Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour De Mösseberg Atomic Tekniksprint
2018-01-28
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
0.7km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
1:46.10594
2
H 20
Emil Hagström
Garphyttans IF
1:49.10860
+2.166
3
H 20
Mårten Gedda
OK Landehof
1:52.11113
+5.419
4
H 20
Adam Boman
Tranemo IF
1:52.11148
+5.454
5
H 15
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
1:52.11177
+5.483
6
H 20
Max Andersson
Domnarvets GOIF
1:53.11212
+6.518
7
H 20
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
1:55.11428
+8.734
8
H 20
Karl Hjalmarsson
IK Stern
1:55.11470
+8.776
9
H 16
Axel Werner
IK Stern
1:55.11477
+8.783
10
H 15
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
1:55.11493
+8.799
11
H 20
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
1:56.11516
+9.822
12
H 15
Erik Bryne
Sunne SLF
1:56.11547
+9.853
13
H 15
Otto Gustavsson
Ulricehamns IF
1:56.11562
+9.868
14
H 20
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
1:57.11626
+10.932
15
H 16
Hugo Sjögren
Tranemo IF
1:57.11669
+10.975
16
H 20
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
1:57.11689
+10.995
17
H 16
Oskar Lundberg
Borås SK
1:58.11761
+11.1067
18
H 16
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
1:59.11850
+12.1156
19
H 20
Gösta Malmström
IK Stern
2:00.11903
+13.1209
20
H 20
Arvid Värmsjö
SK Bore
2:00.11912
+13.1218
21
H 16
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
2:01.12012
+14.1318
22
H 20
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
2:01.12041
+14.1347
23
H 20
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
2:01.12074
+14.1380
24
H 20
Olle Westin
IK Stern
2:02.12108
+15.1414
25
H 20
Oscar Höiby
OK Landehof
2:02.12115
+15.1421
26
H 20
Erik Backlund
Äspereds IF
2:02.12152
+15.1458
27
H 16
Olof Hedin
Eksjö SOK
2:02.12155
+15.1461
28
H 20
Sebastian Nilsson
OK Landehof
2:03.12209
+16.1515
29
H 16
Emil Granstedt
Eksjö SOK
2:03.12213
+16.1519
30
H 16
Gustav Andersson
Borås SK
2:04.12311
+17.1617
31
H 16
Melker Nordgren
Falu IK
2:04.12318
+17.1624
32
H 15
Filip Strand
Sunne SLF
2:04.12348
+17.1654
33
H 15
Joel Björnlinger
IK Vista
2:04.12351
+17.1657
34
H 20
Anton Andersson
Garphyttans IF
2:04.12371
+17.1677
35
H 16
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
2:05.12450
+18.1756
36
H 20
Karl Stark
Vaggeryds SOK
2:05.12493
+18.1799
37
H 16
Filip Andersson
Garphyttans IF
2:05.12497
+19.1803
38
H 15
Harald Ekenberg
IK Stern
2:06.12545
+19.1851
39
H 15
Adrian Skiöld
Borås SK
2:06.12560
+19.1866
40
H 14
Jonathan Hedberg
Sunne SLF
2:06.12570
+19.1876
41
H 20
Harald Östensen
IFK Skövde SK
2:07.12611
+20.1917
42
H 16
Wilhelm Bergentz
Garphyttans IF
2:07.12622
+20.1928
43
H 14
Simon Claesson
Ulricehamns IF
2:07.12631
+20.1937
44
H 15
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
2:07.12670
+20.1976
45
H 15
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
2:07.12672
+20.1978
46
H 15
Lukas Jonsson
Årjängs IF
2:07.12676
+20.1982
47
H 13
Gustav Skogsjö
Nacka Värmdö SK
2:08.12795
+22.2101
48
H 16
Erik Fransson
Borås SK
2:08.12799
+22.2105
49
H 20
Axel Björkman
IF Hallby SOK
2:09.12814
+22.2120
50
D 16
Andrea Aulin
Eksjö SOK
2:09.12849
+22.2155
51
H 20
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
2:09.12873
+22.2179
52
H 14
Edvin Högman
Ulricehamns IF
2:10.12915
+23.2221
53
H 15
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
2:10.12939
+23.2245
54
H 20
Filip Kullenberg
IK Stern
2:10.12943
