Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Sprint
2018-02-10
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
D 15
0.96km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Tove Eriksson
Stockviks SF
2
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
3
Klara Torshage
Vårby IK
4
Elin Forsgren
Vårby IK
5
Maja Furunäs
IFK Grängesberg SK
6
Elsa Eriksson
Husums IF SK
7
Clara Zetterwall
Domnarvets GOIF
8
Therese Patomella
Jukkasjärvi IF
9
Elin Henriksson
Skellefteå SK
10
Sara Andersson
IFK Mora SK
11
Lina Hennings
Östersunds SK
12
Flisa Ravald
Ås IF
13
Lovisa Broström
Sävast Ski Team IF
14
Wilma Riekkola
Sävast Ski Team IF
15
Ebba Englund
Bergeforsens SK
16
Irja Brandfjell
Funäsdalens IF
17
Tilde Ingvarsson
Svegs IK
18
Frida Poromaa
Johannisbergs AIK
19
Amanda Pallin
Alnö SK
20
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
21
Alba Björnsdotter
Funäsdalens IF
22
Alva Eklund
Sollefteå Skidor IF
23
Elsa Larsson
Sävast Ski Team IF
24
Lina Björk
IFK Skövde SK
25
Alice Widholm
Lidköpings VSK
26
Maja Heikki
Sälens IF
27
Tove Karlsson
Täby IS SK
28
Lina Sjöberg
Gimo IF SK
29
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
30
Sofia Redman
Östersunds SK
31
Minna Johansson
Östersunds SK
32
Tuva Forsell
Sya SK
33
Kajsa Heikki
Sälens IF
34
Ellen Hedeberg
SK Bore
35
Josefine Söderqvist
Bälinge IF
36
Saga Gunneriusson
Östersunds SK
37
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
38
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
39
Stina Nilsson
Rembo IK
40
Lina Lundgren
Bergeforsens SK
41
Elina Karlsson
Skellefteå SK
42
Moa Hedman
Valbo Aif
43
Evelina Nilsson
IFK Umeå
44
Marie Dahlberg
Sollefteå Skidor IF
45
Elvira Hermansson
Offerdals SK
46
Mirjam Inemyr
Istrums SK
47
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
48
Kristina Finnskog
Tranemo IF
49
Maja Andersson
Bergeforsens SK
50
Alice Vretblom
IFK Umeå
51
Tindra Österberg
Ås IF
52
Klara Göransson
Åsarna IK
53
Cayenne Badh
Falköpings AIK SK
54
Ebba Bengtsson
Tynderö IK
55
Saga Nelson
Bodens SK
56
Josefin Ahnbrink
Täby IS SK
57
Emma Johansson
Sävast Ski Team IF
58
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
59
Alma Lundström
Skellefteå SK
60
Jasmin Persson
Kalix SK
61
Wilma Johansson
Norsjö SK
62
Klara Vennberg
Sävast Ski Team IF
-
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
-
Agnes Westrin
Trönö IK
-
Emma Lindberg
SK Leksand
-
Trude Burman
Alnö SK
-
Rebecca Johnselius
Kalix SK
Logga in för att slippa de här annonserna
D 16
0.96km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Saga Fältenhag
Högbo GIF
2
Hanna Lundberg
Luleå Gjutarens IF
3
Märta Rosenberg
Duveds IF
4
Kajsa Rapp
SK Leksand
5
Lisa Ingesson
Strömnäs GIF
6
Josefin Lindström
Högbo GIF
7
Ebba Karlsson
Täby IS SK
8
Tilda Ström
Dala-Järna IK
9
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
10
Julia Löfström
Månkarbo IF
11
Enja Jonsson
Åsarna IK
12
Emelie Englund
Bergeforsens SK
13
Saga Nilsson
Skellefteå SK
14
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
15
Julia Lundgren
Lycksele
16
Elina Franzén
Idre SK
17
Emma Lindqvist
Bodens SK
18
Lisa Nystedt
Täby IS SK
19
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
20
Elin Eriksson Englund
Kvarnsvedens GOIF SK
21
Lovisa Moqvist
Sävedalens AIK
22
Anna Jonsson
Duveds IF
23
Cora Badh
Falköpings AIK SK
24
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
25
Sofia Lundkvist
Kalix SK
26
Frida Åsander
Bondsjöhöjdens IK
27
Elin Vesterlund
Vännäs SK
28
Anna Novak
Offerdals SK
29
Tove Lundh
Bergeforsens SK
30
Lova Broström
Sya SK
31
Elin Westh
SK Bore
32
Moa Pettersson-waara
Antnäs BK
33
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
34
Wilma Johansson
Åsarna IK
35
Klara Roos
Ås IF
36
Tua Germann
IFK Umeå
37
Sara Ingard
IK Rex
38
Thea Braneby
Sunne SLF
39
Alma Nordström
Vassunda IF
40
Sanna Sundström
Husums IF SK
41
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
42
Ellen Sjölund
Duveds IF
43
Gisela Bjursell
Norsjö SK
44
Hoa Sjöholm
Sundbybergs IK
45
Saga Törngren
Luleå Gjutarens IF
46
Moa Danielsson
Sävast Ski Team IF
47
Agnes Roslund
Malå IF
48
Ester Olofsson
Ås IF
49
Alva Zakrisson
Lycksele IF
-
Martina Alnelind
Bodens SK
-
Andrea Aulin
Eksjö SOK
-
Alva Björk
Orsa SK
-
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
-
Sigrid Hübenette
Husums IF SK
-
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
-
Cornelia Nilsson
Strömnäs GIF
-
Elsa Carlsson
Åsarna IK
H 15
0.96km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
2
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
3
Albin Blomberg
Rehns BK
4
Hjalmar Berg
Sunne SLF
5
Jens Junes
IFK Umeå
6
Erik Bryne
Sunne SLF
7
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
8
Victor Berglund
Bodens SK
9
Leo Svahn
Östersunds SK
10
Kalle Georgsson
Högbo GIF
11
Theo Mattei
Sävast Ski Team IF
12
Emil Löfgren
Täfteå IK
13
Markus Melén
Falu IK
14
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
15
Filip Strand
Sunne SLF
16
Albin Gezelius
IFK Mora SK
17
Malte Johansson
Högbo GIF
18
Albin Augustsson
Källbottens IK
19
Hampus Björck
IFK Umeå
20
Markus Almgren
IFK Mora SK
21
Hannes Sjölund Myhr
Ås IF
22
Måns Olsen
Grava SK
23
August Rosén
Jättendals IF
24
David Musslinder
Falköpings AIK SK
25
David Lantto
OK Sarven
26
Harald Ekenberg
IK Stern
27
Ebbe Abrahamsson Gjersvol
Östersunds SK
28
Jacob Lundkvist
Sundbybergs IK
29
Lowe Wagman
Sollefteå Skidor IF
30
Axel Mannelqvist
Vårby IK
31
Hjalmar Gedda
OK Landehof
32
Viktor Sundén
Strömnäs GIF
33
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
34
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
35
Viktor Olsson
Husums IF SK
36
Otto Balck
Täby IS SK
37
Isak Lundholm
Täfteå IK
38
Jon Oscarsson
Ås IF
39
Nils Norberg
Lucksta IF
40
Gustav Svensson
Strängnäs SK
41
Rasmus Eriksson
IFK Umeå
42
Axel Karlsson
Täby IS SK
43
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
44
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
45
Alexander Danneskog
Jättendals IF
46
Arve Lignell
Lucksta IF
47
Henri Murto
OK Sarven
48
Anders Dahl
Alnö SK
49
Teo Eikelboom
Vårby IK
50
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
51
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
52
Martin Arfs
IFK Hedemora SK
53
Linus Sörlin
Offerdals SK
54
Oskar Johansson
IFK Umeå
55
Edvin Nordgren
Åsarna IK
56
Lukas Karlberg
IK Rex
57
Leo Sandberg
Sundbybergs IK
58
Calle Eriksson
Bålsta SK
59
Andreas Svensson
Vindelns IF
-
Otto Gustavsson
Ulricehamns IF
-
Adrian Skiöld
Borås SK
-
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
-
Lukas Ivarsson
Bålsta SK
H 16
0.96km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Gustav Hedström
Östersunds SK
2
Calle Rune
Täby IS SK
3
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
4
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
5
Måns Skoglund
Täby IS SK
6
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
7
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
8
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
9
Ludvig Fredriksson
Strömnäs GIF
10
Rasmus Hedeberg
SK Bore
11
Oskar Lundberg
Borås SK
12
Martin Blomberg
Lycksele IF
13
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
14
Axel Werner
IK Stern
15
Karl Grywenz
Storvreta IK
16
Jonas Lenz
Matfors SK
17
Hannes Mickelsson
OK Sarven
18
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
19
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
20
Pontus Lundholm
Strömnäs GIF
21
Laban Nordin
Vårby IK
22
Hugo Sjögren
Tranemo IF
23
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
24
Olof Hedin
Eksjö SOK
25
Nils Schagerström
Garphyttans IF
26
Rasmus Westerlund
Bergeforsens SK
27
Alexander Thudeen
Sya SK
28
Gabinus Ripa
Funäsdalens IF
29
Hugo Enetjärn
Hällbybrunns IF
30
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
31
Melker Eklund
Vårby IK
32
Emil Granstedt
Eksjö SOK
33
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
34
Kasper Olsen
Grava SK
35
Adam Näslund
Bergeforsens SK
36
Viktor Holmgren
Täfteå IK
37
Vidar Lindqvist
Funäsdalens IF
38
Birk Blomqvist
Funäsdalens IF
39
Oskar Algotsson
Åsarna IK
40
Christoffer Alm
Strömnäs GIF
41
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
42
Isac Morin
Utrikes SK
43
Hampus Hallberg
Hudiksvalls IF
44
Simon Eriksson
Kalix SK
45
Martin Lundström
Bodens SK
46
Tor Rönnestrand
Ås IF
47
Erik Fransson
Borås SK
48
David Melin
Gimo IF SK
49
Melker Nordgren
Falu IK
50
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
51
Elias Thun-hansson
Bergeforsens SK
52
Filip Andersson
Garphyttans IF
53
Sebastian Rilde
Garphyttans IF
54
Arvid Gustafsson
IFK Hedemora SK
55
Jon Trägårdh
IFK Umeå
56
Philip Forngren
Täby IS SK
57
Gabriel Miernik
Malmbergets AIF
58
Arvid Henning
Bondsjöhöjdens IK
59
Seth Borglund
Bondsjöhöjdens IK
60
Lukas Magnerfelt
Falköpings AIK SK
61
Gabriel Nordgren
Vännäs SK
62
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
63
Johannes Trost
Täby IS SK
64
David Dudal
Garphyttans IF
65
Elias Pedersen
Åsarna IK
66
Jakob Wickenberg
Ås IF
67
Isac Sjödin
Lycksele IF
-
Albin Åström
Bodens SK
-
Gustav Pålsson
Utrikes SK
-
Axel Saitton
Vårby IK
-
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF