Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ica Loppet
2018-02-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
17km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
54:05.324470
76.7p
2
Jonna Sundling
IFK Umeå
56:17.337690
+2:12.13120
73.2p
3
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
56:25.338400
+2:19.13830
73.0p
4
Signe Rosenberg
Åsarna IK
1:02:03.372210
+7:57.47640
65.4p
5
Carolina Ericsson
Ytterhogdals IK
1:06:55.401450
+12:49.76880
59.9p
6
Elisabeth Bångman
Östersunds SK
1:13:13.439240
+19:07.114670
54.1p
7
Åsa Pålsson
Utrikes SK
1:13:14.439330
+19:08.114760
54.1p
8
Matilda Nordqvist
I21 IF
1:13:19.439820
+19:13.115250
54.0p
9
Hanna Mårtensson
Utrikes SK
1:13:21.440000
+19:15.115430
54.0p
10
Kristin Björfeldt
Sya SK
1:13:21.440070
+19:16.115500
54.0p
11
Carina Mårtensson
Utrikes SK
1:13:21.440080
+19:16.115510
54.0p
12
Britta Ahlin
Östersunds SK
1:20:33.483240
+26:27.158670
48.6p
13
Louise Perottosdotter
Lima IF
1:21:30.488970
+27:25.164400
48.0p
14
Felicia Hägg
Östersunds SK
1:22:10.492950
+28:04.168380
47.5p
15
Hanna Erikson
Böle
1:23:28.500720
+29:22.176150
46.7p
16
Gerd Eriksson
Offerdals SK
1:24:35.507490
+30:30.182920
46.0p
17
Gun Eriksson
Offerdals SK
1:24:37.507650
+30:31.183080
46.0p
18
Johanna Lundberg
Stockholm
1:24:46.508550
+30:40.183980
45.9p
19
Elise Ryder Wikén
Åsarna IK
1:25:20.511950
+31:14.187380
45.6p
20
Gunnel Svensson
Bräcke SK
1:27:15.523470
+33:10.198900
44.5p
21
Nina Jönsson
Biathlon Östersund IF
1:27:20.523920
+33:14.199350
44.4p
22
Kajsa Björfeldt
Sya SK
1:29:40.537950
+35:34.213380
43.2p
23
Jenny Eriksson
Svegs IK
1:29:51.539060
+35:45.214490
43.1p
24
Inger Franzén
Böle
1:34:39.567830
+40:33.243260
40.7p
25
Desiree Göransson
Åsarna IK
1:36:13.577270
+42:08.252700
39.9p
26
Gunilla Mellgren
Östersunds SK
1:36:59.581880
+42:54.257310
39.6p
27
Johanna Andersson
Uddevalla SK
1:38:45.592450
+44:39.267880
38.8p
28
Märith Östberg
Åsarna IK
1:39:33.597250
+45:27.272680
38.5p
29
Emelie Norman
Stockholm
1:41:10.606970
+47:05.282400
37.8p
30
Ann Louise Morin
Berg
1:43:59.623840
+49:53.299270
36.7p
31
Stina Andersson
Uppsala
1:44:16.625550
+50:10.300980
36.6p
32
Maria Sjögren
Västerås
1:46:08.636790
+52:03.312220
35.9p
33
Anja Nääs
Uppsala
1:47:18.643700
+53:12.319130
35.5p
34
Moa Kronstål
Uppsala
1:51:27.668690
+57:22.344120
34.0p
35
Kerstin Sjöberg
Sundsvall
1:56:00.695910
+1:01:54.371340
32.6p
36
Vanja Kronstål
Göteborg
1:58:40.711980
+1:04:35.387410
31.8p
-
Ida Hallquist
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Eivor Lindgren
Fåkers IK
23:59:59.8639800
-
Mathilda Ruus
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Kristin Engberg
Östersund
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)