Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Järpenjakten
2017-12-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
2.5km
Längdskidor, Jaktstart
1
H 20
Arvid Jonsson
Duveds IF
18:46.112500
82.2p
2
H 18
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
19:28.116710
+42.4110
79.2p
3
H 18
Petter Dahl
IF Strategen
19:28.116780
+42.4180
79.2p
4
H 18
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
19:29.116850
+43.4250
79.1p
5
H 20
Arvid Vänn
Stockviks SF
19:59.119870
+1:13.7270
77.2p
6
H 18
Oskar Åslund
Östersunds SK
20:36.123540
+1:50.10940
74.9p
7
H 18
Arvid Schön
Storvreta IK
21:15.127460
+2:29.14860
72.6p
8
D 20
Linn Svahn
IFK Umeå
21:21.128050
+2:35.15450
72.2p
9
D 18
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
21:42.130170
+2:56.17570
71.1p
10
D 18
Maria Novak
Offerdals SK
22:19.133830
+3:33.21230
69.1p
11
D 18
Olivia Lavén
Täby IS SK
22:20.133920
+3:34.21320
69.1p
12
D 20
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
22:24.134300
+3:38.21700
68.9p
13
D 18
Ida Andersson
Stuguns SK
22:27.134610
+3:41.22010
68.7p
14
D 20
Maja Petersson
Vårby IK
22:32.135120
+3:46.22520
68.5p
15
D 18
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
22:55.137430
+4:09.24830
67.3p
16
D 18
Julia Albertsson
Stuguns SK
23:25.140490
+4:39.27890
65.8p
17
D 20
Lucia Michalickova
Östersunds SK
23:42.142110
+4:56.29510
65.1p
18
D 18
Ida Wasell
Järpens SK
23:44.142340
+4:58.29740
65.0p
19
D 18
Sara Uddegård
Offerdals SK
24:03.144200
+5:17.31600
64.1p
20
D 18
Emilia Jonsson
Ytterhogdals IK
25:28.152700
+6:42.40100
60.6p
21
D 18
Paige Lembke
Sundbybergs IK
26:54.161370
+8:08.48770
57.3p
1.5km
Längdskidor, Jaktstart
1
H 16
Gustav Pålsson
Utrikes Skidklubb
9:45.58470
2
H 16
Gustav Hedström
Östersunds SK
9:53.59200
+7.630
3
H 16
Carl Rune
Täby IS SK
9:59.59850
+13.1280
4
H 16
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
10:01.60050
+15.1480
5
H 16
Isac Morin
Utrikes Skidklubb
10:10.60950
+24.2380
6
H 16
Birk Blomquist
Funäsdalens IF
10:19.61840
+33.3270
7
H 16
Aksel Halvarsson
Tullus SG
10:26.62570
+41.4000
8
H 15
Viktor Olsson
Husums IF SK
10:32.63150
+46.4580
9
H 15
Leo Svahn
Östersunds SK
10:32.63190
+47.4620
10
H 15
Ebbe Abrahamsson Gjersvold
Östersunds SK
10:35.63420
+49.4850
11
H 16
Vidar Lindqvist
Funäsdalens IF
10:38.63730
+52.5160
12
H 14
Erik Franzén
Idre SK
10:39.63840
+53.5270
13
D 16
Märta Rosenberg
Duveds IF
10:41.64020
+55.5450
14
H 16
Oskar Algotsson
Åsarna IK
10:41.64030
+55.5460
15
H 16
Tor Rönnestrand
ÅS IF
10:54.65310
+1:08.6740
16
H 14
Pelle Boberg
Duveds IF
11:04.66370
+1:19.7800
17
H 15
Hannes Sjölund Myhr
ÅS IF
11:08.66700
+1:22.8130
18
H 15
Vincent Grein
Tullus SG
