Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Östersund Ski Marathon
2018-01-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
30:04.180350
77.2p
2
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
30:32.183190
+28.2740
76.1p
3
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
30:54.185370
+50.4920
75.2p
4
Karolina Hedenström
Östersunds SK
31:31.189060
+1:27.8610
73.7p
5
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
32:32.195150
+2:28.14700
71.4p
6
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
32:58.197740
+2:53.17290
70.5p
7
Maria Novak
Offerdals SK
33:36.201520
+3:31.21070
69.1p
8
Emma Jönsson
Östersunds SK
33:51.203080
+3:47.22630
68.6p
9
Ida Wasell
Järpens SK
34:48.208790
+4:44.28340
66.7p
10
Mathilda Björn
Östersunds SK
35:28.212790
+5:24.32340
65.5p
11
Ottilia Niemi
Gellivare Skidallians IK
38:13.229220
+8:08.48770
60.8p
12
Frida Hagström
Anundsjö IF
39:45.238490
+9:41.58040
58.4p
13
Jana Novak
Offerdals SK
41:19.247800
+11:14.67350
56.2p
14
Matilda Winblad
Ica Nära Blå Center
42:03.252220
+11:58.71770
55.2p
15
Martha Semrén Stein
Ås IF
42:09.252840
+12:04.72390
55.1p
16
Eva-lena Aronsson
Inab Automation
42:25.254470
+12:21.74020
54.8p
17
Hanna Eriksson
Röbäcks SK
42:58.257740
+12:53.77290
54.1p
18
Mikaela Wendt
Sockertoppen IF
43:46.262590
+13:42.82140
53.1p
19
Emma Wiklund
No Club
45:40.273970
+15:36.93520
50.9p
20
Helena Hedenström
Östersunds SK
45:49.274840
+15:44.94390
50.7p
21
Katarina B Emilsson
Offerdals SK
46:17.277620
+16:12.97170
50.2p
22
Cecilia Engdahl
Iksu Multisport
47:34.285380
+17:30.104930
48.8p
23
Annika Bakken
Westra Bergbakkens SK
50:02.300120
+19:57.119670
46.4p
24
Mirja Lindberg
Östersund
51:48.310770
+21:44.130320
44.8p
25
Annika Wilhelmsson
The Wilhelmssons
52:29.314800
+22:24.134350
44.3p
26
Josefin Hjelte
Beaktiv
52:31.315070
+22:27.134620
44.2p
27
Katarina Skylare
Östersunds SK
52:32.315190
+22:28.134740
44.2p
28
Elisabeth Risberg-Modig
Hammerdals IF
54:12.325160
+24:08.144710
42.9p
29
Anna Ingebrand
Östersund
54:56.329580
+24:52.149130
42.3p
30
Mette Bäckström
Östersund
55:04.330370
+25:00.149920
42.2p
31
Margareta Halvarsson
Fältjägarnas IF
55:08.330750
+25:04.150300
42.1p
32
Maria Olivia Hägglund
Queen OF Hairmake
55:38.333770
+25:34.153320
41.8p
33
Anna Östberg
Rödön SK
55:53.335240
+25:48.154790
41.6p
34
Sofia Östberg
Rödön SK
55:54.335330
+25:49.154880
41.6p
35
Charlotta Budtz
Crazy Horse
56:18.337730
+26:13.157280
41.3p
36
Anna Backlund
SportsGym
56:43.340290
+26:39.159840
41.0p
37
Gunnel Svensson
Bräcke SK
57:22.344100
+27:17.163650
40.5p
38
Elin Bagge
Skärkdalen SK
57:50.346970
+27:46.166520
40.2p
39
Astrid Sjöberg
Eriksbergsraketerna
58:40.351960
+28:36.171510
39.6p
40
Anna Möller
Eriksbergsraketerna
1:00:10.360910
+30:05.180460
38.6p
41
Jenny Lövestam
Göteborg For The Win
1:00:37.363620
+30:32.183170
38.3p
42
Eva Bakke
Bakking UP
1:02:03.372280
+31:59.191830
37.4p
43
Kajsa Rasmusson
No Club
1:02:40.375980
+32:36.195530
37.1p
44
Solveig Gyllenhammar
Spikbodarnas IK
1:02:53.377290
+32:49.196840
36.9p
45
Ruth Hugg-olsson
Östersund
1:05:25.392440
+35:20.211990
35.5p