Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Boden
2017-12-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Anton Elvseth
Norway
26:36.159530
87.9p
2
Leo Johansson
Skillingaryds FK
26:44.160340
+8.710
87.4p
3
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
26:46.160530
+10.900
87.3p
4
Gustav Berglund
IFK Mora SK
27:06.162560
+30.2930
86.3p
5
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
27:21.164070
+45.4440
85.5p
6
Johan Herbert
IFK Mora SK
27:23.164210
+46.4580
85.4p
7
Linus Nygren
Ulricehamns IF
27:25.164480
+49.4850
85.3p
8
Simon Stenberg
Kalix SK
27:29.164840
+53.5210
85.1p
9
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
27:32.165130
+56.5500
84.9p
10
Axel Jutterström
IFK Mora SK
27:34.165340
+58.5710
84.8p
11
Adam Persson
IF Hallby SOK
27:34.165370
+58.5740
84.8p
12
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
27:38.165780
+1:02.6150
84.6p
13
Emil Talsi
Åsarna IK
27:41.166010
+1:04.6380
84.5p
14
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
27:51.167010
+1:14.7380
84.0p
15
Simon Karlsson
IFK Umeå
27:53.167200
+1:16.7570
83.9p
16
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
28:01.168030
+1:25.8400
83.5p
17
Filip Kyrö
Högbo GIF
28:02.168180
+1:26.8550
83.4p
18
Anton Laine
Kalix SK
28:08.168790
+1:32.9160
83.1p
19
Carl Rotvold
Åsarna IK
28:09.168800
+1:32.9170
83.1p
20
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
28:10.168950
+1:34.9320
83.0p
21
Oskar Årebäck
Bolidens SK
28:11.169040
+1:35.9410
83.0p
22
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
28:13.169260
+1:37.9630
82.9p
23
Gustav Jonsson
IFK Mora SK
28:19.169850
+1:43.10220
82.6p
24
Elias Andersson
Landsbro IF SK
28:31.171010
+1:54.11380
82.1p
25
Elis Berg
Sunne SLF
28:49.172820
+2:12.13190
81.2p
26
Albin Johansson
Sätra IF
28:52.173160
+2:16.13530
81.1p
27
Arvid Jonsson
Duveds IF
28:55.173450
+2:19.13820
80.9p
28
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
28:58.173790
+2:22.14160
80.8p
29
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
29:01.174080
+2:25.14450
80.6p
30
Petter Persson
Borås SK
29:10.174930
+2:34.15300
80.2p
31
Tobias Lindman
Stockviks SF
29:10.174990
+2:34.15360
80.2p
32
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
29:23.176260
+2:47.16630
79.6p
33
Albert Carling
Falu IK
29:29.176810
+2:52.17180
79.4p
34
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
29:31.177020
+2:54.17390
79.3p
35
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
29:31.177040
+2:55.17410
79.3p
36
Hampus Millestu
Utrikes SK
29:31.177050
+2:55.17420
79.3p
37
Philip Kristoffersson
Hudiksvalls IF
29:43.178240
+3:07.18610
78.8p
38
Karl Ingard
IK Rex
29:50.178900
+3:13.19270
78.5p
39
Valdemar Nilsson
Bodens SK
29:53.179210
+3:16.19580
78.4p
40
Adam Westman
Hudiksvalls IF
29:59.179880
+3:23.20250
78.1p
41
Albin Karlsson
Skellefteå SK
30:14.181300
+3:37.21670
77.5p
42
Albin Persson
Tranemo IF
30:22.182150
+3:46.22520
77.1p
43
Jonatan Palander
Sellnäs IF
30:30.182970
+3:54.23340
76.8p
44
Felix Selin
IFK Kiruna
30:31.183010
+3:54.23380
76.8p
45
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
30:43.184240
+4:07.24610
76.2p
46
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
30:45.184460
+4:09.24830
76.2p
47
Linus Lillsjö
Hällbybrunns IF
30:46.184560
+4:10.24930
76.1p
48
Markus Norman
Kalix SK
30:48.184780
+4:12.25150
76.0p
49
Andreas Karlsson
Kalix SK
30:51.185040
+4:15.25410
75.9p
50
Jesper Matti
Bodens SK
30:51.185080
+4:15.25450
75.9p
51
Emrik Nordgren
IFK Umeå
30:59.185890
+4:23.26260
75.6p
52
Samuel Björn
Rembo IK
31:09.186810
+4:32.27180
75.2p
53
William Westerlund
Byske SK
31:25.188490
+4:49.28860
74.6p
54
Johan Samuelsson
Husums IF SK
32:58.197740
+6:22.38110
71.1p
55
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
33:45.202440
+7:09.42810
69.5p
56
Kristoffer Forsberg
IFK Umeå
35:38.213750
+9:02.54120
65.9p
-
Jon Zachrisson
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
Sebastian Eriksson
Rembo IK
23:59:59.8639800
-
Arvid Vänn
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
Nick Berg
Orsa SK
23:59:59.8639800
-
Filip Fahlström
Johannisbergs AIK
23:59:59.8639800
-
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
Joel Åström
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
23:59:59.8639800
-
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)