11:11.67070
+1:26.8500
19
H 14
Edvin Schön
Storvreta IK
11:15.67440
+1:29.8870
20
D 16
Ebba Karlsson
Täby IS SK
11:15.67470
+1:30.8900
21
D 16
Elina Franzén
Idre SK
11:16.67580
+1:31.9010
22
D 16
Julia Lövström
Månkarbo IF
11:17.67630
+1:31.9060
23
H 15
Jon Oscarsson
ÅS IF
11:25.68440
+1:39.9870
24
H 15
Axel Karlsson
Täby IS SK
11:31.69090
+1:46.10520
25
D 15
Elsa Eriksson
Husums IF SK
11:39.69870
+1:54.11300
26
D 15
Irja Brandfjell
Funäsdalens IF
11:40.69940
+1:54.11370
26
H 13
Max Johansson
Östersunds SK
11:40.69940
+1:54.11370
28
H 14
Hjalmar Oskarsson
ÅS IF
11:41.70000
+1:55.11430
29
D 15
Flisa Ravald
ÅS IF
11:41.70060
+1:55.11490
30
D 14
Maja Boberg
Duveds IF
11:42.70190
+1:57.11620
31
H 14
Henning Lindh Ten Berg
Östersunds SK
11:46.70570
+2:01.12000
32
H 14
Victor Eriksson
Östersunds SK
11:47.70680
+2:02.12110
33
H 15
Arvid Jönsson
Svegs IK
11:50.70900
+2:04.12330
33
D 15
Nora Hegdahl
Steinkjer Skiklubb
11:50.70900
+2:04.12330
35
D 14
Matilda Bandefur
Idre SK
11:50.70920
+2:04.12350
36
D 16
Enja Jonsson
Åsarna IK
11:57.71640
+2:11.13070
37
D 15
Tindra Österberg
ÅS IF
12:07.72630
+2:21.14060
38
D 15
Minna Johansson
Östersunds SK
12:08.72730
+2:22.14160
39
D 16
Wilma Johansson
Åsarna IK
12:08.72780
+2:23.14210
40
D 16
Anna Jonsson
Duveds IF
12:09.72850
+2:23.14280
41
H 13
Viking Olsson
Husums IF SK
12:12.73150
+2:26.14580
42
D 14
Jonna Kjellgren
Järpens SK
12:13.73210
+2:27.14640
43
H 16
Elias Pedersen
Åsarna IK
12:13.73280
+2:28.14710
44
D 15
Tove Karlsson
Täby IS SK
12:14.73380
+2:29.14810
45
D 15
Tilde Ingvarsson
Svegs IK
12:17.73630
+2:31.15060
46
H 15
Edvin Nordgren
Åsarna IK
12:21.74040
+2:35.15470
47
H 14
Axel Arnesson
ÅS IF
12:22.74150
+2:36.15580
48
D 14
Erica Lavén
Täby IS SK
12:22.74190
+2:37.15620
49
H 14
Viggo Stein
ÅS IF
12:25.74420
+2:39.15850
50
H 14
Filip Ragnvaldsson
Östersunds SK
12:33.75210
+2:47.16640
51
H 13
Björn Rönnestrand
ÅS IF
12:35.75460
+2:49.16890
52
H 14
Ludvig Millestu
Utrikes Skidklubb
12:36.75590
+2:51.17020
53
D 14
Wilda Bok
IFK Strömsund
12:38.75750
+2:52.17180
54
H 13
Milton Loft
Åsarna IK
12:46.76520
+3:00.17950
55
H 14
Gustaf Andersson
Myssjö-ovikens IF
12:48.76720
+3:02.18150
56
H 13
Elias Redman
Östersunds SK
12:48.76740
+3:02.18170
57
D 13
Sofia Pedersen
Järpens SK
12:49.76810
+3:03.18240
58
D 14
Wilma Karlsson
Östersunds SK
12:52.77100
+3:06.18530
59
D 16
Elsa Carlsson
Åsarna IK
12:53.77210
+3:07.18640
60
H 13
Ebbe Zachrisson
Litsbygdens SK
12:55.77460
+3:09.18890
61
H 13
Alvin Noaksson
ÅS IF
12:57.77610
+3:11.19040
62
D 14
Hanna Mårtensson
Utrikes Skidklubb
12:57.77690
+3:12.19120
63
D 13
Alva Svahn
Östersunds SK
13:00.77950
+3:14.19380
64
D 14
Irma Östberg