+23.2249
55
H 20
Carl Hedin
Eksjö SOK
2:10.12949
+23.2255
56
H 13
Martin Höiby
OK Landehof
2:10.12952
+23.2258
57
H 16
Nils Körle
OK Landehof
2:11.13005
+24.2311
58
H 20
Adam Hertz
IF Hallby SOK
2:11.13026
+24.2332
59
H 15
David Musslinder
Falköpings AIK SK
2:11.13027
+24.2333
60
D 16
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
2:11.13033
+24.2339
61
H 16
Alexander Thudeen
Sya SK
2:11.13058
+24.2364
62
H 13
Edvin Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
2:11.13064
+24.2370
63
H 15
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
2:11.13065
+24.2371
64
H 15
Christian Eriksson
Årjängs IF
2:12.13106
+25.2412
65
H 16
Arvid Aronsson
OK Kroppefjäll
2:12.13112
+25.2418
66
H 14
Melker Hendén
Ulricehamns IF
2:12.13114
+25.2420
67
D 20
Alicia Jansson
Filipstads SF
2:12.13168
+25.2474
67
H 14
Filip Sundin
Grava SK
2:12.13168
+25.2474
69
D 20
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
2:13.13238
+26.2544
70
H 14
Gabriel Norder
IF Rigor
2:13.13243
+26.2549
71
H 15
Simon Wiksell
IK Stern
2:13.13246
+26.2552
72
H 14
Anton Grahn
IF Hallby SOK
2:13.13251
+26.2557
73
H 12
Carl Björk
IFK Skövde SK
2:13.13298
+27.2604
74
H 15
Albin Källiden
Granbergsdals IF
2:14.13304
+27.2610
75
H 14
Sebastian Fransson
Boxholm-Ekeby SK
2:14.13356
+27.2662
76
D 20
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
2:14.13363
+27.2669
77
H 14
Alfons Wedin
Garphyttans IF
2:15.13414
+28.2720
78
H 14
Axel Broms
FK Friskus Varberg
2:15.13433
+28.2739
79
H 15
Jesper Nyman
IFK Skövde SK
2:15.13438
+28.2744
80
H 14
Eskil Peterson
Borås GIF
2:16.13511
+29.2817
81
H 15
Albin Nyqvist
OK Landehof
2:17.13606
+30.2912
82
D 15
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
2:17.13672
+30.2978
83
H 14
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
2:17.13679
+30.2985
84
D 20
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
2:18.13701
+31.3007
85
H 13
Måns Bergqvist
Garphyttans IF
2:18.13720
+31.3026
86
D 16
Lovisa Moqvist
Sävedalens AIK
2:18.13736
+31.3042
87
H 14
Melker Åkesson
OK Landehof
2:18.13737
+31.3043
88
H 16
Emil Axelsson
OK Landehof
2:18.13780
+31.3086
89
H 20
Linus Dudal
Garphyttans IF
2:19.13808
+32.3114
90
H 12
Anton Weber
Borås GIF
2:19.13828
+32.3134
91
H 13
Axel Wernersson
IF Hallby SOK
2:19.13833
+32.3139
92
H 15
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
2:19.13842
+32.3148
93
D 16
Maja Högfeldt
Borås SK
2:19.13843
+32.3149
94
D 20
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
2:19.13845
+32.3151
95
D 14
Astrid Kolberg
Sunne SLF
2:19.13886
+32.3192
96
D 20
Linnea Johansson
Linköpings SK
2:20.13939
+33.3245
97
H 13
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
2:20.13948
+33.3254
98
H 14
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
2:20.13952
+33.3258
99
H 12
Albin Larsson
Filipstads SF
2:20.13955
+33.3261
100
H 20
Olof Hjalmarsson
IK Stern
2:20.13956
+33.3262
101
H 13
Olle Börjesson
Vreta Skid o Mk
2:20.13961
+33.3267
102
D 20
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
2:20.13968
+33.3274
103
H 14
Linus Nilsson
Åmåls OK
2:21.14008
+34.3314
104
D 16
Cora Badh
Falköpings AIK SK
2:21.14029
+34.3335
105
H 14
Gabriel Claesson
IF Hallby SOK
2:21.14031
+34.3337
106
D 15
Kristina Finnskog
Tranemo IF
2:21.14087
+34.3393
107
H 14
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
2:21.14090
+34.3396
108
H 15
Nils Sjöberg
OK Landehof
2:21.14096
+35.3402
109
H 16
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
2:22.14105
+35.3411
110
H 14
Philip Merkel
Tranemo IF
2:22.14162
+35.3468
111
H 13
Casper Eriksson
Årjängs IF
2:22.14192
+35.3498
112
D 13
Maja Axelsson
OK Landehof
2:22.14199
+36.3505
113
D 15
Lina Björk
IFK Skövde SK
2:23.14246
+36.3552
114
H 15
Lucas Behr
Garphyttans IF
2:23.14249
+36.3555
115
H 16
Isac Karlsson
Tranemo IF
2:23.14270
+36.3576
116
D 15
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
2:24.14333
+37.3639
117
D 14
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
2:24.14358
+37.3664
118
H 16
David Dudal
Garphyttans IF
2:24.14370
+37.3676
119
D 15
Anja Stolpe
Filipstads SF
2:24.14399
+38.3705
120
H 13
Samuel Gustafsson
Åmåls OK
2:25.14429
+38.3735
121
H 11
Oskar Olsson
Äspereds IF
2:25.14435
+38.3741
122
H 11
Arvid Trofast
Borensbergs IF SK
2:25.14454
+38.3760
123
D 14
MY Werner
IK Stern
2:25.14461
+38.3767
124
D 15
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
2:26.14504
+39.3810
125
D 13
Mira Göransson
Äspereds IF
2:26.14507
+39.3813
126
H 16
Jacob Edvardsson
Borås SK
2:26.14533
+39.3839
127
H 20
Sebastian Palmér
Tranemo IF
2:26.14541
+39.3847
128
D 14
Alma Olsson
Garphyttans IF
2:26.14569
+39.3875
129
H 14
Adam Hallman
Falköpings AIK SK
2:26.14574
+39.3880
130
D 14
Felicia Abelsson
Landsbro IF SK
2:26.14576
+39.3882
131
D 20
Linnea Sjödin
Rembo IK
2:27.14645
+40.3951
132
D 15
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
2:27.14668
+40.3974
133
H 15
Sondre Swahn
OK Landehof
2:27.14677
+40.3983
134
H 15
Leo Setterberg
Falköpings AIK SK
2:28.14716
+41.4022
135
D 20
Gabriella Bengtson
IK Stern
2:28.14720
+41.4026
136
H 11
Rasmus Lövgren
Finspångs SOK
2:28.14737
+41.4043
137
D 16
Emma Ling
IF Hallby SOK
2:28.14749
+41.4055
138
D 14
Amanda Johansson
Ulricehamns IF
2:28.14756
+41.4062
139
H 15
Helmer Tallbacka
IFK Skövde SK
2:28.14762
+41.4068
140
D 14
Yrla Abrahamsson
IK Stern
2:28.14767
+41.4073
141
D 16
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
2:28.14792
+41.4098
142
H 13
Elias Nyqvist
OK Landehof
2:29.14802
+42.4108
143
H 12
Felix Frykfeldt
IK Hakarpspojkarna
2:29.14868
+42.4174
144
H 14
Sebastian Pettersson
Finspångs SOK
2:29.14888
+42.4194
145
D 13
Agnes Hertz
IF Hallby SOK
2:30.14900
+43.4206
146
H 13
Anton Wahlberg
Borås SK
2:30.14919
+43.4225
147
H 14
Filip Berglund
Ulricehamns IF
2:30.14954
+43.4260
148
D 14
Ida Abrahamson
Äspereds IF
2:30.14957
+43.4263
149
D 14
Ninni Einarsson
Årjängs IF
2:30.14963
+43.4269
150
H 12
Malte Henden
Ulricehamns IF
2:30.14999
+44.4305
151
D 14
Molly Andersson
Domnarvets GOIF
2:31.15003
+44.4309
152
H 12
Wilhelm Kuylenstierna
Sävedalens AIK
2:31.15011
+44.4317
153
D 15
Agnes Djurstedt
Eksjö SOK
2:31.15033
+44.4339
154
H 13
Kalle Öhlund
IK Hakarpspojkarna
2:31.15052
+44.4358
155
D 16
Linda Forsby
Årjängs IF
2:31.15078
+44.4384
156
D 20
Elin Wiksell
IK Stern
2:31.15080
+44.4386
157
D 15
Alice Strömgren
SOK Aneby
2:31.15089
+44.4395
158
H 13
Isak Eskilsson
IK Hakarpspojkarna
2:32.15158
+45.4464
159
H 13
Erik Källström
OK Landehof
2:32.15194
+46.4500
160
D 13
Amanda Abrahamsson
Falköpings AIK SK
2:33.15224
+46.4530
161
H 14
Joel Hedlund
Granbergsdals IF
2:33.15237
+46.4543
162
H 20
Olle Stefansson
IK Stern
2:33.15269
+46.4575
163
H 14
Viktor Karlsson
Borås SK
2:33.15286
+46.4592
164
H 11
Tage Börjesson
Vreta Skid o Mk
2:33.15298
+47.4604
165
D 14
Louise Hallander
Vreta Skid o Mk
2:34.15314
+47.4620
166
D 12
Ellen Berg
Granbergsdals IF
2:34.15320
+47.4626
166
D 13
Sofia Tunesson
Finspångs SOK
2:34.15320
+47.4626
168
D 15
Cayenne Badh
Falköpings AIK SK
2:34.15330
+47.4636
169
H 14
Filip Lyckelid
Borås GIF
2:34.15348
+47.4654
170
H 12
Malte Andersson
Domnarvets GOIF
2:34.15369
+47.4675
171
D 15
Ellen Karlsson
Årjängs IF
2:35.15415
+48.4721
172
D 15
Olivia Grönkvist
IF Hallby SOK
2:35.15449
+48.4755
173
H 12
Sigge Bergentz
Garphyttans IF
2:35.15452
+48.4758
174
D 12
Nike Werner
IK Stern
2:35.15469
+48.4775
175
D 13
Lisa Lantz
Sya SK
2:35.15472
+48.4778
176
H 12
Lucas Mårts
IK Stern
2:36.15543
+49.4849
177
H 13
Oliver Vesterlund
Finspångs SOK
2:36.15563
+49.4869
178
H 12
Hugo Ekström
Grava SK
2:36.15567
+49.4873
179
D 12
Elsa Moqvist
OK Landehof
2:37.15608
+50.4914
180
D 13
Alva Thudeen
Sya SK
2:37.15632
+50.4938
181
D 15
Alice Pettersson
Kimstad GOIF
2:37.15637
+50.4943
182
H 12
Emil Larsson
Filipstads SF
2:37.15654
+50.4960
183
D 13
Sofie Ettling
Finspångs SOK
2:37.15690
+50.4996
184
H 15
Mattias Öhlund
IK Hakarpspojkarna
2:38.15720
+51.5026
185
D 15
Thuva Andersson
OK Landehof
2:38.15742
+51.5048
186
H 12
Albin Georgsson
IF Hallby SOK
2:38.15749
+51.5055
187
H 12
Vilhelm Lernevik
IK Hakarpspojkarna
2:39.15813
+52.5119
188
D 16
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
2:39.15817
+52.5123
189
H 11
Emil Carlén
OK Landehof
2:39.15848
+52.5154
190
H 13
Linus Holmström
Borås GIF
2:39.15894
+53.5200
191
H 13
Jesper Schouten
Vreta Skid o Mk
2:40.15902
+53.5208
192
D 11
Ellen Olsson
Garphyttans IF
2:40.15938
+53.5244
193
H 14
Michael Chao Pettersson
IK Stern
2:40.15947
+53.5253
193
D 14
Emma Bengtsson
Tranemo IF
2:40.15947
+53.5253
195
H 12
Emil Marinus
Vreta Skid o Mk
2:40.15975
+53.5281
196
H 13
Oskar Österlund
Borås SK
2:40.15985
+53.5291
197
H 12
Joel Hoflund Martinsson
IK Hakarpspojkarna
2:40.15989
+53.5295
198
H 12
Viktor Persson
Borås SK
2:41.16004
+54.5310
199
D 12
Ella Jonsson
Zinkgruvans IF
2:41.16018
+54.5324
200
H 14
Alexander Macdonald-larsson
Garphyttans IF
2:41.16078
+54.5384
Logga in för att slippa de här annonserna
201
D 16
Emilia Österlund
Borås SK
2:42.16109
+55.5415
202
D 11
Ester Strand
Sävedalens AIK
2:42.16134
+55.5440
203
H 14
Henrik Fladrich
Kimstad GOIF
2:42.16164
+55.5470
203
D 14
Linnea Carlsson
Grava SK
2:42.16164
+55.5470
205
H 11
Albin Fransson
Boxholm-Ekeby SK
2:42.16189
+55.5495
206
H 11
Leo Reinholdsson
Ulricehamns IF
2:43.16209
+56.5515
207
H 11
Olle Gedda
OK Landehof
2:43.16253
+56.5559
208
H 11
Anton Håkansson
IF Hallby SOK
2:43.16265
+56.5571
209
H 11
Edvin Håkansson
IF Hallby SOK
2:43.16283
+56.5589
210
D 11
Fanny Jansson
Filipstads SF
2:44.16356
+57.5662
211
D 11
Edith Carlander
Sya SK
2:44.16388
+57.5694
212
H 11
Fabian Bergqvist
Garphyttans IF
2:45.16414
+58.5720
213
D 15
Kajsa Sköld
Filipstads SF
2:45.16420
+58.5726
214
H 11
Birk André Löngårdh
Ulricehamns IF
2:45.16432
+58.5738
215
H 11
Erik Pihl
Borås SK
2:45.16478
+58.5784
216
H 12
Nils Johansson
IK Hakarpspojkarna
2:45.16484
+58.5790
217
H 12
Pål Hassellöf
IK Stern
2:46.16515
+59.5821
218
D 14
Thea Flogård
IK Stern
2:46.16552
+59.5858
219
H 11
Linus Wedin
Garphyttans IF
2:46.16574
+59.5880
220
D 13
Ida Bervenstål
Granbergsdals IF
2:46.16586
+59.5892
221
H 14
Anton Larsson
OK Landehof
2:47.16606
+1:00.5912
222
D 13
Ida Georgsson
IF Hallby SOK
2:47.16617
+1:00.5923
223
D 12
Rut Hansson
Landsbro IF SK
2:47.16619
+1:00.5925
224
D 12
Kajsa Ekenberg
IK Stern
2:47.16635
+1:00.5941
225
D 12
Ella Jansson
Tidaholm SOK Sisu
2:47.16642
+1:00.5948
226
H 11
Hampus Hult
Norrbärke SK
2:47.16688
+1:00.5994
226
D 13
Matilda Lekberg
Sävedalens AIK
2:47.16688
+1:00.5994
228
D 13
Nelly Mårtensson
Garphyttans IF
2:48.16719
+1:01.6025
229
H 13
Viktor Halvarsson
Åmåls OK
2:49.16818
+1:02.6124
230
H 11
Alfred Swahn
OK Landehof
2:49.16820
+1:02.6126
231
D 14
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
2:49.16833
+1:02.6139
232
H 12
Hugo Braam
Kimstad GOIF
2:49.16848
+1:02.6154
233
D 13
Sigrid Forsman
Sya SK
2:49.16853
+1:02.6159
234
D 11
Maja Lax
Nässjö SF
2:49.16883
+1:02.6189
235
D 12
Amanda Frid
Filipstads SF
2:50.16939
+1:03.6245
236
H 12
Melvin Rydin
Tranemo IF
2:50.16975
+1:03.6281
237
D 12
Ida Swärd
Tidaholm SOK Sisu
2:51.17011
+1:04.6317
238
D 14
Alice Nossler
Tidaholm SOK Sisu
2:51.17014
+1:04.6320
239
D 11
Ella Rosengren
Borås SK
2:51.17024
+1:04.6330
240
D 12
Saga Värmsjö
SK Bore
2:51.17042
+1:04.6348
241
D 11
Elin Axelsson
OK Landehof
2:51.17073
+1:04.6379
242
D 12
Hanna Bengtsson
Sya SK
2:51.17084
+1:04.6390
243
D 13
Ida Körle
OK Landehof
2:52.17136
+1:05.6442
244
D 12
Klara Pettersson
Åmåls OK
2:52.17147
+1:05.6453
245
D 13
Sandra Ling
IF Hallby SOK
2:52.17177
+1:05.6483
246
H 15
Adam Garström
IFK Skövde SK
2:52.17194
+1:06.6500
247
D 13
Ida Karlsson
Boxholm-Ekeby SK
2:53.17210
+1:06.6516
248
D 13
Ida Gotting
Grönahögs IK
2:53.17225
+1:06.6531
249
H 12
Oliver Hedberg
Sunne SLF
2:53.17240
+1:06.6546
250
D 11
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
2:53.17247
+1:06.6553
251
D 14
Stina Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
2:54.17378
+1:07.6684
252
H 16
Odin Torbrink
OK Landehof
2:54.17384
+1:07.6690
253
D 12
Agnes Claesson
Ulricehamns IF
2:54.17387
+1:07.6693
254
D 12
Maja Hörnström
Grava SK
2:54.17398
+1:08.6704
255
H 12
Ludvig Åkvist
Borås GIF
2:55.17412
+1:08.6718
256
D 13
Ida Kristin Löngårdh
Ulricehamns IF
2:55.17415
+1:08.6721
257
D 11
Alva Olsson
Åmåls OK
2:55.17429
+1:08.6735
258
H 14
Alfred Nilsson
IK Vista
2:55.17438
+1:08.6744
259
H 11
Isac Berglund
Ulricehamns IF
2:55.17458
+1:08.6764
260
D 12
Vera Värmsjö
SK Bore
2:55.17460
+1:08.6766
261
D 12
Hannah Hedström
Grava SK
2:55.17496
+1:09.6802
262
D 12
Agnes Källiden
Granbergsdals IF
2:56.17527
+1:09.6833
263
D 13
Emeli Behr
Garphyttans IF
2:56.17543
+1:09.6849
264
H 13
Vigo Johansson
Grava SK
2:56.17545
+1:09.6851
265
H 12
Natanael Bokesand
Sävedalens AIK
2:57.17604
+1:10.6910
266
H 12
Wilmer Wall
Borås SK
2:57.17605
+1:10.6911
267
H 12
Gustav Wågesson
Landsbro IF SK
2:57.17608
+1:10.6914
268
D 13
Lisa Östensson
Tranemo IF
2:57.17624
+1:10.6930
269
D 14
Jonna Lindblad
Granbergsdals IF
2:57.17632
+1:10.6938
270
H 13
Martin Eriksson
Annebergs GIF
2:57.17664
+1:10.6970
271
D 13
Ellen Trofast
Borensbergs IF SK
2:57.17671
+1:10.6977
272
D 11
Hanna Lidström
OK Landehof
2:58.17739
+1:11.7045
273
D 12
Alva Bengtsson
Tranemo IF
2:58.17748
+1:11.7054
274
H 11
Emil Ling
IF Hallby SOK
2:58.17750
+1:11.7056
275
H 12
Gabriel Svärd
Ulricehamns IF
2:59.17800
+1:12.7106
276
D 12
Elma Rudklint
OK Landehof
2:59.17843
+1:12.7149
277
H 13
Anton Nyman
Borås SK
2:59.17879
+1:12.7185
278
H 14
Alexander Helmin
Ärla IF
3:00.17925
+1:13.7231
279
H 11
Vile Torbrink
OK Landehof
3:00.17964
+1:13.7270
280
D 12
Vilma Högman
Ulricehamns IF
3:00.17974
+1:13.7280
281
H 12
Erik Kindlund
Tranemo IF
3:00.17979
+1:13.7285
282
H 11
Måns Åkerlind
IFK Skövde SK
3:00.17998
+1:14.7304
283
D 13
Amanda Atterhed
Garphyttans IF
3:01.18027
+1:14.7333
284
H 11
Sixten Lindberg
IF Hallby SOK
3:01.18036
+1:14.7342
285
D 11
Ottilia Alvarsson
Täby IS SK
3:01.18058
+1:14.7364
286
D 12
Ingrid Skiöld
