Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Nyårsknallen
2017-12-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
9km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 21
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
18:39.111800
88.8p
2
H 21
Jens Andersson
Kalix SK
18:40.111900
+1
88.7p
3
H 21
Martin Bergström
Strömnäs GIF
18:41.112000
+2.100
88.6p
4
H 21
Johan Forsberg
IFK Umeå
19:25.116400
+46.4500
85.4p
5
H 21
David Larsson
Hudiksvalls IF
19:28.116700
+49.4800
85.2p
6
H 20
Simon Stenberg
Kalix SK
19:32.117100
+53.5200
84.9p
7
H 20
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
19:38.117700
+59.5800
84.5p
8
H 18
Filip Öberg
Kalix SK
19:40.117900
+1:01.6000
84.3p
8
H 21
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
19:40.117900
+1:01.6000
84.3p
10
H 21
Markus Lundholm
OK Renen
19:54.119300
+1:15.7400
83.4p
11
H 20
Robin Salén
I 19 IF
19:56.119500
+1:17.7600
83.2p
12
H 18
Erik Granström
Strömnäs GIF
20:00.119900
+1:21.8000
83.0p
13
H 18
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
20:22.122100
+1:43.10200
81.5p
14
H 21
Albert Askengren
Visborgs OK
20:25.122400
+1:46.10500
81.3p
15
H 20
Andreas Karlsson
Kalix SK
20:28.122700
+1:49.10800
81.1p
16
H 21
Johannes Hortlund
Älvsby IF SK
20:30.122900
+1:51.11000
81.0p
17
H 18
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
21:13.127200
+2:34.15300
78.3p
18
H 20
Jesper Matti
Bodens SK
21:27.128600
+2:48.16700
77.5p
19
D 18
Ebba Larsson
Gellivare Skidallians IK
21:32.129100
+2:53.17200
77.2p
20
D 20
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
21:33.129200
+2:54.17300
77.2p
21
H 18
Anton Wikström
Bodens SK
21:38.129700
+2:59.17800
76.9p
22
H 18
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
21:51.131000
+3:12.19100
76.1p
23
D 18
Olivia Alm
Strömnäs GIF
22:13.133200
+3:34.21300
74.9p
23
D 21
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
22:13.133200
+3:34.21300
74.9p
25
D 18
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
22:14.133300
+3:35.21400
74.9p
26
D 21
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
22:15.133400
+3:36.21500
74.8p
27
H 20
Markus Norman
Kalix SK
22:28.134700
+3:49.22800
74.1p
28
D 18
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
22:53.137200
+4:14.25300
72.8p
29
H 21
Jonas Persson
Ersnäs IF
22:55.137400
+4:16.25500
72.7p
30
D 20
Emmi Lamsa
Finland
23:02.138100
+4:23.26200
72.3p
31
D 20
Maria Olofsson
Kalix SK
23:04.138300
+4:25.26400
72.2p
32
D 18
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
23:05.138400
+4:26.26500
72.2p
32
D 20
Ida Gustavsson
IFK Umeå
23:05.138400
+4:26.26500
72.2p
34
D 18
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
23:26.140500
+4:47.28600
71.1p
35
D 18
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
23:27.140600
+4:48.28700
71.1p
36
D 18
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
23:28.140700
+4:49.28800
71.0p
37
D 21
Helena Lundkvist
Kalix SK
24:02.144100
+5:23.32200
69.4p
38
H 18
Elias Hortlund
Älvsby IF SK
24:18.145700
+5:39.33800
68.7p
39
D 18
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
24:21.146000
+5:42.34100
68.5p
40
D 18
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
24:31.147000
+5:52.35100
68.1p
41
D 18
