Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Wadköpingsloppet
2018-02-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Pontus Nordström
Östervåla IF
1:59:03.714200
86.3p
2
H 21
Ludwig Tärning
SK Bore
1:59:04.714300
+1
86.2p
3
H 21
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
1:59:50.718900
+47.4600
85.5p
4
H 21
Bob Impola
Karlslunds IF SF
1:59:51.719000
+48.4700
85.5p
5
H 21
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
2:00:06.720500
+1:03.6200
85.3p
6
H 21
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
2:00:30.722900
+1:27.8600
84.9p
7
H 21
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
2:00:58.725700
+1:55.11400
84.5p
8
H 21
Rasmus Blom
SK Bore
2:01:17.727600
+2:14.13300
84.3p
9
H 21
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
2:03:27.740600
+4:24.26300
82.4p
10
H 21
Linus Larsson
Karlslunds IF SF
2:04:19.745800
+5:16.31500
81.7p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 2:05:00
11
H 40
Mattias Bryntesson
Trollhättans SOK
2:05:48.754700
+6:45.40400
80.5p
12
H 21
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
2:05:49.754800
+6:46.40500
80.5p
13
H 40
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
2:05:50.754900
+6:47.40600
80.5p
14
H 21
Emil Lundborg
Sya SK
2:07:19.763800
+8:16.49500
79.3p
15
H 21
Patrik Lind
Tunafors SK
2:07:28.764700
+8:25.50400
79.2p
16
H 40
Peter Ettling
Finspångs SOK
2:08:04.768300
+9:01.54000
78.7p
17
H 21
Rasmus Ax
Boxholm-Ekeby SK
2:10:17.781600
+11:14.67300
77.1p
18
H 21
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
2:10:31.783000
+11:28.68700
76.9p
19
H 40
Erik Hägg
Finspångs SOK
2:11:33.789200
+12:30.74900
76.2p
20
H 40
Fredrik Johansson
Västerås Skidklubb
2:12:05.792400
+13:02.78100
75.8p
21
H 40
Dan Larsson
Karlslunds IF SF
2:12:54.797300
+13:51.83000
75.2p
22
H 21
Tobias Karlsson
Karlslunds IF SF
2:14:32.807100
+15:29.92800
74.1p
23
H 21
Fredrik Gustafsson
Strängnäs SK
2:14:33.807200
+15:30.92900
74.1p
24
H 21
Oskar Kanmert Gustafsson
Tunafors SK
2:14:42.808100
+15:39.93800
74.0p
25
H 21
Per Moen
Ekshärads SF
2:14:55.809400
+15:52.95100
73.8p
26
D 21
Emilia Lindstedt
Falun Borlänge SK
2:15:49.814800
+16:46.100500
73.2p
27
H 21
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
2:18:17.829600
+19:14.115300
71.7p
28
H 21
Oskar Grangert
IK Nocout.se
2:18:20.829900
+19:17.115600
71.6p
29
H 50
Claes Björklund
OK Skogsvargarna
2:19:41.838000
+20:38.123700
70.8p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 2:20:00
30
H 40
Anders Stenberg
Burseryds IF
2:20:37.843600
+21:34.129300
70.2p
31
H 21
Fredrik Larsson
Athletic Club Salt Lake
2:21:03.846200
+22:00.131900
69.9p
32
H 21
Erik Bengtsson
Ekshärads SF
2:21:08.846700
+22:05.132400
69.9p
33
H 21
Alexander Blom
Högsäters GF
2:21:50.850900
+22:47.136600
69.5p
34
H 21
Oskar Ekholm
Karlslunds IF SF
2:22:30.854900
+23:27.140600
69.1p
35
H 21
Joel Larsson
Hägersta GF
2:22:45.856400
+23:42.142100
68.9p
36
H 40
Larz Andersson
Karlslunds IF SF
2:23:12.859100
+24:09.144800
68.7p
37
H 21
Oskar Eklöf
Filipstads SF
2:23:30.860900
+24:27.146600
68.5p
37
H 21
Thomas Nordman
IK Nocout.se
2:23:30.860900
+24:27.146600
68.5p
39
H 40
Staffan Thörne
Hagfors SF
2:23:45.862400
+24:42.148100
68.4p
40
H 21
Erik Nilsson
Karlslunds IF SF
2:23:47.862600
+24:44.148300
68.3p
41
H 40
Antonio Cicchetti
Västerås Skidklubb
2:24:54.869300
+25:51.155000
67.7p
42
H 40
Tomas Hagström
Sya SK
2:25:39.873800
+26:36.159500
67.3p
43
H 40
Ulrik Karlsson
Motala Aif SK
2:25:51.875000
+26:48.160700
67.2p
44
H 40
Ulf Lekeborn
IFK Lindesberg
2:25:54.875300
+26:51.161000
67.2p
45
H 21
Simon Karlsson
Slussfors IK
2:25:59.875800
+26:56.161500
67.1p
46
H 40
Claes Malm
Skogspojkarnas OK
2:26:01.876000
+26:58.161700
67.1p
47
H 40
Henrik Danielsson
Sya SK
2:26:03.876200
+27:00.161900
67.1p
48
H 21
Andreas Järnberg
IK Nocout.se
2:26:13.877200
+27:10.162900
67.0p
49
H 50
Göran Andersson
Strömtorps IK
2:26:43.880200
+27:40.165900
66.7p
50
D 21
Olivia Hansson
Karlslunds IF SF
2:26:57.881600
+27:54.167300
66.6p
51
H 50
Frank Kiereck
Karlslunds IF SF
2:27:45.886400
+28:42.172100
66.1p
52
H 40
Lars Forsman
Garphyttans IF
2:27:47.886600
+28:44.172300
66.1p
53
H 21
Per Carlborg
Granheds IF
2:27:56.887500
+28:53.173200
66.0p
54
H 50
Hg Arvidsson
Sya SK
2:27:57.887600
+28:54.173300
66.0p
55
H 50
Thomas Persson
Karlslunds IF SF
2:29:10.894900
+30:07.180600
65.4p
56
H 21
Johan Ånger
Hällefors SK
2:29:14.895300
+30:11.181000
65.4p
57
H 40
Joakim Olsson
Trosabygdens OK
2:29:27.896600
+30:24.182300
65.2p
58
H 40
Jonas Hägglund
Sya SK
2:29:29.896800
