Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour de Fyrfasen fas 4 Ytterhogdal
2018-01-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Anmärkning
Endast åktider från jaktstarten. Resultat från hela touren hittas på www.svenskalag.se/tourdefyrfasen
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
7.5km
Längdskidor, Jaktstart
1
D 20
Johanna Grip
Svegs IK
33:01.198080
2
D 20
Christina Åkerblom Andersson
Storvreta IK
36:36.219520
+3:34.21340
3
D 18
Emilia Pettersson
Sollefteå Skidor IF
37:11.223000
+4:09.24820
5km
Längdskidor, Jaktstart
1
H 16
Gustav Pålsson
Utrikes SK
15:51.95070
2
H 16
Måns Skoglund
Täby IS SK
16:09.96850
+17.1680
3
H 16
Gustav Hedström
Östersunds SK
16:25.98490
+34.3320
4
H 16
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
16:37.99690
+46.4520
5
H 16
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
16:49.100840
+57.5670
6
H 16
Isac Morin
Utrikes SK
16:50.100960
+58.5790
7
H 16
Calle Rune
Täby IS SK
17:05.102450
+1:13.7280
8
H 16
Aksel Halvarsson
Tullus Sg
17:10.102930
+1:18.7760
9
H 16
Oskar Algotsson
Åsarna IK
17:27.104630
+1:35.9460
10
H 16
Jonas Lenz
Matfors SK
17:32.105120
+1:40.9950
11
H 16
Adam Näslund
Bergeforsens SK
17:33.105220
+1:41.10050
12
D 15
Tove Eriksson
Stockviks SF
17:41.106070
+1:50.10900
13
H 15
Isak Lundholm
Täfteå IK
17:48.106770
+1:57.11600
14
H 15
Ebbe Abrahamsson Gjersvol
Östersunds SK
17:59.107820
+2:07.12650
15
H 15
Leo Svahn
Östersunds SK
18:05.108420
+2:13.13250
16
H 14
Rikard Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
18:14.109330
+2:22.14160
17
H 16
Vidar Lindqvist
Funäsdalens IF
18:16.109570
+2:25.14400
18
H 14
Hilmer Grenedal
Hudiksvalls IF
18:18.109760
+2:26.14590
19
D 16
Julia Löfström
Månkarbo IF
18:19.109880
+2:28.14710
20
H 14
Pelle Boberg
Duveds IF
18:24.110340
+2:32.15170
21
H 15
Anders Dahl
Alnö SK
18:28.110700
+2:36.15530
22
H 16
Tor Rönnestrand
Ås IF
18:29.110810
+2:37.15640
23
H 15
August Rosén
Jättendals IF
18:31.111030
+2:39.15860
24
H 13
Hugo Nilsson
Hudiksvalls IF
18:31.111090
+2:40.15920
25
H 14
Edvin Schön
Storvreta IK
18:32.111190
+2:41.16020
26
H 15
Vincent Grein
Tullus Sg
18:39.111840
+2:47.16670
27
D 14
Elin Näslund
Vårby IK
18:57.113680
+3:06.18510
28
H 14
Viktor Eriksson
Östersunds SK
18:58.113740
+3:06.18570
29
H 13
Oskar Höglund
if
19:00.113960
+3:08.18790
30
H 15
William Grip
Svegs IK
19:01.114040
+3:09.18870
31
D 15
Flisa Ravald
Ås IF
19:08.114710
+3:16.19540
32
H 15
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
19:08.114720
+3:16.19550
33
H 14
Hjalmar Oskarsson
Ås IF
19:10.114990
+3:19.19820
34
H 15
Lowe Wagman
Sollefteå Skidor IF
19:11.115050
+3:19.19880
35
H 15
Alexander Danneskog
Jättendals IF
