Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stora Vildmannaloppet
2018-01-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Petter Hedman
IFK Umeå
1:51:38.669760
89.4p
2
Erik Silfver
IFK Umeå
1:51:39.669810
+0
89.3p
3
Gustav Nordström
Borås SK
1:52:30.674960
+52.5100
88.5p
4
Daniel Holmgren
IFK Umeå
1:52:49.676880
+1:11.7020
88.2p
5
Marcus Fredriksson F
Lycksele IF
1:53:12.679190
+1:34.9330
87.8p
6
Robin Norum
IFK Umeå
1:54:49.688840
+3:10.18980
86.3p
7
Tobias Nilsson
IFK Umeå
1:55:21.692040
+3:42.22180
85.8p
8
David Nordström
IFK Umeå
1:58:55.713490
+7:17.43630
82.6p
9
Tobias Åhman
1life IF
1:58:56.713530
+7:17.43670
82.6p
10
Jesper Lundkvist
Skellefteå XC
1:58:57.713610
+7:18.43750
82.6p
11
Magnus Lindfors
IK Studenterna
2:01:36.729530
+9:57.59670
80.4p
12
David Thorell
IK Stern
2:02:32.735190
+10:54.65330
79.6p
13
Erik Björkman
Täfteå IK
2:03:05.738400
+11:26.68540
79.2p
14
Andreas Oskarsson
Sorsele SK
2:03:28.740750
+11:49.70890
78.9p
15
Andreas Andersson
Milslukarna XC
2:03:28.740780
+11:50.70920
78.9p
16
Joel Burström
Milslukarna XC
2:03:29.740820
+11:50.70960
78.9p
17
Erik Oskarsson
Sorsele SK
2:03:34.741380
+11:56.71520
78.8p
18
Kristofer Linder
Kiruna X-country
2:04:04.744340
+12:25.74480
78.4p
19
Fredrik Öhrner
Skellefteå XC
2:06:19.757890
+14:41.88030
76.7p
20
Johannes Viklund
Skellefteå XC
2:06:28.758790
+14:50.88930
76.6p
21
Mattias Sundin
Vårby IK
2:06:45.760450
+15:06.90590
76.4p
22
Hannes Stenström
Trillevallen SK
2:07:45.766460
+16:07.96600
75.7p
23
Olov Molin
Östersunds SK
2:07:55.767480
+16:17.97620
75.5p
24
Patrik Wikström
Dorotea IF
2:07:58.767720
+16:19.97860
75.5p
25
Simon Johansson
Vännäs SK
2:08:27.770610
+16:48.100750
75.2p
26
Johan Albertsson
IK Studenterna
2:09:48.778700
+18:09.108840
74.2p
27
Oskar Burström
Milslukarna XC
2:10:16.781520
+18:37.111660
73.9p
28
Emil Vinsa
Sävast Ski Team IF
2:11:09.786850
+19:30.116990
73.3p
29
Fredrik Bergman
Östersunds SK
2:11:35.789410
+19:56.119550
73.0p
30
Erik Nygren
Agnäs IK
2:11:37.789620
+19:58.119760
73.0p
31
Olof Burström
SK Järven
2:11:59.791860
+20:21.122000
72.7p
32
Jonatan Eriksson
Lycksele IF
2:13:07.798650
+21:28.128790
72.0p
33
August Nilsson
Östersunds SK
2:14:04.804380
+22:26.134520
71.4p
34
Johan Forslund
Lycksele IF
2:14:14.805380
+22:36.135520
71.3p
35
Christofer Sjöström
1life IF
2:14:53.809290
+23:15.139430
70.8p
36
Henrik Fors
Iksu
2:16:15.817420
+24:36.147560
70.0p
37
Johan Spångberg
1life IF
2:17:08.822710
+25:29.152850
69.5p
38
Nils Lindberg
Umepolisens Soif
2:17:27.824620
+25:48.154760
69.3p
39
Simon Waller
OK Vargen
2:17:32.825190
+25:54.155330
69.2p
40
Vilhelm Hampusson
IFK Umeå
2:19:23.836220
+27:44.166360
68.1p
41
Per Gunnarsson
SK Järven
2:21:23.848230
+29:44.178370
67.0p
42
Niklas Sjölund
Bondsjöhöjdens IK
2:21:33.849260
+29:55.179400
66.9p
43
Mikael Olofsson
Swe
2:21:52.851100
+30:13.181240
66.7p
44
Anton Näslund
LK Gränslöst
2:22:49.856820
+31:10.186960
66.2p
45
Jakob Hampusson
IFK Umeå
2:23:00.857980
+31:22.188120
66.1p
46
Ludvig Hampusson
IFK Umeå
2:23:26.860540
+31:47.190680
65.8p
47
Alfred Wikner
Håknäs IF
2:23:56.863540
+32:17.193680
65.6p
48
Oscar Nordin
Hägglunds Skiteam
2:25:55.875450
+34:16.205590
64.5p
49
Joel Lindegren
Stöcke TS Järnet
2:28:33.891220
+36:54.221360
63.2p
50
William Englund
Apladalens Löparklubb
2:33:34.921310
+41:55.251450
60.7p
51
Kristoffer Karlsson
Nässjö Ski
2:33:56.923540
+42:17.253680
60.6p
52
Robert Eriksson
Swe
2:33:59.923850
+42:20.253990
60.5p
53
Robert Eckhardt
Skellefte XC
2:37:10.942900
+45:31.273040
59.1p
54
Anton Boman
Byske SK
2:37:33.945200
+45:54.275340
58.9p
55
Emil Isaksson
Lycksele IF
2:43:55.983400
+52:16.313540
56.3p
56
Peter Molander
Härnösands Dhk
2:45:51.995070
+54:13.325210
55.5p
57
Petter Rönneland
Skogis IF
2:46:48.1000770
+55:10.330910
55.2p
58
Robert Sandström
Axa SC
2:48:10.1008930
+56:31.339070
54.6p
59
Andreas Brink
Axa Sports Club
2:48:11.1009040
+56:32.339180
54.6p
60
Oscar Lindfors
Umara Sports Club
2:51:26.1028560
+59:48.358700
53.4p
-
Emil Eriksson
Tierps IF
23:59:58.8639700
-
Andreas Ritzén
Gellivare Skidallians IK
23:59:58.8639700
-
Mikael Nilsson
IFK Arvidsjaur Skidor
23:59:58.8639700
-
Stefan Lindgren
Spöland Vännäs IF
23:59:58.8639700
-
Karl Bengtsson
Swe
23:59:58.8639700
-
Oscar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
-
Carl Schogster
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
David Backa
Team Nordic Trail
23:59:58.8639700
-
Tommy Hedlund
Axa Sports Club
23:59:58.8639700
-
Mårten Vänn
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
Anton Pettersson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
Simon Johansson
Nyåkers IK
23:59:59.8639800
-
William Strömberg
Täfteå IK
23:59:59.8639800
-
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
Karl Karl
SOL Tranås
23:59:59.8639800
-
Jonas Sundell
Umeå Orienteringsklubb
23:59:59.8639800
-
Robert Winter
Norum-djäkneboda SK
23:59:59.8639800
-
Adam Johansson
IK Studenterna
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)