+30:26.182500
65.2p
59
H 21
Johan Larsson
Berber IS
2:29:30.896900
+30:27.182600
65.2p
60
H 21
Matthias Wiktorsson
Karlslunds IF SF
2:29:31.897000
+30:28.182700
65.2p
61
H 21
Jimmy Axelsson
Karlslunds IF SF
2:29:51.899000
+30:48.184700
65.0p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:30:00
62
H 40
Per Hård AF Segerstad
Västerås Skidklubb
2:30:08.900700
+31:05.186400
64.9p
63
H 21
Martin Larbo
IFK Lidingö SOK
2:30:30.902900
+31:27.188600
64.7p
64
H 40
Christian Ragnar
Berga SOK
2:30:45.904400
+31:42.190100
64.6p
65
H 21
Oscar Nilsson
Filipstads SF
2:31:08.906700
+32:05.192400
64.4p
66
H 40
Dan Sundgren
Stockholms RK
2:31:12.907100
+32:09.192800
64.3p
67
H 50
Anders Eriksson
Hagfors SF
2:31:38.909700
+32:35.195400
64.1p
68
H 21
Josef Habbe
IK Stern
2:31:49.910800
+32:46.196500
64.0p
69
H 21
Kasper Johansson
Norabygdens SK
2:32:18.913700
+33:15.199400
63.8p
70
H 50
Henrik Pettersson
Vreta Skid o Mk
2:32:20.913900
+33:17.199600
63.8p
71
H 40
Patrik Ericsson
OK Kolmården
2:33:48.922700
+34:45.208400
63.0p
72
H 21
Per Hedman
Nusnäs IF
2:33:53.923200
+34:50.208900
63.0p
73
H 40
Pontus Bengtsson
Karlslunds IF SF
2:33:59.923800
+34:56.209500
63.0p
74
H 50
Kurt Andersson
Sätra IF
2:34:01.924000
+34:58.209700
62.9p
75
H 60
Royne Andersson
Norabygdens SK
2:34:09.924800
+35:06.210500
62.9p
76
H 21
Andreas Karlsson
Vreta Skid o Mk
2:34:22.926100
+35:19.211800
62.8p
77
H 21
Per Eklöf
Karlslunds IF SF
2:34:35.927400
+35:32.213100
62.7p
78
H 40
Pär Skogfeldt
Hagfors SF
2:34:47.928600
+35:44.214300
62.6p
79
H 21
Crelle Ekstrand
Karlslunds IF SF
2:34:49.928800
+35:46.214500
62.5p
79
H 40
Rickard Chedid
Finspångs SOK
2:34:49.928800
+35:46.214500
62.5p
81
H 21
Erik Malm
Karlslunds IF SF
2:34:51.929000
+35:48.214700
62.5p
82
H 21
Carl Lönnbark
Falu IK
2:36:06.936500
+37:03.222200
61.9p
83
H 21
Erik Svensson
Karlslunds IF SF
2:36:11.937000
+37:08.222700
61.9p
84
D 40
Erika Bergentz
Garphyttans IF
2:36:41.940000
+37:38.225700
61.7p
85
H 40
Jörgen Aurén
Hagfors SF
2:37:04.942300
+38:01.228000
61.5p
86
H/D 21 Motion
Jörgen Andersson
Axa SC
2:37:38.945700
+38:35.231400
61.2p
87
H 50
Håkan Karlsson
Granbergsdals IF
2:37:45.946400
+38:42.232100
61.2p
88
H 21
John Lundström
Berber IS
2:38:03.948200
+39:00.233900
61.0p
89
H 21
Ronny Bengtsson
Tormestorps IF
2:38:32.951100
+39:29.236800
60.8p
90
H 40
Fredrik Svensson
Strömtorps IK
2:39:13.955200
+40:10.240900
60.5p
91
H 21
Magnus Allard
IF Hallby SOK
2:39:37.957600
+40:34.243300
60.3p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:40:00
92
H 50
David Svedberg
Bålsta SK
2:40:08.960700
+41:05.246400
60.1p
93
H 21
Johan Håkansson
Wedevågs IF
2:40:16.961500
+41:13.247200
60.0p
94
H 21
Christoffer Johansson
Trollhättans SOK
2:40:30.962900
+41:27.248600
59.9p
95
H 50
Martin Sverdrup
Stockholms RK
2:40:47.964600
+41:44.250300
59.8p
96
H 21
Ken Flydalen
Finspångs SOK
2:41:11.967000
+42:08.252700
59.6p
97
H 40
Andreas Andersson
Näshulta GOIF
2:41:28.968700
+42:25.254400
59.5p
98
H 21
Marcus Stenberg
Idre SK
2:41:30.968900
+42:27.254600
59.5p
99
H 21
Erik Lindén
Nävekvarn GOIF
2:42:18.973700
+43:15.259400
59.1p
100
H 40
Robert Andersson
Baggetorps IF
2:42:19.973800
+43:16.259500
59.1p
101
H 21
Thomas Johansson
Karlslunds IF SF
2:44:23.986200
+45:20.271900
58.3p
102
H 21
Albin Götborg
Filipstads SF
2:44:28.986700
+45:25.272400
58.2p
103
H/D 21 Motion
Anders Sjöberg
Lindesberg
2:44:47.988600
+45:44.274300
58.1p
103
H 21
Adam Johansson
Hagfors SF
2:44:47.988600
+45:44.274300
58.1p
105
D 21
Erika Stolpe
Filipstads SF
2:44:50.988900
+45:47.274600
58.1p
106
H 40
Mikael Petersson
Atlas Copco IF
2:45:14.991300
+46:11.277000
57.9p
107
H 40
André Lembke
Axa SC
2:45:18.991700
+46:15.277400
57.9p
108
H 21
Marcus Johansson
IF Hagen SK
2:45:29.992800
+46:26.278500
57.8p
109
H/D 21 Motion
Robert Karlsson
Nora
2:45:31.993000
+46:28.278700
57.8p
110
H 40
Mårten Berglind
Axa SC
2:45:37.993600
+46:34.279300
57.8p
111
H 21
Karl-Johan Thuresson
Kilsmo IK
2:45:49.994800
+46:46.280500
57.7p
112
H/D 21 Motion
Per Henrik Behr
Garphyttans IF
2:46:14.997300
+47:11.283000
57.5p
113
H 21
Gustav Berner
Filipstads SF
2:46:30.998900
+47:27.284600
57.4p
114
H 21
Anders Carbonnier
Karlslunds IF SF
2:46:41.1000000
+47:38.285700
57.3p
115
D 21
Josefine Wallenhammar
Garphyttans IF
2:47:06.1002500
+48:03.288200
57.2p
116
D 21
Amélie Wallenhammar
Karlslunds IF SF
2:47:11.1003000
+48:08.288700
57.1p
117
H 40
Erik Nilsson
Jm-Konc IF
2:47:12.1003100
+48:09.288800
57.1p
118
H 21
Jonas Janegren
Karlslunds IF SF
2:47:34.1005300
+48:31.291000
57.0p
119
H 21
