Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ulricehamnsloppet
2018-01-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 509[
1
2
]
43km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
2:00:43.724210
86.9p
2
H 21
Markus Jönsson
Tranemo IF
2:01:06.726550
+23.2240
86.5p
3
H 21
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
2:01:06.726570
+23.2260
86.5p
4
H 21
Dan Moberg
IFK Skövde SK
2:02:47.736650
+2:04.12340
85.0p
5
H 21
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
2:03:25.740470
+2:42.16160
84.5p
6
H 21
Martin Gotting
Ulricehamns IF
2:04:31.747010
+3:48.22700
83.5p
7
H 21
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
2:06:13.757280
+5:30.32970
82.1p
8
H 21
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
2:06:24.758390
+5:41.34080
81.9p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 2:07:00
9
H 21
Simon Grenlöv
Äspereds IF
2:08:08.768700
+7:24.44390
80.6p
10
H 21
Emil Lundborg
Sya SK
2:08:31.771070
+7:48.46760
80.2p
11
H 21
Jörgen Fherm
Högaborgs Athleter
2:08:32.771130
+7:49.46820
80.2p
12
H 21
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
2:09:51.779020
+9:08.54710
79.2p
13
H 21
Simon Magnusson
OK Stigen
2:10:01.780070
+9:18.55760
79.1p
14
H 21
Petter Persson
Borås SK
2:10:56.785510
+10:13.61200
78.4p
15
H 21
Anders Johansson
Ryda SK
2:11:04.786380
+10:21.62070
78.3p
16
H 21
Stefan Palm
Ulricehamns IF
2:11:08.786740
+10:25.62430
78.2p
17
H 21
Linus Svensson
Ulricehamns IF
2:11:35.789490
+10:52.65180
77.9p
18
H 21
Jens Halvarsson
Umara SC
2:12:48.796770
+12:05.72460
77.0p
19
H 21
John Enander
Ulricehamns IF
2:14:19.805830
+13:36.81520
75.9p
20
H 21
Erik Nero
Mullsjö SOK
2:14:36.807520
+13:53.83210
75.7p
21
H 21
Peter Ettling
Finspångs SOK
2:14:45.808410
+14:02.84100
75.6p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 2:17:00
22
H 21
Tommy Bylund
Göteborgs SK
2:17:08.822710
+16:25.98400
74.0p
23
H 21
Conny Eskilson
Eksjö SOK
2:18:09.828830
+17:26.104520
73.3p
24
H 21
Benjamin Ericsson
Äspereds IF
2:18:09.828850
+17:26.104540
73.3p
25
H 21
Hannes Assarsson
Nässjö SF
2:18:57.833660
+18:14.109350
72.8p
26
H 21
Filip Johansson
Hestra IF
2:20:09.840810
+19:26.116500
72.0p
27
H 21
Mathias Häggblom
Brännebrona SK
2:21:27.848600
+20:43.124290
71.2p
28
H 21
Oskar Grangert
IK Nocout.se
2:21:49.850850
+21:06.126540
71.0p
29
H 21
Oscar Bergenholtz
Äspereds IF
2:22:13.853290
+21:30.128980
70.7p
30
H 21
Peter Rosén
IK Ymer
2:22:41.856090
+21:58.131780
70.5p
31
H 21
Mattias Qvarnström
Lekeryd
2:22:44.856350
+22:01.132040
70.4p
32
H 21
Kristian Larsson
IK Stern
2:22:55.857460
+22:12.133150
70.3p
33
H 21
David Johansson
Nässjö SF
2:23:52.863150
+23:09.138840
69.8p
34
H 21
Mattias Nygren
Ulricehamns IF
2:23:53.863210
+23:10.138900
69.7p
35
H 21
Fredrik Nilsson
Nybro Ski
2:24:08.864750
+23:25.140440
69.6p
36
H 21
Alexander Olander
OK Alehof
2:24:11.865000
+23:27.140690
69.6p
37
H 21
Viktor Josefsson
IF Hallby SOK
2:24:13.865240
+23:30.140930
69.5p
38
H 21
Henrik Ulldahl
Jönköpings OK
2:25:19.871840
+24:36.147530
68.9p
39
H 21
Tobias Andervang
Axa SC
2:25:54.875330
+25:11.151020
68.6p
40
H 21
Johan Palmér
IK Vista
2:26:06.876510
+25:23.152200
68.5p
41
H 21
Robert Davidsson
Ölmstads IS
2:26:16.877520
+25:33.153210
68.4p
42
H 21
Rikard Hallin
Sockertoppen IF
2:26:19.877800
+25:35.153490
68.3p
43
H 21
Peder Gustavsson
Ulricehamns IF
2:26:56.881570
+26:13.157260
68.0p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:27:00
44
H 21
Mikael Zachrisson
IK Stern
2:27:15.883420
+26:32.159110
67.8p
45
H 21
Olle Axelsson
Borås SK
2:28:01.888010
+27:18.163700
67.4p
46
H 21
Andreas Lindén
Hestra IF
2:28:09.888870
+27:26.164560
67.3p
47
H 21
Thomas Nordman
IK Nocout.se
2:28:13.889240
+27:30.164930
67.3p
48
H 21
Simon Karlsson
Slussfors IK
2:28:44.892390
+28:01.168080
67.0p
49
H 21
Tomas Helldén
IFK Skövde SK
2:28:59.893870
+28:16.169560
66.8p
50
H 21
Johan Lind
Apladalens Lk
2:30:12.901150
+29:29.176840
66.2p
51
D 21
Catharina Ramhult
Ulricehamns IF
2:30:16.901500
+29:32.177190
66.2p
52
H 21
Daniel ED Larsson
Team Skills
2:30:23.902290
+29:40.177980
66.1p
53
H 21
Andreas Andersson
IK Stern
2:31:10.906940
+30:27.182630
65.7p
54
H 21
Emanuel Elmersson
Gnosjö FK
2:31:15.907480
+30:32.183170
65.6p
55
H 21
Samuel Elmersson
Gnosjö FK
2:31:32.909150
+30:49.184840
65.5p
56
H 21
Jerker Aspgård
Aktivitus Sports Club
2:31:53.911210
+31:10.186900
65.3p
57
H 21
Björn Svernhage
IF Rigor
2:31:56.911550
+31:13.187240
65.3p
58
H 21
Pontus Holmberg
Landsbro IF SK
2:32:13.913210
+31:30.188900
65.1p
59
H 21
Ulf Högfeldt
Borås SK
2:32:17.913630
+31:34.189320
65.1p
60
H 21
Robin Sundqvist
IK Stern
2:32:24.914350
+31:41.190040
65.0p
61
H 21
Fredrik Almqvist
Skogsbygdens IF
2:33:00.917940
+32:17.193630
64.7p
62
H 21
Clas Olsson
Äspereds IF
2:33:10.918980
+32:27.194670
64.6p
63
H 21
Anders Karlsson
IK Trasten
2:33:13.919260
+32:30.194950
64.6p
64
H 21
Stefan Mennborg
IK Hakarpspojkarna
