Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Husumskidan
2018-01-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
9.6km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 20
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
22:56.137500
84.5p
2
H 20
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
23:59.143800
+1:03.6200
80.8p
3
H 21
Daniel Persson
Sollefteå Skidor IF
24:03.144200
+1:07.6600
80.6p
4
H 20
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
24:17.145600
+1:21.8000
79.8p
5
H 20
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
25:07.150600
+2:11.13000
77.1p
6
H 21
Björn Rudlund
City Sweden
25:11.151000
+2:15.13400
76.9p
7
H 21
Emil Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
25:43.154200
+2:47.16600
75.3p
8
H 20
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
25:44.154300
+2:48.16700
75.3p
9
H 21
Håkan Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
25:55.155400
+2:59.17800
74.8p
10
H 20
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
26:04.156300
+3:08.18700
74.3p
11
H 21
Robert Engström
Hägglunds Ski Team SK
26:59.161800
+4:03.24200
71.8p
12
H 21
Ove Källström
Sollefteå Skidor IF
27:51.167000
+4:55.29400
69.6p
13
H 20
Adrian Johansson
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
7.2km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 16
Laban Nordin
Vårby IK
19:24.116300
2
H 16
Melker Eklund
Vårby IK
19:32.117100
+8.700
3
H 16
Axel Saitton
Vårby IK
19:53.119200
+29.2800
4
D 20
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
20:09.120800
+45.4400
69.0p
5
D 20
Frida Olofsson
Vårby IK
20:29.122800
+1:05.6400
67.9p
5
D 20
Maja Petersson
Vårby IK
20:29.122800
+1:05.6400
67.9p
7
D 16
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
20:44.124300
+1:20.7900
8
D 16
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
20:54.125300
+1:30.8900
9
H 16
Arvid Henning
Bondsjöhöjdens IK
21:06.126500
+1:42.10100
10
D 20
Emma Lundell
Hägglunds Ski Team SK
21:40.129900
+2:16.13500
64.2p
11
H 16
Njord Spovmark
Husums IF SK
21:52.131100
+2:28.14700
12
D 20
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
22:02.132100
+2:38.15700
63.1p
13
D 16
Sigrid Hübenette
Husums IF SK
22:11.133000
+2:47.16600
14
D 16
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
22:26.134500
+3:02.18100
15
D 20
Emilia Pettersson
Sollefteå Skidor IF
22:29.134800
+3:05.18400
61.9p
16
D 16
Sanna Sundström
Husums IF SK
22:35.135400
+3:11.19000
17
D 20
Hanna Jonsson
Husums IF SK
23:59:59.8639800
4.8km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 15
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
12:54.77300
2
H 15
Viktor Olsson
Husums IF SK
13:09.78800
+15.1400
3
H 15
Lowe Wagman
Sollefteå Skidor IF
13:12.79100
+18.1700
4
D 15
Klara Torshage
Vårby IK
13:14.79300
+20.1900
5
H 15
Axel Mannelqvist
Vårby IK
13:15.79400
+21.2000
6
H 14
Rikard Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
13:20.79900
+26.2500
7
H 14
Erik Byström
Vårby IK
13:28.80700
+34.3300
8
D 15
Elin Forsgren
Vårby IK
13:43.82200
+49.4800
9
H 14
Isac Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
13:55.83400
+1:01.6000
9
D 14
Elin Näslund
Vårby IK
13:55.83400
+1:01.6000
11
H 14
Sebastian Höglund
Bondsjöhöjdens IK
13:56.83500
+1:02.6100
12
D 15
Elsa Eriksson
Husums IF SK
14:02.84100
+1:08.6700
13
H 14
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
14:06.84500
+1:12.7100
14
H 14
Carl Gustafsson
Vårby IK
14:08.84700
+1:14.7300
15
H 15
Teo Eikelboom
Vårby IK
14:22.86100
+1:28.8700
16
D 14
Maja Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
15:06.90500
+2:12.13100
17
D 14
Nora Westerlund
Vårby IK
15:40.93900
+2:46.16500
18
D 15
Marie Dahlberg
Sollefteå Skidor IF
15:46.94500
+2:52.17100
19
D 14
Belle Spets
Vårby IK
15:53.95200
+2:59.17800
20
D 14
Emilia Johansson
Hägglunds Ski Team SK
16:04.96300
+3:10.18900
21
D 14
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
16:10.96900
+3:16.19500
22
H 14
Johannes Ulander
Husums IF SK
17:44.106300
+4:50.28900
23
H 14
Isak Söderlind
Vårby IK
17:53.107200
+4:59.29800
24
D 14
Kristina Vestman
Bondsjöhöjdens IK
19:14.115300
+6:20.37900
25
D 15
Lina Malmros
Husums IF SK
19:16.115500
+6:22.38100
2.4km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 13
Viking Olsson
Husums IF SK
6:57.41600
1
H 13
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
6:57.41600
3
H 13
Charlie Ahlmark
Sollefteå Skidor IF
7:33.45200
+36.3500
4
H 13
Axel Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
7:39.45800
+42.4100
5
H 13
Knut Saitton
Vårby IK
7:51.47000
+54.5300
6
D 13
Filippa Hägglund
Sollefteå Skidor IF
7:58.47700
+1:01.6000
7
H 11
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
8:02.48100
+1:05.6400
8
H 13
Linus Pettersson
Sollefteå Skidor IF
8:04.48300
+1:07.6600
9
D 13
Ellen Norenius
Hägglunds Ski Team SK
8:05.48400
+1:08.6700
10
D 12
Minna Mikaelsson
Vårby IK
8:06.48500
+1:09.6800
11
D 12
Emma Forsgren
Vårby IK
8:08.48700
+1:11.7000
12
D 13
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
8:09.48800
+1:12.7100
13
H 12
Linus Källman
Sollefteå Skidor IF
8:10.48900
+1:13.7200
14
H 11
Alexander Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
8:11.49000
+1:14.7300
15
H 11
Erik Gustafsson
Vårby IK
8:12.49100
+1:15.7400
16
D 13
Saga Bergvin
Hägglunds Ski Team SK
8:22.50100
+1:25.8400
17
H 12
Marcus Edlund
Hägglunds Ski Team SK
8:26.50500
+1:29.8800
18
H 13
Viktor Westman
Bondsjöhöjdens IK
8:28.50700
+1:31.9000
19
H 11
Felix Öhman
Hägglunds Ski Team SK
8:29.50800
+1:32.9100
20
H 11
Hugo Kallin
Hägglunds Ski Team SK
8:33.51200
+1:36.9500
21
H 12
Teo Dolk
Sollefteå Skidor IF
8:44.52300
+1:47.10600
22
D 11
Alma Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
8:45.52400
+1:48.10700
23
H 12
Joel Byström
Vårby IK
8:57.53600
+2:00.11900
24
D 12
Selma Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
9:10.54900
+2:13.13200
24
H 11
Theo Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
9:10.54900
+2:13.13200
26
H 11
Nils Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
9:17.55600
+2:20.13900
27
D 12
Penny Spets
Vårby IK
9:19.55800
+2:22.14100
28
D 13
Ida Lindquist
Husums IF SK
9:26.56500
+2:29.14800
28
D 13
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
9:26.56500
+2:29.14800
30
D 12
Kajsa Johansson
Hägglunds Ski Team SK
9:27.56600
+2:30.14900
31
H 11
Oskar Andersson
Sollefteå Skidor IF
9:30.56900
+2:33.15200
31
D 11
Tuva Landfors
Hägglunds Ski Team SK
9:30.56900
+2:33.15200
33
D 11
Klara Sondell
Vårby IK
9:34.57300
+2:37.15600
34
D 12
Ida Hallin
Husums IF SK
9:35.57400
+2:38.15700
35
D 12
Nora Nordqvist
Husums IF SK
9:43.58200
+2:46.16500
36
D 12
Tuva-li Nilsson
Lucksta IF
9:51.59000
+2:54.17300
37
D 11
Emelie Häggström
Vårby IK
9:53.59200
+2:56.17500
38
D 11
Hedvig Ulander
Husums IF SK
9:56.59500
+2:59.17800
39
D 11
Ellen Fränckel
Husums IF SK
9:57.59600
+3:00.17900
40
H 12
Alfred Jonsson
Nätra SK
10:10.60900
+3:13.19200
41
D 11
Ronja Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
10:12.61100
+3:15.19400
42
D 11
Klara Olofsson
Vårby IK
10:25.62400
+3:28.20700
43
D 11
Ella Forsberg
Vårby IK
10:39.63800
+3:42.22100
44
D 12
Skade Spovmark
Husums IF SK
10:41.64000
+3:44.22300
45
D 11
Ebba Lindström
Husums IF SK
11:04.66300
+4:07.24600
46
H 12
Edvin Persson
Anundsjö IF
11:43.70200
+4:46.28500
47
D 12
Nikki Ahlqvist
Husums IF SK
14:44.88300
+7:47.46600
48
D 12
Märta Hübenette
Husums IF SK
23:59:59.8639800
48
H 11
Edvin Källström
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
48
D 11
Lina Lindström
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)