Martin Johansson
Boxholm-Ekeby SK
2:47:59.1007800
+48:56.293500
56.8p
120
H 50
Johnny Sörman
Wedevågs IF
2:48:14.1009300
+49:11.295000
56.7p
121
H 40
Tomas Andersson
Saléns IF
2:48:35.1011400
+49:32.297100
56.6p
122
H 50
Jakob Carlsson
Länsförsäkringar IF
2:48:55.1013400
+49:52.299100
56.4p
123
H 40
Jörgen Hasselström
Lidköpings VSK
2:49:06.1014500
+50:03.300200
56.4p
124
H 40
Roger Johansson
OK Vargen
2:49:09.1014800
+50:06.300500
56.3p
125
D 21
Malin Hedlund
Ulvsby IF
2:49:20.1015900
+50:17.301600
56.3p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:50:00
126
H 21
Joakim Engström
Nusnäs IF
2:50:17.1021600
+51:14.307300
55.9p
127
H 40
Christer Hernstigen
Försvarets Sk
2:50:29.1022800
+51:26.308500
55.8p
128
H 21
Daniel Frehd
Karlslunds IF SF
2:50:33.1023200
+51:30.308900
55.8p
129
H 21
Joakim Kaiser
Karlslunds IF SF
2:50:50.1024900
+51:47.310600
55.7p
130
H 40
Kristoffer Gerhardsson
Roslagsbro IF
2:51:00.1025900
+51:57.311600
55.6p
131
H 21
Markus Granström
Karlslunds IF SF
2:51:29.1028800
+52:26.314500
55.4p
132
H 21
Anders Edberg
Ufk
2:51:46.1030500
+52:43.316200
55.3p
133
H/D 21 Motion
Kim Engqvist
No Club
2:51:49.1030800
+52:46.316500
55.3p
134
H/D 21 Motion
Lars Hjärtsjö
Sydnärkepolisens IF
2:52:14.1033300
+53:11.319000
55.2p
135
H 21
Gustav Westin
Karlslunds IF SF
2:52:29.1034800
+53:26.320500
55.1p
136
D 40
Sofia Holmgård
Grava SK
2:52:54.1037300
+53:51.323000
54.9p
137
H 21
Simon Viitanen
Hällefors SK
2:52:55.1037400
+53:52.323100
54.9p
138
H 21
Johan Malgerud
Tunafors SK
2:53:36.1041500
+54:33.327200
54.7p
139
H/D 21 Motion
Anders Grahn
Hallsberg
2:54:17.1045600
+55:14.331300
54.4p
140
H 50
Mattias Bolinder
Ericsson IK
2:55:20.1051900
+56:17.337600
54.0p
141
H 40
Lars Abrahamsson Hjerpe
Stalklubbens IF
2:55:31.1053000
+56:28.338700
54.0p
142
H 40
Daniel Sköldberg
Hällbybrunns IF
2:55:39.1053800
+56:36.339500
53.9p
143
H 21
Pontus Buskas
Sköldinge IF
2:56:08.1056700
+57:05.342400
53.7p
144
H 50
Larsson Anders
Axa SC
2:56:19.1057800
+57:16.343500
53.7p
145
H 50
Gunnar Isaksson
No Club
2:56:32.1059100
+57:29.344800
53.6p
146
D 21
Paulina Hellström
Karlslunds IF SF
2:56:35.1059400
+57:32.345100
53.6p
147
H 40
Roger Elimä
Karlslunds IF SF
2:56:38.1059700
+57:35.345400
53.6p
148
H 21
Ulf Nilson
Axa SC
2:57:15.1063400
+58:12.349100
53.4p
149
H 21
Jonas Forsner
Umara SC
2:57:17.1063600
+58:14.349300
53.3p
150
H 40
Daniel Ek
Västerås Skidklubb
2:58:44.1072300
+59:41.358000
52.8p
151
H 21
Andreas Rosén
Hjortens SK
2:58:56.1073500
+59:53.359200
52.8p
152
H 40
Roger Widell
Bålsta SK
2:58:58.1073700
+59:55.359400
52.8p
153
H/D 21 Motion
Gunnar Fredriksson
Tunafors SK
2:59:04.1074300
+1:00:01.360000
52.7p
154
H/D 21 Motion
Roger Hansson
Kumla
2:59:18.1075700
+1:00:15.361400
52.6p
155
H 50
Axel Ståhlbom
Stockholms RK
2:59:32.1077100
+1:00:29.362800
52.6p
156
H 21
Oskar Carlborg
OK Hällen
2:59:49.1078800
+1:00:46.364500
52.5p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 3:00:00
157
H 21
Erik Björkegren
IK Stern
3:00:11.1081000
+1:01:08.366700
52.3p
158
H 50
Anders Malmstigen
Berber IS
3:00:15.1081400
+1:01:12.367100
52.3p
159
H 50
Per Gustås
Vreta Skid o Mk
3:00:27.1082600
+1:01:24.368300
52.3p
160
H 21
Lukas Larsson
Boxholm-Ekeby SK
3:00:32.1083100
+1:01:29.368800
52.2p
161
H/D 21 Motion
Pär Dahlqvist
Örebro
3:01:31.1089000
+1:02:28.374700
51.9p
162
H 21
Jakob Fransson
Norabygdens SK
3:01:57.1091600
+1:02:54.377300
51.8p
163
H 21
Martin Bergqvist
Axa SC
3:02:00.1091900
+1:02:57.377600
51.7p
164
H 21
Magnus Eriksson
Axa SC
3:02:05.1092400
+1:03:02.378100
51.7p
165
H 50
Anders Nielsen
Atlas Copco IF
3:02:08.1092700
+1:03:05.378400
51.7p
166
H/D 21 Motion
Lars Furunäs
Axa SC
3:02:18.1093700
+1:03:15.379400
51.6p
167
H 40
Jonas Georgsson
Karlslunds IF SF
3:02:19.1093800
+1:03:16.379500
51.6p
168
H/D 21 Motion
Anders Englund
Bromma
3:02:33.1095200
+1:03:30.380900
51.6p
169
H 21
Johan Skalin
Axa SC
3:02:57.1097600
+1:03:54.383300
51.4p
170
H 40
Anders Björklund
Axa SC
3:03:18.1099700
+1:04:15.385400
51.3p
171
H 21
Sebastian Tengbom
Nusnäs IF
3:03:55.1103400
+1:04:52.389100
51.1p
171
H 50
Pierre Malteskog
SK Ringen
3:03:55.1103400
+1:04:52.389100
51.1p
173
H 40
Petter Carlsson
Meritor FK
3:04:34.1107300
+1:05:31.393000
50.9p
174
H 40
Michael Nilsson
Sya SK
3:05:00.1109900
+1:05:57.395600
50.8p
175
H 40
Thomas Thessén
IFK Lindesberg
3:05:24.1112300
+1:06:21.398000
50.6p
176
H 21
Fredrik Holmgren
Axa SC
3:05:30.1112900
+1:06:27.398600
50.6p
177
H 21
Fredrik Nilsson
Axa SC
3:05:32.1113100
+1:06:29.398800
50.6p
178
H 21
Mats Bäckström
Karlslunds IF SF
