Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tunaloppet
2018-01-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 20
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
28:05.168400
88.5p
2
H 21
Martin Herbert
IFK Mora SK
28:39.171800
+34.3300
86.8p
3
H 21
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
28:47.172600
+42.4100
86.4p
4
H 20
Isak Augustsson
IFK Mora SK
28:48.172700
+43.4200
86.3p
5
H 20
Axel Jutterström
IFK Mora SK
29:14.175300
+1:09.6800
85.0p
6
H 21
Måns Sunesson
Sellnäs IF
29:16.175500
+1:11.7000
84.9p
7
H 20
Gustav Johnsson
IFK Mora SK
29:20.175900
+1:15.7400
84.8p
8
H 18
Alfred Eriksson
Dala-järna IK
29:27.176600
+1:22.8100
84.4p
9
H 20
Henning Sjökvist
Stora Tuna IK SK
29:29.176800
+1:24.8300
84.3p
10
H 21
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
29:30.176900
+1:25.8400
84.3p
11
H 18
Joel Andersson
IFK Mora SK
29:58.179700
+1:53.11200
83.0p
12
H 18
William Karlsson
Källbottens IK
30:27.182600
+2:22.14100
81.6p
13
H 21
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
31:10.186900
+3:05.18400
79.8p
14
H 18
B Johan Nordahl
Domnarvets Goif
31:22.188100
+3:17.19600
79.3p
15
H 18
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
33:21.200000
+5:16.31500
74.5p
16
H 18
Martin Elmvall
Högbo GIF
33:30.200900
+5:25.32400
74.2p
17
H 18
Jakob Tapani
Sågmyra SK
33:43.202200
+5:38.33700
73.7p
18
H 18
Per Jutterström
IFK Mora SK
33:47.202600
+5:42.34100
73.6p
19
H 21
Mats Risberg
IF Ski Team Skåne
35:13.211200
+7:08.42700
70.6p
20
H 21
Viktor Johansson
Sundbybergs IK
38:21.230000
+10:16.61500
64.8p
21
H 20
Johan Herbert
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
22
H 18
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800
22
H 18
Emil Byberg
Domnarvets Goif
23:59:59.8639800
7.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 18
Elsa Wallin
Högbo GIF
25:12.151100
73.9p
2
D 20
Sofie Oskarsson
SK Leksand
25:16.151500
+4.300
73.7p
3
D 18
Wilma Björkman
IFK Mora SK
25:42.154100
+30.2900
72.5p
4
D 18
Judith Dolleris
IFK Mora SK
25:51.155000
+39.3800
72.1p
5
D 18
Louise Lindström
Högbo GIF
26:11.157000
+59.5800
71.1p
6
D 20
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
26:18.157700
+1:06.6500
70.8p
7
D 20
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
26:28.158700
+1:16.7500
70.4p
8
D 20
Sarah Persson
Åtvidabergs IF
27:03.162200
+1:51.11000
68.9p
9
D 21
Filippa Lindman
Stockviks SF
27:48.166700
+2:36.15500
67.0p
10
D 18
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
28:30.170900
+3:18.19700
65.4p
11
D 21
Daniela Profir
Sundbybergs IK
30:52.185100
+5:40.33900
60.4p
12
D 18
Ida Olaspers
Orsa SK
23:59:58.8639700
13
D 18
Ella Georgsson
Högbo GIF
23:59:59.8639800
13
D 18
Linn Tapani
Sågmyra SK
23:59:59.8639800
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
14:18.85700
2
H 16
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
14:27.86600
+9.800
3
H 16
Oscar Andersson
IFK Mora SK
14:48.88700
+30.2900
4
H 16
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
14:49.88800
+31.3000
5
H 16
Albin Gezelius
IFK Mora SK
14:53.89200
+35.3400
6
H 16
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
15:20.91900
+1:02.6100
7
H 21 Motion
Johan Eriksson
IFK Hedemora SK
15:28.92700
+1:10.6900
67.8p
8
H 16
Albin Augustsson
Källbottens IK
15:40.93900
+1:22.8100
9
H 16
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
16:12.97100
+1:54.11300
10
H 16
Markus Melén
Falu IK Skidklubb
16:18.97700
+2:00.11900
11
H 16
Erik Brandt
Domnarvets Goif
16:34.99300
+2:16.13500
12
H 21 Motion
Henrik Jonsson
Hällbybrunns IF
16:42.100100
+2:24.14300
62.8p
13
D 16
Sara Andersson
IFK Mora SK
16:43.100200
+2:25.14400
14
D 16
Tilda Ström
Dala-järna IK
17:03.102200
+2:45.16400
15
D 16
Alva Björk
Orsa SK
17:07.102600
+2:49.16800
16
D 16
Clara Zettervall
Domnarvets Goif
17:12.103100
+2:54.17300
17
D 16
Maja Heikki
Sälens IF
17:24.104300
+3:06.18500
18
H 16
Isak Lissel
Stora Tuna IK SK
17:35.105400
+3:17.19600
19
D 16
Maja Furunäs
IFK Grängesberg SK
17:36.105500
+3:18.19700
20
D 16
Emma Lindberg
SK Leksand
17:39.105800
+3:21.20000
21
D 16
Kajsa Heikki
Sälens IF
18:24.110300
+4:06.24500
22
D 16
Elin Eriksson Englund
Kvarnsvedens Goif SK
18:43.112200
+4:25.26400
23
D 16
Stina Nilsson
Rembo IK
21:09.126800
+6:51.41000
24
D 16
Julia Bosell
Falu IK Skidklubb
22:18.133700
+8:00.47900
25
D 16
Lisa Persson-nyberg
IFK Grängesberg SK
23:59:59.8639800
25
D 16
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
25
H 16
Markus Almgren
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
25
H 16
Klockar-eskil Nääs
SK Leksand
23:59:59.8639800
25
H 16
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800
25
H 21 Motion
Mikael Nolåkers
Kvarnsvedens Goif SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
2.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Elias Danielsson
Högbo GIF
7:17.43600
2
H 14
Bosse Lövgren
Falu IK Skidklubb
7:20.43900
+3.200
3
H 14
Hugo Ström
Dala-järna IK
7:21.44000
+4.300
4
H 14
Fabian Nordgren
Falu IK Skidklubb
7:39.45800
+22.2100
5
H 14
Viktor Norberg
Kvarnsvedens Goif SK
7:48.46700
+31.3000
6
H 14
Jonatan Lindberg
SK Leksand
7:57.47600
+40.3900
7
H 14
Jakob Carlsson
Stora Tuna IK SK
8:06.48500
+49.4800
8
D 14
Molly Furunäs
IFK Grängesberg SK
8:12.49100
+55.5400
9
D 14
Malin Oskarsson
SK Leksand
8:13.49200
+56.5500
10
H 14
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
8:23.50200
+1:06.6500
11
H 14
Alexander Bjuredal
Sälens IF
8:25.50400
+1:08.6700
12
D 14
Matilda Bandefur
Idre SK
8:28.50700
+1:11.7000
13
D 14
Ida Garfvé
IFK Mora SK
8:37.51600
+1:20.7900
14
H 14
Axel Palm
Västerås Skidklubb
8:44.52300
+1:27.8600
15
D 14
Elsa Brandt
Domnarvets Goif
8:49.52800
+1:32.9100
16
H 12
Leo Kristiansson
Dala-järna IK
8:50.52900
+1:33.9200
17
D 14
Alva Hermansson
Kvarnsvedens Goif SK