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
24:42.148100
+6:03.36200
67.6p
42
D 18
Elisa Reijonen
Finland
25:20.151900
+6:41.40000
65.9p
43
D 20
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
25:44.154300
+7:05.42400
64.9p
44
D 20
Johanna Gustavsson
Gellivare Skidallians IK
25:52.155100
+7:13.43200
64.6p
45
D 21
Ellen Scheidegger
Studentidrott
25:59.155800
+7:20.43900
64.3p
46
D 20
Kristina Tholerud
Seskarö IF
30:52.185100
+12:13.73200
54.4p
47
H 18
Hampus Östlin
Sunderby SK
23:59:58.8639700
47
D 20
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
23:59:58.8639700
49
H 18
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
49
H 18
Elias Antonsen
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
49
D 20
Louise Roslin
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
49
D 20
Elvira Öberg
Hemmingsmarks IF
23:59:59.8639800
49
H 20
Valdemar Nilsson
Bodens SK
23:59:59.8639800
49
H 21
Andreas Nilsson
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
49
H 21
Oscar Sundlöf
Sundsvalls OK
23:59:59.8639800
49
H 21
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
6km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 16
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
14:07.84600
2
H 16
Hannes Mickelsson
OK Sarven
14:09.84800
+2.100
3
H 15
Victor Berglund
Bodens SK
14:24.86300
+17.1600
4
H 16
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
14:25.86400
+18.1700
5
H 15
Albin Gezelius
IFK Mora SK
14:28.86700
+21.2000
6
H 16
Ludvig Fredriksson
Strömnäs GIF
14:33.87200
+26.2500
7
H 15
Theo Mattei
Sävast Ski Team IF
14:36.87500
+29.2800
8
H 15
David Lantto
OK Sarven
15:07.90600
+1:00.5900
9
H 15
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
15:11.91000
+1:04.6300
10
D 15
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
15:12.91100
+1:05.6400
11
H 15
Emil Löfgren
Täfteå IK
15:20.91900
+1:13.7200
12
D 16
Hanna Lundberg
Luleå Gjutarens IF
15:22.92100
+1:15.7400
13
H 16
Gabriel Miernik
Malmbergets AIF
15:23.92200
+1:16.7500
14
D 16
Lisa Ingesson
Strömnäs GIF
15:25.92400
+1:18.7700
15
D 15
Therese Patomella
Jukkasjärvi IF
15:31.93000
+1:24.8300
16
H 15
Henri Murto
OK Sarven
15:57.95600
+1:50.10900
17
H 16
Nils Olsson Lasu
Bodens SK
16:21.98000
+2:14.13300
18
D 15
Elsa Larsson
Sävast Ski Team IF
16:58.101700
+2:51.17000
19
D 16
Sofia Lundkvist
Kalix SK
17:05.102400
+2:58.17700
20
D 16
Agnes Orädd
Älvsby IF SK
18:09.108800
+4:02.24100
21
D 16
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
18:26.110500
+4:19.25800
22
D 16
Moa Danielsson
Sävast Ski Team IF
18:35.111400
+4:28.26700
23
D 15
Rebecca Johnselius
Kalix SK
18:38.111700
+4:31.27000
24
D 15
Emma Johansson
Sävast Ski Team IF
20:44.124300
+6:37.39600
25
D 15
Hilda Olovsson
Älvsby IF SK
23:59:59.8639800
25
D 15
Wilma Riekkola
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
25
D 15
Saga Norberg
Ersnäs IF
23:59:59.8639800
25
D 15
Klara Vennberg
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
25
D 15
Jasmin Persson
Kalix SK
23:59:59.8639800
25
D 15
Lovisa Broström
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
25
H 15
Hampus Björck
IFK Umeå
23:59:59.8639800
25
D 16
Cornelia Nilsson
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
25