3:05:34.1113300
+1:06:31.399000
50.6p
179
H 21
Robert Egefalk
Karlslunds IF SF
3:05:54.1115300
+1:06:51.401000
50.5p
179
H 60
Tomas Andersson
Tunafors SK
3:05:54.1115300
+1:06:51.401000
50.5p
181
H 21
Fabian Rosén
Karlslunds IF SF
3:06:12.1117100
+1:07:09.402800
50.4p
182
H 40
Lars Jørgen Sommer
Malmö FK
3:06:23.1118200
+1:07:20.403900
50.3p
183
H 21
Daniel Malmgren
Linköpings SK
3:06:25.1118400
+1:07:22.404100
50.3p
184
H 50
Fredrik Åslund
Peab Bedriftsidrettslag
3:06:39.1119800
+1:07:36.405500
50.3p
185
H/D 21 Motion
Frida Palm
Avesta OK
3:06:51.1121000
+1:07:48.406700
50.2p
186
H 21
Patrik Lindsten
Karlslunds IF SF
3:06:53.1121200
+1:07:50.406900
50.2p
187
H 40
Johan Nordskott
Broby GOIF
3:07:15.1123400
+1:08:12.409100
50.1p
188
H/D 21 Motion
Jan-åke Stolt Karlsson
Berber IS
3:07:19.1123800
+1:08:16.409500
50.1p
189
H 50
Reinert Hallor
Östansjö SK
3:07:26.1124500
+1:08:23.410200
50.0p
190
H 21
Marcus Sellström
Nybro Ski
3:07:48.1126700
+1:08:45.412400
49.9p
191
H 21
Håkan Erklint
Linköpings SK
3:08:20.1129900
+1:09:17.415600
49.7p
192
D 40
Emma Wennerström
Karlslunds IF SF
3:08:22.1130100
+1:09:19.415800
49.7p
192
H 40
Mikael Wennerström
Karlslunds IF SF
3:08:22.1130100
+1:09:19.415800
49.7p
194
H 40
Richard Östh
IFK Österbymo
3:08:43.1132200
+1:09:40.417900
49.6p
195
H 21
Fredrik Gustafsson
Karlslunds IF SF
3:08:46.1132500
+1:09:43.418200
49.6p
196
H 40
Mattias Lövgren
Linköpings SK
3:09:17.1135600
+1:10:14.421300
49.5p
197
H/D 21 Motion
Dennis Andersson
Molkoms SK
3:09:18.1135700
+1:10:15.421400
49.4p
198
H 40
Johannes Wingborg
Länsförsäkringar IF
3:09:26.1136500
+1:10:23.422200
49.4p
199
H 50
Erik Svensson
Sisu Forshaga SK
3:09:35.1137400
+1:10:32.423100
49.4p
200
H 50
Niclas Andersson
IF Hallby SOK
3:09:52.1139100
+1:10:49.424800
49.3p
Logga in för att slippa de här annonserna
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 3:10:00
201
H/D 21 Motion
Mattias Tenland
ASK Växjö
3:10:21.1142000
+1:11:18.427700
49.1p
202
H/D 21 Motion
Simon Åberg
Örebro
3:10:38.1143700
+1:11:35.429400
49.1p
203
H 40
Fredrik Sandelin
Axa SC
3:10:44.1144300
+1:11:41.430000
49.0p
204
H 50
Tomas Vidfelt
Lindebygdens OK
3:10:50.1144900
+1:11:47.430600
49.0p
205
H 21
Gustav Öhman
Brännans IF
3:11:03.1146200
+1:12:00.431900
48.9p
206
D 40
Malin Olsson
Karlslunds IF SF
3:11:19.1147800
+1:12:16.433500
48.9p
207
D 21
Liduina Van Sitteren
Karlslunds IF SF
3:11:43.1150200
+1:12:40.435900
48.7p
208
H/D 21 Motion
Dennis Jernfält
AnnaEmil Sportklubb
3:12:05.1152400
+1:13:02.438100
48.6p
209
H/D 21 Motion
Otto Alm
Örebro
3:12:22.1154100
+1:13:19.439800
48.5p
210
H 40
Lars Hinders
Axa SC
3:13:24.1160300
+1:14:21.446000
48.2p
211
H/D 21 Motion
Rickard Sandström
Storådalens SK
3:13:33.1161200
+1:14:30.446900
48.2p
212
H/D 21 Motion
Jimmy Jansson
Karlslunds IF SF
3:13:34.1161300
+1:14:31.447000
48.2p
213
H/D 21 Motion
Thomas Eriksson
Nora
3:13:35.1161400
+1:14:32.447100
48.2p
214
H 50
Leif Andersson
Ryda SK
3:13:58.1163700
+1:14:55.449400
48.1p
215
H/D 21 Motion
Tobias Forsell
Hällefors SK
3:14:16.1165500
+1:15:13.451200
48.0p
215
H 60
Glenn Carlsson
Broby GOIF
3:14:16.1165500
+1:15:13.451200
48.0p
217
H 50
Bengt Johansson
Västerås Skidklubb
3:14:22.1166100
+1:15:19.451800
48.0p
218
H 60
Per Börjesson
Östansjö SK
3:14:41.1168000
+1:15:38.453700
47.9p
219
H 50
Niclas Grunewald
Dala-Järna IK
3:15:03.1170200
+1:16:00.455900
47.8p
220
H/D 21 Motion
Mikael Johansson
Karlslunds IF SF
3:15:15.1171400
+1:16:12.457100
47.7p
221
H 60
Peter Åslund
Berber IS
3:15:54.1175300
+1:16:51.461000
47.5p
221
H 60
Kenneth Karlberg
Karlslunds IF SF
3:15:54.1175300
+1:16:51.461000
47.5p
223
H 21
Linus Gerdin
Karlslunds IF SF
3:16:12.1177100
+1:17:09.462800
47.5p
224
H 40
Mats Westerberg
Broby GOIF
3:16:16.1177500
+1:17:13.463200
47.4p
225
H 40
Henrik Malmlöf
Axa SC
3:16:39.1179800
+1:17:36.465500
47.3p
226
H 40
Johan Larsson
Karlslunds IF SF
3:16:47.1180600
+1:17:44.466300
47.3p
227
H 21
Robin Möller
Axa SC
3:16:55.1181400
+1:17:52.467100
47.3p
228
H/D 21 Motion
Tomas Pettersson
Meritor FK
3:17:01.1182000
+1:17:58.467700
47.2p
229
D 40
Susanne Pettersson
Vreta Skid o Mk
3:17:03.1182200
+1:18:00.467900
47.2p
230
H 60
Anders Green
Tunafors SK
3:17:10.1182900
+1:18:07.468600
47.2p
231
H 50
Håkan Wennerström
Vattenfall IF Stockholm
3:17:23.1184200
+1:18:20.469900
47.1p
232
H 50
Patrik Karpaty
Karlslunds IF SF
3:17:30.1184900
+1:18:27.470600
47.1p
233
H/D 21 Motion
Daniel Väisänen
Sundbybergs IK
3:17:32.1185100
+1:18:29.470800
47.1p
234
H/D 21 Motion
Claes Ahrén
Vreta Skid o Mk
3:17:40.1185900
+1:18:37.471600
