Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Harsa Ski marathon
2018-01-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
2:16:45.820430
70.3p
2
Linda Hansson
Axa SC
2:24:02.864160
+7:17.43630
65.8p
3
Malin Eriksson
Hudiksvalls IF
2:36:52.941130
+20:07.120600
59.1p
4
Anna Svärdström
Sundbybergs IK
2:36:52.941180
+20:07.120650
59.1p
5
Johanna Lindberg
Rehns BK
2:43:25.980440
+26:40.159910
56.2p
6
Annakarin Söderström
Sundbybergs IK
2:49:44.1018300
+32:58.197770
53.7p
7
Ingrid Segerberg
Hudiksvalls IF
3:06:03.1116210
+49:17.295680
48.1p
8
Maria Berglöf
Gävle
3:06:09.1116820
+49:23.296290
48.1p
9
Sandra Boström
OK Linné
3:08:28.1130700
+51:42.310170
47.4p
10
Mimmi Andersson
Västerås Skidklubb
3:15:12.1171170
+58:27.350640
45.4p
11
Sofie Mattes
Edsbyns SK
3:15:48.1174710
+59:02.354180
45.3p
12
Anna Jonasson
Edsbyns SK
3:16:13.1177240
+59:28.356710
45.1p
13
Azra Avdic
Edsbyns SK
3:18:45.1192450
+1:02:00.371920
44.5p
14
Sofia Johansson
AnnaEmil Sportklubb
3:21:07.1206650
+1:04:22.386120
43.9p
15
Susanne Wahlqvist
OK Roslagen
3:21:29.1208850
+1:04:44.388320
43.8p
16
Stina Axlund
Hudiksvall
3:24:48.1228770
+1:08:03.408240
42.9p
17
Klara Amdahl
Tunafors SK
3:28:38.1251750
+1:11:53.431220
42.0p
18
Malin Lundmark
Johannebergs Scoutkår IF
3:34:26.1286510
+1:17:40.465980
40.7p
19
Anna Tjernberg
Danderyd
3:34:31.1287010
+1:17:45.466480
40.7p
20
Jennie Mattes
Edsbyns SK
3:39:40.1317970
+1:22:55.497440
39.6p
21
Melina Svensk Larm
Axa SC
3:46:52.1361100
+1:30:06.540570
38.1p
22
Anna Björklund
AnnaEmil Sportklubb
3:47:35.1365420
+1:30:49.544890
38.0p
23
Katarina Sundqvist
Dala XC Ski Team
3:50:34.1383350
+1:33:49.562820
37.4p
24
Lena Larsson
Telia IoFF
3:51:51.1391060
+1:35:06.570530
37.2p
25
Zandra Nordanås
Gävle
3:52:13.1393200
+1:35:27.572670
37.1p
26
Linda Joutsen Karlsson
Sundbybergs IK
3:55:22.1412190
+1:38:37.591660
36.5p
27
Moa Knuuttila
Axa SC
3:59:53.1439210
+1:43:07.618680
35.8p
28
Emilia Kostenniemi
Väsby SK
4:00:54.1445330
+1:44:09.624800
35.6p
29
Linda Sundlöf
Bravur Sports Club
4:01:44.1450380
+1:44:59.629850
35.5p
30
Maria Ling Jansson
Botkyrka
4:15:13.1531230
+1:58:28.710700
33.3p
31
Sofie Tocklin Rohlén
Axa SC
4:31:22.1628150
+2:14:37.807620
31.1p
32
Anna EK
Sollentuna
4:58:12.1789140
+2:41:27.968610
28.0p
33
Anna Rakic
Stockholm
5:06:02.1836100
+2:49:16.1015570
27.2p
-
Anna Berglöf
Gävle
23:59:58.8639700
-
Ann-katrin Nyholm
Norrtälje
23:59:58.8639700
-
Sofie Egebrant
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Catarina Boäng
Hybo AIK
23:59:59.8639800
-
Elisabeth Karsberg
Stockholm
23:59:59.8639800
-
Maria Petré
Härjedalen
23:59:59.8639800
-
Ingrid Österman
Värmdö
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)