D 16
Sanna Nordholme
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
25
H 16
Mattias Pigg
Malmbergets AIF
23:59:59.8639800
25
H 16
Pontus Lundholm
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
25
H 16
Simon Eriksson
Kalix SK
23:59:59.8639800
25
H 16
Christoffer Alm
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
25
H 16
Lukas Stridsman
Antnäs BK
23:59:59.8639800
4km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 14
Oscar Säfström Niemi
Kalix SK
10:52.65100
2
H 14
Edwin Nordmark
Täfteå IK
10:55.65400
+3.200
3
H 14
Mikael Koiuvisto
Finland
10:56.65500
+4.300
4
H 14
Valter Eriksson
Luleå Gjutarens IF
11:07.66600
+15.1400
5
H 14
Isak Andersson Lind
IFK Umeå
11:24.68300
+32.3100
6
H 13
Jim Blomqvist
Luleå Gjutarens IF
11:52.71100
+1:00.5900
7
H 13
Tim Lundberg
Luleå Gjutarens IF
11:55.71400
+1:03.6200
8
H 14
Joel Nilsson
IFK Umeå
12:00.71900
+1:08.6700
9
H 14
Martin Lundholm
Luleå Gjutarens IF
12:14.73300
+1:22.8100
10
D 14
Ella Turesson
Luleå Gjutarens IF
12:15.73400
+1:23.8200
11
D 14
Evelina Crüsell
Skellefteå SK
12:23.74200
+1:31.9000
12
D 14
Alva Isaksson
Sävast Ski Team IF
12:25.74400
+1:33.9200
13
H 14
Linus Antonsen
Sävast Ski Team IF
12:30.74900
+1:38.9700
14
H 14
Anton Ökvist
Ersnäs IF
12:44.76300
+1:52.11100
15
H 14
Anton Hedström
Luleå Gjutarens IF
13:08.78700
+2:16.13500
16
H 14
Linus Grundström
Täfteå IK
13:30.80900
+2:38.15700
17
D 14
Clara Granljung
Kalix SK
13:34.81300
+2:42.16100
18
D 13
Hedda Schulz
Sunderby SK
13:41.82000
+2:49.16800
19
D 13
Felicia Westin
Sävast Ski Team IF
13:42.82100
+2:50.16900
19
H 14
Arvid Welin
Ersnäs IF
13:42.82100
+2:50.16900
21
D 13
Lovisa Isaksson
Luleå Gjutarens IF
13:43.82200
+2:51.17000
21
D 13
Ella Larsson
Luleå Gjutarens IF
13:43.82200
+2:51.17000
21
H 13
Albin Berglund
Hemmingsmarks IF
13:43.82200
+2:51.17000
24
D 13
Alma Hedlund
Luleå Gjutarens IF
13:44.82300
+2:52.17100
24
D 13
Emma Antonsen
Sävast Ski Team IF
13:44.82300
+2:52.17100
24
D 13
Lina Lantto
Gällivare SK
13:44.82300
+2:52.17100
27
D 13
Isabell Åberg
Luleå Gjutarens IF
13:45.82400
+2:53.17200
28
H 13
Akseli Raappana
Sävast Ski Team IF
13:47.82600
+2:55.17400
29
H 13
Inga Linus Fyrén
OK Sarven
13:49.82800
+2:57.17600
30
D 13
Helga Gustavsson
Ersnäs IF
14:01.84000
+3:09.18800
31
D 14
Ella Johansson
Sävast Ski Team IF
14:03.84200
+3:11.19000
32
D 13
Diana Söderberg
Kalix SK
14:15.85400
+3:23.20200
32
H 13
Emil Berglund
Hemmingsmarks IF
14:15.85400
+3:23.20200
34
H 13
William Roberts
Sävast Ski Team IF
14:30.86900
+3:38.21700
35
D 14
Klara Danielsson
Sävast Ski Team IF
14:55.89400
+4:03.24200
36
D 13
Elina Nordholme
Strömnäs GIF
15:07.90600
+4:15.25400
37
D 14
Linda Hedlund
Sävast Ski Team IF
15:23.92200
+4:31.27000
38
H 14
Johan Rönnqvist
Kalix SK
15:28.92700
+4:36.27500
39
H 13
Albin Wollbrand
Luleå Gjutarens IF
15:35.93400
+4:43.28200
40
H 13
Isak Kettunen
Vilhelmina IK
15:36.93500
+4:44.28300
41
D 14
Mira Vikström
Sävast Ski Team IF
15:41.94000
+4:49.28800
42
D 13
Alva Engström
Luleå Gjutarens IF
15:43.94200
+4:51.29000
43
D 13
Emma Hasselström
Sunderby SK
15:47.94600
+4:55.29400
44
H 13
Nils Johansson
Sävast Ski Team IF
15:56.95500
+5:04.30300
45
D 13
Vera Vennberg
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