Borås SK
3:01.18070
+1:14.7376
287
H 11
Pontus Nilsson
Åmåls OK
3:01.18072
+1:14.7378
288
H 15
Erik Ling
IF Hallby SOK
3:03.18217
+1:16.7523
289
D 11
Elin Quick
Falköpings AIK SK
3:03.18263
+1:16.7569
290
H 13
Daniel Kraft
Almby IK
3:03.18277
+1:16.7583
291
D 14
Wilma Bohm
IK Stern
3:04.18305
+1:17.7611
292
D 13
Alva Forsman
Sya SK
3:04.18307
+1:17.7613
293
H 11
Ludwig Norén
Ulricehamns IF
3:04.18345
+1:17.7651
294
D 11
Juni Rudström
Grava SK
3:04.18378
+1:17.7684
295
D 13
Rebecca Norling
IK Stern
3:05.18474
+1:18.7780
296
D 11
Vera Sandelin
IFK Skövde SK
3:05.18490
+1:18.7796
297
H 13
Melvin Brandt
Borås SK
3:05.18498
+1:19.7804
298
H 11
Alfred Claesson
IF Hallby SOK
3:06.18560
+1:19.7866
299
H 13
Tomas Nilsson
Granbergsdals IF
3:06.18577
+1:19.7883
300
D 11
Elsa Karlsson
Tranemo IF
3:06.18587
+1:19.7893
301
H 13
Morgan Pettersson
Kimstad GOIF
3:07.18614
+1:20.7920
302
D 12
Beata Åkerström
IFK Skövde SK
3:08.18719
+1:21.8025
303
H 11
Matheo Rydén
Ulricehamns IF
3:08.18726
+1:21.8032
304
D 14
Melke Björkman
IK Stern
3:08.18754
+1:21.8060
305
D 11
Alva Johansson
Ulricehamns IF
3:09.18847
+1:22.8153
306
H 11
Adam Gustavsson
Åmåls OK
3:09.18881
+1:22.8187
307
D 11
Märta Wernersson
IF Hallby SOK
3:09.18892
+1:22.8198
308
D 11
Mimmi Leiderth
Ulricehamns IF
3:11.19000
+1:24.8306
309
H 14
Jonathan Nordblom
IK Vista
3:12.19162
+1:25.8468
310
H 12
Albin Isaksson
Grava SK
3:14.19320
+1:27.8626
311
D 12
Ebba Johansson
Borås SK
3:14.19389
+1:27.8695
312
H 11
Isak Hertz
IF Hallby SOK
3:17.19622
+1:30.8928
313
D 20
Elin Bernhardsson
IK Stern
3:17.19680
+1:30.8986
314
D 12
Tilde Strid
OK Landehof
3:18.19746
+1:31.9052
315
D 12
Alice Pettersson
Borås SK
3:18.19797
+1:32.9103
316
D 11
Olivia Sjöholm
Garphyttans IF
3:19.19801
+1:32.9107
317
H 12
Anton Olsson
Äspereds IF
3:19.19898
+1:33.9204
318
D 13
Lisen Eklund
IK Stern
3:20.19969
+1:33.9275
319
H 11
Eskil Branzell
Vreta Skid o Mk
3:22.20156
+1:35.9462
320
D 13
Julie Sylvan
Borås SK
3:22.20195
+1:36.9501
321
D 11
Elin Doering
Garphyttans IF
3:23.20268
+1:36.9574
322
H 12
Sidor Nordling
IK Stern
3:24.20301
+1:37.9607
323
H 12
Adam Stråle
Grava SK
3:26.20556
+1:39.9862
324
H 11
Gabriel Fherm
Ulricehamns IF
3:26.20561
+1:39.9867
325
D 12
Amanda Kjellgren
Grava SK
3:27.20644
+1:40.9950
326
H 11
Olle Lindqvist
Ulricehamns IF
3:27.20662
+1:40.9968
327
D 11
Inez Ljungberg
Ulricehamns IF
3:30.20961
+1:43.10267
328
H 14
Viggo Nilsson
Ölmstads IS
3:30.20969
+1:43.10275
329
H 12
Anton Jonsson
Grava SK
3:32.21153
+1:45.10459
330
H 11
Jacob Holmberg
Ulricehamns IF
3:33.21258
+1:46.10564
331
H 12
William Olsson
Ulricehamns IF
3:34.21354
+1:47.10660
332
D 11
Moa Nyman
Borås SK
3:35.21406
+1:48.10712
333
H 11
Emil Andreasson
Borås SK
3:36.21569
+1:49.10875
334
D 12
Linnéa Bertilsson
Borås SK
3:38.21741
+1:51.11047
335
H 11
Marcus Ramberg
Ulricehamns IF
3:42.22112
+1:55.11418
336
D 11
Klara Alvarsson
IFK Skövde SK
3:45.22445
+1:58.11751
337
D 11
Alice Ettling
Finspångs SOK
3:46.22594
+2:00.11900
338
D 13
Lova Möller
IK Stern
3:49.22826
+2:02.12132
339
D 13
Alice Klasson
Tidaholm SOK Sisu
3:50.22989
+2:03.12295
340
D 11
Vendela Olsson
Ulricehamns IF
3:55.23430
+2:08.12736
341
H 14
Carl Alving
IK Stern
4:19.25868
+2:32.15174
342
D 13
Maja Karlsson
OK Landehof
4:30.26946
+2:43.16252
343
H 11
Ludvig Möller
IK Stern
4:34.27326
+2:47.16632
344
H 12
Isac Dahlqvist
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
344
H 12
David Stomberg
Almby IK
23:59:59.8639800
344
H 12