8:51.53000
+1:34.9300
18
H 14
Gustav Ejnarsson
Källbottens IK
8:53.53200
+1:36.9500
19
H 12
Alfred Nilsson
Domnarvets Goif
8:58.53700
+1:41.10000
20
H 12
Oskar Söder
IFK Grängesberg SK
9:00.53900
+1:43.10200
20
D 14
Moa Birkebæk
Stora Tuna IK SK
9:00.53900
+1:43.10200
22
D 12
Tuva Furunäs
IFK Grängesberg SK
9:04.54300
+1:47.10600
23
D 14
Elsa Carling
Falu IK Skidklubb
9:06.54500
+1:49.10800
24
D 14
Hanna Östberg
Domnarvets Goif
9:08.54700
+1:51.11000
24
D 14
Tova Andersson
Brovallens IF
9:08.54700
+1:51.11000
26
H 12
Harald Eriksson
Dala-järna IK
9:11.55000
+1:54.11300
27
D 14
Greta Perers
IFK Hedemora SK
9:12.55100
+1:55.11400
28
H 12
Anton Unger
Falu IK Skidklubb
9:17.55600
+2:00.11900
29
D 14
Alice Eriksson Björling
Domnarvets Goif
9:19.55800
+2:02.12100
30
H 14
Anton Lindberg
Sätra IF
9:25.56400
+2:08.12700
31
D 14
Louise Wallin
IFK Mora SK
9:34.57300
+2:17.13600
32
H 14
Esbjörn Montelius Risberg
Falu IK Skidklubb
9:37.57600
+2:20.13900
33
H 12
Melvin Löfgren
Falu IK Skidklubb
9:39.57800
+2:22.14100
34
D 14
Sofie Karlsson Holmer
IFK Mora SK
9:40.57900
+2:23.14200
35
H 12
Erik Danielsson
Dala-järna IK
9:41.58000
+2:24.14300
36
H 12
Viktor Östberg
Domnarvets Goif
9:43.58200
+2:26.14500
37
D 12
Astrid Hermansson
Kvarnsvedens Goif SK
9:44.58300
+2:27.14600
38
H 12
Malte Söderlund
Falu IK Skidklubb
9:47.58600
+2:30.14900
38
D 14
Nelly Söderström
Malungs IF
9:47.58600
+2:30.14900
40
H 12
Vilgot Eriksson
SK Leksand
9:49.58800
+2:32.15100
41
D 14
Emma Almqvist
Sälens IF
9:50.58900
+2:33.15200
42
D 12
Tilde Karlsson
IFK Mora SK
9:52.59100
+2:35.15400
43
D 14
Vilma Larsson
Norabygdens SK
9:57.59600
+2:40.15900
44
H 14
Algot Vinsander
Gagnefs IF
10:02.60100
+2:45.16400
45
H 12
Edvin Skytt
Falu IK Skidklubb
10:14.61300
+2:57.17600
46
H 12
Fabian Larsson
Norabygdens SK
10:21.62000
+3:04.18300
47
D 12
Linnea Hermansson
IFK Mora SK
10:22.62100
+3:05.18400
48
D 12
Agnes Millén
Sälens IF
10:23.62200
+3:06.18500
48
H 14
Niklas Erlandsson
Ikj Haninge
10:23.62200
+3:06.18500
50
D 14
Julia Hagelberg Nordahl
Falu IK Skidklubb
10:42.64100
+3:25.20400
51
D 14
Sanna Hörnell
Domnarvets Goif
10:49.64800
+3:32.21100
52
D 12
Wilma Olofsson
Malungs IF
10:53.65200
+3:36.21500
53
H 12
Albin Löv
Domnarvets Goif
10:58.65700
+3:41.22000
54
H 12
Isak Vinsander
Gagnefs IF
11:00.65900
+3:43.22200
55
D 14
Alice Frisk
IFK Hedemora SK
11:08.66700
+3:51.23000
56
H 12
Elias Hörnell
Domnarvets Goif
11:12.67100
+3:55.23400
57
H 12
Oscar Carlsson
Gagnefs IF
11:37.69600
+4:20.25900
58
H 12
Frode Montelius Risberg
Falu IK Skidklubb
11:48.70700
+4:31.27000
59
D 12
Kajsa Limby
IFK Mora SK
12:02.72100
+4:45.28400
60
D 14
Lovisa Djerf
Källbottens IK
12:07.72600
+4:50.28900
61
H 12
Axel Björklund
Korsnäs IF SK
12:25.74400
+5:08.30700
62
H 12
Felix Almgren
IFK Mora SK
13:27.80600
+6:10.36900
63
D 12
Agnes Hedlöf
Stora Tuna IK SK
18:15.109400
+10:58.65700
64
H 12