47.1p
234
H 21
Martin Carlson
Länsförsäkringar IF
3:17:40.1185900
+1:18:37.471600
47.1p
236
H 40
Pasi Ruuska
Hällbybrunns IF
3:17:42.1186100
+1:18:39.471800
47.0p
237
H/D 21 Motion
Thimmy Avonds
Örebro
3:17:50.1186900
+1:18:47.472600
47.0p
238
D 40
Anna Hallén
Boxholm-Ekeby SK
3:18:09.1188800
+1:19:06.474500
46.9p
239
D 21
Fanny Asketun
Vreta Skid o Mk
3:18:29.1190800
+1:19:26.476500
46.8p
240
H/D 21 Motion
Fredrik Hermansson
Boxholm-Ekeby SK
3:18:33.1191200
+1:19:30.476900
46.8p
241
H 21
Andreas Molin
Karlslunds IF SF
3:19:03.1194200
+1:20:00.479900
46.7p
242
H 50
Lars Karlsson
Östansjö SK
3:19:11.1195000
+1:20:08.480700
46.6p
243
H/D 21 Motion
Tommy Berggren
Örebro
3:19:16.1195500
+1:20:13.481200
46.6p
244
H 40
Henrik Lindström
Berber IS
3:19:37.1197600
+1:20:34.483300
46.5p
245
H/D 21 Motion
Josef Sandell
Almby IK
3:19:46.1198500
+1:20:43.484200
46.5p
246
H 21
Viktor Rikner
IK Stern
3:20:00.1199900
+1:20:57.485600
46.4p
247
H 40
Mikael Alfredsson
Karlslunds IF SF
3:20:21.1202000
+1:21:18.487700
46.3p
248
H 21
Ola Karlsson-Widmark
Orsa SK
3:20:34.1203300
+1:21:31.489000
46.3p
249
H 21
Sixten Folebäck
Axa SC
3:20:51.1205000
+1:21:48.490700
46.2p
250
H 21
Stefan Karlsson
Berber IS
3:21:12.1207100
+1:22:09.492800
46.1p
251
H 50
Peter Agerhäll
Kumla SF
3:21:47.1210600
+1:22:44.496300
46.0p
252
H 40
Joakim Bergfors
IK Stern
3:21:53.1211200
+1:22:50.496900
45.9p
253
H/D 21 Motion
Nils Lindgren
Örebro
3:22:10.1212900
+1:23:07.498600
45.9p
254
H/D 21 Motion
Andreas Pettersson
Örebro
3:22:27.1214600
+1:23:24.500300
45.8p
255
H 21
Matti Sirkiä
Linköpings SK
3:22:42.1216100
+1:23:39.501800
45.7p
256
H/D 21 Motion
Edward Sensier
Högsäters GF
3:23:00.1217900
+1:23:57.503600
45.6p
257
H 21
Eric Folebäck
Axa SC
3:23:28.1220700
+1:24:25.506400
45.5p
258
H/D 21 Motion
Mattias Stenby
Åkersberga
3:23:44.1222300
+1:24:41.508000
45.5p
259
H/D 21 Motion
Patrik Carlsson
Högsäters GF
3:24:21.1226000
+1:25:18.511700
45.3p
260
H/D 21 Motion
Karl Brokvist
Hagfors SF
3:24:29.1226800
+1:25:26.512500
45.3p
261
H 21
Kent Briby
Vilsta IK
3:24:30.1226900
+1:25:27.512600
45.3p
262
H 21
Oskar Svensson
IK Nocout.se
3:24:47.1228600
+1:25:44.514300
45.2p
263
H/D 21 Motion
Markus Liljenroth
Karlslunds IF SF
3:24:50.1228900
+1:25:47.514600
45.2p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 3:25:00
264
H/D 21 Motion
Erik Murmester
Örebro
3:25:11.1231000
+1:26:08.516700
45.1p
265
H 60
Torbjörn Johansson
Grava SK
3:25:21.1232000
+1:26:18.517700
45.1p
266
H 21
Ilgner Fabian
Berber IS
3:25:41.1234000
+1:26:38.519700
45.0p
267
H 40
Albin Eklöf
IK Nocout.se
3:25:52.1235100
+1:26:49.520800
44.9p
268
H 50
Gabriel Wetter
Saltsjöbadens SLK
3:25:58.1235700
+1:26:55.521400
44.9p
269
H/D 21 Motion
Sofie Sjöberg
Mullhyttans IF
3:25:59.1235800
+1:26:56.521500
44.9p
270
H/D 21 Motion
Robin Johansson
Strömtorps IK
3:26:00.1235900
+1:26:57.521600
44.9p
271
H/D 21 Motion
Ceacar Ax
Filipstads SF
3:26:08.1236700
+1:27:05.522400
44.9p
272
H 21
Jim Lundin
Arboga SK
3:26:16.1237500
+1:27:13.523200
44.8p
273
H 40
Mikael Jansson
Garphyttans IF
3:26:36.1239500
+1:27:33.525200
44.7p
274
H/D 21 Motion
Thomas Dahlin
Kumla
3:26:53.1241200
+1:27:50.526900
44.7p
275
H/D 21 Motion
Erik Lundqvist
Stockholm
3:27:02.1242100
+1:27:59.527800
44.6p
276
H/D 21 Motion
Ida Kellström
Karlslunds IF SF
3:27:17.1243600
+1:28:14.529300
44.6p
277
H/D 21 Motion
Petter Bergman
Vreta Skid o Mk
3:27:28.1244700
+1:28:25.530400
44.5p
278
H/D 21 Motion
Simon Spence
Sya SK
3:28:05.1248400
+1:29:02.534100
44.4p
279
H 50
Peter Lind
Söders SOL Tyresö
3:28:19.1249800
+1:29:16.535500
44.3p
280
H/D 21 Motion
Berne Strand
Vreta Skid o Mk
3:28:25.1250400
+1:29:22.536100
44.3p
281
H 40
Mathias Karlsson
Ålems OK
3:28:39.1251800
+1:29:36.537500
44.2p
282
D 21
Kajsa Rosdal
Berber IS
3:28:53.1253200
+1:29:50.538900
44.2p
283
H/D 21 Motion
Tomi Maijanen
Nyköping-Oxelösund Alpi
3:29:21.1256000
+1:30:18.541700
44.1p
284
H/D 21 Motion
Frida Liljenroth
Karlslunds IF SF
3:29:36.1257500
+1:30:33.543200
44.0p
285
H/D 21 Motion
Gustav Sjöholm
Seb IF
3:30:04.1260300
+1:31:01.546000
43.9p
286
H/D 21 Motion
Johannes Abramsson
Sisu Forshaga SK
3:30:07.1260600
+1:31:04.546300
43.9p
287
H 21
Albin Kornbeck
Gamleby OK
3:30:18.1261700
+1:31:15.547400
43.9p
288
H/D 21 Motion
Simon Schagerström
Örebro
3:30:23.1262200
+1:31:20.547900
43.8p
288
H 40
Anders Holmqvist
Hällbybrunns IF
3:30:23.1262200
+1:31:20.547900
43.8p
290
H 40
Christer Bergmark
Karlslunds IF SF
3:30:53.1265200
+1:31:50.550900
43.7p
291
H 40
Tobias Hjelm
Seb IF
3:31:38.1269700
+1:32:35.555400