Åsarna IK
13:01.78060
+3:15.19490
65
D 15
Sofia Redman
Östersunds SK
13:02.78120
+3:16.19550
66
D 16
Ellen Sjölund
Duveds IF
13:03.78250
+3:17.19680
67
H 14
Leo Eriksson
Östersunds SK
13:04.78330
+3:18.19760
68
H 14
Axel Wistman Gunneriusson
Östersunds SK
13:04.78380
+3:19.19810
69
D 14
Elin Carlsson
Åsarna IK
13:07.78660
+3:21.20090
70
H 15
Leon Strand
Duveds IF
13:07.78670
+3:22.20100
71
D 13
Astrid Karlstedt
Spikbodarnas IK
13:12.79180
+3:27.20610
72
D 14
Gry Dahlgren
Spikbodarnas IK
13:14.79320
+3:28.20750
73
D 13
Elsa Malmgren
Åsarna IK
13:14.79360
+3:28.20790
74
D 16
Anna Novak
Offerdals SK
13:28.80740
+3:42.22170
75
D 14
Maja Aronsson
Östersunds SK
13:30.80980
+3:45.22410
76
H 13
Axel Krondahl
ÅS IF
13:37.81630
+3:51.23060
77
D 13
Lizzie Sonnefelt
Duveds IF
14:00.83960
+4:14.25390
78
D 14
Meja Engrund
Åsarna IK
14:09.84840
+4:23.26270
79
D 13
Moa Eriksson
Östersunds SK
14:11.85050
+4:25.26480
80
D 15
Saga Wistman Gunneriusson
Östersunds SK
14:24.86360
+4:38.27790
81
H 13
Eric Staaf
ÅS IF
14:25.86440
+4:39.27870
82
H 13
Björn Östlund
Järpens SK
14:34.87350
+4:48.28780
83
H 14
Melwin Bång
Östersunds SK
14:36.87530
+4:50.28960
84
D 13
Hanna Stenmark
Östersunds SK
14:37.87610
+4:51.29040
85
D 13
Filippa Bernsten
Spikbodarnas IK
15:10.90950
+5:24.32380
86
H 13
Axel Eriksson
Myssjö-ovikens IF
15:32.93110
+5:46.34540
87
D 14
Wilma Sjödin
Vreta Skid O MK
15:36.93590
+5:51.35020
88
H 14
Eric Dahlgren
Myssjö-ovikens IF
15:41.94090
+5:56.35520
89
D 13
Tindra Wiksten
Östersunds SK
16:09.96810
+6:23.38240
90
D 13
Maja Eliasson
Spikbodarnas IK
16:25.98410
+6:39.39840
91
D 13
Klara Sätter
Mörsils IF
17:28.104750
+7:42.46180
Logga in för att slippa de här annonserna
0.8km
Längdskidor, Jaktstart
1
D 12
Maja Pålsson
Utrikes Skidklubb
7:04.42380
2
D 12
Leia Nordström
Näsvikens IK
7:18.43780
+14.1300
3
D 12
Ines Stjerna
Utrikes Skidklubb
7:29.44860
+24.2380
4
H 12
Johan Richardsson
Järpens SK
7:35.45400
+30.2920
5
D 12
Hilde Oscarsson
ÅS IF
7:36.45590
+32.3110
6
H 12
Adam Tengblad
ÅS IF
7:44.46380
+40.3900
7
H 12
Oskar Boström
Spikbodarnas IK
7:58.47760
+53.5280
8
H 11
Melker Rentzhog
Frösö IF
8:05.48450
+1:00.5970
9
H 10
Nils Rönnestrand
ÅS IF
8:11.49000
+1:06.6520
10
D 11
Nora Samuelsson
Östersunds SK
8:12.49190
+1:08.6710
10
H 10
Erik Skoglund
Täby IS SK
8:12.49190
+1:08.6710
12
H 11
Olle Rune
Täby IS SK
8:14.49370
+1:09.6890
13
D 12
Frida Kjellgren
Järpens SK
8:18.49740
+1:13.7260
14
H 11
Isak Oscarsson
ÅS IF
8:19.49890
+1:15.7410
15
H 12
Leo Eiremo
Östersunds SK
8:21.50000
+1:16.7520
16
H 11
Albin Richardsson
Järpens SK
8:21.50040
+1:16.7560
17
H 11
Arvid Carlsson
Åsarna IK
8:23.50230
+1:18.7750
18
D 12