45
D 13
Nora Wallenius
IFK Umeå
23:59:59.8639800
45
D 14
Tindra Wilhelmsson
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
45
D 14
Emma Espling
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
45
D 14
Agnes Nilsson
Hemmingsmarks IF
23:59:59.8639800
45
H 14
Albert Marjeta
Kalix SK
23:59:59.8639800
45
H 14
Jesper Lundholm
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
45
H 14
Fabian Johansson
Gällivare SK
23:59:59.8639800
45
H 14
Dante Kontio
Gällivare SK
23:59:59.8639800
3km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 12
Tor Kronholm
Luleå Gjutarens IF
9:12.55100
2
D 12
Ida Åström
Täfteå IK
9:47.58600
+35.3400
3
H 12
Jesper Jakobsson
Gällivare SK
9:48.58700
+36.3500
4
H 12
Samuel Gustavsson
Luleå Gjutarens IF
10:06.60500
+54.5300
5
D 11
Minna Turesson
Luleå Gjutarens IF
10:08.60700
+56.5500
6
D 11
Mathea Eriksson
Sunderby SK
10:20.61900
+1:08.6700
6
D 12
Mirakel Lind
Jukkasjärvi IF
10:20.61900
+1:08.6700
8
D 12
Agnes Säfström Niemi
Kalix SK
10:32.63100
+1:20.7900
9
D 12
Elin Gezelius
IFK Mora SK
10:34.63300
+1:22.8100
10
H 12
Rasmus Normann
Strömnäs GIF
10:35.63400
+1:23.8200
11
H 12
Viggo Normann
Strömnäs GIF
10:41.64000
+1:29.8800
12
H 12
Walter Nordmark
Täfteå IK
11:14.67300
+2:02.12100
13
D 12
Klara Johansson
Jukkasjärvi IF
11:21.68000
+2:09.12800
14
D 12
Emmy Johansson
Gällivare SK
11:26.68500
+2:14.13300
15
H 12
Emil Snell
Luleå Gjutarens IF
11:27.68600
+2:15.13400
16
D 12
Felicia Klisics
Luleå Gjutarens IF
11:29.68800
+2:17.13600
17
D 11
Juvina Agerfalk
Sävast Ski Team IF
11:32.69100
+2:20.13900
18
D 11
Selma Johansson
Strömnäs GIF
11:37.69600
+2:25.14400
19
H 12
Alexander Wärne
Bodens SK
11:38.69700
+2:26.14500
20
D 12
Isabelle Johnselius
Kalix SK
11:48.70700
+2:36.15500
21
H 11
Edvin Nilsson
Sävast Ski Team IF
11:56.71500
+2:44.16300
22
D 12
Sofia Markström
Luleå Gjutarens IF
12:02.72100
+2:50.16900
23
D 11
Olivia Jonsson
Sävast Ski Team IF
12:07.72600
+2:55.17400
24
D 11
Ester Törngren
Sävast Ski Team IF
12:18.73700
+3:06.18500
25
D 11
Katja Malm
Skellefteå SK
12:21.74000
+3:09.18800
26
H 12
Nils Boström
Strömnäs GIF
12:22.74100
+3:10.18900
27
D 11
Vanja Furmark
OK Gränsen
12:28.74700
+3:16.19500
28
H 12
Kevin Lindmark
Bodens SK
12:36.75500
+3:24.20300
29
D 11
Ella Hedström
Luleå Gjutarens IF
12:48.76700
+3:36.21500
30
H 11
David Kettunen
Vilhelmina IK
12:53.77200
+3:41.22000
31
D 11
Delia Aidanpää
Sunderby SK
12:58.77700
+3:46.22500
32
D 11
Elin Lindh
Sävast Ski Team IF
13:09.78800
+3:57.23600
33
H 12
Theo Hadebrandt
OK Gränsen
13:13.79200
+4:01.24000
34
H 11
Einar Olsson
Kalix SK
13:43.82200
+4:31.27000
35
D 11
Saga Lingman
Sunderby SK
13:45.82400
+4:33.27200
36
D 12
Linnea West
Luleå Gjutarens IF
13:49.82800
+4:37.27600
37
H 11
Leo Welin
Ersnäs IF
14:13.85200
+5:01.30000
38
D 11
Olivia Falk
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
38
D 11
Ellen Lundholm
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
38
D 11
Ellen Virding
Bodens SK
23:59:59.8639800
38
D 11
Agnes Isaksson
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
38
D 11
My Blomqvist
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
38
D 11
Elina Paulin
Bodens SK
23:59:59.8639800
38
H 11
Melker Wollbrand
