Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skistart Ski Marathon
2018-01-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Pontus Nordström
Östervåla IF
1:54:07.684680
87.0p
2
H 21
Markus Jönsson
Tranemo IF
1:54:10.684990
+3.210
86.9p
3
H 21
Ludwig Tärning
SK Bore
1:54:27.686670
+19.1890
86.7p
4
H 21
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
1:54:52.689100
+44.4320
86.3p
5
H 21
Gabriel Thorn
SK Bore
1:54:53.689280
+46.4500
86.3p
6
H 21
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
1:54:55.689470
+47.4690
86.2p
7
H 21
Linus Larsson
Karlslunds IF SF
1:54:58.689790
+51.5010
86.2p
8
H 21
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
1:54:59.689810
+51.5030
86.2p
9
H 21
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
1:55:00.689980
+53.5200
86.2p
10
H 21
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:55:29.692800
+1:21.8020
85.7p
11
H 21
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
1:55:29.692870
+1:21.8090
85.7p
12
H 21
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
1:55:57.695610
+1:49.10830
85.3p
13
H 21
Henrik Rosén
Östervåla IF
1:55:57.695680
+1:50.10900
85.3p
14
H 21
Joakim Lindberg
Grytgöls IK
1:56:43.700240
+2:35.15460
84.6p
15
H 21
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
1:56:44.700320
+2:36.15540
84.6p
16
H 21
Johan Kanto
Göteborgs SK
1:56:50.700920
+2:42.16140
84.5p
17
H 21
Ole Eirik Fuglehaug Ekrem
Norway
1:58:59.713830
+4:51.29050
82.7p
18
H 21
Dan Moberg
IFK Skövde SK
1:59:00.713940
+4:52.29160
82.7p
19
H 21
Henrik Alm
Gnosjö FK
1:59:44.718380
+5:37.33600
82.1p
20
H 21
Rasmus Blom
SK Bore
1:59:53.719230
+5:45.34450
82.0p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 2:01:00
21
H 21
Patrik Lind
Tunafors SK
2:02:08.732750
+8:00.47970
80.2p
22
H 21
Jesper Nilsson
Ulricehamns IF
2:02:16.733520
+8:08.48740
80.1p
23
H 21
Andreas Blohm
Filipstads SF
2:02:29.734830
+8:21.50050
79.9p
24
H 40
Mattias Bryntesson
Trollhättans SOK
2:02:57.737620
+8:49.52840
79.6p
25
H 21
Wictor Magnusson Broder
Nybro Ski
2:03:09.738840
+9:01.54060
79.4p
26
H 21
Emil Thyrèn
Trönö IK
2:03:13.739240
+9:05.54460
79.4p
27
H 21
Simon Magnusson
OK Stigen
2:03:13.739270
+9:05.54490
79.3p
28
H 21
Mattias Widmark
Svegs IK
2:03:19.739840
+9:11.55060
79.3p
29
H 21
Martin Gotting
Ulricehamns IF
2:03:43.742200
+9:35.57420
79.0p
30
H 40
Anders Johansson
Ryda SK
2:03:46.742570
+9:38.57790
78.9p
31
H 21
Per Einar Kalnes
Norway
2:04:06.744550
+9:58.59770
78.7p
32
H 21
Tobias Karlsson
Karlslunds IF SF
2:04:48.748750
+10:40.63970
78.2p
33
H 21
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
2:04:52.749140
+10:44.64360
78.1p
34
H 21
Jakob Hjelmåker
Axa SC
2:04:56.749520
+10:48.64740
78.1p
35
H 21
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
2:05:12.751150
+11:04.66370
77.9p
36
H 21
Gustaf Niord
Vreta Skid o Mk
2:05:27.752660
