Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Boden Sprint
2017-12-16
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
H 18
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
2
William Poromaa
Åsarna IK
3
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
4
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
5
Samuel Oskarsson
SK Leksand
6
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
7
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
8
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
9
Emil Hagström
Garphyttans IF
10
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
11
Emil Danielsson
Högbo GIF
12
Malte Stefansson
Oxbergs IF
13
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
14
Georg Ersson
IF Strategen
15
Sven Leander
Åsarna IK
16
Alfred Eriksson
Dala-Järna IK
17
Filip Öberg
Kalix SK
18
Simon Åstot
IFK Umeå
19
William Schultz
IFK Umeå
20
Petter Dahl
IF Strategen
21
William Karlsson
Källbottens IK
22
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
23
Adam Boman
Tranemo IF
24
Truls Gisselman
Rehns BK
25
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
26
John Hermansson
IFK Mora SK
27
Max Andersson
Domnarvets GOIF
28
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
29
Arvid Larsson
IFK Umeå
30
Jesper Persson
Åsarna IK
31
Linus Westergren
Täfteå IK
32
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
33
Joel Andersson
IFK Mora SK
34
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
35
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
36
Erik Granström
Strömnäs GIF
37
Mårten Gedda
OK Landehof
38
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
39
Elias Antonsen
Sävast Ski Team IF
40
Harald Östensen
IFK Skövde SK
41
Kasper Wiken
Åsarna IK
42
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
43
Per Jutterström
IFK Mora SK
44
Elias Hortlund
Älvsby IF SK
45
Henrik Millestu
Utrikes SK
46
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
47
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
48
Simon Strömberg
Täfteå IK
49
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
50
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
51
David Sjöberg
Gimo IF SK
52
Hampus Östlin
Sunderby SK
53
Isak Lieback
Ulricehamns IF
54
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
55
Eric Carlsson
IFK Umeå
56
Loke Östangård
Eksjö SOK
57
Benjamin Terent
Rehns BK
58
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
59
Anton Björk
Orsa SK
60
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
61
Alfons Peterson
Borås GIF
62
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
63
Jonathan Edman
IFK Umeå
64
Jens Eriksson
Strömnäs GIF
65
Axel Åslund
Hedesunda IF
66
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
67
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
68
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
69
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
70
Oskar Åslund
Östersunds SK
71
Anton Mäkinen
Högbo GIF
72
Viktor Wiig
IF Strategen
73
Alex Vinsanius
Västerås Skidklubb
74
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
75
Erik Engelin
Offerdals SK
76
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
77
Vincent Johnson
Matfors SK
78
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
79
Kasper Keerberg
Estonia
80
Emil Logård
Rehns BK
81
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
82
Linus Nilsson
IFK Umeå
83
Fabian Csiky
Lycksele IF
84
Anton Karlsson
Tanums IF
85
William Selander
Östersunds SK
86
Love Kreij
IF Strategen
87
Martin Elmvall
Högbo GIF
88
Anton Andersson
Garphyttans IF
89
Emil Eliasson
Gellivare Skidallians IK
90
Wilhelm Korpela
Sollefteå Skidor IF
91
Anton Wikström
Bodens SK
92
Rasmus Rudberg
Sya SK
93
Alexi Pirttikoski
Kalix SK
94
Karl Stark
Vaggeryds SOK
95
Ask Abrahamsson
IK Stern
96
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
97
Johannes Josefsson
Täby IS SK
98
Martin Mickels
Bålsta SK