19:13.115230
+3:21.20060
36
H 15
Jon Oscarsson
Ås IF
19:18.115700
+3:26.20530
37
D 14
Erika Lavén
Täby IS SK
19:20.115940
+3:28.20770
38
D 16
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
19:22.116110
+3:30.20940
39
H 13
Tomas Holmgren
Matfors SK
19:26.116540
+3:34.21370
40
D 16
Lisa Nystedt
Täby IS SK
19:29.116870
+3:38.21700
41
D 16
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
19:32.117110
+3:40.21940
42
D 15
Tove Karlsson
Täby IS SK
19:34.117360
+3:42.22190
43
D 15
Amanda Pallin
Alnö SK
19:35.117470
+3:44.22300
44
D 16
Ebba Karlsson
Täby IS SK
19:36.117530
+3:44.22360
45
D 15
Irja Brandfjell
Funäsdalens IF
19:37.117660
+3:45.22490
45
H 16
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
19:37.117660
+3:45.22490
47
H 14
Sebastian Höglund
Bondsjöhöjdens IK
19:43.118230
+3:51.23060
48
D 14
Maja Boberg
Duveds IF
19:45.118450
+3:53.23280
49
H 13
Hugo Granström
Sundbybergs IK
19:46.118570
+3:55.23400
50
H 15
Victor Berglund
Duveds IF
19:48.118730
+3:56.23560
51
D 14
Sara Henriksson
Tynderö IK
19:56.119500
+4:04.24330
52
D 15
Thea Eriksson
Bergeforsens SK
20:06.120540
+4:14.25370
53
H 14
Emil Tänglander
Östersunds SK
20:17.121610
+4:25.26440
54
D 15
Ebba Englund
Bergeforsens SK
20:17.121620
+4:25.26450
55
H 14
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
20:19.121800
+4:27.26630
56
D 16
Anna Jonsson
Duveds IF
20:19.121880
+4:28.26710
57
D 13
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
20:21.122000
+4:29.26830
58
D 14
Tova Grahn
Alnö SK
20:23.122260
+4:31.27090
59
D 16
Enja Jonsson
Åsarna IK
20:26.122590
+4:35.27420
60
H 14
Axel Arnesson
Ås IF
20:29.122840
+4:37.27670
61
H 13
Max Johansson
Östersunds SK
20:31.123050
+4:39.27880
62
H 14
Johan Borg
Hudiksvalls IF
20:31.123070
+4:40.27900
63
H 13
Björn Rönnestrand
Ås IF
20:39.123800
+4:47.28630
64
H 13
Milton Loft
Åsarna IK
20:43.124210
+4:51.29040
65
D 15
Minna Johansson
Östersunds SK
20:46.124520
+4:54.29350
66
H 14
Axel Gunneriusson
Östersunds SK
20:46.124550
+4:54.29380
67
H 13
Olle Långberg
Hudiksvalls IF
20:46.124580
+4:55.29410
68
H 15
Edvin Nordgren
Åsarna IK
20:47.124620
+4:55.29450
69
D 16
Emelie Englund
Bergeforsens SK
20:48.124700
+4:56.29530
70
H 13
Jason Blomqvist
Matfors SK
20:50.124970
+4:59.29800
71
H 13
Elias Redman
Östersunds SK
20:52.125160
+5:00.29990
72
H 13
Linus Ytterbom
Kovlands IF
20:53.125210
+5:01.30040
73
D 16
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
20:55.125490
+5:04.30320
74
H 14
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
20:57.125690
+5:06.30520
75
H 13
Alvin Noaksson
Ås IF
21:01.126080
+5:10.30910
76
H 15
Arvid Jönsson
Svegs IK
21:03.126260
+5:11.31090
77
D 13
Ida Bergfors
Matfors SK
21:05.126420
+5:13.31250
78
D 16
Anna Novak
Offerdals SK
21:05.126490
+5:14.31320
79
D 15
Tindra Österberg
Ås IF
21:06.126570
+5:15.31400
80
D 14
Jonna Kjellgren
Järpens SK
21:10.126940
+5:18.31770
81
D 14
Wilma Karlsson
Östersunds SK
21:14.127350
+5:22.32180
82
D 15
Tilde Ingvarsson
Svegs IK
21:15.127400
+5:23.32230
83
H 14
Ludvig Millestu
Utrikes SK
21:31.129040
+5:39.33870
84
D 13
Alva Svahn
Östersunds SK
21:36.129500
+5:44.34330
85
D 14
Hanna Mårtensson
Utrikes SK
21:36.129540
+5:44.34370
86
D 13
Astrid Karlstedt
Spikbodarnas IK
21:38.129750
+5:46.34580
87
H 14
Valter Ljungdahl
Matfors SK
21:40.129900
+5:48.34730
88
D 14
Tuva Lundin
Alnö SK
21:46.130590
+5:55.35420
89
H 16
Elias Pedersen
Åsarna IK
21:50.130920
+5:58.35750
90
H 14
Gustav Andersson
Myssjö-Ovikens IF
21:58.131760
+6:06.36590
91
D 14
Hedda Samuelsson
Östersunds SK
21:58.131790
+6:07.36620
92
H 14
Lukas Walther
Matfors SK
21:59.131870
+6:08.36700
93
D 13
Lizzie Sonnefelt
Duveds IF
22:11.133000
+6:19.37830
94
D 15
Alba Björnsdotter
Funäsdalens IF
22:13.133230
+6:21.38060
95
D 13
Julia Byvall
Matfors SK
22:14.133340
+6:22.38170
96
H 13
Linus Pettersson
Sollefteå Skidor IF
22:15.133420
+6:23.38250
97
D 15
Trude Burman
Alnö SK
22:37.135690
+6:46.40520
98
D 15
Klara Göransson
Åsarna IK
22:44.136390
+6:53.41220
99
D 14
Klara Forslund
Stockviks SF
22:50.136980
+6:59.41810
100
H 13
Eric Staaf
Ås IF
23:08.138710
+7:16.43540
101
H 14
Arvid Lindqvist
Funäsdalens IF
23:13.139290
+7:22.44120
102
H 13
Hampus Bergkvist
Matfors SK
23:38.141790
+7:47.46620
103
D 14
Ebba Andersson
Stockviks SF
23:41.142060
+7:49.46890
104
D 14
Irma Östberg
Åsarna IK
23:51.143090
+8:00.47920
105
H 13
Mattias Larsson
Matfors SK
24:19.145820
+8:27.50650
106
D 13
Moa Ericsson
Östersunds SK
24:20.145960
+8:28.50790
107
D 14
Ylva Sandström
Stockviks SF
24:26.146530
+8:34.51360
108
H 13
Axel Eriksson
Myssjö-Ovikens IF
24:31.147050
+8:39.51880
109
D 13
Hanna Stenmark
Östersunds SK
24:32.147140
+8:40.51970
110
H 13
Björn Östlund
Järpens SK
24:32.147180
+8:41.52010
111
H 15
Wilhelm Dabach
Åsarna IK
25:06.150550
+9:14.55380
112
D 14
Frida Eriksson
Åsarna IK
25:24.152330
+9:32.57160
113
D 13
Nova Johansson
Funäsdalens IF
25:31.153000
+9:39.57830
114
D 13
Ida Backén
Svegs IK
25:55.155410
+10:03.60240
115
D 13
Elin Jonsson
Åsarna IK
27:35.165460
+11:43.70290
116
D 13
Elsa Arnesson
Ås IF
27:39.165890
+11:48.70720
117
H 14
Markel Fundin
Svegs IK
27:47.166630
+11:55.71460
118
D 14
Tilda Andersson
Åsarna IK
27:48.166720
+11:56.71550
119
D 14
Emma Johansson
Stockviks SF
27:56.167580
+12:05.72410
120
D 13
Iris Zachrisson
Svegs IK
28:21.170010
+12:29.74840
121
D 14
Wilma Åkerbring
Matfors SK
28:50.172900
