Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Östersund Sprint
2018-01-07
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
1.3km, Längdskidor, Fristil
1
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
2
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
3
Samuel Oskarsson
SK Leksand
4
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
5
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
6
Simon Åstot
IFK Umeå
7
Erik Engelin
Offerdals SK
8
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
9
Petter Dahl
IF Strategen
10
Georg Ersson
IF Strategen
11
Emil Hagström
Garphyttans IF
12
Emil Danielsson
Högbo GIF
13
William Schultz
IFK Umeå
14
Martin Mickels
Bålsta SK
15
Max Andersson
Domnarvets GOIF
16
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
17
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
18
Per Jutterström
IFK Mora SK
19
Joel Andersson
IFK Mora SK
20
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
21
Malte Stefansson
Oxbergs IF
22
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
23
Eric Carlsson
IFK Umeå
24
Erik Granström
Strömnäs GIF
25
Benjamin Terent
Rehns BK
26
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
27
Viktor Wiig
IF Strategen
28
Mårten Gedda
OK Landehof
29
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
30
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
31
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
32
Truls Gisselman
Rehns BK
33
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
34
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
35
Isak Lieback
Ulricehamns IF
36
David Sjöberg
Gimo IF SK
37
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
38
Albin Sjölén
Stockviks SF
39
Simon Strömberg
Täfteå IK
40
Adam Boman
Tranemo IF
41
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
42
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
43
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
44
Sven Leander
Åsarna IK
45
William Karlsson
Källbottens IK
46
Jonathan Edman
IFK Umeå
47
Arvid Larsson
IFK Umeå
48
Emil Rapp
SK Leksand
49
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
50
John Hermansson
IFK Mora SK
51
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
52
Emanuel Vestberg
Stuguns SOK Gjurd
53
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
54
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
55
Fabian Csiky
Lycksele IF
56
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
57
Alexander Melin
Sundbybergs IK
58
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
59
Edvard Nilsson
Filipstads SF
60
Albin Berger
Domnarvets GOIF
61
Filip Borgström
IF Strategen
62
William Selander
Östersunds SK
63
Joel Jänes
Stockviks SF
64
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
65
Jens Eriksson
Strömnäs GIF
66
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
67
Wilhelm Korpela
Sollefteå Skidor IF
68
David Höglund
IFK Mora SK
69
Linus Jonsson
Årjängs IF
70
Albin Lundqvist
Gillberga SK
71
Kasper Wiken
Åsarna IK
72
Henrik Millestu
Utrikes SK
73
Arvid Schön
Storvreta IK
74
Erik Backlund
Äspereds IF
75
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
76
Harald Östensen
IFK Skövde SK
77
Linus Nilsson
IFK Umeå
78
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
79
Axel Åslund
Hedesunda IF
80
Oskar Åslund
Östersunds SK
81
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
82
Anton Mäkinen
Högbo GIF
83
Christoffer Eriksson
Årjängs IF
84
Emil Byberg
Domnarvets GOIF
85
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
86
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
87
Rasmus Rudberg
Sya SK
88
Karl Stark
Vaggeryds SOK
89
Anton Andersson
Garphyttans IF
90
Love Kreij
IF Strategen
91
Emil Eliasson
Gellivare Skidallians IK
92
Johannes Josefsson
Täby IS SK
93
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
94
Alex Vinsanius
Västerås Skidklubb
95
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
-
William Poromaa
Åsarna IK
-
Filip Öberg
Kalix SK
-
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
-
Anton Björk
Orsa SK
-
Linus Westergren
Täfteå IK
-
Alfons Peterson
Borås GIF
-
Andreas Albinsson
SK Bore
-
Emil Logård
Rehns BK
-
Anton Karlsson
Tanums IF
-
Linus Rydin
Tranemo IF
-
Ask Abrahamsson
IK Stern