Greta Hedman
Spikbodarnas IK
8:24.50360
+1:19.7880
19
H 11
Alfred Pedersen
Åsarna IK
8:26.50510
+1:21.8030
20
H 10
William Dovander
Sundbybergs IK
8:30.50940
+1:25.8460
21
D 12
Emilina Bång
Östersunds SK
8:34.51300
+1:29.8820
22
H 10
Fred Abrahamsson Gjersvold
Östersunds SK
8:35.51420
+1:30.8940
23
H 10
Adam Svärdfeldt
Östersunds SK
8:37.51620
+1:32.9140
24
D 12
Charlotte Ellefors
Sigtuna OK
8:41.52050
+1:36.9570
25
H 11
Manne Bernardsson
Östersunds SK
8:50.52900
+1:45.10420
26
H 12
Anton Nordgren
Åsarna IK
8:52.53110
+1:47.10630
27
H 10
Arvid Andersson
Myssjö-ovikens IF
8:52.53170
+1:47.10690
28
H 10
Ville Åberg
Hägglunds Ski Team SK
8:53.53200
+1:48.10720
29
D 10
Julia Eriksson
Östersunds SK
8:56.53500
+1:51.11020
30
D 10
Hanna Oscarsson
ÅS IF
9:02.54100
+1:57.11620
31
H 11
Axel Tjärnlund
Stockviks SF
9:10.54960
+2:05.12480
32
D 12
Nova Bergstrand
Spikbodarnas IK
9:11.55050
+2:06.12570
33
H 10
Elvin Alvtegen
Järpens SK
9:19.55820
+2:14.13340
34
D 12
Frida Karlsson
ÅS IF
9:21.56000
+2:16.13520
35
D 12
Anna Kuusiniemi
Utrikes Skidklubb
9:21.56080
+2:16.13600
36
H 10
Erik Maripuu
ÅS IF
9:39.57830
+2:34.15350
37
D 12
Nike Woxlägd
Mörsils IF
9:50.58920
+2:45.16440
38
H 10
Erik Tengblad
ÅS IF
9:51.59040
+2:46.16560
39
H 9
Sigge Staaf
ÅS IF
9:52.59130
+2:47.16650
40
H 10
Melker Jakobsson
Alnö SK
9:53.59200
+2:48.16720
41
H 10
Vilmer Wikström
Åsarna IK
9:54.59300
+2:49.16820
42
D 10
Maja Wallin
ÅS IF
9:56.59570
+2:51.17090
43
H 10
Wilmer Salmonsson Bystrand
Järpens SK
10:09.60800
+3:04.18320
44
H 9
Erik Ellefors
Sigtuna OK
10:13.61260
+3:08.18780
45
H 9
Arvid Hedman
Spikbodarnas IK
10:18.61760
+3:13.19280
46
H 10
Loa Nordström
ÅS IF
10:31.63080
+3:26.20600
47
H 9
Max Eiremo
Östersunds SK
10:32.63170
+3:27.20690
48
H 9
Milo Bonato
ÅS IF
10:47.64670
+3:42.22190
49
D 10
Neona Bergstrand
Spikbodarnas IK
10:49.64850
+3:44.22370
50
H 10
Sixten Andersson
Tullus SG
11:02.66140
+3:57.23660
51
H 9
Arvid Nygård
Frösö IF
11:02.66150
+3:57.23670
52
D 9
Alvina Millestu
Utrikes Skidklubb
11:33.69270
+4:28.26790
53
D 11
Stina Morin
Utrikes Skidklubb
11:36.69540
+4:31.27060
54
D 10
Maja Mossberg
Östersunds SK
11:45.70430
+4:40.27950
55
D 10
Emma Bonato
ÅS IF
11:52.71120
+4:47.28640
56
D 9
Ebba Kjellgren
Järpens SK
11:53.71290
+4:49.28810
57
D 12
Fanny Johansson
Mörsils IF
11:54.71350
+4:49.28870
58
D 10
Stina Berglöf
Järpens SK
12:19.73820
+5:14.31340
59
D 10
Elin Lundmark
Järpens SK
12:29.74860
+5:24.32380
60
H 11
Tom Hammar
Täby IS SK
12:53.77260
+5:48.34780
61
H 9
Simon Richardsson
Järpens SK
13:52.83150
+6:47.40670
62
D 9
Anna Zachrisson
Järpens SK
15:28.92710
+8:23.50230
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)