05.480440
48.7p
385
H 21 Motion
Olof Fjellström
Stockholm
3:43:06.1338520
+1:20:14.481340
48.6p
386
H 40
Paul-Erik Van Gemst
Västerås Skidklubb
3:43:09.1338880
+1:20:18.481700
48.6p
387
H 21 Motion
Torbjörn Stolpe
Ufk
3:43:22.1340180
+1:20:31.483000
48.6p
388
H 21 Motion
Pär Eriksson
Högbo GIF
3:43:51.1343000
+1:20:59.485820
48.4p
389
H 50
Göran Corander
Peab IF
3:44:03.1344270
+1:21:11.487090
48.4p
390
H 21 Motion
Patrik Zetterström
Gävle
3:44:10.1344990
+1:21:19.487810
48.3p
391
H 21 Motion
Ronnie Olsen
Upplands-Bro
3:44:14.1345310
+1:21:22.488130
48.3p
392
H 21 Motion
Michael Sahlin
Kungsgårdens SK
3:44:24.1346330
+1:21:32.489150
48.3p
393
H 21 Motion
Martin Fredriksson
Stockholm
3:44:39.1347890
+1:21:48.490710
48.2p
394
H 21
Ricki Nilsson
AXA SC
3:44:51.1349020
+1:21:59.491840
48.2p
395
H 21 Motion
Tomas Falk
Okänd
3:45:02.1350150
+1:22:10.492970
48.1p
396
H 21 Motion
Thomas Lilja
OK Hammaren
3:45:43.1354220
+1:22:51.497040
47.9p
397
H 21 Motion
Petter Mårild
AXA SC
3:45:56.1355580
+1:23:05.498400
47.9p
398
H 21
Pål Werdenhoff
AXA SC
3:46:01.1356010
+1:23:09.498830
47.9p
399
H 50
Magnus Hammar
Grycksbo IF OK
3:46:09.1356850
+1:23:17.499670
47.8p
400
H 50
Jonas Wulff
Telia IoFF
3:46:20.1357970
+1:23:28.500790
47.8p
401
H 21 Motion
Robert Nahlbom
Eskilstuna
3:46:26.1358590
+1:23:35.501410
47.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 21 Motion
Marcus Limér
Stockholm
3:46:33.1359230
+1:23:41.502050
47.7p
403
H 21 Motion
Pontus Hillström
Solna
3:46:36.1359580
+1:23:45.502400
47.7p
404
H 21
Jonas Brändström
Vassunda IF
3:46:46.1360510
+1:23:54.503330
47.7p
405
H 50
Lars Thomsson
Svaide Roma SOK
3:46:46.1360590
+1:23:55.503410
47.7p
406
H 21 Motion
Erik Wall
Nacka Värmdö SK
3:46:50.1360940
+1:23:58.503760
47.7p
407
H 21 Motion
Peter Regnell
Söderhamn
3:46:57.1361690
+1:24:06.504510
47.6p
408
H 40
Daniel Hedlund
Astrazeneca IF
3:47:10.1362910
+1:24:18.505730
47.6p
409
H 21 Motion
Peter Lind
Tyresö
3:47:18.1363770
+1:24:26.506590
47.5p
410
H 50
Torbjörn Sandberg
Sundbybergs IK
3:47:20.1363980
+1:24:29.506800
47.5p
411
H 40
Harry Rymert
AXA SC
3:47:22.1364110
+1:24:30.506930
47.5p
412
H 40
Pär Johan Pettersson
Ufk
3:47:31.1365060
+1:24:39.507880
47.5p
413
H 21 Motion
Roger Sjösten
Ronneby
3:47:39.1365870
+1:24:47.508690
47.4p
414
H 21 Motion
Simon Granit
Vassunda IF
3:47:40.1365900
+1:24:48.508720
47.4p
415
H 21 Motion
Stefan Seo
Hellas Orientering
3:47:52.1367190
+1:25:01.510010
47.4p
416
H 21 Motion
Patrik Fors
Västerås
3:48:04.1368340
+1:25:12.511160
47.3p
417
H 21
Emanuel Janzon
AXA SC
3:48:25.1370400
+1:25:33.513220
47.3p
418
H 50
Erik Jansson Rösch
Storådalens SK
3:49:29.1376820
+1:26:37.519640
47.0p
419
H 50
Ulf Söder
Ericsson Stockholm IK
3:49:40.1377930
+1:26:48.520750
46.9p
420
H 40
Krister Ånöstam
Östhammar
3:49:47.1378640
+1:26:55.521460
46.9p
421
H 21
David Törnquist
Stockholm
3:50:03.1380250
+1:27:11.523070
46.8p
422
H 21 Motion
Jens Holmberg
Stockholm
3:50:26.1382510
+1:27:34.525330
46.8p
423
H 21 Motion
Andreas Brink
Linköping
