Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Haldo Hanssons Minne
2018-02-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Emil Persson
Östersunds SK
1:57:16.703500
88.7p
2
Erik Melin Söderström
Östersunds SK
1:57:50.706900
+34.3300
88.2p
3
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:59:44.718300
+2:28.14700
86.6p
4
Nils Persson
Östersunds SK
2:00:55.725400
+3:39.21800
85.6p
5
Max Novak
Offerdals SK
2:01:04.726300
+3:48.22700
85.4p
6
Magnus Näslund
IFK Strömsund
2:01:18.727700
+4:02.24100
85.2p
7
Carl Olander
IK Stern
2:01:53.731200
+4:37.27600
84.8p
8
John Lagerskog
Åre Längdskidklubb
2:02:34.735300
+5:18.31700
84.2p
9
Jerry Ahrlin
Swedemount SC
2:04:20.745900
+7:04.42300
82.8p
10
Hannes Stenström
Trillevallens SK
2:06:44.760300
+9:28.56700
81.0p
11
Ola Karlsson
Östersunds SK
2:06:47.760600
+9:31.57000
80.9p
12
Calle Sjöstrand
Sollefteå Skidor IF
2:06:49.760800
+9:33.57200
80.9p
13
Tobias Arwidson
Lima IF
2:07:19.763800
+10:03.60200
80.5p
14
David Berg
Bodsjöböle SK
2:12:20.793900
+15:04.90300
77.0p
15
Emil Meijer
IFK Mora SK
2:15:04.810300
+17:48.106700
75.1p
16
Andreas Viker
IK Stern
2:16:37.819600
+19:21.116000
74.2p
17
Markus Lassus Bjälnes
Östersund
2:18:46.832500
+21:30.128900
72.8p
18
Mats Jonasson
Sockertoppen IF
2:18:54.833300
+21:38.129700
72.8p
19
Niclas Bergfors
Ljustorps IF
2:24:02.864100
+26:46.160500
69.8p
20
Niklas Gröning
Umara SC
2:25:59.875800
+28:43.172200
68.7p
21
Gustav Yden
Östersunds SK
2:27:58.887700
+30:42.184100
67.6p
22
Andreas Karlsson
Mariestads FK
2:31:20.907900
+34:04.204300
65.9p
23
Theodor Danielsson
Danderyd
2:32:48.916700
+35:32.213100
65.2p
24
Jimmy Widell
Häggenås SK
2:34:45.928400
+37:29.224800
64.3p
25
Mattias Bergner
Axa SC
2:37:36.945500
+40:20.241900
62.9p
26
Kristoffer Bergner
Östersunds SK
2:37:38.945700
+40:22.242100
62.9p
27
Andreas Eriksson
Stockholm
2:42:28.974700
+45:12.271100
60.8p
28
Marcus Johansson
Östersund
2:43:52.983100
+46:36.279500
60.2p
29
Gustav Björn
Vaggeryd
2:45:03.990200
+47:47.286600
59.7p
30
Emil Binsell-Gerdin
Östersund
2:47:26.1004500
+50:10.300900
58.8p
31
Viktor Henriksson
Sunne SLF
2:51:06.1026500
+53:50.322900
57.4p
32
Johan Brännström
Bolidens SK
2:52:53.1037200
+55:37.333600
56.7p
33
Lars Eriksson
Siljansnäs Skid Löparklubb
2:54:18.1045700
+57:02.342100
56.2p
34
Tobias Lindé
Stockholm
3:01:25.1088400
+1:04:09.384800
53.7p
35
Benjamin Åsberg
Ösis
3:03:19.1099800
+1:06:03.396200
53.1p
36
Marcus Karlsson
Östersund
3:05:50.1114900
+1:08:34.411300
52.3p
37
Lukas Säw
Östersunds SK
3:07:41.1126000
+1:10:25.422400
51.7p
38
Johan Oscarsson
Östersund
3:11:36.1149500
+1:14:20.445900
50.6p
39
Arvid Gerge
Stockholm
3:11:58.1151700
+1:14:42.448100
50.5p
40
Johan Myhrgren
Sundsvall
3:12:43.1156200
+1:15:27.452600
50.2p
41
Kristoffer Persson
Östersund
3:18:04.1188300
+1:20:48.484700
48.7p
42
Victor Breimo
Östersund
3:22:22.1214100
+1:25:06.510500
47.6p
43
Magnus Österlund
Åre Längdskidklubb
3:26:04.1236300
+1:28:48.532700
46.7p
44
Sebastian Jonasson
Östersund
3:38:01.1308000
+1:40:45.604400
43.9p
45
Kristian Berg
Raija IK
4:05:41.1474000
+2:08:25.770400
38.5p
46
Aksel Ydrén
Krokom
4:41:27.1688600
+2:44:11.985000
33.3p
-
Erik Memmi
Östersund
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)