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
38
D 12
Elsa Eriksson
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
38
D 12
Josefin Persson
Kalix SK
23:59:59.8639800
1.5km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 10
Theo Malm
Vreta Skid o Mk
5:04.30300
2
H 10
Ruben Eriksson
Luleå Gjutarens IF
5:10.30900
+6.500
3
D 10
Stella Vilhelmsson
Lidköpings VSK
5:43.34200
+39.3800
4
H 9
Ivar Kronholm
Luleå Gjutarens IF
5:44.34300
+40.3900
5
D 10
Malva Nisén
Svegs IK
5:51.35000
+47.4600
6
H 10
Axel Engström
Luleå Gjutarens IF
5:52.35100
+48.4700
7
D 10
Maja Stridsman
Luleå Gjutarens IF
5:54.35300
+50.4900
8
D 10
Milly Hansson
Malmbergets AIF
5:55.35400
+51.5000
9
H 9
Luukas Koivisto
Finland
6:16.37500
+1:12.7100
10
D 10
Hilda Ramström
Luleå Gjutarens IF
6:20.37900
+1:16.7500
11
D 9
Thelma Falk
Luleå Gjutarens IF
6:23.38200
+1:19.7800
12
H 9
Elias Åberg
Luleå Gjutarens IF
6:27.38600
+1:23.8200
13
D 9
Sally Johansson
Jukkasjärvi IF
6:34.39300
+1:30.8900
13
D 10
Ella Åström
Täfteå IK
6:34.39300
+1:30.8900
15
D 10
Thea Berglund
Bodens SK
6:38.39700
+1:34.9300
16
H 9
Felix Sammeli
Sävast Ski Team IF
6:43.40200
+1:39.9800
17
D 10
Linnèa Persson
Kalix SK
6:48.40700
+1:44.10300
18
D 10
Ebba Drugge
Ersnäs IF
6:51.41000
+1:47.10600
19
D 10
Moa Vikström
Sävast Ski Team IF
6:55.41400
+1:51.11000
20
H 10
Alexander Danielsson
Sävast Ski Team IF
6:56.41500
+1:52.11100
21
H 9
Ole Breistrand
Luleå Gjutarens IF
6:57.41600
+1:53.11200
22
D 9
Adina Aidanpää
Sunderby SK
6:58.41700
+1:54.11300
23
H 10
Kimi Eriksson Oksannen
Luleå Gjutarens IF
7:05.42400
+2:01.12000
24
D 9
Ella Andefors
Sunderby SK
7:09.42800
+2:05.12400
25
H 10
Ville Malmström
Strömnäs GIF
7:16.43500
+2:12.13100
26
H 10
Olle Boström
Strömnäs GIF
7:18.43700
+2:14.13300
27
D 9
Julia Andersson
Kalix SK
7:38.45700
+2:34.15300
28
H 9
Arvid Olsson
Kalix SK
7:39.45800
+2:35.15400
29
D 10
Saga Persson
Kalix SK
7:43.46200
+2:39.15800
30
D 9
Rebecka Drugge
Ersnäs IF
7:57.47600
+2:53.17200
31
H 9
Vincent Persson
Kalix SK
8:00.47900
+2:56.17500
32
H 9
Edvin Nyström
Brändöns IF
8:04.48300
+3:00.17900
33
H 9
Nils Welin
Ersnäs IF
8:12.49100
+3:08.18700
34
H 9
Malte Kempe
Luleå Gjutarens IF
8:14.49300
+3:10.18900
35
H 9
Sven Swärdh
Bodens SK
9:06.54500
+4:02.24100
36
D 9
Lisa Grundström
Täfteå IK
9:18.55700
+4:14.25300
37
D 9
Tuva-li Öhman
Brändöns IF
9:41.58000
+4:37.27600
38
D 9
Tilda Sundqvist
Luleå Gjutarens IF
9:46.58500
+4:42.28100
39
H 10
Emil Andersson
Kalix SK
10:03.60200
+4:59.29800
40
D 9
Vilma Gunnari
Sävast Ski Team IF
10:06.60500
+5:02.30100
41
D 9
Isabell Norberg
Luleå Gjutarens IF
10:28.62700
+5:24.32300
42
H 9
Axel Edgert-nilsson
Luleå Gjutarens IF
10:38.63700
+5:34.33300
43
D 9
Felicia Mäki
Luleå Gjutarens IF
11:50.70900
+6:46.40500
44
D 9
Sally Erikehn
Bodens SK
12:19.73800
+7:15.43400
45
H 9
Tiam Hedberg
Luleå Gjutarens IF
13:24.80300
+8:20.49900
46
H 9
Victor Malmström Isaksson
Luleå Gjutarens IF
13:43.82200
+8:39.51800
47
D 9
Wilma Malmström Isaksson
Luleå Gjutarens IF
32:06.192500
+27:02.162100
48
D 9
Elsa Kontio
Gällivare SK
23:59:59.8639800
48
H 9
Ludvig Johansson
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
48
H 10
Nils Wallenius
IFK Umeå
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)