+11:19.67880
77.7p
37
H 40
Gustaf Ljungberg
Ulricehamns IF
2:05:30.752950
+11:22.68170
77.6p
38
H 21
Linus Svensson
Ulricehamns IF
2:05:37.753600
+11:29.68820
77.6p
39
H 40
Lars Åkerman
Älvdalens IF SK
2:05:44.754370
+11:36.69590
77.5p
40
H 50
Thomas Strid
IFK Mora SK
2:05:55.755400
+11:47.70620
77.3p
41
H 21
Bill Impola
SK Bore
2:05:56.755570
+11:48.70790
77.3p
42
D 21
Emilia Lindstedt
Falun Borlänge SK
2:05:57.755690
+11:50.70910
77.3p
43
H 40
Tomas Johansson
Åmåls OK
2:05:58.755790
+11:51.71010
77.3p
44
H 21
Emil Folkesson
Nybro Ski
2:07:09.762800
+13:01.78020
76.5p
45
H 40
Ragnar Crona
Göteborgs SK
2:07:11.763040
+13:03.78260
76.4p
46
H 21
Filip Johansson
Hestra IF
2:10:48.784730
+16:40.99950
74.0p
47
D 21
Annika Löfström
Årsunda IF
2:10:49.784870
+16:41.100090
73.9p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 2:11:00
48
H 21
Johan Hansson
Lima IF
2:11:45.790420
+17:37.105640
73.3p
49
H 21
Per Moen
Ekshärads SF
2:11:47.790660
+17:39.105880
73.3p
50
H 40
Anders Stenberg
Burseryds IF
2:11:51.791040
+17:43.106260
73.3p
51
H 21
Isak Nilsson
Gnosjö FK
2:11:55.791400
+17:47.106620
73.2p
52
H 50
Claes Björklund
Norway
2:12:13.793280
+18:06.108500
73.0p
53
H 40
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
2:12:48.796760
+18:40.111980
72.7p
54
H 50
Johan Gustafsson
Norrköpings SK
2:13:27.800610
+19:19.115830
72.2p
55
H 40
Staffan Thörne
Hagfors SF
2:15:03.810240
+20:55.125460
71.2p
56
H 21
Mattias Sundell
Åmåls OK
2:15:04.810310
+20:56.125530
71.2p
57
H 21
Robert Olsson
Finnskogarnas SK
2:15:36.813530
+21:28.128750
70.9p
58
H 40
Larz Andersson
Karlslunds IF SF
2:15:37.813690
+21:30.128910
70.9p
59
H 40
Christian Sörqvist
Åmåls OK
2:17:14.823300
+23:06.138520
69.9p
60
H 21
Benjamin Lembke
Linköpings SK
2:17:36.825570
+23:28.140790
69.7p
61
H 40
Per Sandström
Eds SK
2:18:55.833430
+24:47.148650
68.9p
62
H 50
Patrick Hansson
Karlslunds IF SF
2:18:56.833520
+24:48.148740
68.9p
63
H 21
Erik Bengtsson
Ekshärads SF
2:19:23.836240
+25:15.151460
68.7p
64
H 21
Jørgen Stensløkken
Norway
2:19:37.837640
+25:29.152860
68.5p
65
H 50
Jonas Häger
Ryda SK
2:20:02.840140
+25:54.155360
68.3p
66
H 21
Rickard Kjelkenes
Ekshärads SF
2:20:03.840260
+25:55.155480
68.3p
67
H 21
Kristian Larsson
IK Stern
2:20:05.840490
+25:58.155710
68.3p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:21:00
68
H 50
Frank Kiereck
Karlslunds IF SF
2:21:20.847980
+27:12.163200
67.6p
69
H 40
Peter Skåret
Norway
2:21:26.848540
+27:18.163760
67.5p
70
H 21
Andreas Thuresson
Lima IF
2:21:39.849860
+27:31.165080
67.4p
71
H 21
Daniel Härström
IFK Skövde SK
2:22:13.853290
+28:06.168510
67.1p
72
H 40
Fredrik Runesson
IK Stern
2:22:55.857460
+28:47.172680
66.7p
73
H 40
Malte Jönsson
Svegs IK
2:23:12.859130
+29:04.174350
66.6p
74
H 21
Andreas Kvist
IK Stern
2:23:18.859790
+29:11.175010
66.5p
75
H 50
Olle Olsson
SK Bore
2:23:21.860060
+29:13.175280
66.5p
76
H 50
Magnus Svensson
Granbergsdals IF
2:23:22.860100
+29:14.175320
66.5p
77
H 50
Håkan Karlsson
Granbergsdals IF
2:23:52.863190
+29:45.178410
66.2p
78
H 50
Rune Gilde
Norway
2:24:01.864000
+29:53.179220
66.1p
79
H 60
Hans Lissdaniels
Malungs IF
2:24:34.867320
+30:26.182540
65.8p
80
D 21
Olivia Hansson
Karlslunds IF SF
2:25:00.869930
+30:52.185150
65.6p
81
H 21
Carl Lönnbark
Falu IK
2:25:11.871030
+31:03.186250
65.5p
82
H 50
Anders Eriksson
Hagfors SF
2:25:44.874360
+31:36.189580
65.2p
83
H 60
Bertil Dannberg
Bortans IK
2:26:15.877410
+32:07.192630
65.0p
84
H 50
Jörgen Lindgren
IK Stern
2:26:49.880890
+32:42.196110
64.7p
85
H 40
Pär Skogfeldt
Hagfors SF
2:27:34.885380
+33:26.200600
64.3p
86
D 21
Kristina Lycke
Malungs IF
2:27:38.885730
+33:30.200950
64.3p
87
H 50
Bengt Björklund
Karlslunds IF SF
2:28:36.891580
+34:28.206800
63.8p
88
H 40
Jörgen Aurén
Hagfors SF
2:28:43.892290
+34:36.207510
63.7p
89
H 60
Lars Olsson
Särna SK
2:29:08.894730
+35:00.209950
63.5p
90
H 40
Anders Magnusson
IK Stern
2:29:48.898750
+35:40.213970
63.2p
91
H 21
Axel Karlsson
Hagfors SF
2:30:30.902980
+36:22.218200
62.9p
92
H 21
Mattias Linell
IK Stern
2:30:46.904520
+36:38.219740
62.7p
93
H 40
Eivind Lande
Norway
2:30:59.905820
+36:51.221040
62.6p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:31:00
94
H 21
Martin Gustafsson
Axa SC
2:31:24.908390
+37:17.223610
62.4p
95
H 21
David Ranfalk
IK Stern
2:32:00.911930
+37:52.227150
62.1p
96
D 21
Sara Karlsson
Gnosjö FK
2:32:22.914140
+38:14.229360
62.0p
97
H 21 Motion
Fredrik Samuelsson
Hällefors SK
2:32:35.915460
+38:27.230680
61.9p
98
H 40
Michael Limell
Falu IK
2:32:37.915600
+38:29.230820
61.9p
99
H 21
Jonas Jonsson
SK Bore
2:33:32.921130
+39:24.236350
61.4p
100
H 40
Martin Eriksson
Lima IF
2:33:58.923730
+39:50.238950
61.2p
101
H 21
Samuel Lindberg
Hagfors SF
2:34:00.923930
+39:52.239150
61.2p
102
H 60
Mikael Slotte
Envikens IF
2:34:03.924250
+39:55.239470
61.2p
103
H 21
Ronny Bengtsson
Tormestorps IF
2:34:56.929540
+40:48.244760
60.8p
104
H 40
Oscar Johansson
Kimstad GOIF
2:35:56.935540
+41:48.250760
60.4p
105
H 50
Lars G Johansson
IFK Göteborg
2:36:09.936840
+42:01.252060
60.3p
106
H 40
Henrik Johansson-Kask
OK Kroppefjäll
2:36:34.939350
+42:26.254570
60.1p
107
H 60
Lars Ericson
Malungs IF
2:36:38.939740
+42:30.254960
60.0p
108
D 21
Erika Stolpe
Filipstads SF
2:36:40.939970
+42:32.255190
60.0p
108
H 40
Fredrik Kahnberg
Åf SK
2:36:40.939970
+42:32.255190
60.0p
110
H 21
Erik Isaksson
Lima IF
2:37:11.943050
+43:03.258270
59.8p
111
H 50
BO Lundgren
Åmåls OK
2:37:37.945630
+43:29.260850
59.6p
112
H 50
Niklas Skoog
Göteborg/Majorna OK
2:37:48.946730
+43:40.261950
59.5p
113
H 21 Motion
Alfred Källsmyr
IK Fryken
2:38:23.950200
+44:15.265420
59.3p
114
H 60
Erik Rollborn
Västerviks OK
2:38:47.952610
+44:39.267830
59.1p
115
H 21
Rasmus Svenningsson
Lima IF
2:38:58.953740
+44:50.268960
59.0p
116
H 50
Leif Dybvig
Norway
2:39:07.954610
+44:59.269830
59.0p
117
H 21
Marcus Johansson
IF Hagen SK
2:39:07.954640
+44:59.269860
59.0p
118
D 21
Hanna Fritz
Filipstads SF
2:39:23.956230
+45:15.271450
58.9p
119
H 50
Michael Johansson
IK Stern
2:39:25.956410
+45:17.271630
58.9p
120
H 40
Martin Eriksson
Axa SC
2:40:03.960270
+45:55.275490
58.6p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:41:00
121
D 21
Malin Hedlund
Ulvsby IF
2:41:58.971780
+47:50.287000
57.8p
122
H 21
Adam Johansson
Hagfors SF
2:42:54.977330
+48:46.292550
57.4p
123
H 21
Jonatan Larsson
OK Skogsvargarna
2:42:56.977510
+48:48.292730
57.4p
124
H 60
Håvard Nyhus
Norway
2:42:58.977780
+48:50.293000
57.4p
125
H 40
Markus Porath
OK Kroppefjäll
2:43:00.977940
+48:52.293160
57.4p
126
H 21
Sebastian Månsson
Garphyttans IF
2:43:17.979610
+49:09.294830
57.3p
127
H 21 Motion
Markus Eriksson
Ljungskile FK
2:43:44.982330
+49:36.297550
57.1p
128
H 21 Motion
Pontus Blom
Högsäters GF
2:44:24.986300
+50:16.301520
56.8p
129
H 21 Motion
Calle Wahlgren
Axa SC
2:45:03.990290
+50:56.305510
56.6p
130
H 60
Olle Adolfsson
SK Bore
2:45:05.990410
+50:57.305630
56.6p
131
D 40
Inga-Lill Persson
Norway
2:45:09.990810
+51:01.306030
56.5p
132
H 50
Hans Gillesén
IK Stern
2:45:17.991650
+51:09.306870
56.5p
133
D 40
Sara Lundin
Ekshärads SF
2:45:32.993190
+51:25.308410
56.4p
134
H 40
Bengt Djurholm
Filipstads SF
2:45:49.994850
+51:41.310070
56.3p
135
H 21
Rasmus Westberg
SK Bore
2:45:54.995330
+51:46.310550
56.3p
136
H 60
Anders Torvaldsen
IK Stern
2:46:12.997110
+52:04.312330
56.1p
137
H 40
Jörgen Thorén
Göteborgs Polismäns IF
2:46:13.997220
+52:05.312440
56.1p
138
H 40
Erik Islén
Falu IK
2:46:22.998110
+52:14.313330
56.1p
139
H 21 Motion
Mattias Johansson
Team Swedemount SC
2:48:31.1011010
+54:23.326230
55.3p
140
H 21 Motion
Fredrik Häggmark
Sunne SLF
2:48:33.1011230
+54:25.326450
55.3p
141
H 50
Hans Karlsson
Strömtorps IK
2:49:21.1016000
+55:13.331220
55.0p
142
H 40
Niklas Johansson
Falköpings AIK SK
2:49:46.1018560
+55:38.333780
54.8p
143
H 21 Motion
Robin Berggren
Råda IK
2:49:48.1018770
+55:40.333990
54.8p
144
H 21
Olof Lundbäck
Molkoms SK
2:50:59.1025880
+56:51.341100
54.4p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:51:00
145
H 21
Andreas Bengtsson
Molkoms SK
2:51:01.1026090
+56:54.341310
54.4p
146
H 21 Motion
Johan Östman
Axa SC
2:51:04.1026330
+56:56.341550
54.3p
147
H 21 Motion
Joakim Persson
Kils OK
2:51:07.1026680
+56:59.341900
54.3p
148
D 21
Amanda Lahti
Nybro Ski
2:51:35.1029410
+57:27.344630
54.2p
149
D 40
Lisa Dahlberg
Kimstad GOIF
2:51:38.1029700
+57:30.344920
54.1p
150
D 40
Åsa Brusehed
IK Stern
2:51:45.1030400
+57:37.345620
54.1p
151
H 21
Andreas Toresson Nygårds
Axa SC
2:52:24.1034390
+58:17.349610
53.9p
152
H 40
Jonathan Egerbo
IK Livsnerven
2:53:21.1040010
+59:13.355230
53.5p
153
H 21
Henrik Egerbo
Umara SC
2:53:59.1043880
+59:51.359100
53.3p
154
D 40
Therese Andersson
Högaborgs Athleter
2:54:29.1046860
+1:00:21.362080
53.1p
155
H 21 Motion
Urban Carlsson
Grava SK
2:55:03.1050260
+1:00:55.365480
52.9p
156
H 60
Kjell Weinerhall
Sya SK
2:55:24.1052390
+1:01:17.367610
52.8p
157
H 40
Thomas Hylander
Tockarps IK
2:55:51.1055060
+1:01:43.370280
52.7p
158
H 21 Motion
Jacob Rydin
Högaborgs Athleter
2:56:27.1058680
+1:02:19.373900
52.5p
159
H 50
Mikael Peterson
Falköpings AIK SK
2:57:17.1063680
+1:03:09.378900
52.2p
160
D 21
Emma Eriksson
Norway
2:57:21.1064010
+1:03:13.379230
52.2p
161
D 21 Motion
Jenny Rådström
SK Bore
2:57:22.1064100
+1:03:14.379320
52.2p
162
H 50
Håkan Aronsson
Grava SK
2:57:27.1064600
+1:03:19.379820
52.1p
163
H 21 Motion
Andreas Johansson
IK Stern
2:57:58.1067720
+1:03:50.382940
52.0p
164
H 21 Motion
Jonas Wikström
Molkoms SK
2:58:08.1068750
+1:04:00.383970
51.9p
165
D 40
Jenny Johansson
IFK Göteborg
2:58:38.1071700
+1:04:30.386920
51.8p
166
H 21 Motion
Henric Widin
Stavnäs IK
2:58:57.1073640
+1:04:49.388860
51.7p
167
H 60
Allan Einarsson
Malungs IF
2:59:58.1079720
+1:05:50.394940
51.3p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 3:01:00
168
H 21
Erik Björkegren
IK Stern
3:01:14.1087300
+1:07:06.402520
50.9p
169
H 50
Jan Henriksson
Brandsbols SK
3:01:15.1087410
+1:07:07.402630
50.9p
170
H 60
Kjell Andersson
Tranemo IF
3:01:40.1089990
+1:07:33.405210
50.8p
171
H 40
Richard Östh
IFK Österbymo
3:01:46.1090500
+1:07:38.405720
50.8p
172
D 40
Ann Bonté Lahti
Grava SK
3:01:54.1091310
+1:07:46.406530
50.7p
173
H 40
Terje Skaarnes
Uddevalla SK
3:02:08.1092710
+1:08:00.407930
50.6p
174
H 21 Motion
Andreas Mohlin
Kumla SF
3:04:25.1106410
+1:10:17.421630
49.9p
175
H 21
Johan Björn
SK Bore
3:04:54.1109370
+1:10:46.424590
49.8p
176
H 21 Motion
Mathias Nilsson
SK Bore
3:05:02.1110120
+1:10:54.425340
49.8p
177
H 50
Conny Jonsson
SK Bore
3:06:36.1119540
+1:12:28.434760
49.3p
178
H 21 Motion
Viktor Johansson
Axa SC
3:06:49.1120810
+1:12:41.436030
49.2p
179
H 21
Johan Johansson Park
Gnosjö FK
3:08:02.1128160
+1:13:54.443380
48.9p
180
H 60
Dan Sjölander
IK Stern
3:08:21.1130040
+1:14:13.445260
48.8p
181
H 21 Motion
Dennis Andersson
Molkoms SK
3:08:31.1131000
+1:14:23.446220
48.7p
182
D 40
Susanne Hallbergringstad
Norway
3:09:09.1134830
+1:15:01.450050
48.6p
183
H 40
Christer Olsson
Idefjordens SK
3:09:22.1136130
+1:15:14.451350
48.5p
184
H 21 Motion
Erik Karlsson
Stavnäs IK
3:10:11.1141030
+1:16:03.456250
48.3p
185
H 21 Motion
Magnus Sten Nilsson
Åmåls OK
3:10:23.1142210
+1:16:15.457430
48.2p
186
H 50
Robert Rönbeck
IK Stern
3:10:29.1142870
+1:16:21.458090
48.2p
187
D 21
Louise Elofsson
Filipstads SF
3:10:40.1143910
+1:16:32.459130
48.1p
188
H 40
Jesper Johansson
Högaborgs Athleter
3:10:53.1145200
+1:16:45.460420
48.1p
189
D 21
Erika Nygårds
Malungs IF
3:10:56.1145570
+1:16:48.460790
48.0p
190
H 21 Motion
Magnus Eldelind
IK Stern
3:12:42.1156180
+1:18:34.471400
47.6p
191
H 21 Motion
Patrik Fallbring
OK Alehof
3:12:58.1157700
+1:18:50.472920
47.5p
192
H 40
Johan Forsberg
Kumla SF
3:13:26.1160590
+1:19:19.475810
47.4p
193
H 50
Claes Petersson
IK Stern
3:13:36.1161570
+1:19:28.476790
47.3p
194
H 21 Motion
Mats Sarapik
Hagunda IF
3:14:25.1166410
+1:20:17.481630
47.1p
195
H 40
Andreas Håkansson
IK Stern
3:14:33.1167280
+1:20:25.482500
47.1p
196
H 50
Frode Alfheim
Norway
3:14:38.1167780
+1:20:30.483000
47.0p
197
H 21 Motion
Per Wiksten
SK Bore
3:15:42.1174110
+1:21:34.489330
46.8p
198
H 21 Motion
Edward Sensier
Högsäters GF
3:15:45.1174400
+1:21:37.489620
46.7p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 3:16:00
199
H 21
Martin Rosell
IK Stern
3:16:14.1177350
+1:22:06.492570
46.6p
200
H 21 Motion
Alfred Magnusson
Sunne SLF
3:16:54.1181310
+1:22:46.496530
46.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
D 21 Motion
Ylva Axelsson
Gävle SK
3:17:46.1186540
+1:23:38.501760
46.2p
202
H 21 Motion
Lars Grässjö
Axa SC
3:17:51.1187080
+1:23:43.502300
46.2p
203
H 21 Motion
Christian Markman
IK Stern
3:18:03.1188260
+1:23:55.503480
46.1p
204
H 21 Motion
Patrik Carlsson
Högsäters GF
3:19:04.1194330
+1:24:56.509550
45.9p
205
H 21 Motion
Andreas Haugland
OK Alehof
3:19:49.1198810
+1:25:41.514030
45.7p
206
H 21 Motion
Bengt Henriksson
Vitsands IF
3:20:56.1205580
+1:26:48.520800
45.4p
207
H 50
Hans Källsmyr
Sunne SLF
3:21:28.1208780
+1:27:20.524000
45.3p
208
D 40
Kajsa Olsson
Hagfors SF
3:21:42.1210100
+1:27:34.525320
45.2p
209
H 40
Torbjörn Persson
OK Alehof
3:21:52.1211110
+1:27:44.526330
45.2p
210
D 21 Motion
Therese Axenborg
Mölndal Outdoor IF
3:22:32.1215110
+1:28:24.530330
45.0p
211
H 60
Jan Carlsson
Skattkärrs SOK
3:23:54.1223320
+1:29:46.538540
44.7p
212
H 60
Peter Jacobsson
IK Stern
3:25:37.1233650
+1:31:29.548870
44.3p
213
H 50
Tomas Nordbye
IF Rigor
3:25:47.1234660
+1:31:39.549880
44.2p
214
D 21 Motion
Elin Nilson
Axa SC
3:27:04.1242310
+1:32:56.557530
43.9p
215
H 21 Motion
Erik Lindberg
SK Bore
3:29:05.1254420
+1:34:57.569640
43.5p
216
H 21 Motion
Daniel Rämje
IK Stern
3:30:31.1263050
+1:36:23.578270
43.1p
Seedningsgräns för led 8 i Vasaloppet: 3:31:00
217
H 50
Thomas Wedin
Mariestads FK
3:31:04.1266360
+1:36:56.581580
43.0p
218
D 21 Motion
Alexina Thorén Williams
Kungälvs OK
3:32:09.1272820
+1:38:01.588040
42.8p
219
H 21 Motion
Daniel Olsson
SK Bore
3:33:55.1283450
+1:39:47.598670
42.4p
220
H 40
Axel Olsson
IK Stern
3:36:13.1297290
+1:42:06.612510
41.9p
221
H 21
Magnus Jansson
IK Stern
3:36:23.1298290
+1:42:16.613510
41.8p
222
D 21 Motion
Beatrice Mårtensson
SK Bore
3:36:33.1299280
+1:42:25.614500
41.8p
223
H 21 Motion
Emil Broberg
Finnskoga IF
3:37:02.1302140
+1:42:54.617360
41.7p
224
H 21 Motion
Martin Carlsson
Gkn Aerospace FF
3:43:37.1341630
+1:49:29.656850
40.4p
225
D 40
Marica Henriksson
Grava SK
3:43:46.1342550
+1:49:38.657770
40.3p
226
H 21 Motion
Nils Carlsson
IFK Skövde SK
3:43:51.1343080
+1:49:43.658300
40.3p
Seedningsgräns för led 9 i Vasaloppet: 3:46:00
227
H 40
Hans-peter Niklasson
Idefjordens SK
3:46:37.1359620
+1:52:29.674840
39.8p
228
D 21 Motion
Ann-catherine Ericson
IK Stern
3:50:22.1382100
+1:56:14.697320
39.1p
229
H 21 Motion
Ulrik Wedelin
Handelsbankens IF
3:52:46.1396530
+1:58:38.711750
38.6p
230
H 60
Per Syversen
Kils OK
3:52:51.1397050
+1:58:43.712270
38.6p
231
H 50
Holger Bernhardsson
IK Stern
3:53:52.1403110
+1:59:44.718330
38.4p
232
D 21 Motion
Jaana Teerikoski
Karlslunds IF SF
3:54:03.1404270
+1:59:55.719490
38.4p
233
H 50
Mikael Käck
IK Stern
4:01:21.1448050
+2:07:13.763270
37.1p
234
D 21 Motion
Linda Olsson
SK Bore
4:03:25.1460410
+2:09:17.775630
36.8p
235
D 21 Motion
Helena Henriksson
SK Bore
4:03:25.1460420
+2:09:17.775640
36.8p
236
H 60
Dahn Rööhs
SK Bore
4:05:01.1470020
+2:10:53.785240
36.5p
237
H 50
Radu Constantinescu
IK Stern
4:07:53.1487210
+2:13:45.802430
36.1p
238
H 21 Motion
Jonas Lööv
Hagfors SF
4:26:48.1600790
+2:32:41.916010
33.3p
239
D 21
Sara Rosen
Landsbro IF SK
23:59:58.8639700
239
H 21
Albin Götborg
Filipstads SF
23:59:58.8639700
239
H 21
Johannes Hellström
IK Stern
23:59:58.8639700
239
H 21
Oskar Ekholm
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
239
H 21
Lasse Ericsson
Nybro Ski
23:59:58.8639700
239
H 21
Mads Berthelsen
Danmark
23:59:58.8639700
239
H 21
Tony Persson
SK Bore
23:59:58.8639700
239
D 21 Motion
Jenny Fridberg
Hagfors SF
23:59:58.8639700
239
H 21 Motion
Henrik Lindahl
Idefjordens SK
23:59:58.8639700
239
H 21 Motion
Marcus Thorsen
IK Fryken
23:59:58.8639700
239
H 21 Motion
Anders Sundin
IK Stern
23:59:58.8639700
239
H 21 Motion
Sören Karlsson
Tormestorps IF
23:59:58.8639700
239
H 40
Niclas Vikström
Axa SC
23:59:58.8639700
239
H 40
Ragnar Lundborg
IK Stern
23:59:58.8639700
239
H 50
John Harrysson
Göteborgs SK
23:59:58.8639700
239
H 50
Gert Eriksson
IK Stern
23:59:58.8639700
239
H 60
Ulf Arvidsson
Falu IK
23:59:58.8639700
256
D 21
Madelene Nord
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
256
H 21
Gabriel Strid
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
256
H 21
Simon Grenlöv
Äspereds IF
23:59:59.8639800
256
H 21
Magnus Sjöbjer
Borås SK
23:59:59.8639800
256
H 21
Oscar Nilsson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
256
H 21
Adam Gillman
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
256
H 21
Alexander Blom
Högsäters GF
23:59:59.8639800
256
H 21
Erik Lundell
Istrums SK
23:59:59.8639800
256
H 21
Sebastian Lembke
Ncc IF Stockholm
23:59:59.8639800
256
H 21
David Bergkvist
SK Bore
23:59:59.8639800
256
D 21 Motion
Eva Maria Lindholm
IK Stern
23:59:59.8639800
256
D 21 Motion
Susanne Pettersson
Laxå OK
23:59:59.8639800
256
D 21 Motion
Jessica Montgomery
Sunne SLF
23:59:59.8639800
256
H 21 Motion
Peter Lingmerth
Axa SC
23:59:59.8639800
256
H 21 Motion
Ulf Nilson
Axa SC
23:59:59.8639800
256
H 21 Motion
Gunnar Granqvist
Grava SK
23:59:59.8639800
256
H 40
Fredrik Norman
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
256
H 40
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
23:59:59.8639800
256
H 50
Per Jemth
Arvika IS
23:59:59.8639800
256
H 50
Larsson Anders
Axa SC
23:59:59.8639800
256
H 50
Peter Grant
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
256
H 50
Christer Alm
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
256
H 50
Lars-Erik Persson
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
256
H 50
Göran Andersson
Strömtorps IK
23:59:59.8639800
256
H 60
Thune Larsson
Ekshärads SF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
21km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 21 Motion
Malin Larsson
IFK Mora SK
1:19:44.478360
58.5p
2
H 21 Motion
Christer Desmo
Strömstad Lk
1:31:58.551740
+12:13.73280
50.7p
3
D 21 Motion
Anna Karlsson
träningskonsulten sports club
1:32:43.556280
+12:59.77820
50.3p
4
H 21 Motion
Sune Persson
Sunne SLF
1:33:09.558800
+13:24.80340
50.0p
5
H 21 Motion
Oddvar Flobergsundet
Norway
1:33:46.562510
+14:01.84050
49.7p
6
D 21 Motion
Karin Biörklund
Filipstads SF
1:37:25.584440
+17:40.105980
47.8p
7
H 21 Motion
Stig Karlsson
Bortans IK
1:37:27.584610
+17:42.106150
47.8p
8
D 21 Motion
Elin Entin
IK Stern
1:38:19.589840
+18:34.111380
47.4p
9
D 21 Motion
Monika Jonsson
SK Bore
1:42:34.615310
+22:49.136850
45.4p
10
H 21 Motion
Kjell Lindblom
SWE
1:44:33.627210
+24:48.148750
44.6p
11
D 21 Motion
Jessica Hallblad
Falu IK
1:46:11.637000
+26:26.158540
43.9p
12
H 21 Motion
Ibert Johansson
Brännö
1:48:57.653620
+29:12.175160
42.8p
13
D 21 Motion
Anna Anderberg
träningskonsulten sports club
1:53:06.678550
+33:21.200090
41.2p
14
D 21 Motion
Anna Bodin
SWE
1:56:35.699400
+36:50.220940
40.0p
15
D 21 Motion
Lisbeth Lundin
OK Alehof
2:10:09.780840
+50:24.302380
35.8p
16
H 21 Motion
László Balázs
IK Stern
2:24:00.863940
+1:04:15.385480
32.4p
17
H 21 Motion
Ulf Hägglund
SWE
2:32:19.913800
+1:12:34.435340
30.6p
18
D 21 Motion
Maria Lillieström
IK Stern
23:59:59.8639800
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 21 Motion
Linnea Turesson
Lima IF
41:03.246260
57.1p
2
D 21 Motion
Pernilla Hurtig
Lima IF
47:44.286390
+6:41.40030
49.1p
3
D 21 Motion
Louise Perottosdotter
Lima IF
47:46.286500
+6:42.40140
49.1p
4
D 21 Motion
Ida Berggren
Råda IK
48:30.290920
+7:26.44560
48.3p
5
D 21 Motion
Julie Finsrud Lande
Norway
51:30.308960
+10:27.62600
45.5p
6
D 21 Motion
Martina Bertils
Vansbro AIK SK
51:45.310410
+10:41.64050
45.3p
7
H 21 Motion
Göran Börje Johansson
SWE
53:25.320410
+12:21.74050
43.9p
8
D 21 Motion
Sabina Monlars
Råda IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)