2:33:26.920530
+32:43.196220
64.5p
65
H 21
Måns Larsson
Herrljunga Skid o OL
2:34:18.925720
+33:35.201410
64.1p
66
H 21
Josef Habbe
IK Stern
2:34:37.927670
+33:54.203360
63.9p
67
H 21
Pierre Hallin
Hössna IF
2:34:42.928140
+33:59.203830
63.9p
68
H 21
Lars Gabrielsson
Dalstorps IF
2:34:43.928240
+34:00.203930
63.9p
69
H 21
Jonas Karlsson
OK Landehof
2:34:45.928410
+34:02.204100
63.8p
70
H 21
Jesper Spjuth
IF Ski Team Skåne
2:34:53.929230
+34:10.204920
63.8p
71
H 21
Björn Källgren
Eksjö SOK
2:35:09.930820
+34:26.206510
63.6p
72
H 21
Anders Lilja
IK Stern
2:35:10.930970
+34:27.206660
63.6p
73
H 21
Daniel Björndahl
Göteborgs SK
2:35:19.931830
+34:36.207520
63.6p
74
H 21
Emil Östlin
IK Hakarpspojkarna
2:36:08.936730
+35:25.212420
63.2p
75
H 21
Fredrik Stjärnvy
IF Rigor
2:36:09.936850
+35:26.212540
63.1p
76
H 21
Johan Olausson
IFK Skövde SK
2:36:26.938510
+35:43.214200
63.0p
77
H 21
Jonas Kronmarker
Mullsjö SOK
2:36:30.938960
+35:47.214650
63.0p
78
H 21
Ola Slättengren
Nybro Ski
2:36:37.939640
+35:54.215330
62.9p
79
H 21
Jörgen Johansson
Kungsäters IF
2:36:51.941010
+36:08.216700
62.8p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:37:00
80
H 21
Joakim Svensson
IK Hakarpspojkarna
2:37:07.942670
+36:24.218360
62.7p
81
H 21
Simon Nilsson
Ödeshögs SK
2:37:16.943500
+36:32.219190
62.6p
82
H 21
Fredrik Persson
IK Stern
2:37:32.945150
+36:49.220840
62.5p
83
H 21
Magnus Glännå
IK Stern
2:37:57.947670
+37:14.223360
62.3p
84
H 21
Fredrik Wessberg
OK Landehof
2:38:16.949590
+37:33.225280
62.1p
85
H 21
Joel Melkersson
Eksjö Garnisons IF
2:38:49.952810
+38:06.228500
61.9p
86
H 21
Conrad Jung
TG Patagonien
2:38:51.953030
+38:08.228720
61.9p
87
H 21
Patrik Meijer
Linköpings SK
2:38:53.953200
+38:09.228890
61.8p
88
H 21
Lars Andervang
Fritsla Vik
2:38:55.953490
+38:12.229180
61.8p
89
H 21
Christian Jansson
Tranemo IF
2:39:01.954050
+38:18.229740
61.8p
90
H 21
Hans Svensson
OK Reftele
2:39:54.959370
+39:11.235060
61.4p
91
H 21
Andreas Schöndell
IK Stern
2:40:03.960200
+39:19.235890
61.3p
92
H 21
Per-Anders Fransson
Lenhovda IF
2:40:38.963700
+39:54.239390
61.0p
93
H 21
Per Larsson
Kungsäters IF
2:40:46.964500
+40:02.240190
61.0p
94
H 21
Niklas Lundmark
Vissefjärda GOIF
2:41:07.966680
+40:24.242370
60.8p
95
H 21
Sebastian Månsson
Garphyttans IF
2:41:16.967570
+40:33.243260
60.7p
96
H 21
Tobias Thorsson
IK Trenne
2:41:22.968190
+40:39.243880
60.7p
97
H 21
Erik Pettersson
Ekängens IF
2:41:33.969200
+40:49.244890
60.6p
98
H 21
Thomas Ericsson
Sya SK
2:41:51.971080
+41:08.246770
60.5p
99
H 21
Jacob Vikström
Volvo IF
2:42:08.972790
+41:25.248480
60.4p
100
H 21
Erik Berggren
IFK Gnarp
2:42:11.973030
+41:28.248720
60.3p
101
H 21
Mattias Luukkonen
OK Landehof
2:42:11.973090
+41:28.248780
60.3p
102
D 21
Devon Spika
IF Ski Team Skåne
2:42:36.975580
+41:53.251270
60.2p
103
H 21
Andreas Branell
Ryda SK
2:42:54.977380
+42:11.253070
60.0p
104
H 21
Niklas Vernholt
Borås SK
2:43:02.978100
+42:18.253790
60.0p
105
H 21
Gustav Nilsson
Axa SC
2:43:08.978720
+42:25.254410
59.9p
106
H 21
Tore Hassum
IF Ski Team Skåne
2:43:35.981450
+42:52.257140
59.7p
107
H 21
Linus Wallden
Nässjö SF
2:43:40.981940
+42:57.257630
59.7p
108
H 21
Peter Carlsson
Magra IS
2:43:43.982270
+43:00.257960
59.7p
109
H 21
Rikard Ingvarsson
Göteborgs Polismäns IF
2:44:01.984090
+43:18.259780
59.5p
110
H 21
Oskar ED Käll
Team Skills
2:44:08.984700
+43:24.260390
59.5p
111
H 21
Isak Turesson
FK Friskus Varberg
2:44:12.985180
+43:29.260870
59.5p
112
H 21
Robert Lindqvist
Tranemo IF
2:44:21.986070
+43:38.261760
59.4p
113
H 21
Johan Magnusson
Hestra IF
2:44:27.986610
+43:44.262300
59.4p
114
H 21
Stefan Virtanen
Nässjö SF
2:44:39.987840
+43:56.263530
59.3p
115
H 21
Jesper Gorm Fenger-grøn
Skiklubben Jelling
2:44:39.987870
+43:56.263560
59.3p
116
H 21
Jakob Stig Jørgensen
No Club
2:44:42.988140
+43:59.263830
59.2p
117
H 21
Jakob Svensson
Härlövs IF
2:45:33.993270
+44:50.268960
58.9p
118
H 21
Peter Bråhn
Burseryds IF
2:45:34.993300
+44:50.268990
58.9p
119
H 21
Niklas Johansson
IK Stern
2:45:37.993640
+44:54.269330
58.9p
120
H 21
Fredrik Bjuvéus
IK Ymer
2:46:09.996860
+45:26.272550
58.6p
121
H 21
Robert Johansson
Kungsäters IF
2:46:39.999840
+45:56.275530
58.4p
122
H 21
Martin Synneby
Lerums SOK
2:46:53.1001230
+46:10.276920
58.3p
123
H 21
Rickard Stark
Lekeryd
2:46:53.1001280
+46:10.276970
58.3p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:47:00
124
H 21
Todor Lillevars
Herrljunga Skid o OL
2:47:03.1002240
+46:20.277930
58.3p
125
H 21
Christophe Svensson
Bottnaryd IF
2:47:04.1002360
+46:21.278050
58.2p
126
H 21
Pontus Petersson
Skillingaryds FK
2:47:14.1003320
+46:31.279010
58.2p
127
H 21
Jerzy Krol
IF Ski Team Skåne
2:47:15.1003440
+46:32.279130
58.2p
128
H 21
Mathias Olsson
Göteborg
2:47:30.1004910
+46:47.280600
58.1p
129
H 21
Fredrik Axelsson
IK Hakarpspojkarna
2:47:43.1006220
+47:00.281910
58.0p
130
H 21
Robert Larsson
Högaborgs Athleter
2:48:17.1009610
+47:34.285300
57.7p
131
H 21
Henrik Elf
IK Ymer
2:48:17.1009690
+47:34.285380
57.7p
132
D 21
Emma Musslinder
Falköpings AIK SK
2:48:20.1009930
+47:37.285620
57.7p
133
H 21 Motion
Andreas Nilsson
Ryda SK
2:48:42.1012100
+47:58.287790
57.6p
134
H 21
Harald Hermansson
Gnosjö FK
2:48:57.1013660
+48:14.289350
57.5p
135
H 21
Daniel Lönngren
Axa SC
2:49:20.1015920
+48:37.291610
57.3p
136
H 21
Joakim Assarsson
Nässjö SF
2:49:24.1016330
+48:41.292020
57.3p
137
H 21
Hans Gillesén
IK Stern
2:49:31.1017010
+48:48.292700
57.2p
138
H 21
Henrik Axelsson
IFK Helsingborg
2:49:40.1017960
+48:57.293650
57.2p
139
H 21
Roger Grundström
Burseryds IF
2:49:52.1019140
+49:09.294830
57.1p
140
H 21
Daniel Josefsson
Apladalens Lk
2:50:03.1020250
+49:20.295940
57.0p
141
H 21
Rikard Fransson
Nybro Ski
2:50:31.1023090
+49:48.298780
56.8p
142
H 21
Daniel Naurin
Skiforeningen
2:51:31.1029060
+50:48.304750
56.5p
143
H 21
Odd Wallum
Sävedalens AIK
2:51:58.1031780
+51:15.307470
56.3p
144
H 21
Erik Odell
Axa SC
2:52:49.1036880
+52:06.312570
56.0p
145
H 21
Samuel Kjellberg
Skogsbygdens IF
2:52:58.1037710
+52:15.313400
55.9p
146
H 21
Felix Gustavsson
IK Stern
2:53:03.1038260
+52:20.313950
55.9p
147
H 21
Christoffer Johansson
Trollhättans SOK
2:53:16.1039530
+52:33.315220
55.8p
148
H 21
Jesper Gunnerling
IF Hallby SOK
2:53:20.1039990
+52:37.315680
55.8p
149
H 21
Anders Joelsson
OK Landehof
2:53:21.1040070
+52:38.315760
55.8p
150
H 21
Patrik Ingelström
OK Gynge
2:53:21.1040080
+52:38.315770
55.8p
151
H 21
Martin Gustafsson
FK Herkules
2:53:28.1040780
+52:45.316470
55.7p
152
H 21 Motion
Göran Johansson
Magra IS
2:53:29.1040800
+52:45.316490
55.7p
153
H 21
Jonas Järvstedt
IF Ski Team Skåne
2:53:31.1041090
+52:48.316780
55.7p
154
H 21
Mattias Frändå
Karlslunds IF SF
2:54:37.1047690
+53:54.323380
55.3p
155
H 21
Marcus Karlsson
IK Hakarpspojkarna
2:54:59.1049820
+54:16.325510
55.1p
156
H 21
Magnus Sjöberg
OK Landehof
2:55:06.1050570
+54:23.326260
55.1p
157
H 21
Lars Brydolf
IK Stern
2:55:14.1051390
+54:31.327080
55.0p
158
H 21
Niklas Andersson
Bullarens GOIF
2:55:16.1051540
+54:33.327230
55.0p
159
H 21
Stefan Carlsson
IK Ymer
2:55:26.1052570
+54:43.328260
55.0p
160
D 21
Erika Karlsson
Nybro Ski
2:55:36.1053550
+54:53.329240
54.9p
161
H 21
Niclas Nilsson
Göteborgs SK
2:55:45.1054410
+55:02.330100
54.9p
162
H 21
Tomas Hurtig
OK Skogshjortarna
2:56:20.1057970
+55:37.333660
54.6p
163
D 21
Therese Andersson
Högaborgs Athleter
2:56:28.1058770
+55:45.334460
54.6p
164
H 21
Torkel Gustafsson
IK Ymer
2:56:55.1061400
+56:11.337090
54.4p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:57:00
165
H 21
Frederik Sahlin
Åkersberga SK
2:57:09.1062850
+56:26.338540
54.3p
166
H 21 Motion
Marcus Davidsson
Bullarens GOIF
2:57:53.1067230
+57:10.342920
54.1p
167
H 21
Simon Strandberg
Umara SC
2:57:56.1067500
+57:12.343190
54.1p
168
D 21
Åsa Brusehed
IK Stern
2:58:07.1068600
+57:23.344290
54.0p
169
H 21 Motion
Joel Roos
Norrköping
2:58:12.1069150
+57:29.344840
54.0p
170
H 21 Motion
Daniel Samefors
Umara SC
2:58:16.1069500
+57:32.345190
53.9p
171
H 21
Jimmy Svantesson
Ryda SK
2:58:38.1071740
+57:55.347430
53.8p
172
H 21
Peter Johannessen
IK Stern
2:59:27.1076610
+58:44.352300
53.5p
173
H 21
Martin Karlsson
Öregrunds IK
2:59:31.1077010
+58:48.352700
53.5p
174
H 21
Staffan Asplund
Kungälvs OK
2:59:34.1077320
+58:51.353010
53.5p
175
H 21
Simon Alm
Göteborgs SK
2:59:35.1077470
+58:52.353160
53.5p
176
H 21
Dennis Svensson
IFK Stockaryd
2:59:51.1079020
+59:08.354710
53.4p
177
H 21
Stephan Åkervall
Lidköpings VSK
3:00:18.1081710
+59:35.357400
53.2p
178
H 21
Mattias Olsson
OK Landehof
3:00:32.1083150
+59:49.358840
53.2p
179
H 21
Claes Götarsson
Högaborgs Athleter
3:00:55.1085430
+1:00:12.361120
53.0p
180
D 21
Amanda Nilsson
Ryssbergets IK
3:01:07.1086640
+1:00:24.362330
53.0p
181
H 21
Thomas Bergh
Lidköpings VSK
3:01:19.1087850
+1:00:36.363540
52.9p
182
H 21
Mattias Olofsson
Tranemo IF
3:01:30.1088920
+1:00:47.364610
52.8p
183
H 21
Oskar Udd
OK Kroppefjäll
3:01:31.1089040
+1:00:48.364730
52.8p
184
H 21 Motion
Søren Tinggaard
Pivat
3:01:54.1091360
+1:01:11.367050
52.7p
185
H 21
Joel Rask
OK Landehof
3:02:02.1092160
+1:01:19.367850
52.6p
186
H 21
Andreas Jilvero
Navåsens FK
3:02:11.1093070
+1:01:28.368760
52.6p
187
H 21 Motion
Isak Bengtsson
Axa SC
3:02:25.1094410
+1:01:42.370100
52.5p
188
H 21
Mats Asplund
Nybro Ski
3:02:31.1095020
+1:01:48.370710
52.5p
189
H 21
Markus Ottosson
Mölndal Outdoor IF
3:02:46.1096570
+1:02:03.372260
52.4p
190
H 21
Ola Brusehed
FK Herkules
3:02:52.1097120
+1:02:09.372810
52.4p
191
H 21
Peter Lagervall
IK Stern
3:03:31.1101000
+1:02:47.376690
52.1p
192
H 21
Kristian Sylwander
IF Ski Team Skåne
3:03:31.1101010
+1:02:48.376700
52.1p
193
H 21
Freddy Tengberg
Göteborgs SK
3:03:33.1101280
+1:02:50.376970
52.1p
194
H 21
Johan Simonsson
IK Stern
3:03:42.1102160
+1:02:59.377850
52.1p
195
H 21 Motion
Christian af Petersens
Borås
3:04:08.1104760
+1:03:25.380450
51.9p
196
H 21 Motion
David Hansson
Bullarens GOIF
3:04:09.1104890
+1:03:26.380580
51.9p
197
H 21
Torbjörn Bäck
Borgstena IF
3:04:33.1107250
+1:03:50.382940
51.8p
198
H 21
Lukas Gottfridsson
Axa SC
3:04:35.1107400
+1:03:51.383090
51.8p
199
H 21
Ulf Gustafsson
Ryda SK
3:04:48.1108770
+1:04:05.384460
51.7p
200
H 21
Mikael Larsson
Lidköpings VSK
3:05:08.1110750
+1:04:25.386440
51.6p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 21
Morgan Jerkefjord
OK Kullingshof
3:05:54.1115390
+1:05:11.391080
51.4p
202
H 21
Björn Johansson
Målerås IF
3:06:03.1116200
+1:05:19.391890
51.3p
203
H 21
Johan Päivärinta
Borgstena IF
3:06:09.1116800
+1:05:25.392490
51.3p
204
H 21 Motion
Per-Ola Wetterstedt
Äspereds IF
3:06:19.1117890
+1:05:36.393580
51.2p
205
H 21
Timo Niiniskorpi
IF Hallby SOK
3:06:21.1118030
+1:05:38.393720
51.2p
206
H 21 Motion
Ove Lillestöl
Hestra IF
3:06:40.1119900
+1:05:56.395590
51.1p
207
H 21 Motion
Jörgen Blomqvist
OK Gisle
3:06:47.1120650
+1:06:04.396340
51.1p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 3:07:00
208
D 21
Linda Selander
Grönahögs IK
3:07:03.1122210
+1:06:20.397900
51.0p
209
H 21 Motion
Johan Lundin
Borås SK
3:07:41.1126040
+1:06:58.401730
50.8p
210
H 21 Motion
Bernhard Hallin
Hössna IF
3:07:42.1126160
+1:06:59.401850
50.8p
211
H 21 Motion
Kasper Rebenstorf
MT Højgaard
3:08:04.1128370
+1:07:21.404060
50.7p
212
D 21
Patricia Badh
Falköpings AIK SK
3:08:10.1128980
+1:07:27.404670
50.6p
213
H 21 Motion
Ingvar Jónsson
Hestra IF
3:08:19.1129820
+1:07:36.405510
50.6p
214
H 21 Motion
Emanuel Åhman
Axa SC
3:08:21.1130080
+1:07:38.405770
50.6p
215
H 21
Markus Johansson
Skanska IF
3:08:23.1130260
+1:07:40.405950
50.6p
216
H 21
Henrik Johansson
Ölands SK
3:08:26.1130550
+1:07:43.406240
50.6p
217
H 21
Stefan Nilsson
Borås
3:08:27.1130640
+1:07:44.406330
50.6p
218
H 21
Håkan Hjerpe;Thorsell
Kungälvs Roddklubb
3:08:39.1131850
+1:07:56.407540
50.5p
219
H 21 Motion
Christoffer Hagemann
Smart Træning
3:08:43.1132260
+1:08:00.407950
50.5p
220
H 21 Motion
Oscar Stenqvist
Jönköping
3:09:31.1137020
+1:08:48.412710
50.2p
221
H 21
Johannes Bergmann
Tranemo IF
3:09:46.1138580
+1:09:03.414270
50.1p
222
H 21 Motion
Niklas Bergving
Axa SC
3:10:01.1140050
+1:09:18.415740
50.1p
223
H 21 Motion
Erik Dahlén
Partille
3:10:11.1141020
+1:09:28.416710
50.0p
224
H 21 Motion
Daniel Johansson
Kungsäters IF
3:10:27.1142620
+1:09:44.418310
49.9p
225
H 21
Per Kjöllerström
Tranemo IF
3:10:50.1144960
+1:10:07.420650
49.8p
226
H 21 Motion
Ulrik Lindgren
Hestra IF
3:10:51.1145080
+1:10:08.420770
49.8p
227
H 21
Ronny Andersson
Lugi SK
3:11:18.1147730
+1:10:35.423420
49.7p
228
H 21
Dan Andersson
Hestra IF
3:12:14.1153330
+1:11:31.429020
49.4p
229
H 21
Mattias Svensson
IFK Helsingborg
3:12:27.1154670
+1:11:44.430360
49.3p
230
H 21 Motion
Jan Grahn
IK Uven
3:12:29.1154800
+1:11:45.430490
49.3p
231
D 21
Mia Ravakko
Sävedalens AIK
3:12:31.1155070
+1:11:48.430760
49.3p
232
H 21 Motion
Daniel Spetz
FK Friskus Varberg
3:12:36.1155540
+1:11:53.431230
49.3p
233
H 21 Motion
Bjarne Hoffmann
Pivat
3:12:40.1155900
+1:11:56.431590
49.3p
234
H 21
Andreas Carlén
Bodsjöböle SK
3:13:13.1159270
+1:12:30.434960
49.1p
235
H 21
Carl-fredrik Ahnsberg
Axa SC
3:13:18.1159730
+1:12:35.435420
49.1p
236
H 21
Jerome Manceau
Aktivitus Sports Club
3:13:34.1161300
+1:12:50.436990
49.0p
237
H 21 Motion
Roland Turesson
FK Friskus Varberg
3:13:44.1162320
+1:13:01.438010
49.0p
238
H 21 Motion
Viktor Ståhl
Axa SC
3:13:52.1163170
+1:13:09.438860
48.9p
239
H 21 Motion
Peter Filipsson
Göteborg
3:14:03.1164250
+1:13:20.439940
48.9p
240
H 21
Viktor Rikner
IK Stern
3:14:16.1165510
+1:13:33.441200
48.8p
241
H 21
Jonathan Bruner
IF Hagen SK
3:14:19.1165880
+1:13:36.441570
48.8p
242
H 21
Johan Holgersson
Oxbergs IF
3:14:20.1165980
+1:13:37.441670
48.8p
243
H 21 Motion
Robert Burman
Ölmstads IS
3:14:39.1167850
+1:13:56.443540
48.7p
244
D 21 Motion
Caroline Hillström
Landsbro IF SK
3:14:54.1169300
+1:14:10.444990
48.6p
245
H 21
Tord Björkqvist
Borås GIF
3:15:27.1172620
+1:14:44.448310
48.5p
246
H 21 Motion
Robert Einarsson
Axa SC
3:15:40.1173960
+1:14:57.449650
48.4p
247
H 21 Motion
Thomas Pantzare
Älvängen
3:15:44.1174350
+1:15:01.450040
48.4p
248
H 21
Daniel Påhlstorp
IF Ski Team Skåne
3:15:45.1174430
+1:15:02.450120
48.4p
249
H 21
Marcus Wising
Uddevalla SK
3:16:25.1178480
+1:15:42.454170
48.2p
250
H 21
Eric Tilly
Kungälvs OK
3:16:37.1179690
+1:15:54.455380
48.1p
251
H 21
Marcus Jodin
Stadium IF
3:16:55.1181450
+1:16:12.457140
48.0p
252
H 21 Motion
Stefan Norman
Sävedalens AIK
3:17:10.1182900
+1:16:26.458590
48.0p
253
H 21
Robbin Slättengren
Nybro Ski
3:18:06.1188530
+1:17:23.464220
47.7p
254
H 21
Marcus Antonsson
Umara SC
3:18:16.1189580
+1:17:33.465270
47.7p
255
H 21
Patrik Wiklund
IK Stern
3:18:39.1191870
+1:17:56.467560
47.6p
256
H 21
Anders Reuterberg
Hindås SK
3:18:56.1193500
+1:18:12.469190
47.5p
257
H 21 Motion
Mattias Ahlberg
Volvo IF
3:19:09.1194800
