Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lo-spåret
2018-01-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Linus Larsson
Karlslunds IF SF
1:56:09.696800
82.0p
2
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
1:56:14.697300
+5.400
81.9p
3
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
2:03:04.738300
+6:55.41400
76.4p
4
Erik Johansson
Tranemo IF
2:05:18.751700
+9:09.54800
74.7p
5
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
2:09:19.775800
+13:10.78900
71.9p
6
Patrik Petersson
Apladalens Lk
2:14:06.804500
+17:57.107600
68.9p
7
Stellan Lindgren
Stockholms RK
2:14:07.804600
+17:58.107700
68.9p
8
Claes Malm
Skogspojkarnas OK
2:15:01.810000
+18:52.113100
68.3p
9
Oskar Ekholm
Karlslunds IF SF
2:16:07.816600
+19:58.119700
67.7p
10
Ulf Lekeborn
IFK Lindesberg
2:16:21.818000
+20:12.121100
67.5p
11
Hg Arvidsson
Sya SK
2:16:22.818100
+20:13.121200
67.5p
12
Erik Malm
Karlslunds IF SF
2:16:28.818700
+20:19.121800
67.5p
13
Johan Ånger
Hällefors SK
2:17:03.822200
+20:54.125300
67.1p
14
Erik Höglund
Karlslunds IF SF
2:17:21.824000
+21:12.127100
66.9p
15
Kent Lindgren
Östansjö SK
2:19:13.835200
+23:04.138300
65.9p
16
Johan Larsson
Berber IS
2:19:34.837300
+23:25.140400
65.7p
17
Göran Andersson
Strömtorps IK
2:23:04.858300
+26:55.161400
63.8p
18
Jacob Matses
Dala-Järna IK
2:24:42.868100
+28:33.171200
62.9p
19
Simon Nyreröd
Axa SC
2:25:25.872400
+29:16.175500
62.6p
19
Niklas Björn
Hagfors SF
2:25:25.872400
+29:16.175500
62.6p
21
John Lundström
Berber IS
2:26:36.879500
+30:27.182600
62.0p
21
Johan Skoglund
Hällefors SK
2:26:36.879500
+30:27.182600
62.0p
23
Ulf Hylander
Nyköpings OK
2:26:39.879800
+30:30.182900
62.0p
24
Kalle Arvidsson
Sya SK
2:28:03.888200
+31:54.191300
61.3p
25
Thomas Johansson
Karlslunds IF SF
2:29:11.895000
+33:02.198100
60.7p
26
Gustav Berner
Filipstads SF
2:31:07.906600
+34:58.209700
59.8p
27
Gustaf Walther
No Club
2:33:47.922600
+37:38.225700
58.6p
28
Martin Hammarlund
Motala Aif SK
2:35:19.931800
+39:10.234900
57.9p
29
Jonas Johansson
Granbergsdals IF
2:36:50.940900
+40:41.244000
57.3p
30
Martin Wallin
Norabygdens SK
2:38:32.951100
+42:23.254200
56.6p
31
Mikael Nornvik
Karlslunds IF SF
2:38:33.951200
+42:24.254300
56.6p
32
Anton Östblom
Axa SC
2:39:04.954300
+42:55.257400
56.3p
33
Andreas Bengtsson
Molkoms SK
2:39:21.956000
+43:12.259100
56.2p
34
Henrik Sjöström
Storådalens SK
2:41:32.969100
+45:23.272200
55.4p
35
Magnus Haglund
Åkersberga SK
2:41:49.970800
+45:40.273900
55.2p
36
Olof Lundbäck
Molkoms SK
2:42:41.976000
+46:32.279100
54.9p
37
Simon Viitanen
Hällefors SK
2:45:29.992800
+49:20.295900
53.8p
38
Tomas Andersson
Hällefors SK
2:45:32.993100
+49:23.296200
53.8p
39
Peter Triumf
Stockholms RK
2:45:56.995500
+49:47.298600
53.7p
40
Markus Keränen
Ncc IF Stockholm
2:46:19.997800
+50:10.300900
53.5p
41
Thomas Thessén
IFK Lindesberg
2:46:46.1000500
+50:37.303600
53.4p
42
Johan Gustavsson
Zinkgruvans IF
2:47:15.1003400
+51:06.306500
53.2p
43
Lars Larsson
Axa SC
2:47:55.1007400
+51:46.310500
52.9p
44
Lasse Karlsson
Källbottens IK
2:49:25.1016400
+53:16.319500
52.4p
45
Erik Svensson
Sisu Forshaga SK
2:50:05.1020400
+53:56.323500
52.2p
46
Kjell Weinerhall
Sya SK
2:50:51.1025000
+54:42.328100
51.9p
47
Fredrik Rådström
Hällefors SK
2:51:21.1028000
+55:12.331100
51.7p
48
Mikael Haraldsson
Filipstads SF
2:53:50.1042900
+57:41.346000
50.9p
49
Tobias Forsell
Hällefors SK
2:59:45.1078400
+1:03:36.381500
49.0p
50
Ricki Nilsson
Axa SC
3:00:22.1082100
+1:04:13.385200
48.8p
51
Lars Holmgård
Grava SK
3:03:18.1099700
+1:07:09.402800
47.9p
52
Fridolf Östblom
Axa SC
3:03:39.1101800
+1:07:30.404900
47.8p
53
Thommy Dicander
Källbottens IK
3:08:03.1128200
+1:11:54.431300
46.5p
54
Gustaf Kask
Karlslunds IF SF
3:10:07.1140600
+1:13:58.443700
46.0p
55
Johan Garp
Zinkgruvans IF
3:10:47.1144600
+1:14:38.447700
45.8p
56
Anders Green
Tunafors SK
3:12:48.1156700
+1:16:39.459800
45.2p
57
Tomas Andersson
Hällefors SK
3:15:19.1171800
+1:19:10.474900
44.6p
58
Joakim Näs
Gillberga SK
3:17:56.1187500
+1:21:47.490600
43.9p
59
Peter Comet
Norabygdens SK
3:18:36.1191500
+1:22:27.494600
43.8p
60
Nils-Olov Åsman
Karlslunds IF SF
3:18:58.1193700
+1:22:49.496800
43.7p
61
Henrik Jonsson
Hällefors SK
3:28:40.1251900
+1:32:31.555000
41.4p
62
Ove Bergqvist
Ulriksbergs IK
3:31:25.1268400
+1:35:16.571500
40.8p
63
Nicklas Svensson
Karlslunds IF SF
3:36:22.1298100
+1:40:13.601200
39.8p
64
Jan Funcke
Ställbergs IK
4:11:13.1507200
+2:15:04.810300
33.7p
65
Matthias Sjö
Karlslunds IF SF
4:14:45.1528400
+2:18:36.831500
33.2p
-
Simon Sveder
Hällefors SK
23:59:58.8639700
-
Dennis Sandhu
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
-
Erik Svensson
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)