43.5p
292
H 50
Claes Hedström
Nybro Ski
3:31:41.1270000
+1:32:38.555700
43.5p
293
D 40
Inger Gustås
Vreta Skid o Mk
3:32:10.1272900
+1:33:07.558600
43.4p
294
H 40
Martin Ekström
Svartå IF
3:32:24.1274300
+1:33:21.560000
43.4p
295
H/D 21 Motion
Joel Engström
Norrköping
3:32:30.1274900
+1:33:27.560600
43.3p
296
H/D 21 Motion
Petra Weckström
No Club
3:32:31.1275000
+1:33:28.560700
43.3p
297
H/D 21 Motion
Victoria Knaller
Värmdö
3:32:58.1277700
+1:33:55.563400
43.2p
298
H/D 21 Motion
Nichlas Essner
Sundbybergs IK
3:34:35.1287400
+1:35:32.573100
42.9p
299
H 21
Anton Georgiev
Västerås Skidklubb
3:34:44.1288300
+1:35:41.574000
42.8p
300
H/D 21 Motion
Pontus Bylund
No Club
3:35:16.1291500
+1:36:13.577200
42.7p
301
H/D 21 Motion
Per Lennartsson Persson
Nora
3:35:28.1292700
+1:36:25.578400
42.7p
302
H/D 21 Motion
Christina Larsson
Atlas Copco Örebro
3:35:35.1293400
+1:36:32.579100
42.6p
303
H/D 21 Motion
Simon Karlsson
Björkfors GOIF
3:35:46.1294500
+1:36:43.580200
42.6p
304
H 21
Fredrik Holmgren
Axa SC
3:36:00.1295900
+1:36:57.581600
42.5p
305
H/D 21 Motion
Karl Lindgren
Örebro
3:36:09.1296800
+1:37:06.582500
42.5p
306
H/D 21 Motion
Anders Kämpenberg
Kik
3:36:18.1297700
+1:37:15.583400
42.5p
307
H/D 21 Motion
Rickard Engström
IK Nocout.se
3:36:55.1301400
+1:37:52.587100
42.3p
308
H/D 21 Motion
Krister Schelander
Föreningen IKJ Haninge
3:37:12.1303100
+1:38:09.588800
42.3p
309
D 21
Klara Amdahl
Tunafors SK
3:37:59.1307800
+1:38:56.593500
42.1p
310
D 21
Evelina Ericsson
Söders SOL Tyresö
3:38:17.1309600
+1:39:14.595300
42.0p
311
H 50
Urban Johansson
Tunafors SK
3:38:30.1310900
+1:39:27.596600
42.0p
312
H/D 21 Motion
Bo Gustavsson
Stora Mellösa
3:38:46.1312500
+1:39:43.598200
41.9p
312
H/D 21 Motion
P-O Rosén
Karlslunds IF SF
3:38:46.1312500
+1:39:43.598200
41.9p
314
H 21
Erik Nordström
Almby IK
3:39:07.1314600
+1:40:04.600300
41.9p
315
H/D 21 Motion
Jessica Hallblad
Falu IK
3:39:14.1315300
+1:40:11.601000
41.8p
316
H/D 21 Motion
Mats Johansson
Karlslunds IF SF
3:39:30.1316900
+1:40:27.602600
41.8p
317
H/D 21 Motion
Anders Olsson
Örebro
3:39:54.1319300
+1:40:51.605000
41.7p
Seedningsgräns för led 8 i Vasaloppet: 3:40:00
318
H/D 21 Motion
Lena Hasselgren Lindsten
Karlslunds IF SF
3:40:13.1321200
+1:41:10.606900
41.6p
319
H/D 21 Motion
Leif Granström
Åtvidabergs IF
3:41:20.1327900
+1:42:17.613600
41.4p
320
H/D 21 Motion
Fredrik Sangberg
Stockholm
3:41:21.1328000
+1:42:18.613700
41.4p
321
H/D 21 Motion
Billy Norén
Karlslunds IF SF
3:41:24.1328300
+1:42:21.614000
41.4p
322
H 21
David Bjursten
Axa SC
3:41:28.1328700
+1:42:25.614400
41.4p
323
D 40
Sofia Josefsson
Karlslunds IF SF
3:41:34.1329300
+1:42:31.615000
41.3p
324
H/D 21 Motion
Marie Cederberg
Västerås
3:41:42.1330100
+1:42:39.615800
41.3p
325
H/D 21 Motion
Anders Berglund
Örebro
3:41:55.1331400
+1:42:52.617100
41.3p
326
H 60
Michael Vahlqvist
Axa SC
3:41:56.1331500
+1:42:53.617200
41.3p
327
H 60
Nils-Olov Åsman
Karlslunds IF SF
3:42:39.1335800
+1:43:36.621500
41.1p
328
H 50
Lars Holmgård
Grava SK
3:43:00.1337900
+1:43:57.623600
41.0p
329
H/D 21 Motion
Samuel Sandell
Almby IK
3:43:03.1338200
+1:44:00.623900
41.0p
330
H/D 21 Motion
Martin Wattwil
Axa SC
3:43:07.1338600
+1:44:04.624300
41.0p
331
D 40
Karin Östgren
Karlslunds IF SF
3:43:14.1339300
+1:44:11.625000
41.0p
332
H/D 21 Motion
Mattias Sandberg
Dyltabruk
3:43:45.1342400
+1:44:42.628100
40.9p
333
H/D 21 Motion
Tommie Pettersson
Axa SC
3:43:53.1343200
+1:44:50.628900
40.9p
334
H/D 21 Motion
Tommy Mjörnerud
Götlunda IF
3:44:31.1347000
+1:45:28.632700
40.7p
335
H/D 21 Motion
Malin Fredriksson
Mölndal
3:44:47.1348600
+1:45:44.634300
40.7p
336
H/D 21 Motion
Andree Hirsch
Axa SC
3:45:01.1350000
+1:45:58.635700
40.6p
337
H/D 21 Motion
Peter Wilen
Karlskoga
3:46:28.1358700
+1:47:25.644400
40.3p
338
H 40
Marcus Thorsen
IK Fryken
3:46:53.1361200
+1:47:50.646900
40.3p
339
H/D 21 Motion
Rickard Grundström
Grytgöls IK
3:47:09.1362800
+1:48:06.648500
40.2p
340
H/D 21 Motion
Johanna Lönnkvist
Tullinge SK
3:47:26.1364500
+1:48:23.650200
40.1p
341
H/D 21 Motion
Lotta Johansson
Ryda SK
3:48:29.1370800
+1:49:26.656500
39.9p
342
H/D 21 Motion
Ulrika Kvist
Strömtorps IK
3:49:10.1374900
+1:50:07.660600
39.8p
343
H/D 21 Motion
Joakim Norén
Broby GOIF
3:50:46.1384500
+1:51:43.670200
39.5p
344
H 50
Lars Eriksson
Karlslunds IF SF
3:51:13.1387200
+1:52:10.672900
39.4p
345
H/D 21 Motion
Mats Malmehed
Linköpings SK
3:51:16.1387500
+1:52:13.673200
39.4p
346
H 50
Johan Frisk
Granbergsdals IF
3:51:51.1391000
+1:52:48.676700
39.3p
347
H/D 21 Motion
Michael Vonrosen
Göteborg