Karl Fredrik Georgsson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
344
H 12
Axel Kylborn
Almby IK
23:59:59.8639800
344
D 12
Sara Storm-Andersson
Grava SK
23:59:59.8639800
344
D 12
Ida Hellquist
Nässjö SF
23:59:59.8639800
344
H 11
Simon Persson
Borås SK
23:59:59.8639800
344
H 11
Alvin Andersson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
344
D 11
Anna Johansson
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
344
H 20
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
23:59:59.8639800
344
H 20
Lukas Höiby
OK Landehof
23:59:59.8639800
344
H 20
Christian Olsson
Årjängs IF
23:59:59.8639800
344
H 20
Nick Berg
Orsa SK
23:59:59.8639800
344
H 20
Alfons Peterson
Borås GIF
23:59:59.8639800
344
H 16
Lukas Magnerfelt
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
344
H 16
Emanuel Alsin
Åmåls OK
23:59:59.8639800
344
H 16
Johan Källström
OK Landehof
23:59:59.8639800
344
H 16
Axel Gustavsson
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
344
D 16
Emma Eriksson
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
344
H 15
Elias Hedlund
Granbergsdals IF
23:59:59.8639800
344
H 15
William Qvist
Borås SK
23:59:59.8639800
344
D 15
Jensine Svensson
Finspångs SOK
23:59:59.8639800
344
D 15
Frida Mouchard
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
344
D 15
Sanna Wiik
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
344
D 15
Isabell Pettersson
SOK Aneby
23:59:59.8639800
344
D 15
Mirjam Inemyr
Istrums SK
23:59:59.8639800
344
D 15
Tuva Forsell
Sya SK
23:59:59.8639800
344
H 14
Arvid Ekberg
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
344
H 14
Axel Sandberg
OK Landehof
23:59:59.8639800
344
H 14
Fabian Nordgren
Falu IK
23:59:59.8639800
344
D 14
Paulina Frid
Filipstads SF
23:59:59.8639800
344
D 14
Ellen Holm
Vreta Skid o Mk
23:59:59.8639800
344
D 14
Tilda Rosander
SOK Aneby
23:59:59.8639800
344
D 14
Tilda Thudèn
Boxholm-Ekeby SK
23:59:59.8639800
344
H 13
Anton Sternander
Vreta Skid o Mk
23:59:59.8639800
344
H 13
Karl Bennet
Zinkgruvans IF
23:59:59.8639800
344
H 13
Albin Sundström
Hestra IF
23:59:59.8639800
344
H 13
Otto Nilsson
Linköpings SK
23:59:59.8639800
344
H 13
Erik Halvarsson
Åmåls OK
23:59:59.8639800
344
D 13
Tilde Falao
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
344
D 13
Emelie Persson
Borås SK
23:59:59.8639800
344
D 13
Elin Stomberg
Almby IK
23:59:59.8639800
344
D 13
Julia Forsgren
Grava SK
23:59:59.8639800
344
D 13
Ida Ernstsson
Finspångs SOK
23:59:59.8639800
0.4km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 10
Ville Jutterdal
Vreta Skid o Mk
1:43.10227
2
H 10
Viggo Rudklint
OK Landehof
1:50.10905
+6.578
3
H 10
Hjalmar Anderberg
IFK Skövde SK
1:51.11091
+8.764
4
H 10
Theo Malm
Vreta Skid o Mk
1:52.11113
+8.786
5
H 10
Melker Erlandsson
Tranemo IF
1:53.11226
+9.899
6
D 10
Lisa Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
1:58.11708
+14.1381
7
D 9
Hanna Strand
Sävedalens AIK
2:01.12009
+17.1682
8
H 10
Oskar Helmin
Ärla IF
2:01.12065
+18.1738
9
H 10
Tim Drakfors
Falköpings AIK SK
2:02.12173
+19.1846
10
H 10
Oscar Dahlander
Borås SK
2:03.12242
+20.1915
11
D 10
Ebba Fryxell
Garphyttans IF
2:05.12445
+22.2118
12
H 10
Valdemar Carlsson-steen
Borås SK
2:07.12637
+24.2310
13
D 10
Tilde Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
2:07.12639
+24.2312
14
H 10
Carl Sjögren
Tidaholm SOK Sisu
2:08.12736
+25.2409
Logga in för att slippa de här annonserna
15
D 10
Agnes Gustafsson
Åmåls OK
2:08.12742
+25.2415
16
H 10
Isak Nilsson
Åmåls OK
2:09.12892