3:50:27.1382640
+1:27:35.525460
46.7p
424
H 21 Motion
Anders Björk
Borlänge
3:50:54.1385340
+1:28:02.528160
46.6p
425
H 40
Anders Åberg
Västerås Skidklubb
3:50:55.1385460
+1:28:03.528280
46.6p
426
H 40
Lars Ljunggren
Gävle SK
3:51:04.1386380
+1:28:13.529200
46.6p
427
H 40
Per Jansson
Almunge IK
3:51:22.1388130
+1:28:30.530950
46.5p
428
H 50
Mikael Olsson
Ockelbo SK
3:51:28.1388720
+1:28:36.531540
46.5p
429
H 60
Rolf Ström
Stensätra SK
3:51:35.1389430
+1:28:43.532250
46.5p
430
H 21 Motion
Erik Dalenfeldt
Sollentuna
3:52:18.1393720
+1:29:26.536540
46.3p
431
H 21 Motion
Carl Lindesvärd
Stockholm
3:52:34.1395320
+1:29:42.538140
46.2p
432
H 21
Daniel Rufelt
IF Spirit Idrottsförening
3:53:01.1398090
+1:30:10.540910
46.1p
433
H 21 Motion
Emir Kadric
Ekerö
3:53:12.1399130
+1:30:20.541950
46.1p
434
H 21 Motion
Anders Lundström
Sollentuna
3:53:21.1400030
+1:30:29.542850
46.0p
435
H 21 Motion
Kalle Svensson
Uppsala
3:53:40.1401960
+1:30:48.544780
46.0p
436
H 40
Petter Sundsten
Hudiksvalls IF
3:54:08.1404700
+1:31:16.547520
45.9p
437
H 50
Johan Wachtmeister
Åsarna IK
3:54:13.1405250
+1:31:21.548070
45.8p
438
H 21 Motion
Julius Hållstedt
Solna
3:54:46.1408530
+1:31:54.551350
45.7p
439
H 21 Motion
Erik Granberg
Norrtälje
3:54:58.1409720
+1:32:06.552540
45.7p
440
H 21 Motion
Gustav Björkman
Sandviken
3:54:58.1409790
+1:32:07.552610
45.7p
441
H 21
Nils Persson
Trönö IK
3:55:11.1411040
+1:32:19.553860
45.6p
442
H 60
Anders Eklind
Gävle SK
3:55:20.1411920
+1:32:28.554740
45.6p
443
H 50
Jan Nilsson
Bålsta SK
3:55:49.1414840
+1:32:57.557660
45.5p
444
H 21 Motion
Johan Solhed
Täby
3:56:01.1416070
+1:33:09.558890
45.4p
445
H 40
Max Lindstedt
Åkersberga SK
3:56:09.1416820
+1:33:17.559640
45.4p
446
H 21 Motion
Niclas Riml
SWE
3:56:24.1418330
+1:33:32.561150
45.3p
447
H 21 Motion
Stefan Hjälte
Täby
3:56:58.1421770
+1:34:06.564590
45.2p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 3:57:00
448
H 21
Anton Fors
Gävle SK
3:57:19.1423830
+1:34:27.566650
45.1p
449
D 21
Anna Tiderman
SWE
3:58:00.1427950
+1:35:08.570770
45.0p
450
H 21 Motion
Jesper Näslund
AXA SC
3:58:39.1431890
+1:35:48.574710
44.8p
451
H 21 Motion
Tommy Sjösten
Värmdö
3:58:55.1433410
+1:36:03.576230
44.8p
452
H 21 Motion
Peter Fredriksson
Uppsala
3:59:31.1437050
+1:36:39.579870
44.6p
453
H 21
Henrik Johansson
Söders-Tyresö
4:00:04.1440390
+1:37:13.583210
44.5p
454
H 50
Carl-Eric Ankarås
Östervåla IF
4:00:07.1440620
+1:37:15.583440
44.5p
455
H 40
Henrik Persson
Roslagsbro IF
4:00:22.1442190
+1:37:31.585010
44.4p
456
H 21 Motion
Sebastian Stime
Stockholm
4:00:32.1443140
+1:37:40.585960
44.4p
457
H 21 Motion
Peter Källgren
AXA SC
4:00:54.1445300
+1:38:02.588120
44.3p
458
H 21 Motion
Mikael Kaderud
Okänd
4:01:34.1449350
+1:38:42.592170
44.2p
459
H 21 Motion
Pontus Kylander
Stockholm
4:01:59.1451810
+1:39:07.594630
44.1p
460
H 60
Karl-Erik Hagström
Tunafors SK
4:02:19.1453870
+1:39:27.596690
44.0p
461
H 21 Motion
David Wenell
Solna
4:02:40.1455980
+1:39:49.598800
43.9p
462
H 21
Adam Hultman
AXA SC
4:03:06.1458520
+1:40:14.601340