3:52:34.1395300
+1:53:31.681000
39.2p
348
H/D 21 Motion
Jessica Standfuss
Örebro
3:53:05.1398400
+1:54:02.684100
39.1p
348
H/D 21 Motion
Oscar Söderberg
Örebro
3:53:05.1398400
+1:54:02.684100
39.1p
350
H 21
Carl-Robin Åqvist
Karlslunds IF SF
3:53:20.1399900
+1:54:17.685600
39.0p
Seedningsgräns för led 9 i Vasaloppet: 3:55:00
351
D 21
Rojyar Khalili
Finspångs SOK
3:55:12.1411100
+1:56:09.696800
38.7p
352
H/D 21 Motion
Leif Lindholm
Karlslunds IF SF
3:56:26.1418500
+1:57:23.704200
38.4p
353
H/D 21 Motion
Rickard Clame
Karlslunds IF SF
3:56:27.1418600
+1:57:24.704300
38.4p
354
H/D 21 Motion
Ulrik Wedelin
Handelsbankens IF
3:56:42.1420100
+1:57:39.705800
38.4p
355
H/D 21 Motion
Stefan Nilsson
Kristinehamns OK
3:56:46.1420500
+1:57:43.706200
38.4p
356
H/D 21 Motion
Sara Rundgren
Örebro
3:56:58.1421700
+1:57:55.707400
38.3p
357
H/D 21 Motion
Marcus Forsling
Enebybergs IF
3:57:11.1423000
+1:58:08.708700
38.3p
358
H/D 21 Motion
Madeleine Thell
Storvreta IK
3:57:21.1424000
+1:58:18.709700
38.3p
359
H/D 21 Motion
Fredrik Nilsson
Lennartsfors IF
3:57:48.1426700
+1:58:45.712400
38.2p
360
H/D 21 Motion
Erik Unander-Scharin
Stockholm
3:58:04.1428300
+1:59:01.714000
38.1p
361
H/D 21 Motion
Carsten Helland
Karlslunds IF SF
3:59:35.1437400
+2:00:32.723100
37.9p
362
H/D 21 Motion
Linnea Nordvall
Göteborg
4:00:01.1440000
+2:00:58.725700
37.8p
363
H/D 21 Motion
Viktoria Hugosson
Stockholm
4:00:12.1441100
+2:01:09.726800
37.8p
364
H/D 21 Motion
Jimmy Evertsson
Örebro
4:00:13.1441200
+2:01:10.726900
37.8p
365
H/D 21 Motion
Tom Artursson
Linköpings SK
4:00:19.1441800
+2:01:16.727500
37.8p
366
H 50
Stefan Leijon
Bålsta SK
4:00:23.1442200
+2:01:20.727900
37.7p
367
H/D 21 Motion
Niclas Andersson
Örebro
4:00:29.1442800
+2:01:26.728500
37.7p
368
H/D 21 Motion
Daniel Sandberg
Kumla
4:00:42.1444100
+2:01:39.729800
37.7p
369
H/D 21 Motion
Magnus Bergman
Kumla SF
4:00:48.1444700
+2:01:45.730400
37.7p
370
H/D 21 Motion
Jonathan Kandelin
Sakta Framåt
4:01:38.1449700
+2:02:35.735400
37.5p
371
H/D 21 Motion
Fredrik Worreby
Kumla
4:02:19.1453800
+2:03:16.739500
37.4p
372
H/D 21 Motion
Ann Ekblom
Fjugesta
4:04:09.1464800
+2:05:06.750500
37.1p
373
H/D 21 Motion
Karin Arwén Oldgren
Lidingö
4:04:10.1464900
+2:05:07.750600
37.1p
374
H/D 21 Motion
Fredrik Falklöf
Örebro
4:04:40.1467900
+2:05:37.753600
37.0p
375
H 21
William Söderek
Axa SC
4:04:46.1468500
+2:05:43.754200
37.0p
376
H/D 21 Motion
Vinicius Rocha
Slussfors IK
4:04:59.1469800
+2:05:56.755500
37.0p
377
H/D 21 Motion
Victor Rocha
Rimbo SOK
4:05:10.1470900
+2:06:07.756600
36.9p
378
H/D 21 Motion
Samuel Artmark
Berber IS
4:06:28.1478700
+2:07:25.764400
36.7p
379
D 40
Cecilia Pettersson
OK Dacke
4:08:43.1492200
+2:09:40.777900
36.3p
380
H/D 21 Motion
Daniel Stunz
Kfum Örebro
4:09:36.1497500
+2:10:33.783200
36.2p
381
H 50
Lars Eriksson
Axa SC
4:09:46.1498500
+2:10:43.784200
36.2p
382
H 21
Edvin Johansson
Tunafors SK
4:10:16.1501500
+2:11:13.787200
36.1p
383
H/D 21 Motion
Emma Bergkvist
Hällefors SK
4:10:56.1505500
+2:11:53.791200
36.0p
384
H/D 21 Motion
Niklas Danell
Grytgöls IK
4:11:10.1506900
+2:12:07.792600
35.9p
385
H/D 21 Motion
Kevin Blankstedt
Sakta Framåt
4:12:12.1513100
+2:13:09.798800
35.8p
386
H 50
Ulf Nordström
Almby IK
4:12:49.1516800
+2:13:46.802500
35.7p
387
H/D 21 Motion
Bengt Littorin
Hässleby SOK
4:12:57.1517600
+2:13:54.803300
35.7p
388
H/D 21 Motion
Mathias Andersson
Ufrt
4:14:00.1523900
+2:14:57.809600
35.5p
389
H/D 21 Motion
Cristian Wall
Ufrt
4:14:02.1524100
+2:14:59.809800
35.5p
390
H/D 21 Motion
Daniel Holmqvist
Ufrt
4:14:03.1524200
+2:15:00.809900
35.5p
391
H/D 21 Motion
Henrik Janerin
Västerås Skidklubb
4:14:36.1527500
+2:15:33.813200
35.4p
392
H/D 21 Motion
Niklas Lyckvin
Östansjö SK
4:14:40.1527900
+2:15:37.813600
35.4p
393
D 21
Johanna Gustås
Vreta Skid o Mk
4:16:00.1535900
+2:16:57.821600
35.2p
394
H 21
Robert Grönbeck
Västerås Skidklubb
4:17:40.1545900
+2:18:37.831600
34.9p
395
H/D 21 Motion
Åsa Wallson
Siemens
4:17:52.1547100
+2:18:49.832800
34.9p
396
H 50
Amanjeet Sandhu
Karlslunds IF SF
4:20:50.1564900
+2:21:47.850600
34.5p
397
H 40
Martin Andersson
Finspång
4:21:00.1565900
+2:21:57.851600
34.4p
398
H/D 21 Motion
Tobias Lundberg
Broby GOIF
4:21:10.1566900
+2:22:07.852600
34.4p
399
H/D 21 Motion
Egon Persson
Filipstads SF
4:21:58.1571700
+2:22:55.857400
34.3p
400
H/D 21 Motion
Rihards Darzins
Örebro
4:22:59.1577800
+2:23:56.863500
34.2p
401
H/D 21 Motion
Jonas Söderling
Karlslunds IF SF
4:24:15.1585400
+2:25:12.871100
34.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
D 21
Åse Gyllin
Östansjö SK
