Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen cup distans
2017-12-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Johanna Hagström
Ulricehamns IF
15:20.91990
79.2p
2
Moa Lundgren
IFK Umeå
15:32.93180
+11.1090
78.2p
3
Alicia Persson
Stockviks SF
16:05.96490
+45.4400
75.5p
4
Tua Dahlgren
Offerdals SK
16:06.96570
+45.4480
75.4p
5
Johanna Andersson
IFK Mora SK
16:08.96750
+47.4660
75.3p
6
Moa Hansson
Landsbro IF SK
16:08.96770
+47.4680
75.3p
7
Sofie Oskarsson
SK Leksand
16:09.96810
+48.4720
75.2p
8
Louise Lindström
Högbo GIF
16:13.97290
+53.5200
74.9p
9
Ida Palmberg
Högbo GIF
16:14.97360
+53.5270
74.8p
10
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
16:21.98090
+1:01.6000
74.2p
11
Tilde Bångman
Offerdals SK
16:23.98200
+1:02.6110
74.1p
12
Kristina Axelsson
Sya SK
16:23.98270
+1:02.6180
74.1p
13
Ella Georgsson
Högbo GIF
16:28.98780
+1:07.6690
73.7p
14
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
16:37.99650
+1:16.7560
73.1p
15
Stine.lise Truu
Järpens SK
16:39.99870
+1:18.7780
72.9p
16
Vendela Blom
Stockviks SF
16:43.100210
+1:22.8120
72.6p
17
Ida Persson
Högbo GIF
16:47.100640
+1:26.8550
72.3p
18
Karolina Hedenström
Östersunds SK
16:53.101280
+1:32.9190
71.9p
19
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
17:00.101900
+1:39.9810
71.4p
20
Tuva Persson
Tranemo IF
17:01.102020
+1:40.9930
71.3p
21
Elin Schagerström
Garphyttans IF
17:02.102110
+1:41.10020
71.3p
22
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
17:06.102530
+1:45.10440
71.0p
23
Judith Dolleris
IFK Mora SK
17:10.102950
+1:49.10860
70.7p
24
Linn Tapani
Sågmyra SK
17:11.103040
+1:50.10950
70.6p
25
Madelene Melin
Malungs IF
17:11.103080
+1:50.10990
70.6p
26
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
17:13.103220
+1:52.11130
70.5p
27
Julia Nilsson
Offerdals SK
17:18.103790
+1:58.11700
70.1p
28
Sara Persson
Åtvidabergs IF
17:19.103810
+1:58.11720
70.1p
29
Gabriella Thors
Malungs IF
17:19.103880
+1:58.11790
70.1p
30
Maria Novak
Offerdals SK
17:23.104210
+2:02.12120
69.8p
31
Ella Olsson
Sågmyra SK
17:32.105100
+2:11.13010
69.2p
32
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
17:34.105310
+2:13.13220
69.1p
33
Nora Jacobsson
Rembo IK
17:36.105520
+2:15.13430
69.0p
34
Julie Henriette Arnesen
Norway
17:37.105610
+2:16.13520
68.9p
35
Linnea Johansson
Linköpings SK
17:39.105810
+2:18.13720
68.8p
36
Nora Lignell
Lucksta IF
17:40.105910
+2:19.13820
68.7p
37
Lovisa Johansson
Älvdalens IF SK
17:43.106290
+2:23.14200
68.4p
38
Lucia Michalickova
Östersunds SK
17:47.106660
+2:26.14570
68.2p
39
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
17:50.106940
+2:29.14850
68.0p
40
Olivia Lavén
Täby IS SK
17:54.107340
+2:33.15250
67.8p
41
Amelia Furunäs
Malungs IF
17:54.107380
+2:33.15290
67.7p
42
Emma Jönsson
Östersunds SK
18:03.108220
+2:42.16130
67.2p
43
Sanna Forsman
Öje IF
18:08.108760
+2:47.16670
66.9p
44
Tilda Jacobsson
Rembo IK
18:10.108970
+2:49.16880
66.7p
45
Johanna Johansson
Tranemo IF
18:10.108980
+2:49.16890
66.7p
46
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
18:11.109050
+2:50.16960
66.7p
47
Johanna Ingard
IK Rex
18:13.109260
+2:52.17170
66.6p
48
Petra Forsman
Öje IF
18:13.109290
+2:53.17200
66.5p
49
Elin Theander
Malungs IF
18:15.109480
+2:54.17390
66.4p
50
Gabriella Bengtson
IK Stern
18:16.109500
+2:55.17410
66.4p
51
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
18:18.109770
+2:57.17680
66.3p
52
Alicia Jansson
Filipstads SF
18:20.109980
+2:59.17890
66.1p
53
Maja Eriksson
Filipstads SF
18:21.110030
+3:00.17940
66.1p
54
Carolina Yngvesson
Rembo IK
18:23.110220
+3:02.18130
66.0p
55
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
18:24.110300
+3:03.18210
65.9p
56
Sofia Berglund
IFK Mora SK
18:25.110420
+3:04.18330
65.9p
57
Jenny Edin
Matfors SK
18:27.110620
+3:06.18530
65.7p
58
Elsa Persson
IK Fryken
18:29.110840
+3:08.18750
65.6p
59
Ida Wasell
Järpens SK
18:31.111090
+3:11.19000
65.5p
60
Sara Kajsa Hermansson
Offerdals SK
18:37.111640
+3:16.19550
65.1p
61
Signe Svensson
Järpens SK
18:41.112000
+3:20.19910
64.9p
62
Gígja Björnsdóttir
Island
18:53.113240
+3:32.21150
64.2p
63
Amanda Hedström
IK Fryken
18:53.113280
+3:32.21190
64.2p
64
Moa Backlund
Högbo GIF
18:55.113470
+3:34.21380
64.1p
65
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
18:55.113490
+3:35.21400
64.1p
66
Linnea Sjödin
Rembo IK
18:56.113530
+3:35.21440
64.0p
67
Anna Maria Danielsdottir
Ulricehamns IF
19:01.114060
+3:40.21970
63.7p
68
Karin Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
19:06.114560
+3:45.22470
63.5p
69
Ellen Svensson
Borås SK
19:10.114990
+3:50.22900
63.2p
70
Elin Storm
Lima IF
19:13.115250
+3:52.23160
63.1p
71
Kerstin Näslund
SK Bore
19:31.117020
+4:10.24930
62.1p
71
Engla Larsson
Hedesunda IF
19:31.117020
+4:10.24930
62.1p
73
Moa Westh
SK Bore
19:46.118520
+4:25.26430
61.3p
74
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
19:48.118710
+4:27.26620
61.2p
75
Ida Eriksson
Malungs IF
19:56.119520
+4:35.27430
60.8p
76
Maja Eriksson
Högbo GIF
19:58.119750
+4:37.27660
60.7p
77
Minna Seger
Garphyttans IF
20:09.120820
+4:48.28730
60.1p
78
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
20:26.122520
+5:05.30430
59.3p
79
Axelina Jonsson
Rembo IK
20:34.123350
+5:13.31260
58.9p
80
Maja Mörth
Gagnefs IF
20:58.125730
+5:37.33640
57.8p
81
Fausta Repeckaite
Lithuania
21:40.129920
+6:19.37830
55.9p
82
Elizabeth Ireland
Storbritannien
22:07.132620
+6:46.40530
54.7p
83
Nora Nordlund
Hudiksvalls IF
22:12.133190
+6:52.41100
54.5p
-
Ida Danielsson
SK Bore
23:59:58.8639700
-
Lina Andersson
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
-
Ida Olaspers
Orsa SK
23:59:59.8639800
-
Linn Svahn
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
Alva Andreasson
IK Fryken
23:59:59.8639800
-
Elsa Wallin
Högbo GIF
23:59:59.8639800
-
Louise Adolfsson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
Wilma Björkman
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
-
Michela Andreasson
Gillberga SK
23:59:59.8639800
-
Fanny Johansson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
Emma Larsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)