+26.2565
17
D 10
Emma Bengtsson
Sya SK
2:10.12900
+26.2573
18
D 10
Mercedes Melbye
Årjängs IF
2:10.12911
+26.2584
19
D 10
Ebba Karlsson
Boxholm-Ekeby SK
2:10.12930
+27.2603
20
H 10
Carl Söderhielm
Falköpings AIK SK
2:11.13012
+27.2685
21
D 9
Isabell Fransson
Boxholm-Ekeby SK
2:13.13216
+29.2889
22
H 9
Vilmer Lindqvist
Ulricehamns IF
2:13.13260
+30.2933
23
H 10
Melker Alvarsson
IFK Skövde SK
2:14.13316
+30.2989
24
H 9
Erik Kylborn
Almby IK
2:15.13417
+31.3090
25
H 9
Olle Johansson
IK Stern
2:15.13445
+32.3118
26
D 10
Signe Lyckelid
Borås GIF
2:16.13534
+33.3207
27
H 10
Gustav Ramsin
IFK Skövde SK
2:16.13564
+33.3237
28
H 10
Elias Bengtsson
Tranemo IF
2:16.13592
+33.3265
29
H 10
Melker Carlsson
Garphyttans IF
2:17.13646
+34.3319
30
H 10
Axel Lindblad
Granbergsdals IF
2:18.13727
+35.3400
31
H 10
Johannes Isaksson
Grava SK
2:19.13838
+36.3511
32
H 9
Vilmer Svärd
Ulricehamns IF
2:19.13885
+36.3558
33
D 10
Julia Holmström
Borås GIF
2:20.13905
+36.3578
34
H 9
Isak Lövgren
Finspångs SOK
2:21.14011
+37.3684
35
H 10
Max Wengbrand
Ulricehamns IF
2:21.14089
+38.3762
36
H 10
Alvin Marinus
Vreta Skid o Mk
2:22.14153
+39.3826
37
D 10
Ella Wahlberg
Borås SK
2:24.14333
+41.4006
38
H 10
Olle Johansson
Grava SK
2:24.14370
+41.4043
39
H 9
Emil Thorpman
Åmåls OK
2:25.14427
+42.4100
40
D 10
Alva Peterson
Borås SK
2:28.14770
+45.4443
41
D 9
Lova Braam
Kimstad GOIF
2:30.14917
+46.4590
42
D 10
Maja Backlund
Borås SK
2:30.14919
+46.4592
43
D 10
Agnes Eklund
Kimstad GOIF
2:30.14925
+46.4598
44
H 10
Johan Fladrich
Kimstad GOIF
2:30.14941
+47.4614
45
D 10
Edith Davidson
Borås SK
2:30.14946
+47.4619
46
H 9
Vidar Fritzson
Ulricehamns IF
2:32.15128
+49.4801
47
H 9
Lukas Clasen
IF Hallby SOK
2:33.15203
+49.4876
48
D 10
Andrea Bäckström
Tranemo IF
2:34.15350
+51.5023
49
H 9
Harry Rudström
Grava SK
2:36.15506
+52.5179
50
D 10
Maja Lundgren
Borås GIF
2:37.15603
+53.5276
51
H 10
Malte Lax
Nässjö SF
2:38.15773
+55.5446
52
D 10
Adelina Bokesand
Sävedalens AIK
2:39.15819
+55.5492
53
D 10
Wilma Jonsson
Grava SK
2:39.15891
+56.5564
54
D 10
Amanda Larsson
OK Landehof
2:44.16367
+1:01.6040
55
H 9
Jonatan Abrahamson
Äspereds IF
2:46.16520
+1:02.6193
56
H 9
Hannes Perlerot Göransson
Äspereds IF
2:48.16722
+1:04.6395
57
H 9
Lowe Ekström
Grava SK
2:50.16901
+1:06.6574
58
D 10
Astrid Kraft
Almby IK
2:53.17229
+1:10.6902
59
H 10
Vilmer Sjölander
Sävedalens AIK
3:01.18031
+1:18.7704
60
D 9
Meja Strid
OK Landehof
3:02.18129
+1:19.7802
61
D 9
Stella Björk
Borås SK
3:06.18545
+1:23.8218
62
D 10
Irma Brandt
Borås SK
3:08.18724
+1:24.8397
63
D 9
Iris Fherm
Ulricehamns IF
3:08.18797
+1:25.8470
64
D 9
Selma Birath
IFK Skövde SK
3:21.20075
+1:38.9748
65
H 10
Edvin Gustavsson
SOK Träff
23:59:59.8639800
65
H 10
Oliver Larsson
Borås SK
23:59:59.8639800
65
H 10
Melker Sundström
Hestra IF
23:59:59.8639800
65
H 10
Emil Johansson
Borås GIF
23:59:59.8639800
65
D 10
Clara Florentine Hopf
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
65
H 9
River Larsson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
65
H 9
Charlie Lidström
OK Landehof
23:59:59.8639800
65
H 9
Melker Andersson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
65
H 9
Arvid Rosander
SOK Aneby
23:59:59.8639800
65
H 9
Hampus Stålbrand
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
65
H 9
Daniel Bennet
Zinkgruvans IF
23:59:59.8639800
65
H 9
Theo Elebo
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
65
H 9
Björn Johansson
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800