43.8p
463
H 21
Carl-Adam Von Scheele
Sälens IF
4:03:12.1459180
+1:40:21.602000
43.8p
464
H 21 Motion
Fredrik Nilsson
Botkyrka
4:03:14.1459320
+1:40:22.602140
43.8p
465
H 21 Motion
Fredrik Svensson
Sandvik Västberga PF
4:04:07.1464640
+1:41:15.607460
43.6p
466
H 21 Motion
Henrik Rönnholm
Tierp
4:04:12.1465160
+1:41:20.607980
43.6p
467
H 21
Mattias Holmström
Athletic Club Salt Lake
4:04:14.1465360
+1:41:22.608180
43.6p
468
H 21 Motion
Aleksander Larsson
Borås
4:04:22.1466160
+1:41:30.608980
43.6p
469
H 21 Motion
Lars Fyhr
Mora
4:04:27.1466620
+1:41:35.609440
43.5p
470
H 21 Motion
Johan Hollsten
ABB IF Västerås
4:04:44.1468330
+1:41:52.611150
43.5p
471
H 21 Motion
Per Eriksson
Sandviken
4:05:27.1472600
+1:42:35.615420
43.3p
472
D 60
Helena Ekbrink
IF Thor
4:05:39.1473890
+1:42:48.616710
43.3p
473
H 40
Mika Ejenström
Nacka Värmdö SK
4:05:45.1474460
+1:42:53.617280
43.3p
474
H 21 Motion
Arto Gabrielsson
Gagnef
4:06:14.1477360
+1:43:22.620180
43.2p
475
D 21 Motion
Mikaela Gabrielsson
Lidingö
4:06:15.1477470
+1:43:23.620290
43.2p
476
H 21 Motion
Niklas Gabrielsson
Lidingö
4:06:30.1478990
+1:43:39.621810
43.1p
477
H 21 Motion
Patrik Kotilainen
Sandviken
4:06:31.1479030
+1:43:39.621850
43.1p
478
H 21 Motion
Patrik Buddgård
Lidingö
4:06:55.1481480
+1:44:04.624300
43.0p
479
H 60
Peter Jäderström
Ufk
4:07:04.1482350
+1:44:12.625170
43.0p
480
H 21 Motion
Andreas Norlander
Högbo GIF
4:07:08.1482750
+1:44:16.625570
43.0p
481
H 21
Martin Åberg
AXA SC
4:07:11.1483080
+1:44:20.625900
43.0p
482
H 21 Motion
Mikael Buddgård
Lidingö
4:07:18.1483720
+1:44:26.626540
42.9p
483
H 21 Motion
Svante Lennartsson
Falun
4:07:23.1484250
+1:44:31.627070
42.9p
484
D 21 Motion
Hiu Yee Fan
SWE
4:07:39.1485830
+1:44:47.628650
42.9p
485
H 21 Motion
Patrick Schoonderwal
Botkyrka
4:07:55.1487410
+1:45:03.630230
42.8p
486
D 21 Motion
Solveig Wiberg
Märsta
4:08:12.1489150
+1:45:20.631970
42.8p
487
D 21 Motion
Lotta Bjöör
Säter
4:08:18.1489720
+1:45:26.632540
42.7p
488
H 21 Motion
Matteo Perrone
Saltsjö-boo
4:08:25.1490480
+1:45:34.633300
42.7p
489
H 21 Motion
Kim Herou
Stockholm
4:08:45.1492400
+1:45:53.635220
42.6p
490
H 21 Motion
Anders Johansson
AXA SC
4:08:55.1493430
+1:46:03.636250
42.6p
491
H 21 Motion
Seth Severinsson
Huddinge
4:09:13.1495260
+1:46:21.638080
42.5p
492
H 21 Motion
Jonas Persson
Norrtälje
4:09:50.1498940
+1:46:58.641760
42.4p
493
H 21 Motion
Johnne Adermark
Team B3IT
4:10:25.1502440
+1:47:33.645260
42.3p
494
H 21
Marcus Johansson
Storviks IF
4:10:44.1504350
+1:47:52.647170
42.2p
495
D 21 Motion
Madelene Hörlin
Stockholm
4:10:53.1505210
+1:48:01.648030
42.2p
496
H 21
Joakim Jansson
Alnö SK
4:10:54.1505320
+1:48:02.648140
42.2p
497
H 21 Motion
Jonas Helde Falk
Kungsbacka
4:11:29.1508830
+1:48:37.651650
42.1p
498
H 21 Motion
Danne Stattin
Stockholms RK
4:11:30.1508970
+1:48:38.651790
42.1p
499
D 21 Motion
Maria Wiklund
Täby IS SK
4:11:51.1511030
+1:48:59.653850
42.0p
500
D 21
Helen Adolfsson
Karlskoga
4:11:58.1511730
+1:49:06.654550
42.0p
Visar resultat 1 till 500 av 780[
1
2
]