+12:58.77730
122
H 13
Ville Nordin
Myssjö-Ovikens IF
34:33.207250
+18:41.112080
Logga in för att slippa de här annonserna
3km
Längdskidor, Jaktstart
1
H 11
Kaspar Ericsson
Stockviks SF
9:41.58010
2
H 12
Måns Rawald
Ås IF
9:54.59300
+12.1190
3
D 12
Maja Pålsson
Utrikes SK
10:22.62160
+41.4050
4
H 11
Kalle Birve
Alnö SK
10:24.62320
+43.4210
5
H 12
Johan Richardsson
Järpens SK
10:31.63020
+50.4910
6
D 12
Ida Åström
Täfteå IK
10:35.63470
+54.5360
7
D 12
Maja Lundholm
Täfteå IK
10:37.63670
+56.5560
8
D 12
Leia Ugarph Nordström
Näsvikens IK
10:50.64920
+1:09.6810
9
H 11
Olle Rune
Täby IS SK
10:58.65740
+1:17.7630
10
D 11
Nora Samuelsson
Östersunds SK
10:58.65770
+1:17.7660
11
H 11
Vegard Nordbrandt
Åsarna IK
11:04.66320
+1:23.8210
12
D 12
Ines Stjerna
Utrikes SK
11:09.66800
+1:27.8690
13
D 11
Elsa Tänglander
Östersunds SK
11:16.67580
+1:35.9470
14
H 12
Alvin Vestman
Åsarna IK
11:17.67620
+1:36.9510
15
H 12
Oscar Wikander
Alnö SK
11:17.67670
+1:36.9560
16
H 12
Jåvva Rensberg
Funäsdalens IF
11:21.68090
+1:40.9980
17
D 12
Hilde Oscarsson
Ås IF
11:29.68890
+1:48.10780
18
H 12
Axel Kylborn
Almby IK
11:34.69340
+1:53.11230
19
D 12
Enya Daabach
Åsarna IK
11:41.70070
+2:00.11960
20
H 11
Albin Richardsson
Järpens SK
11:46.70530
+2:05.12420
21
H 11
Love Tholander
Sundbybergs IK
11:50.70920
+2:09.12810
22
H 11
Isak Oscarsson
Ås IF
11:52.71150
+2:11.13040
23
H 11
Vilgot Lundin
Alnö SK
11:52.71190
+2:11.13080
24
H 11
Erik Borg
Hudiksvalls IF
11:56.71540
+2:15.13430
25
H 12
Max Zetterberg
Hudiksvalls IF
11:57.71630
+2:16.13520
26
D 12
Julia Noren
Ås IF
11:58.71720
+2:17.13610
27
H 12
Anton Nordgren
Åsarna IK
12:02.72150
+2:21.14040
28
H 11
Simon Åkerlind
Lofsdalens SK
12:03.72270
+2:22.14160
29
D 11
Klara Edström
Stockviks SF
12:04.72370
+2:23.14260
30
H 11
Alfred Pedersen
Åsarna IK
12:06.72560
+2:25.14450
30
H 12
Olle Sjöblom
Ås IF
12:06.72560
+2:25.14450
32
D 11
Teresia Ytterbom
Kovlands IF
12:15.73420
+2:34.15310
33
H 12
Nils Danneskog
Jättendals IF
12:16.73570
+2:35.15460
34
H 12
Viktor Nordgren
Åsarna IK
12:17.73610
+2:36.15500
35
D 12
Frida Kjellgren
Järpens SK
12:28.74770
+2:47.16660
36
D 11
Frida Bergkvist
Lucksta IF
12:47.76680
+3:06.18570
37
H 12
Max Svensson
Matfors SK
12:53.77290
+3:12.19180
38
D 12
Julia Jonsson
Alnö SK
12:55.77410
+3:14.19300
39
H 11
Arvid Eriksson
Myssjö-Ovikens IF
12:57.77600
+3:15.19490
40
H 11
Einar Ljungdahl
Matfors SK
12:58.77760
+3:17.19650
41
D 11
Astrid Forslund
Stockviks SF
13:06.78580
+3:25.20470
42
H 12
Herman Göransson
Åsarna IK
13:17.79640
+3:36.21530
43
D 12
Stina Eriksson
Åsarna IK
14:02.84120
+4:21.26010
44
D 11
Noelia Frank
Alnö SK
14:03.84260
+4:22.26150
45
H 11
Jordan Blomqvist