+1:18:25.470490
47.4p
258
H 21
Adam Hulander
Dalstorps IF
3:19:20.1195960
+1:18:37.471650
47.4p
259
H 21 Motion
Per Widén
Partille
3:19:21.1196060
+1:18:38.471750
47.4p
260
H 21
Magnus Gassner
Högaborgs Athleter
3:19:26.1196560
+1:18:43.472250
47.3p
261
H 21
Johannes Lyreborg
Högaborgs Athleter
3:19:38.1197750
+1:18:55.473440
47.3p
262
H 21 Motion
Leif Andersson
Ryda SK
3:19:53.1199250
+1:19:10.474940
47.2p
263
H 21
Niklas Fungbrandt
OK Gränsen
3:20:19.1201870
+1:19:36.477560
47.1p
264
H 21
John Hedberg
Torestorps IF
3:20:34.1203370
+1:19:51.479060
47.0p
265
H 21 Motion
Marcus Jonsson
Göteborgs SK
3:20:42.1204160
+1:19:59.479850
47.0p
266
H 21
Mikael Rasmusson
Ätrans IF
3:20:59.1205830
+1:20:16.481520
46.9p
267
H 21
Anders Rosenberg
OK Landehof
3:21:55.1211460
+1:21:12.487150
46.7p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 3:22:00
268
H 21 Motion
Emil Lundgren
Axa SC
3:22:33.1215270
+1:21:50.490960
46.5p
269
D 21
Hana Dobsicek Trefna
Hindås SK
3:22:59.1217810
+1:22:16.493500
46.4p
270
H 21 Motion
Marcus Valla Hermansson
Hindsbergs Skid & Förening
3:23:01.1218070
+1:22:18.493760
46.4p
271
H 21 Motion
Dennis Jensen
Axa SC
3:23:05.1218460
+1:22:22.494150
46.4p
272
H 21 Motion
Jack Björnberg Krantz
IK Ymer
3:23:30.1220900
+1:22:46.496590
46.3p
273
D 21
Karin Svensson
Hestra IF
3:23:34.1221300
+1:22:50.496990
46.2p
274
H 21 Motion
Tobias Karlström
Borås SK
3:23:34.1221360
+1:22:51.497050
46.2p
275
H 21 Motion
Oskar Olausson
Axa SC
3:24:29.1226820
+1:23:46.502510
46.0p
276
H 21 Motion
Ola Emanuelson
IF Hallby SOK
3:24:29.1226840
+1:23:46.502530
46.0p
277
H 21 Motion
Dennis Hermansson
Lund
3:24:37.1227610
+1:23:54.503300
46.0p
278
D 21
Marita Alm
Göteborgs SK
3:24:43.1228290
+1:24:00.503980
45.9p
279
H 21 Motion
Daniel Valla Peltola
Hindsbergs Skid & Förening
3:25:10.1230980
+1:24:27.506670
45.8p
280
H 21
Dag Östlin
IF Hallby SOK
3:26:11.1237050
+1:25:28.512740
45.6p
281
H 21
Henrik Lidhage
IK Ymer
3:27:09.1242820
+1:26:26.518510
45.3p
282
H 21
Johan Thunholm
Växjö OK
3:27:10.1242920
+1:26:27.518610
45.3p
283
H 21 Motion
Jonatan Conradsson
Axa SC
3:27:13.1243210
+1:26:30.518900
45.3p
284
H 21 Motion
Samuel Holmberg
Göteborg
3:27:20.1243950
+1:26:37.519640
45.3p
285
H 21
Tommy Hallberg
Skene Sim o IS
3:27:20.1243970
+1:26:37.519660
45.3p
286
H 21 Motion
Linus Westin
Horn-Hycklinge IF
3:27:22.1244100
+1:26:38.519790
45.3p
287
H 21
Kristian Ørnsholt
København SK
3:27:38.1245790
+1:26:55.521480
45.2p
288
H 21 Motion
Mathias Henriksson
Torslanda
3:27:50.1246920
+1:27:07.522610
45.2p
289
H 21 Motion
Andreas Sjögren
Tidaholm SOK Sisu
3:27:51.1247080
+1:27:08.522770
45.1p
290
H 21
Fredrik Holmgren
Axa SC
3:28:00.1247900
+1:27:16.523590
45.1p
291
H 21
Carl Fredrik Ekstrand
Landsbro IF SK
3:28:22.1250160
+1:27:39.525850
45.0p
292
H 21 Motion
Per Bidemyr
Hestra IF
3:28:39.1251860
+1:27:56.527550
44.9p
293
H 21 Motion
Olle Malm
Axa SC
3:28:53.1253290
+1:28:10.528980
44.9p
294
H 21 Motion
Albin Rickardsson
Göteborgs SK
3:29:04.1254370
+1:28:21.530060
44.8p
295
H 21 Motion
Jan Östergaard
København SK
3:29:10.1254930
+1:28:27.530620
44.8p
296
H 21 Motion
Sverker Eriksson
OK Gynge
3:29:58.1259720
+1:29:15.535410
44.6p
297
H 21
Jonas Larsson
Torestorps IF
3:30:33.1263200
+1:29:49.538890
44.5p
298
H 21
Jan Hulander
Dalstorps IF
3:30:45.1264420
+1:30:02.540110
44.4p
299
H 21 Motion
Mikael Ericson
Hestra IF
3:31:16.1267560
+1:30:33.543250
44.3p
300
H 21 Motion
Victor Änilane
Axa SC
3:31:23.1268250
+1:30:40.543940
44.3p
301
H 21 Motion
Peter Lysell
Östervåla IF
3:31:26.1268530
+1:30:43.544220
44.3p
302
H 21 Motion
Richard Ahlstedt
Halmstad
3:31:30.1268970
+1:30:47.544660
44.3p
303
D 21 Motion
Karolina Westin
IK Stern
3:31:32.1269180
+1:30:49.544870
44.2p
304
H 21
Jonny Walther
Gnosjö FK
3:31:54.1271320
+1:31:11.547010
44.2p
305
D 21
Stephanie Baida
Högaborgs Athleter
3:33:00.1277950
+1:32:17.553640
43.9p
306
H 21 Motion
Thomas Gjörde
Volvo IF
3:33:05.1278400
+1:32:21.554090
43.9p
307
H 21
Fredrik Lyckelid
Axa SC
3:33:16.1279590
+1:32:33.555280
43.8p
308
H 21 Motion
Peter Johansson
Dalsjöfors GOIF
3:33:37.1281660
+1:32:54.557350
43.8p
309
H 21 Motion
Höskuldur Skúli Hallgrímsson
IK Ymer
3:33:59.1283850
+1:33:16.559540
43.7p
310
H 21 Motion
Peter Albinsson
Kungsbacka
3:34:27.1286610
+1:33:44.562300
43.6p
311
H 21 Motion
Niklas Lindquist
OK Gynge
3:34:44.1288380
+1:34:01.564070
43.5p
312
H 21 Motion
David Norburg
IF Hallby SOK
3:34:56.1289540
+1:34:13.565230
43.5p
313
D 21 Motion
Sofie Norburg
IF Hallby SOK
3:34:56.1289580
+1:34:13.565270
43.4p
314
H 21
Mikael Andreasson
Borås SK
3:34:58.1289740
+1:34:15.565430
43.4p
315
H 21 Motion
Stefan Brastad
Pantzare
3:35:24.1292350
+1:34:41.568040
43.3p
316
H 21 Motion
Jon Jansson
Bullarens GOIF
3:35:28.1292700
+1:34:44.568390
43.3p
317
D 21 Motion
Anna Petrini
IF Rigor
3:36:07.1296690
+1:35:24.572380
43.2p
318
D 21 Motion
Alexandra Pettersson
OK Reftele
3:36:16.1297500
+1:35:32.573190
43.1p
319
H 21 Motion
Arvid Conradsson
Ölmstads IS
3:36:34.1299330
+1:35:51.575020
43.1p
320
H 21 Motion
Lucas Svensson
Axa SC
3:36:50.1300950
+1:36:07.576640
43.0p
321
H 21 Motion
Mattias Ambjörnsson
Ellos IF
3:36:51.1301000
+1:36:07.576690
43.0p
Seedningsgräns för led 8 i Vasaloppet: 3:37:00
322
H 21 Motion
Rickard Johansson
Axa SC
3:37:06.1302570
+1:36:23.578260
43.0p
323
H 21 Motion
Kristian Andersson
Varberg
3:37:26.1304580
+1:36:43.580270
42.9p
324
H 21 Motion
Martin Nilsson
Axa SC
3:37:28.1304720
+1:36:45.580410
42.9p
325
H 21 Motion
Rikard Johansson
Kungsäters IF
3:38:15.1309460
+1:37:32.585150
42.7p
326
H 21 Motion
Frank Tim Andersen
København SK
3:38:19.1309840
+1:37:36.585530
42.7p
327
H 21
Joakim Ax
Ödeshögs SK
3:38:21.1310090
+1:37:38.585780
42.7p
328
H 21 Motion
Johan Palm
Axa SC
3:38:31.1311000
+1:37:47.586690
42.6p
329
H 21 Motion
Simon Isaksen
IK Stern
3:39:03.1314210
+1:38:20.589900
42.5p
330
H 21
Anders Billström
IK Stern
3:39:21.1316090
+1:38:38.591780
42.5p
331
D 21 Motion
Rebecca Elgh
IK Vista
3:39:26.1316560
+1:38:43.592250
42.4p
332
H 21 Motion
David Elgh
IK Vista
3:39:28.1316760
+1:38:45.592450
42.4p
333
H 21 Motion
Frederik Juul
Bro
3:40:03.1320280
+1:39:20.595970
42.3p
334
D 21 Motion
Cecilia Edesjö
Hindås SK
3:40:52.1325160
+1:40:09.600850
42.1p
335
D 21
Kornelia Karlsson
IK Hakarpspojkarna
3:41:19.1327820
+1:40:36.603510
42.0p
336
H 21 Motion
John Fritz
Axa SC
3:41:21.1328010
+1:40:38.603700
42.0p
337
H 21 Motion
Vilhelm Eriksson
OK Reftele
3:41:56.1331560
+1:41:13.607250
41.9p
338
H 21
Bengt-Elof Nilsson
Tockarps IK
3:42:06.1332550
+1:41:23.608240
41.9p
339
H 21 Motion
benjamin weber
Skicamp
3:42:06.1332590
+1:41:23.608280
41.9p
340
H 21 Motion
Fredrik Elgh
Jönköping
3:42:13.1333250
+1:41:30.608940
41.8p
341
H 21 Motion
Staffan Axelsson
Bullarens GOIF
3:42:30.1334900
+1:41:46.610590
41.8p
342
D 21
Sofia Larsson
Hestra IF
3:42:36.1335590
+1:41:53.611280
41.8p
343
H 21
Johan Brinktell
Axa SC
3:42:52.1337140
+1:42:09.612830
41.7p
344
H 21 Motion
Rikard Waerme
Kungälv
3:43:07.1338670
+1:42:24.614360
41.6p
345
H 21
Wilhelm Nygren
Högaborgs Athleter
3:43:13.1339210
+1:42:30.614900
41.6p
346
H 21 Motion
Axel Johansson
Ängelholm
3:43:41.1342010
+1:42:58.617700
41.5p
347
H 21 Motion
Jonatan Pettersson
Axa SC
3:43:45.1342430
+1:43:02.618120
41.5p
348
H 21 Motion
Jonas Magnusson
Volvo IF
3:44:21.1346020
+1:43:38.621710
41.4p
349
D 21 Motion
Annika Aasa
IK Uven
3:45:40.1353900
+1:44:56.629590
41.1p
350
H 21 Motion
Örjan Malm
Axa SC
3:45:57.1355650
+1:45:14.631340
41.1p
351
H 21 Motion
Ludvig Lindegård
Axa SC
3:46:05.1356430
+1:45:22.632120
41.0p
352
H 21 Motion
Anton Sörlin
Ulricehamns IF
3:46:10.1356940
+1:45:27.632630
41.0p
353
D 21
Marie-louise Wademyr
Grönahögs IK
3:46:10.1356990
+1:45:27.632680
41.0p
354
H 21
Viktor Udd
OK Kroppefjäll
3:46:19.1357890
+1:45:36.633580
41.0p
355
D 21 Motion
Lotta Johansson
Ryda SK
3:46:36.1359590
+1:45:53.635280
40.9p
356
H 21 Motion
Jesper Neumann
SOK 68
3:46:45.1360490
+1:46:02.636180
40.9p
357
H 21
Karl Delin
Ryda SK
3:46:52.1361110
+1:46:09.636800
40.9p
358
D 21 Motion
Tove Bokrantz
Arvidsjaur
3:46:52.1361170
+1:46:09.636860
40.9p
359
H 21 Motion
Gustav Andersson
Ödeshögs SK
3:46:52.1361180
+1:46:09.636870
40.9p
360
H 21 Motion
Mats Hägglund
Njutångers IF SK
3:46:55.1361450
+1:46:12.637140
40.9p
361
H 21 Motion
Paul Janne Manninen
IK Ymer
3:46:59.1361890
+1:46:16.637580
40.8p
362
H 21
Mathias Eriksson
IK Trasten
3:47:04.1362310
+1:46:21.638000
40.8p
363
H 21 Motion
Andreas Hjalmarsson
Kungsäters IF
3:47:05.1362450
+1:46:22.638140
40.8p
364
D 21 Motion
Marie Johansson
OK Gynge
3:47:13.1363260
+1:46:30.638950
40.8p
365
H 21 Motion
Bernd Huck
Burseryds IF
3:47:14.1363310
+1:46:31.639000
40.8p
366
H 21 Motion
Örvar Arnarson
IF Ski Team Skåne
3:47:21.1364030
+1:46:38.639720
40.8p
367
H 21
Jimmy Sjögren
Gnosjö FK
3:47:30.1364910
+1:46:47.640600
40.7p
368
H 21
Erik Brostedt
FK Herkules
3:48:05.1368470
+1:47:22.644160
40.6p
369
H 21 Motion
Kasper Markussen
HareTri
3:48:06.1368550
+1:47:23.644240
40.6p
370
H 21 Motion
Aksel Stenhamar
IK Uven
3:48:17.1369660
+1:47:34.645350
40.6p
371
H 21 Motion
Lars-peter Ekenhard
Göteborgs SK
3:48:26.1370500
+1:47:42.646190
40.5p
372
D 21 Motion
Emelie Jones
Göteborg
3:48:36.1371560
+1:47:53.647250
40.5p
373
D 21 Motion
Johanna Andersson
Göteborg
3:48:48.1372740
+1:48:05.648430
40.5p
374
D 21 Motion
Elin Brattström
IK Stern
3:48:56.1373590
+1:48:13.649280
40.4p
375
H 21
Attila Kathy
IF Ski Team Skåne
3:49:07.1374690
+1:48:24.650380
40.4p
376
H 21 Motion
Johan Hagejärd
IFK Stockaryd
3:49:14.1375370
+1:48:31.651060
40.4p
377
H 21 Motion
Andreas Hagejärd
IFK Stockaryd
3:49:26.1376530
+1:48:43.652220
40.3p
378
D 21 Motion
Birgitta Rietz
Borås
3:49:30.1376980
+1:48:47.652670
40.3p
379
H 21
Mattias Svensson
Tibro Orienteringsklubb
3:49:33.1377230
+1:48:50.652920
40.3p
380
H 21 Motion
Sören Persson
Göteborg