4:25:51.1595000
+2:26:48.880700
33.8p
403
H/D 21 Motion
Ola Nilsson
Axa SC
4:26:27.1598600
+2:27:24.884300
33.7p
404
H/D 21 Motion
Jannis Kitsakis
Axa SC
4:27:14.1603300
+2:28:11.889000
33.6p
405
H 60
Lars Westberg
Berber IS
4:27:24.1604300
+2:28:21.890000
33.5p
406
H 21
Robert Svensson
Umara SC
4:28:05.1608400
+2:29:02.894100
33.4p
407
H/D 21 Motion
Johanna Bern
Stockholm
4:31:42.1630100
+2:32:39.915800
33.0p
408
H/D 21 Motion
Åsa Wallin
Norabygdens SK
4:34:46.1648500
+2:35:43.934200
32.6p
409
H/D 21 Motion
Daniel Holm
Axa SC
4:37:28.1664700
+2:38:25.950400
32.2p
410
H 21
William Bengtsson
Axa SC
4:38:35.1671400
+2:39:32.957100
32.1p
411
H/D 21 Motion
Annika Lundkvist
Örebro
4:42:06.1692500
+2:43:03.978200
31.6p
411
H 50
Peter Svensson
Finnskogarnas SK
4:42:06.1692500
+2:43:03.978200
31.6p
413
H/D 21 Motion
Linus Svedberg
Karlslunds IF SF
4:44:06.1704500
+2:45:03.990200
31.4p
414
H/D 21 Motion
Susanne Norgren
Finspång
4:44:35.1707400
+2:45:32.993100
31.3p
415
H/D 21 Motion
Bengt Arwén
Lidingö
4:45:42.1714100
+2:46:39.999800
31.2p
416
H/D 21 Motion
Erik Astvald
Örebro
4:48:14.1729300
+2:49:11.1015000
30.9p
417
H/D 21 Motion
Gabriella Strand
Vreta Skid o Mk
4:49:26.1736500
+2:50:23.1022200
30.7p
418
H 21
Fredrik Börjesson
Axa SC
5:03:29.1820800
+3:04:26.1106500
29.2p
419
H/D 21 Motion
Vivianne Karlsson
Slussfors IK
23:59:58.8639700
419
H/D 21 Motion
Mattias Berggren
Stockholm City Triathlon
23:59:58.8639700
419
H/D 21 Motion
Patrik Janerin
Västerås Skidklubb
23:59:58.8639700
419
H/D 21 Motion
Erik Persson Varelius
Axa SC
23:59:58.8639700
419
H/D 21 Motion
Sudhir Swarnkar
Atlas Copco IF
23:59:58.8639700
419
H/D 21 Motion
Simon Torstensson
Axa SC
23:59:58.8639700
419
D 21
Emma Pettersson
Vreta Skid o Mk
23:59:58.8639700
419
H 21
Mattias Frändå
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
419
H 21
Andreas Harlén
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
419
H 21
Jack Karlsson
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
419
H 21
Rickard Kjelkenes
Ekshärads SF
23:59:58.8639700
419
H 21
Shiva Kumar
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
419
H 21
Sebastian Månsson
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
419
H 21
Jonathan Mårtensson
Axa SC
23:59:58.8639700
419
H 21
Peter Svensson
Linköpings SK
23:59:58.8639700
419
H 40
Magnus Dahlin
Turebergs IF
23:59:58.8639700
419
H 40
Mattias Fritz
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
419
H 40
Fredrik Kahnberg
Åf SK
23:59:58.8639700
419
H 40
Carl Troedsson
Stockholms RK
23:59:58.8639700
419
H 50
Jonas Häger
Ryda SK
23:59:58.8639700
419
H 60
Kent Olofsson
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
440
H/D 21 Motion
Corinna Böker
Axa SC
23:59:59.8639800
440
H/D 21 Motion
Karin Eriksson
No Club
23:59:59.8639800
440
H/D 21 Motion
Ulrika Josefsson
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
440
H/D 21 Motion
Katarina Lönn
Axa SC
23:59:59.8639800
440
H/D 21 Motion
Helena Lundkvist
Örebro
23:59:59.8639800
440
H/D 21 Motion
Ann Christine Spence
Sya SK
23:59:59.8639800
440
H/D 21 Motion
Mattias Holter
Vintrosa IS
23:59:59.8639800
440
H/D 21 Motion
Simon Lönn
Örebro AIK
23:59:59.8639800
440
H/D 21 Motion
Torbjörn Marell
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
440
H/D 21 Motion
Markus Ockborn
Karlskoga
23:59:59.8639800
440
H/D 21 Motion
Kjell Rosenlind
Örebro
23:59:59.8639800
440
H/D 21 Motion
Peter Runesson
Axa SC
23:59:59.8639800
440
H/D 21 Motion
Göran Schultz
Örebro
23:59:59.8639800
440
D 21
Elin Sjöberg
Berber IS
23:59:59.8639800
440
D 40
Berith Karlsson
Sya SK
23:59:59.8639800
440
H 21
Anton Bäckman
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
440
H 21
Johan Eneholm
Axa SC
23:59:59.8639800
440
H 21
Gustav Holmdahl
Atlas Copco IF
23:59:59.8639800
440
H 21
Anders Holmer
Stockholms RK
23:59:59.8639800
440
H 21
Daniel Larsson
Axa SC
23:59:59.8639800
440
H 21
Dennis Pribisalic
Atlas Copco IF
23:59:59.8639800
440
H 21
Dennis Sandhu
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
440
H 40
Anders Degselius
Turebergs IF
23:59:59.8639800
440
H 40
Magnus Hertz
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
440
H 40
Peter Warlich
Linköpings SK
23:59:59.8639800
440
H 50
Christer Alm
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
440
H 50
Peter Jansson
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
440
H 50
Jimmy Wikander
Ställbergs IK
23:59:59.8639800
440
H 60
Thune Larsson
Ekshärads SF
23:59:59.8639800
440
H 60
Erik Rollborn
Västerviks OK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)