Matfors SK
14:45.88460
+5:04.30350
46
D 11
Irma Fundin
Svegs IK
14:53.89210
+5:12.31100
47
H 11
Alex Andersson
Stockviks SF
15:07.90600
+5:25.32490
48
D 11
Stina Morin
Utrikes SK
15:22.92100
+5:40.33990
49
H 11
Lowe Engström
Vassunda IF
16:02.96130
+6:21.38020
50
D 11
Hanna Jonsson
Åsarna IK
16:03.96250
+6:22.38140
51
D 12
Tuva Nilsson
Spikbodarnas IK
16:45.100480
+7:04.42370
2km
Längdskidor, Jaktstart
1
H 10
Samuel Henriksson
Tynderö IK
8:07.48670
2
H 10
Nils Rönnestrand
Ås IF
8:28.50780
+21.2010
3
H 10
Fred Abrahamsson Gjersvold
Östersunds SK
8:42.52130
+34.3360
4
H 10
Adam Svärdfeldt
Östersunds SK
8:43.52210
+35.3440
5
H 10
Erik Skoglund
Täby IS SK
8:43.52220
+35.3450
6
H 10
Arvid Andersson
Myssjö-Ovikens IF
9:12.55100
+1:04.6330
7
H 9
Sigge Staaf
Ås IF
9:33.57230
+1:25.8460
8
H 10
Vilmer Wikström
Åsarna IK
9:38.57710
+1:30.8940
9
H 10
Samuel Nordlund
Alnö SK
9:42.58150
+1:34.9380
10
H 9
Marius Brandfjell
Funäsdalens IF
9:43.58280
+1:36.9510
11
D 10
Julia Eriksson
Östersunds SK
9:45.58430
+1:37.9660
12
H 9
Kevin Åkerlind
Lofsdalens SK
9:46.58520
+1:38.9750
13
D 10
Hanna Oscarsson
Ås IF
9:46.58550
+1:38.9780
14
D 10
Agnes Boström
Kovlands IF
9:49.58860
+1:41.10090
15
H 9
Erik Kylborn
Almby IK
10:10.60990
+2:03.12220
16
H 10
Henning Nordvall
Matfors SK
10:23.62270
+2:16.13500
17
D 10
Tuva Richardsson
Östersunds SK
10:31.63030
+2:23.14260
18
D 9
Emilia Larsson
Näsvikens IK
10:34.63360
+2:26.14590
19
D 10
Ella Åström
Täfteå IK
10:38.63750
+2:30.14980
20
D 10
Lovisa Lilja
Matfors SK
11:11.67030
+3:03.18260
21
D 9
Alvina Millestu
Utrikes SK
11:32.69150
+3:24.20380
22
H 9
David Walther
Matfors SK
11:45.70470
+3:38.21700
23
H 10
Sixten Andersson
Tullus Sg
11:49.70890
+3:42.22120
24
D 9
Alice Nordbrandt
Åsarna IK
11:52.71160
+3:44.22390
25
D 9
Ebba Persson Kjellgren
Järpens SK
11:53.71240
+3:45.22470
26
D 9
Julia Wikander
Alnö SK
12:02.72190
+3:55.23420
27
H 10
Martin Lundh
Bergeforsens SK
12:22.74160
+4:14.25390
28
H 10
Erik Nordin
Myssjö-Ovikens IF
12:32.75190
+4:25.26420
29
D 10
Isadora Ugarph Nordström
Näsvikens IK
12:54.77390
+4:47.28620
30
H 9
Samuel Andersson
Bålsta SK
13:04.78320
+4:56.29550
31
D 10
Alma Nilsson
Spikbodarnas IK
13:14.79390
+5:07.30620
32
D 10
Milly Pettersson
Ytterhogdals IK
13:56.83520
+5:48.34750
33
H 9
Anton Nolberg
Matfors SK
13:57.83640
+5:49.34870
34
H 9
Albin Fundin
Svegs IK
15:32.93180
+7:25.44410
35
H 9
Neo Vastero
Åsarna IK
15:50.94980
+7:43.46210
36
D 10
Henny Malmgren Larsson
Ytterhogdals IK
16:14.97330
+8:06.48560
37
D 10
Nelly Mirårs
Ytterhogdals IK
17:48.106720
+9:40.57950
38
D 9
Kerstin Lindström
Matfors SK
19:42.118130
+11:34.69360
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)