3:49:35.1377480
+1:48:52.653170
40.3p
381
H 21 Motion
Nicklas Carlson Wedin
Lugi SK
3:49:42.1378110
+1:48:59.653800
40.3p
382
H 21 Motion
Krister Davidsson
Finnskogarnas SK
3:49:49.1378880
+1:49:06.654570
40.3p
383
D 21 Motion
Sandra Dahlgren
Varberg
3:49:51.1379020
+1:49:08.654710
40.3p
384
D 21 Motion
Lydia Axelsson
Värnamo
3:50:58.1385710
+1:50:15.661400
40.0p
385
H 21 Motion
Oskar Lundgren
Axa SC
3:51:23.1388260
+1:50:40.663950
40.0p
386
H 21 Motion
Harald Wängberg
OK Skogshjortarna
3:51:25.1388410
+1:50:42.664100
40.0p
387
H 21 Motion
Björn Svärd
Lugi SK
3:51:58.1391780
+1:51:15.667470
39.8p
Seedningsgräns för led 9 i Vasaloppet: 3:52:00
388
H 21 Motion
Anders Johansson
OK Gränsen
3:52:23.1394240
+1:51:40.669930
39.8p
389
H 21 Motion
Peter Olsson
IK Stern
3:52:36.1395550
+1:51:53.671240
39.7p
390
H 21 Motion
Niklas Fransson
Göteborg
3:53:06.1398570
+1:52:23.674260
39.6p
391
H 21 Motion
Lars Gunnar Karlsson
Tranemo IF
3:53:27.1400620
+1:52:44.676310
39.6p
392
H 21 Motion
Magnus Erlandsson
IK Stern
3:53:55.1403480
+1:53:12.679170
39.5p
393
H 21 Motion
Andreas Axstrin
Axa SC
3:54:05.1404450
+1:53:22.680140
39.4p
394
D 21 Motion
Sofia Näslund
IK Stern
3:54:25.1406400
+1:53:41.682090
39.4p
395
D 21 Motion
Anna Stubberöd
Uddevalla IS
3:54:28.1406710
+1:53:45.682400
39.4p
396
H 21 Motion
Patrik Svensson
No Club
3:54:43.1408230
+1:54:00.683920
39.3p
397
D 21 Motion
Eva Voelkerling
No Club
3:54:43.1408250
+1:54:00.683940
39.3p
398
H 21 Motion
Christian Holm
Axa SC
3:56:11.1417040
+1:55:28.692730
39.0p
399
H 21 Motion
Carl Johan Franzén
Mölndal
3:56:14.1417300
+1:55:30.692990
39.0p
400
H 21 Motion
David Göteman
Skogsbygdens IF
3:57:28.1424710
+1:56:45.700400
38.8p
401
D 21 Motion
Ebba Eriksson
Göteborg
3:57:40.1425920
+1:56:57.701610
38.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
D 21 Motion
Annette Persson
Stockholm
3:57:40.1425950
+1:56:57.701640
38.8p
403
H 21 Motion
Claes Nilsson
IF Hallby SOK
3:58:02.1428100
+1:57:18.703790
38.7p
404
H 21 Motion
Henrik Johansson
Mölndal
3:59:33.1437230
+1:58:50.712920
38.4p
405
H 21 Motion
Karl-herman Lövenkjaer
Äspereds IF
3:59:35.1437440
+1:58:52.713130
38.4p
406
H 21 Motion
Siim Laks
Mölndal
3:59:56.1439580
+1:59:13.715270
38.4p
407
D 21 Motion
Hanna Boquist
IK Uven
4:00:05.1440430
+1:59:22.716120
38.3p
408
H 21 Motion
Henrik Johansson
IK Stern
4:00:31.1443030
+1:59:48.718720
38.3p
409
D 21 Motion
Lena Thorneus
Sävedalens AIK
4:00:48.1444760
+2:00:05.720450
38.2p
410
H 21 Motion
Fredrik Svensson
Axa SC
4:01:29.1448810
+2:00:46.724500
38.1p
411
D 21 Motion
Emma Bäcklund
Hestra IF
4:01:38.1449740
+2:00:55.725430
38.1p
412
D 21 Motion
Maria Wedenby Ahlberg
Volvo IF
4:02:39.1455830
+2:01:56.731520
37.9p
413
H 21 Motion
Daniel Miks
No Club
4:03:27.1460680
+2:02:44.736370
37.7p
414
H 21 Motion
Alexander Miks
Göteborg
4:03:37.1461600
+2:02:53.737290
37.7p
415
H 21 Motion
David Bjursten
Axa SC
4:03:44.1462320
+2:03:01.738010
37.7p
416
D 21 Motion
Annika Sjöstrand
Uddevalla IS
4:03:46.1462560
+2:03:03.738250
37.7p
417
D 21 Motion
Johanna Andersson
OK Reftele
4:03:48.1462750
+2:03:05.738440
37.7p
418
H 21
Alexander Wickmark
IFK Helsingborg
4:03:52.1463100
+2:03:08.738790
37.7p
419
H 21 Motion
Henrik Fors
Norrköping
4:04:02.1464180
+2:03:19.739870
37.6p
420
H 21 Motion
Magnus Olsson
Ytterby
4:04:44.1468300
+2:04:00.743990
37.5p
421
H 21 Motion
Johan Lundgren Ski
Axa SC
4:05:14.1471300
+2:04:30.746990
37.4p
422
H 21 Motion
Magnus Buregård
Axa SC
4:05:32.1473140
+2:04:49.748830
37.4p
423
H 21 Motion
Bernhard Conradson
Alingsås
4:06:02.1476140
+2:05:19.751830
37.3p
424
H 21 Motion
Ola Johansson
IF Ski Team Skåne
4:06:02.1476170
+2:05:19.751860
37.3p
425
H 21 Motion
Johannes Björklund
Hässleholm
4:06:03.1476200
+2:05:19.751890
37.3p
426
H 21 Motion
Johan Larsson
Göteborg
4:06:09.1476860
+2:05:26.752550
37.3p
427
H 21 Motion
Hans Arkbro
Mölnbacka Ais
4:06:14.1477370
+2:05:31.753060
37.3p
428
H 21
Christian Wadsworth
IFK Helsingborg
4:06:27.1478610
+2:05:44.754300
37.2p
429
H 21
Martin Plate
IFK Helsingborg
4:06:51.1481010
+2:06:08.756700
37.2p
430
D 21 Motion
Hanna Höglind
IK Ymer
4:06:55.1481420
+2:06:12.757110
37.1p
431
H 21 Motion
Mattias Andersson
Lugi SK
4:08:24.1490380
+2:07:41.766070
36.9p
432
D 21 Motion
Maria Liden
Ljungskile FK
4:08:40.1491990
+2:07:57.767680
36.9p
433
H 21 Motion
Daniel Carlsson
Axa SC
4:10:03.1500210
+2:09:20.775900
36.6p
434
D 21 Motion
Sofia Engström
Göteborg
4:10:38.1503700
+2:09:54.779390
36.5p
435
H 21 Motion
Lars Engström
OK Landehof
4:10:39.1503830
+2:09:56.779520
36.5p
436
H 21 Motion
Daniel Nilsson
IF Ski Team Skåne
4:10:51.1505090
+2:10:08.780780
36.5p
437
H 21
Johan Hansson
Torestorps IF
4:12:16.1513570
+2:11:33.789260
36.3p
438
H 21 Motion
Richard Olsson
Ryda SK
4:12:35.1515400
+2:11:51.791090
36.2p
439
D 21 Motion
Julia Mellåker
Söråker
4:14:02.1524190
+2:13:19.799880
36.0p
440
D 21 Motion
Maria Spiess
Härlövs IF
4:14:21.1526040
+2:13:38.801730
35.9p
441
D 21 Motion
Margareta Krusell
Umara SC
4:14:32.1527140
+2:13:49.802830
35.9p
442
H 21
Martin Ross
IF Ski Team Skåne
4:14:51.1529080
+2:14:08.804770
35.9p
443
D 21 Motion
Jenny Bjerstedt
Föreningen Engelbrektsloppet
4:16:18.1537780
+2:15:35.813470
35.6p
444
H 21 Motion
Magnus Staxäng
IK Stern
4:16:23.1538210
+2:15:40.813900
35.6p
445
H 21 Motion
David Sassersson
IF Ski Team Skåne
4:16:34.1539320
+2:15:51.815010
35.6p
446
H 21 Motion
Tobias Olsson
Axa SC
4:17:48.1546790
+2:17:05.822480
35.4p
447
H 21 Motion
Fredrik Hedin
Hestra IF
4:21:06.1566550
+2:20:23.842240
34.9p
448
D 21
Ausra Peciulyte
Axa SC
4:22:06.1572560
+2:21:23.848250
34.8p
449
H 21 Motion
Sven-gustav Ekholm
Vetlanda
4:22:17.1573690
+2:21:34.849380
34.7p
450
H 21
David Stensson
Bravur Sports Club
4:23:46.1582560
+2:23:03.858250
34.5p
451
H 21 Motion
Rikard Ekdahl
Axa SC
4:24:10.1584970
+2:23:27.860660
34.4p
452
H 21 Motion
Daniel Wågsjö
Trollhättans SOK
4:24:32.1587110
+2:23:49.862800
34.4p
453
D 21 Motion
Linda Gustafsson
IF Ski Team Skåne
4:24:55.1589480
+2:24:12.865170
34.3p
454
D 21 Motion
Elin Davidsson
Finnskogarnas SK
4:25:06.1590550
+2:24:23.866240
34.3p
455
D 21 Motion
Frida Rödholm
Axa SC
4:25:08.1590760
+2:24:25.866450
34.3p
456
H 21 Motion
Marc Olsson
Tollarp
4:25:48.1594740
+2:25:05.870430
34.2p
457
D 21 Motion
Jonna Leandersson
Göteborg
4:25:50.1594950
+2:25:07.870640
34.2p
458
H 21 Motion
Kristian Carlsson
Ryda SK
4:26:04.1596330
+2:25:21.872020
34.2p
459
D 21 Motion
Gertrud Blomstrand
IFK Helsingborg
4:26:32.1599180
+2:25:49.874870
34.1p
460
H 21 Motion
Peter Törnqvist
Kungälvs OK
4:26:58.1601760
+2:26:15.877450
34.0p
461
D 21 Motion
Ulrika Josefsson
Karlslunds IF SF
4:27:11.1603040
+2:26:28.878730
34.0p
462
D 21 Motion
Eva Holm
Göteborg
4:28:22.1610100
+2:27:38.885790
33.9p
463
D 21 Motion
Emma Jacobsson
Överlida IK
4:30:02.1620170
+2:29:19.895860
33.6p
464
H 21 Motion
Martin Dahl Carstensen
Frederiksberg
4:30:07.1620600
+2:29:23.896290
33.6p
465
D 21 Motion
Amanda Fehrm
Axa SC
4:33:14.1639380
+2:32:31.915070
33.2p
466
D 21 Motion
Emy Kjällqvist
Härlövs IF
4:33:36.1641550
+2:32:53.917240
33.1p
467
D 21 Motion
Lisa Smitt
Göteborg
4:34:01.1644090
+2:33:18.919780
33.1p
468
D 21 Motion
Linnea Axell
Axa SC
4:35:15.1651480
+2:34:32.927170
32.9p
469
D 21 Motion
Anna Magnusson
Hestra IF
4:35:53.1655250
+2:35:10.930940
32.8p
470
H 21 Motion
Andreas Dahlqvist
IK Stern
4:37:25.1664400
+2:36:41.940090
32.6p
Logga in för att slippa de här annonserna
21km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21 Motion
John Hillman
Linköpings SK
1:23:05.498480
63.5p
2
D 21 Motion
Pia Johansson
IK Stern
1:32:28.554770
+9:22.56190
57.0p
3
D 21 Motion
Alma Gustafsson
SOK Aneby
1:34:50.568900
+11:44.70320
55.6p
4
D 21 Motion
Anna Karlsson
träningskonsulten sports club
1:38:37.591680
+15:32.93100
53.5p
5
H 21 Motion
Victor Berggren
Göteborg
1:39:37.597690
+16:32.99110
52.9p
6
D 21 Motion
Minnéa Alexandersson
IK Stern
1:41:45.610400
+18:39.111820
51.8p
7
D 21 Motion
Kajsa Norman
Sävedalens AIK
1:42:50.616900
+19:44.118320
51.3p
8
D 21 Motion
Amanda Larsson
Borås
1:43:37.621610
+20:31.123030
50.9p
9
H 21 Motion
Johan Agebjörn
IF Ski Team Skåne
1:43:45.622470
+20:39.123890
50.8p
10
D 21 Motion
Elin Entin
IK Stern
1:43:53.623260
+20:47.124680
50.8p
11
D 21 Motion
Elsa Lindeblom
Hestra IF
1:45:44.634320
+22:38.135740
49.9p
12
D 21 Motion
Tanja Renfors
träningskonsulten sports club
1:46:54.641360
+23:48.142780
49.3p
13
D 21 Motion
Corswant Clara Von
Mölndal
1:46:55.641430
+23:49.142850
49.3p
14
D 21 Motion
Anna Anderberg
träningskonsulten sports club
1:49:34.657370
+26:28.158790
48.1p
15
D 21 Motion
Maria Gutke
Nigam Mölndal
1:50:20.661900
+27:14.163320
47.8p
16
D 21 Motion
Elisabeth Gyllengren
Jönköping
1:54:20.685910
+31:14.187330
46.1p
17
D 21 Motion
Heléne Samuelsson
Göteborg
1:55:14.691310
+32:08.192730
45.8p
18
D 21 Motion
Anna Bälter
Torslanda
1:56:02.696160
+32:56.197580
45.4p
19
D 21 Motion
Antonia Dalin
Göteborg
1:56:06.696590
+33:01.198010
45.4p
20
H 21 Motion
Tommy Berglund
Ulricehamn
1:56:20.697900
+33:14.199320
45.3p
21
D 21 Motion
Matilda Ahlberg
Volvo IF
2:02:00.731900
+38:54.233320
43.2p
22
D 21 Motion
Kim Weinehammar
IK Stern
2:06:08.756750
+43:02.258170
41.8p
23
D 21 Motion
Sofia Petersson
Jönköping
2:06:42.760170
+43:36.261590
41.6p
24
H 21 Motion
Oliver Bolin
Göteborg
2:07:39.765840
+44:33.267260
41.3p
25
D 21 Motion
Hedda Carlqvist
IK Stern
2:07:45.766420
+44:39.267840
41.3p
26
D 21 Motion
Eva Thorsell
Hisingsbacka
2:09:35.777440
+46:29.278860
40.7p
27
H 21 Motion
Christian Thiele
No Club
2:12:22.794110
+49:16.295530
39.8p
28
D 21 Motion
Rebecca Bälter
Torslanda
2:13:20.799950
+50:14.301370
39.5p
29
D 21 Motion
Eleonor Eriksson
Skogsbygdens IF
2:23:13.859290
+1:00:08.360710
36.8p
30
H 21 Motion
Ole Steen Andersen
Nordea
2:23:21.860090
+1:00:16.361510
36.8p
Visar resultat 1 till 500 av 509[
1
2
]