Helmer Mckee
Falu IK Skidklubb
19:51.119000
+12:34.75300
65
H 12
Pelle Anger
IFK Hedemora SK
23:59:59.8639800
65
H 12
Alexander Svahn
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
65
D 14
Wilma Gustafsson
IFK Hedemora SK
23:59:59.8639800
65
D 14
Ebba Augustsson
Källbottens IK
23:59:59.8639800
65
H 14
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
65
H 14
Helmer Jöhnemark
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800
65
H 14
Erik Bergström
Domnarvets Goif
23:59:59.8639800
65
H 14
Karl Grönland
Sälens IF
23:59:59.8639800
1.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 10
Hugo Söder
IFK Grängesberg SK
6:43.40200
2
D 10
Moa Kristiansson
Dala-järna IK
7:18.43700
+35.3400
3
H 10
Isak Unger
Falu IK Skidklubb
7:20.43900
+37.3600
4
H 10
Ville Elgesjö
Domnarvets Goif
7:21.44000
+38.3700
5
D 10
Kerstin Lövgren
Falu IK Skidklubb
7:23.44200
+40.3900
6
H 10
Viktor Kullman
Stora Tuna IK SK
7:38.45700
+55.5400
7
D 10
Ella Nordanbro
Falu IK Skidklubb
7:40.45900
+57.5600
8
D 10
Dinah Handeland
IFK Hedemora SK
7:50.46900
+1:07.6600
9
H 10
Sigge Löfgren
Falu IK Skidklubb
7:51.47000
+1:08.6700
10
D 10
Lisa Lundberg
Falu IK Skidklubb
8:10.48900
+1:27.8600
11
D 10
Alfrida Vinsander
Gagnefs IF
8:16.49500
+1:33.9200
12
H 10
Hugo Claesson
Stora Tuna IK SK
8:20.49900
+1:37.9600
13
H 10
Gustav Norberg
Kvarnsvedens Goif SK
8:44.52300
+2:01.12000
14
D 10
Elin Fors
Dala-järna IK
8:48.52700
+2:05.12400
15
D 10
Liv Kallur
Falu IK Skidklubb
8:53.53200
+2:10.12900
16
D 10
Hennie Löfgren
Stora Tuna IK SK
8:54.53300
+2:11.13000
17
D 10
Elsa Norgren
Domnarvets Goif
9:02.54100
+2:19.13800
18
D 10
Agnes Andersson
IFK Hedemora SK
9:05.54400
+2:22.14100
19
D 10
Agnes Karlsson
IFK Mora SK
9:18.55700
+2:35.15400
20
D 10
Signe Forslund
Domnarvets Goif
9:41.58000
+2:58.17700
21
D 10
Märta Eriksson
Stora Tuna IK SK
10:32.63100
+3:49.22800
22
H 10
Emil Rytterkull
Stora Tuna IK SK
10:43.64200
+4:00.23900
23
H 10
Simon Nyström
IFK Hedemora SK
10:50.64900
+4:07.24600
24
D 10
Vilma Hagelberg Nordahl
Falu IK Skidklubb
10:59.65800
+4:16.25500
25
D 10
Esther Hellman
SK Leksand
11:04.66300
+4:21.26000
26
H 10
August Frost
Stora Tuna IK SK
11:54.71300
+5:11.31000
27
H 10
Erik Lundback
Stora Tuna IK SK
12:51.77000
+6:08.36700
28
H 10
Erik Söderström
Malungs IF
13:37.81600
+6:54.41300
29
D 10
Nathalie Dufva
Stora Tuna IK SK
13:51.83000
+7:08.42700
30
H 10
Emil LI Eklund
Stora Tuna IK SK
14:10.84900
+7:27.44600
31
D 10
Nora Aldin
Stora Tuna IK SK
14:34.87300
+7:51.47000
32
D 10
Maja Maxén
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800
32
D 10
Ellen Björklund
IFK Hedemora SK
23:59:59.8639800
32
D 10
Hanna Norman
Falu IK Skidklubb
23:59:59.8639800
32
D 10
Klara Jonsson
Falu IK Skidklubb
23:59:59.8639800
32
H 10
Filip Arfs
IFK Hedemora SK
23:59:59.8639800
32
H 10
Erik Nordahl
Domnarvets Goif
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)