Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vinter Spelen
2008-01-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
IFK Arvidsjaur
Plats: Arvidsjaur
Längdskidor
Fristil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 20
15km, Längdskidor, Fristil
1
Jonas Blombacke
Gellivare SK
36:18.217740
76.9p
2
Anton Södergren
Skellefteå SK
37:08.222730
75.2p
3
Daniel Halvarsson
Bodens SK
39:23.236230
70.9p
H 21
15km, Längdskidor, Fristil
1
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
35:08.210750
79.5p
2
Johan Brännström
IFK Umeå
35:14.211340
79.3p
3
David Flinkfeldt
Piteå Elit SK
35:15.211450
79.2p
D 18
7.5km, Längdskidor, Fristil
1
Josefin Halvarsson
Bodens SK
20:35.123460
56.6p
2
Anna Erika Hedman
Skellefteå SK
21:25.128470
54.4p
3
Emma Wennebjörk
Gellivare SK
21:39.129870
53.8p
D 20
7.5km, Längdskidor, Fristil
1
Kerstin Holmberg
Strömnäs GIF
20:36.123530
56.6p
2
Johanna Innala
Röbäcks SK
24:24.146380
47.8p
D 21
7.5km, Längdskidor, Fristil
1
Nanna Johansson
IFK Kiruna
20:51.125010
55.9p
2
Marie Jonsson
Domnarvets GOIF
21:19.127800
54.7p
3
Linn Brändström
IFK Umeå
21:19.127890
54.7p
H 18
7.5km, Längdskidor, Fristil
1
Erik Silfver
Burträsk SK
18:16.109590
63.8p
2
Jens Andersson
Kalix SK
18:17.109640
63.8p
3
Per Lindgren
Strömnäs GIF
18:17.109690
63.7p
D 15
4.6km, Längdskidor, Fristil
1
Sofie Elebro
Vilhelmina IK
13:29.80800
2
Lovisa Modig
Sunderby SK
13:40.81950
3
Clara Auland
Sunderby SK
14:04.84360
D 16
4.6km, Längdskidor, Fristil
1
Maria Sundström
Strömnäs GIF
13:26.80530
2
Evelina Lundqvist
Bolidens SK
13:40.81960
3
Elin Nilsson
Älvsby IF SK
13:47.82650
H 15
4.6km, Längdskidor, Fristil
1
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
12:31.75000
2
Joakim Lundqvist
Malmbergets Aif
12:32.75100
3
Mikael Edström
Strömnäs GIF
12:33.75280
H 16
4.6km, Längdskidor, Fristil
1
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
11:19.67850
1
Martin Bergström
Strömnäs GIF
11:19.67850
3
Viktor Brännmark
Älvsby IF SK
11:24.68350
D 13
3.7km, Längdskidor, Fristil
1
Hanna Öberg
Hemmingsmarks IF
12:12.73100
2
Mimmi Björn
IFK Arvidsjaur SK
12:25.74490
3
Mia Larsson
Markens IF
12:30.74960
D 14
3.7km, Längdskidor, Fristil
1
Sofia Henriksson
Storfors SK
11:25.68440
2
Emma Westerlund
Hemmingsmarks IF
11:54.71310
3
Josefin Ek
Kalix SK
12:01.72080
H 13
3.7km, Längdskidor, Fristil
1
Filip Karlsson
Robertsfors IK
11:04.66330
2
Elias Persson
Storumans IK
11:11.67090
3
Tobias Karlsson
Norrfjärdens IF
11:16.67560
H 14
3.7km, Längdskidor, Fristil
1
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
10:34.63380
2
Simon Öberg
Kalix SK
10:41.64090
3
Gustav Johansson
Luleå Gjutarens IF
10:42.64170
D 11
2.8km, Längdskidor, Fristil
1
Olivia Persson
Storumans IK
8:12.49190
2
Marie Axelsson
Strömnäs GIF
9:27.56670
3
Ottilia Niemi
Jukkasjärvi IF
9:30.56900
D 12
2.8km, Längdskidor, Fristil
1
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
8:12.49140
2
Tove Landström
Strömnäs GIF
9:18.55750
3
Lisa Larsson
Storfors SK
10:10.60960
H 11
2.8km, Längdskidor, Fristil
1
Kevin Roberts
Sävast Ski Team IF
9:12.55140
2
David Sandlund
Norrfjärdens IF
9:14.55350
3
Elias Andersson
Sunderby SK
9:17.55600
Logga in för att slippa de här annonserna
H 12
2.8km, Längdskidor, Fristil
1
Markus Fredriksson
Lycksele IF
7:41.46030
2
Johannes Hortlund
Älvsby IF SK
7:55.47480
3
Peter Nilsson
Robertsfors IK
8:02.48110
D 9
1.5km, Längdskidor, Fristil
1
Elvira Öberg
Hemmingsmarks IF
4:32.27170
2
Tuva Li Pettersson
SK Järven
5:32.33170
3
Matilda Niemi
Jukkasjärvi IF
5:58.35750
D 10
1.5km, Längdskidor, Fristil
1
Louise Roslin
Storfors SK
4:33.27210
2
Felicia Lindgren
Hemmingsmarks IF
5:06.30590
3
Ida Gustavsson
IFK Arvidsjaur SK
6:05.36400
H 9
1.5km, Längdskidor, Fristil
1
Martin Granberg
Strömnäs GIF
4:26.26510
2
Andreas Karlsson
Norrfjärdens IF
4:52.29120
3
Matti Larsson
Markens IF
5:19.31830
H 10
1.5km, Längdskidor, Fristil
1
Axel From
Rutviks SK
4:14.25320
2
Johan Nordlund
Norrfjärdens IF
4:14.25370
3
Joel Åström
Bodens SK
4:24.26360
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tävlingar i närheten
Gielas-Campen 2008
Malmfältsloppet 2008
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan