Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Östersund Ski Marathon
2018-01-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 713[
1
2
]
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Nils Persson
Östersunds SK
1:53:18.679700
90.7p
2
H 21
Max Novak
Offerdals SK
1:53:18.679720
+0
90.7p
3
H 21
Håkan Emilsson
Offerdals SK
1:53:19.679820
+1.20
90.7p
4
H 21
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
1:53:24.680380
+6.580
90.6p
5
H 21
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
1:53:27.680610
+9.810
90.5p
6
H 21
Emil Persson
Östersunds SK
1:53:53.683230
+35.3430
90.1p
7
H 21
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
1:55:04.690380
+1:46.10580
88.9p
8
H 21
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:56:16.697540
+2:58.17740
87.8p
9
H 21
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
1:57:02.702110
+3:44.22310
87.1p
10
H 21
Magnus Näslund
IFK Strömsund
1:58:03.708240
+4:45.28440
86.1p
11
H 21
Robin Bryntesson
Skiteam Novo Nordisk
1:59:53.719210
+6:35.39410
84.5p
12
H 35
Eric Simonsson
Landöns IF
1:59:54.719380
+6:36.39580
84.5p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 2:00:00
13
H 21
John Leander
Åsarna IK
2:00:05.720410
+6:47.40610
84.3p
14
H 21
Johannes Jillerö
Trollhättans SOK
2:02:06.732560
+8:48.52760
82.6p
15
H 21
Ola Karlsson
Östersunds SK
2:03:12.739150
+9:54.59350
81.7p
16
H 21
Carl Olander
IK Stern
2:04:07.744610
+10:49.64810
80.9p
17
H 35
Lars-Åke Stenmark
Junsele IF
2:04:53.749230
+11:35.69430
80.3p
18
H 35
Jörgen Roos
Brunflo IF
2:05:16.751560
+11:58.71760
80.0p
19
H 35
ulf bernhardsson
Östersunds SK
2:05:26.752510
+12:08.72710
79.9p
20
D 21
Frida Hallquist
Åsarna IK
2:06:41.760080
+13:23.80280
78.9p
21
H 21
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
2:06:58.761740
+13:40.81940
78.7p
22
H 21
Johan Dahlborg
Frösö IF
2:06:58.761750
+13:40.81950
78.7p
23
D 21
Sofie Elebro
IFK Umeå
2:07:00.761920
+13:42.82120
78.7p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 2:08:00
24
H 21
Martin Johansson
Linköpings SK
2:08:11.769030
+14:53.89230
77.8p
25
H 35
Daniel Danilsson
Sya SK
2:08:50.772910
+15:32.93110
77.3p
26
H 21
Anders Strandberg
Latikberg IK
2:09:23.776270
+16:05.96470
76.9p
27
H 21
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
2:10:03.780210
+16:45.100410
76.4p
28
H 21
David Berg
Bodsjöböle SK
2:12:18.793730
+19:00.113930
74.8p
29
H 21
Markus Lassus Bjälnes
Östersunds SK
2:12:40.795990
+19:22.116190
74.6p
30
H 21
Mats Jonasson
Sockertoppen IF
2:12:44.796320
+19:26.116520
74.5p
31
D 21
Jennie Jirhed
Östersunds SK
2:13:25.800460
+20:07.120660
74.1p
32
H 21
Erik Strindlund
Östersunds SK
2:13:38.801720
+20:20.121920
73.9p
33
H 21
Andreas Viker
IK Stern
2:14:10.804930
+20:52.125130
73.6p
34
H 21
Fredrik Olofsson
Östersunds SK
2:15:58.815730
+22:40.135930
72.4p
35
H 50
Peter Spångberg
IF Berguven
2:16:17.817690
+22:59.137890
72.2p
36
H 21
Mats Thorgård
Hadak AS
2:16:55.821480
+23:37.141680
71.8p
37
H 21 Motion
Axel Bengtson
SOL Tranås
2:17:01.822080
+23:43.142280
71.7p
38
H 21
Fredrik Hansson
IFK Mora SK
2:17:36.825510
+24:18.145710
71.3p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:18:00
39
H 21
Erik Strandberg
Latikberg IK
2:18:20.829930
+25:02.150130
70.9p
40
H 21 Motion
Gustav Yden
Östersunds SK
2:19:05.834460
+25:47.154660
70.4p
41
D 21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
2:19:06.834500
+25:48.154700
70.4p
42
H 35
Erik Hedman
Spikbodarnas IK
2:19:49.838890
+26:31.159090
70.0p
43
H 21
Andreas Karlsson
Mariestads FK
2:20:03.840290
+26:45.160490
69.8p
44
H 50
Jan Persson
Offerdals SK
2:20:26.842540
+27:08.162740
69.6p
45
H 21
Henrik Granström
Funäsdalens IF
2:20:41.844090
+27:23.164290
69.5p
46
H 35
Daniel Berggren
Östersund
2:20:42.844100
+27:24.164300
69.5p
47
H 50
Ulrich Wahlström
Sockertoppen IF
2:21:00.845960
+27:42.166160
69.3p
48
H 35
Niklas Allberg
Östersund
2:21:23.848210
+28:05.168410
69.1p
49
H 21
Martin Fryklund
Östersunds SK
2:21:46.850580
+28:28.170780
68.8p
50
H 21
Mikael Gardelin
Visborgs OK
2:22:46.856510
+29:28.176710
68.3p
51
H 50
Björn Jonsson
Duveds IF
2:23:22.860100
+30:04.180300
67.9p
52
H 21
Johan Samuelsson
Husums IF SK
2:23:32.861170
+30:14.181370
67.8p
53
H 21
Emil Tiberg
Umara SC
2:23:42.862180
+30:24.182380
67.7p
54
H 35
Pelle Bergstrand
Hotagens SC
2:23:47.862680
+30:29.182880
67.7p
55
H 35
Marcus Pernevill
IFK Helsingborg
2:23:49.862850
+30:31.183050
67.7p
56
H 21 Motion
Erik Nässén
Östersund
2:24:00.863920
+30:42.184120
67.6p
57
H 21 Motion
Martin Persson
IFK Strömsund
2:25:17.871640
+31:59.191840
66.8p
58
H 21 Motion
Ojvind Johansson
Östersund
2:25:50.874940
+32:32.195140
66.5p
59
H 50
Mats Jonsson
Duveds IF
2:27:44.886330
+34:26.206530
65.5p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:28:00
60
H 50
Lars Norlander
Östersunds SK
2:28:27.890650
+35:09.210850
65.1p
61
H 50
Anders Olofsson
Näldens IF
2:28:37.891630
+35:19.211830
65.1p
62
H 35
Simon Karlsson
Hallens SK
2:28:57.893640
+35:39.213840
64.9p
63
H 21 Motion
Jimmy Widell
Häggenås SK
2:29:39.897810
+36:21.218010
64.5p
64
H 35
Martin Reinfjell Johansen
Team Blåvegen
2:30:04.900370
+36:46.220570
64.3p
65
H 21 Motion
Tommy Anjevall
Östersund
2:30:48.904710
+37:30.224910
63.9p
66
H 50
Patrik Finn
Östersunds SK
2:30:50.904940
+37:32.225140
63.9p
67
H 35
Rickard Johnson
IFK Helsingborg
2:31:17.907640
+37:59.227840
63.7p
68
H 21 Motion
Magnus Åström
Östersunds SK
2:31:20.907930
+38:02.228130
63.7p
69
H 21 Motion
Henrik Nyman
Umara SC
2:31:34.909310
+38:16.229510
63.6p
70
H 21 Motion
Gustav Björn
Vaggeryds SOK
2:31:47.910670
+38:29.230870
63.4p
71
H 35
Per Lundin
Alnö SK
2:32:16.913550
+38:58.233750
63.2p
72
H 21 Motion
Anders Bohman
Johannisbergs AIK
2:33:12.919190
+39:54.239390
62.8p
73
H 21
Erik Memmi
Halmstad OK
2:33:14.919340
+39:56.239540
62.7p
74
H 21 Motion
Martin Jonsson
Räddningstjänsten Jämtland
2:33:16.919510
+39:58.239710
62.7p
75
H 21 Motion
Måns Eriksson
Spikbodarnas IK
2:33:30.920900
+40:12.241100
62.6p
76
H 35
Nicholas Lundkvist
Östersunds SK
2:33:41.922090
+40:23.242290
62.5p
77
H 21 Motion
Johan Bartelmess
Östersund
2:33:56.923550
+40:38.243750
62.4p
78
H 21 Motion
Oscar Riis
Gamleby OK
2:34:01.924050
+40:43.244250
62.4p
79
H 21 Motion
Anton Hermansson
IK Ymer
2:34:32.927150
+41:14.247350
62.1p
80
H 50
Jörgen Edvinsson
Myssjö-Ovikens IF
2:34:39.927890
+41:21.248090
62.1p
81
H 35
Carl-fredrik Yri
Rödön SK
2:35:51.935090
+42:33.255290
61.5p
82
D 21
Erika Svanborg
Östersunds SK
2:35:55.935460
+42:37.255660
61.5p
83
H 21 Motion
Mikael Åkerlund
Follafoss IL
2:36:03.936240
+42:45.256440
61.4p
84
H 50
Ove Sandvik
Lierne IL
2:36:05.936420
+42:47.256620
61.4p
85
H 50
Anders Solin
Sollefteå Skidor IF
2:37:49.946810
+44:31.267010
60.6p
86
H 50
Tord Lundin
Tandsbyns IF
2:37:54.947330
+44:36.267530
60.6p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:38:00
87
H 35
Richard Söderlund
Östersund
2:38:37.951600
+45:19.271800
60.2p
88
H 60
Kurt Sandseter
Follafoss IL
2:38:42.952180
+45:24.272380
60.2p
89
H 21 Motion
Magnus Isaksson-hangasjärvi
Tullus Sg
2:38:54.953390
+45:36.273590
60.1p
90
H 21 Motion
Lars Theland
Jämtkraft IF
2:38:58.953790
+45:40.273990
60.1p
91
H 50
Per Magnus Landén
Ås IF
2:40:37.963600
+47:19.283800
59.4p
92
H 60
Sune Salomsson
Myssjö-Ovikens IF
2:41:42.970190
+48:24.290390
58.9p
93
H 60
Sven Nilsson
IF Start
2:42:16.973580
+48:58.293780
58.6p
94
H 35
Andreas Hallberg
Lättja IF
2:42:29.974870
+49:11.295070
58.6p
95
H 21 Motion
Oskar Ahlstrand
Tåsjö IF
2:43:39.981890
+50:21.302090
58.1p
96
H 35
Marcus Hjortsfeldt
Östersunds SK
2:44:20.985960
+51:02.306160
57.8p
97
H 21 Motion
Jonas Rengman
No Club
2:46:04.996310
+52:46.316510
57.1p
98
H 21 Motion
Mattias Eriksson
GTH
2:46:21.998080
+53:03.318280
57.0p
99
H 35
Olov Svärd
Vallsta SK
2:46:52.1001130
+53:34.321330
56.8p
100
H 35
Jonas Hälldal
Skogslöparna
2:47:05.1002440
+53:47.322640
56.7p
101
H 50
Arild Næss
Leklemsåsen Bryggerlaug
2:47:31.1005060
+54:13.325260
56.5p
102
H 35
Markus Barkestedt
Skiteam Novo Nordisk
2:47:36.1005560
+54:18.325760
56.5p
103
H 50
Jan Peter Magnusson
Kälens SK
2:47:39.1005820
+54:21.326020
56.5p
104
H 35
Erik Lassbo
Team Tott
2:47:52.1007150
+54:34.327350
56.4p
105
H 21 Motion
Marin Lindroth
Frösön
2:47:53.1007290
+54:35.327490
56.4p
106
H 35
Jonathan van der Wie
Östersund
2:47:57.1007640
+54:39.327840
56.3p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:48:00
107
H 35
Andreas Lindgren
Umara SC
2:48:28.1010750
+55:10.330950
56.1p
108
H 21
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
2:48:44.1012320
+55:26.332520
56.0p
109
D 21 Motion
Marie Krondahl
Ås IF
2:48:46.1012530
+55:28.332730
56.0p
110
H 21
Theodor Danielsson
Enebybergs IF
2:49:22.1016100
+56:04.336300
55.8p
111
D 21 Motion
Petra Nilsson
Åsarna IK
2:49:25.1016420
+56:07.336620
55.8p
112
H 50
Leif Molander
Myssjö-Ovikens IF
2:49:25.1016490
+56:07.336690
55.8p
113
H 35
Morgan Bygdell
No Club
2:49:48.1018760
+56:30.338960
55.6p
114
H 35
Magnus Mattsson
Frösö IF
2:50:22.1022190
+57:04.342390
55.4p
115
H 35
Samuel Nilsson
Trafikverkets FF
2:51:33.1029200
+58:15.349400
55.0p
116
H 21
Carl Carlsson
IFK Strömsund
2:51:50.1030950
+58:32.351150
54.9p
117
H 21 Motion
Robin Wessén
Tandsbyns IF
2:52:20.1033980
+59:02.354180
54.7p
118
H 50
Tore Norkvist
Tåsjö IF
2:52:42.1036120
+59:24.356320
54.5p
119
H 21
Emil Rydh
Skiteam Novo Nordisk
2:52:47.1036690
+59:29.356890
54.5p
120
H 21 Motion
Thomas Holm
Ope IF Skidor
2:52:51.1037080
+59:33.357280
54.5p
121
H 35
Pär Johannesson
Östersund
2:53:36.1041560
+1:00:18.361760
54.2p
122
H 50
Peter Wilhelmsson
The Wilhelmssons
2:53:57.1043630
+1:00:39.363830
54.1p
123
D 21 Motion
Josefin Dahlsten
Hede SK
2:53:59.1043810
+1:00:41.364010
54.1p
124
H 21 Motion
Håkan Modig
Brandkårens IK
2:54:58.1049720
+1:01:40.369920
53.7p
125
D 21 Motion
Kajsa Werner
Östersunds SK
2:55:11.1051080
+1:01:53.371280
53.6p
126
H 35
Mathias Anslin
Team Tott
2:55:16.1051500
+1:01:58.371700
53.6p
127
H 21
Lukas Säw
Östersunds SK
2:55:50.1054960
+1:02:32.375160
53.4p
128
H 21 Motion
Peter Dahlin
Östersunds SK
2:55:57.1055690
+1:02:39.375890
53.4p
129
H 21 Motion
Tobias Berglund
Brunflo IF
2:55:59.1055870
+1:02:41.376070
53.4p
130
D 50
Karin Molander
Myssjö-Ovikens IF
2:56:35.1059490
+1:03:17.379690
53.2p
131
H 21 Motion
Joakim Andersson
Axa SC
2:56:54.1061380
+1:03:36.381580
53.0p
132
H 50
Lars Kirksaeter
Eget
2:57:02.1062130
+1:03:44.382330
53.0p
133
H 60
Per-Olof Sjöberg
Östersunds SK
2:57:20.1063940
+1:04:02.384140
52.9p
134
H 21 Motion
Samuel Sjöstedt
Frösön
2:57:43.1066280
+1:04:25.386480
52.8p
135
H 21 Motion
Robert Ivonen
Östersund
2:59:03.1074220
+1:05:45.394420
52.3p
136
D 21 Motion
Stella Malmgren
Älta
2:59:11.1075070
+1:05:53.395270
52.3p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 3:00:00
137
H 50
Mikael Kvarnlöf
Anvågens SK
3:01:13.1087230
+1:07:55.407430
51.6p
138
H 21 Motion
Fabian Neugirg
Vattudalens Ldk
3:01:45.1090450
+1:08:27.410650
51.4p
139
H 21 Motion
Anders Anderheim
Östersunds SK
3:01:54.1091350
+1:08:36.411550
51.4p
140
D 35
Erika Sundin
Östersunds SK
3:02:10.1092910
+1:08:52.413110
51.3p
141
H 35
Stefan Moe
Östersunds SK
3:03:10.1098930
+1:09:52.419130
51.0p
142
H 60
Kalle Lennartsson
Vattudalens Ldk
3:03:13.1099280
+1:09:55.419480
50.9p
143
H 21 Motion
Nils Höglund
Axa SC
3:03:52.1103100
+1:10:34.423300
50.7p
144
H 35
Olof Eklöf
Jämtkraft IF
3:04:47.1108680
+1:11:29.428880
50.5p
145
D 35
Linnéa Otterdahl
OK Nackhe
3:04:56.1109530
+1:11:38.429730
50.4p
146
H 35
Henrik Sundin
Ångsta SK
3:05:19.1111820
+1:12:01.432020
50.3p
147
D 35
Pia Richardsson
Östersunds SK
3:05:48.1114750
+1:12:30.434950
50.1p
148
H 50
Anders Näslund
Hotagens SC
3:05:57.1115650
+1:12:39.435850
50.1p
149
D 35
Matilda Lagerholm
Team Tott
3:06:48.1120760
+1:13:30.440960
49.8p
150
H 21 Motion
Henrik Bardosson
IFK Strömsund
3:07:05.1122410
+1:13:47.442610
49.7p
151
H 35
Jack Persson
Bodsjöböle SK
3:07:12.1123120
+1:13:54.443320
49.7p
152
H 35
Johan Ramstedt
Trångsvikens IF
3:07:22.1124110
+1:14:04.444310
49.7p
153
H 50
Anders Westberg
Ope IF Skidor
3:08:38.1131750
+1:15:20.451950
49.3p
154
H 35
Alexander Gustafsson
Team Nordic Trail
3:08:53.1133280
+1:15:35.453480
49.2p
155
D 35
Anna Maria Kristoffersson
Duveds IF
3:08:58.1133700
+1:15:40.453900
49.2p
156
H 60
Ulf Bengtsson
Aspås IF
3:09:01.1134090
+1:15:43.454290
49.2p
157
H 35
Mattias Sjöström
Spöström
3:10:20.1141920
+1:17:02.462120
48.8p
158
H 35
Jimmy Nilsson
Östersunds SK
3:10:22.1142170
+1:17:04.462370
48.8p
159
H 35
Artur Poznanski
Östersund
3:10:32.1143150
+1:17:14.463350
48.7p
160
D 21 Motion
Edel Marie Storaunet
Lierne IL
3:10:36.1143500
+1:17:18.463700
48.7p
161
H 35
Hampus Engström
Axa SC
3:10:39.1143820
+1:17:21.464020
48.7p
162
H 35
Fred Persson
Östersunds SK
3:10:44.1144370
+1:17:26.464570
48.7p
163
H 50
Svenn Robert Berg
Leklemsåsen Bryggerlaug
3:10:47.1144650
+1:17:29.464850
48.6p
164
D 21 Motion
Sara Ring
Östersunds SK
3:11:34.1149330
+1:18:16.469530
48.4p
165
H 21 Motion
Victor Breimo
Axa SC
3:11:34.1149380
+1:18:16.469580
48.4p
166
H 21 Motion
Per Hällestrand
Axa SC
3:12:03.1152270
+1:18:45.472470
48.3p
167
D 50
Cecilia Ingard
IK Rex
3:12:06.1152570
+1:18:48.472770
48.3p
168
H 35
Gunnar Linde
Sas-Klubben
3:12:08.1152710
+1:18:50.472910
48.3p
169
H 21 Motion
Isak Månsson
Axa SC
3:12:52.1157100
+1:19:34.477300
48.0p
170
D 21 Motion
Chatrine Segersten
Brunflo IF
3:13:36.1161590
+1:20:18.481790
47.8p
171
H 21 Motion
Torbjörn Kjellén
Zinkgruvans IF
3:14:20.1165920
+1:21:02.486120
47.6p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 3:15:00
172
H 21 Motion
Håkan Svedberg
Brunflo IF
3:15:59.1175840
+1:22:41.496040
47.2p
173
D 21 Motion
Britta Ahlin
Östersunds SK
3:16:17.1177690
+1:22:59.497890
47.1p
174
H 60
Karl-axel Wenzlaff
Skistar
3:16:41.1180080
+1:23:23.500280
47.0p
175
H 35
Simon Wang Langer
Skiteam Novo Nordisk
3:17:05.1182460
+1:23:47.502660
46.9p
176
D 21 Motion
Agnes Mattsson
Tandsbyns IF
3:18:02.1188110
+1:24:44.508310
46.6p
177
H 21 Motion
Anders Söderlund
Östersunds SK
3:18:23.1190270
+1:25:05.510470
46.5p
178
H 35
Lars Palm Olsson
Östersunds SK
3:18:32.1191130
+1:25:14.511330
46.5p
179
H 35
Marcus Lingvall
Gräftåvallens SK
3:18:51.1193070
+1:25:33.513270
46.4p
180
H 35
Gunnar Larsson
Åre
3:19:56.1199560
+1:26:38.519760
46.1p
181
H 21 Motion
Jan Molde
Östersunds SK
3:20:10.1200910
+1:26:52.521110
46.1p
182
H 35
Mattias Lingvall
Dfs
3:20:16.1201540
+1:26:58.521740
46.0p
183
D 35
Lena EK
Skiteam Novo Nordisk
3:21:03.1206240
+1:27:45.526440
45.8p
184
D 21 Motion
Ida Sjölund
Frösö IF
3:22:07.1212680
+1:28:49.532880
45.6p
185
D 21 Motion
Gerd Lejdstrand
Östersund
3:22:24.1214370
+1:29:06.534570
45.5p
186
D 21 Motion
Helena Fagerlund
Rödön SK
3:22:25.1214480
+1:29:07.534680
45.5p
187
D 21 Motion
Britta Almestål
Östersunds SK
3:22:26.1214550
+1:29:08.534750
45.5p
188
H 21 Motion
Jimmy Persson
Axa SC
3:24:26.1226520
+1:31:08.546720
45.0p
189
D 21 Motion
Sofie Leijonberg
Axa SC
3:25:41.1234060
+1:32:23.554260
44.7p
190
H 21 Motion
Robert Dahlin
Brunflo IF
3:26:22.1238140
+1:33:04.558340
44.5p
191
H 21 Motion
Daniel Isvén
Frösön
3:27:02.1242160
+1:33:44.562360
44.3p
192
D 35
Christina Spörndly
Spöström
3:27:04.1242310
+1:33:46.562510
44.3p
193
H 50
Ingvar Lindé
Marieby
3:27:27.1244650
+1:34:09.564850
44.2p
194
D 21 Motion
Veronica Bäckman
Brunflo IF
3:28:35.1251420
+1:35:17.571620
44.0p
195
H 21 Motion
Markus Carlborg
Iksu Multisport
3:29:23.1256230
+1:36:05.576430
43.8p
196
D 35
Maria Clementz
Skiteam Novo Nordisk
3:29:47.1258690
+1:36:29.578890
43.7p
Seedningsgräns för led 8 i Vasaloppet: 3:30:00
197
D 21 Motion
Sofia Levin
Umeå OK
3:35:36.1293550
+1:42:18.613750
42.4p
198
H 50
Mikael Lindé
Ås IF
3:38:52.1313130
+1:45:34.633330
41.6p
199
D 50
Eva Unell
Sundbybergs IK
3:42:05.1332470
+1:48:47.652670
41.0p
200
H 21 Motion
Oscar Öhrling
Interlan Gefle AB
3:42:36.1335550
+1:49:18.655750
40.9p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 21 Motion
Roland Hamrén
Hammer
3:43:29.1340840
+1:50:11.661040
40.7p
202
H 35
Anders V Aloandersson
Trevål IF
3:43:40.1341950
+1:50:22.662150
40.6p
203
H 21 Motion
Niklas Karlsson
Offerdals SK
3:43:44.1342370
+1:50:26.662570
40.6p
Seedningsgräns för led 9 i Vasaloppet: 3:45:00
204
D 21 Motion
Therese Svensson
Bygg Entreprenad I Jämtland
3:45:04.1350370
+1:51:46.670570
40.4p
205
H 21 Motion
Pontus Nilsson
Bygg Entreprenad I Jämtland
3:45:06.1350570
+1:51:48.670770
40.4p
206
D 21 Motion
Anna Eriksson
Axa SC
3:45:22.1352190
+1:52:04.672390
40.3p
207
D 21 Motion
Stina Nygren
Åre Längdskidklubb
3:47:25.1364480
+1:54:07.684680
39.9p
208
H 35
Mikael Forslund
Axa SC
3:47:49.1366810
+1:54:31.687010
39.8p
209
D 21 Motion
Marie Eriksson
Östersunds SK
3:48:24.1370300
+1:55:06.690500
39.7p
210
H 21 Motion
Anton Johansson
Åsarna IK
3:48:24.1370320
+1:55:06.690520
39.7p
211
H 35
Daniel Nisses-gagnér
Uppsala
3:50:09.1380880
+1:56:51.701080
39.4p
211
H 35
Rickard Nisses-gagnér
Helsingborgs SOK
3:50:09.1380880
+1:56:51.701080
39.4p
213
D 21 Motion
Camilla Davidsson
Åre Längdskidklubb
3:53:32.1401170
+2:00:14.721370
38.7p
214
D 21 Motion
Marie Eriksson
Skärvångens IF
3:54:43.1408230
+2:01:25.728430
38.5p
215
D 21 Motion
Emelie Stålberg
Östersunds OK
3:56:53.1421220
+2:03:35.741420
38.1p
216
H 35
Ola Laxvik
Östersunds SK
3:57:54.1427350
+2:04:36.747550
37.9p
217
D 21 Motion
Anna-karin Hermansson
Östersunds SK
4:02:09.1452820
+2:08:51.773020
37.2p
218
H 21
DAVID BENGTSSON
Skiteam Novo Nordisk
4:03:59.1463800
+2:10:41.784000
36.9p
219
D 50
Carina Grinde
Svenska Kyrkan Östersund
4:08:13.1489220
+2:14:55.809420
36.2p
220
H 21
Erik Öster
Skiteam Novo Nordisk
4:08:33.1491250
+2:15:15.811450
36.2p
221
D 21 Motion
Maria Jönsson
Dks
4:09:59.1499820
+2:16:41.820020
35.9p
222
H 21 Motion
Alexander Sjöberg
Dks
4:09:59.1499850
+2:16:41.820050
35.9p
223
D 21 Motion
Lisa Aspengren
Skiteam Novo Nordisk
4:11:28.1508730
+2:18:10.828930
35.7p
224
D 21 Motion
Elin Eriksson
Skärvångens IF
4:15:45.1534490
+2:22:27.854690
35.0p
225
D 21 Motion
Anna Eriksson
Skärvångens IF
4:16:01.1536050
+2:22:43.856250
35.0p
226
D 50
Malin Axetorn
Halmstad Garnisons IF
4:18:35.1551490
+2:25:17.871690
34.6p
227
H 21 Motion
Niklas Persson
Axa SC
4:19:03.1554230
+2:25:45.874430
34.5p
228
H 35
Natanael Persson
Danmark
4:21:34.1569370
+2:28:16.889570
34.2p
229
D 35
Maria Strindelius
Skiteam Novo Nordisk
4:32:52.1637140
+2:39:34.957340
32.6p
230
H 35
Anders Sjöman
Djurgårdens IF Alpinförening
4:38:03.1668280
+2:44:45.988480
32.0p
231
D 35
Elin Larsen
Skiteam Novo Nordisk
4:50:41.1744000
+2:57:23.1064200
30.4p
232
D 35
Åsa Ericsson
Skiteam Novo Nordisk
4:50:41.1744080
+2:57:23.1064280
30.4p
233
D 35
Linda Eriksson
Östersunds SK
23:59:58.8639700
234
H 21
Fredrik Mohall
Byåsen IL
23:59:59.8639800
234
H 21
Hampus Millestu
Utrikes SK
23:59:59.8639800
234
H 21
Anthon Lindhé
Tunafors SK
23:59:59.8639800
234
H 21
Marcus Lagerquist
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
234
H 35
Joakim Persson
Stuguns SOK Gjurd
23:59:59.8639800
234
H 21 Motion
Magnus Lundin
Axa SC
23:59:59.8639800
234
H 21 Motion
Johan Egeskog
Axa SC
23:59:59.8639800
234
H 21 Motion
Pierre Olsson
Axa SC
23:59:59.8639800
234
H 21 Motion
Erik Wetterbrandt
Axa SC
23:59:59.8639800
19km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21 Motion
Marcus Ruus
Åsarna IK
49:21.296060
87.8p
2
H 21 Motion
Carl Rotvold
Åsarna IK
50:33.303250
+1:11.7090
85.3p
3
H 21 Motion
Mattias Bångman
Offerdals SK
51:00.305910
+1:38.9750
84.4p
4
H 21 Motion
Gustav Rotvold
Åsarna IK
51:01.306040
+1:39.9880
84.4p
5
H 21 Motion
Anders Roos
Östersunds SK
51:19.307880
+1:58.11720
83.8p
6
H 21 Motion
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
53:06.318570
+3:45.22410
80.4p
7
H 21 Motion
Arvid Jonsson
Duveds IF
54:03.324240
+4:41.28080
78.7p
8
H 21 Motion
Jakob Jansson
Östersunds SK
54:58.329770
+5:37.33610
77.1p
9
H 21 Motion
Sven Leander
Åsarna IK
55:07.330640
+5:45.34480
76.9p
10
H 21 Motion
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
55:41.334070
+6:20.37910
75.9p
11
H 21 Motion
Axel Åslund
Hedesunda IF
55:47.334630
+6:25.38470
75.8p
12
H 21 Motion
Henrik Millestu
Utrikes SK
55:47.334640
+6:25.38480
75.8p
13
H 21 Motion
Jan Ottosson
Åsarna IK
55:48.334760
+6:27.38600
75.8p
14
H 21 Motion
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
56:44.340370
+7:23.44210
74.3p
15
H 21 Motion
Daniel Fahlander
Östersunds SK
56:53.341230
+7:31.45070
74.1p
16
H 21 Motion
Oskar Åslund
Östersunds SK
57:32.345190
+8:11.49030
73.1p
17
D 21 Motion
Maria Jonasson
Östersunds SK
58:50.352960
+9:29.56800
71.2p
18
H 21 Motion
Ralf Jönsson
Skiteam Novo Nordisk
1:01:15.367430
+11:53.71270
67.9p
19
H 21 Motion
Anton Mäkinen
Högbo GIF
1:01:38.369790
+12:17.73630
67.4p
20
D 21 Motion
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
1:02:21.374030
+12:59.77870
66.5p
21
H 21 Motion
Stefan Ajax
Ås IF
1:03:06.378590
+13:45.82430
65.5p
22
H 21 Motion
Daniel Kluge
Gällö SK
1:03:13.379280
+13:52.83120
65.4p
23
H 21 Motion
Lars Persson
Östersunds SK
1:03:19.379890
+13:58.83730
65.3p
24
H 21 Motion
Björn Strindlund
Östersunds SK
1:03:44.382300
+14:22.86140
64.8p
25
D 21 Motion
Madeleine Dahlin
Kovlands IF
1:03:49.382860
+14:28.86700
64.7p
26
H 21 Motion
Andreas Svärd
Lättja IF
1:04:52.389150
+15:30.92990
63.5p
27
H 21 Motion
Marcus Johansson
No Club
1:06:37.399660
+17:16.103500
61.6p
28
H 21 Motion
Sven Ingvar Svensson
Biathlon Östersund IF
1:06:45.400490
+17:24.104330
61.4p
29
H 21 Motion
Joakim Olsson
Östersunds Camping
1:07:38.405780
+18:17.109620
60.5p
30
H 21 Motion
Tommy Lahdenperä
Åre Längdskidklubb
1:08:09.408840
+18:47.112680
60.0p
31
H 21 Motion
David Engström
Östersunds SK
1:08:24.410350
+19:02.114190
59.7p
32
D 21 Motion
Elin Mattsson
SK Bore
1:08:49.412820
+19:27.116660
59.3p
33
D 21 Motion
Emma Jonsson
Åsarna IK
1:08:49.412850
+19:27.116690
59.3p
34
H 21 Motion
Calle Winblad
Ica Nära Blå Center
1:09:34.417330
+20:12.121170
58.6p
35
H 21 Motion
Nils-Göran Sundberg
Jämtkraft IF
1:10:49.424850
+21:27.128690
57.4p
36
H 21 Motion
Stefan Andersson
Brunflo IF
1:10:55.425440
+21:33.129280
57.3p
37
H 21 Motion
Johan Nilsson
Göteborgs SK
1:11:02.426110
+21:40.129950
57.2p
38
H 21 Motion
Erik Persson
Försäkringshuset Östersund
1:11:42.430140
+22:20.133980
56.6p
39
H 21 Motion
Tobias Wiklund
No Club
1:12:21.434040
+22:59.137880
56.0p
40
H 21 Motion
Markus Flinkberg
Östersunds SK
1:13:07.438670
+23:46.142510
55.3p
41
H 21 Motion
Jonas Thelander
Gräftåvallens SK
1:14:13.445220
+24:51.149060
54.4p
42
D 21 Motion
Malin Sjöblom
Ås IF
1:14:15.445470
+24:54.149310
54.4p
43
H 21 Motion
Håkan Oskarsson
Brunflo IF
1:14:21.446060
+25:00.149900
54.3p
44
H 21 Motion
Olof Eriksson
Lättja IF
1:14:32.447190
+25:11.151030
54.1p
45
D 21 Motion
Mikaela Finn
Östersunds SK
1:14:57.449620
+25:35.153460
53.8p
46
D 21 Motion
Jenny Olsson
Trångsvikens IF
1:14:57.449690
+25:36.153530
53.8p
47
H 21 Motion
Peter Lodén
Jämtkraft IF
1:16:06.456560
+26:45.160400
52.9p
48
D 21 Motion
Linnea Nilsson-waara
Älvsby IF SK
1:16:25.458440
+27:03.162280
52.6p
49
H 21 Motion
Hans-Olof Eriksson
Jämtkraft IF
1:17:32.465120
+28:10.168960
51.8p
50
H 21 Motion
Andre Nordström
Ås IF
1:17:48.466780
+28:27.170620
51.6p
51
H 21 Motion
Johnny Hördell
Offerdals SK
1:18:12.469150
+28:50.172990
51.3p
52
H 21 Motion
Lars Nilsson
Ås IF
1:18:32.471100
+29:10.174940
51.0p
53
H 21 Motion
Torbjörn Johansson
Jowist AB
1:18:41.472060
+29:20.175900
50.9p
54
H 21 Motion
Mats Fribbefors
Östersund
1:18:43.472280
+29:22.176120
50.9p
55
D 21 Motion
Carina Magnusson
Brunflo IF
1:19:05.474410
+29:43.178250
50.6p
56
D 21 Motion
Lina Hallquist
Åsarna IK
1:19:42.478160
+30:21.182000
50.2p
57
H 21 Motion
Mats Sundin
Hudiksvalls IF
1:19:44.478310
+30:22.182150
50.2p
58
D 21 Motion
Hanna Eklund
Ås IF
1:19:47.478640
+30:25.182480
50.1p
59
H 21 Motion
Mikael Lunnehed
Östersunds SK
1:19:49.478820
+30:27.182660
50.1p
60
D 21 Motion
Åsa Zachrisson
Järpens SK
1:19:56.479510
+30:34.183350
50.0p
61
H 21 Motion
Christoffer Jonsson
Swedbank IF
1:20:14.481320
+30:52.185160
49.8p
62
H 21 Motion
Johan Turén
Enebybergs IF
1:20:58.485720
+31:36.189560
49.3p
63
D 21 Motion
Karin Estensson
Vallbo SK
1:21:15.487410
+31:53.191250
49.1p
64
H 21 Motion
Nore Ring
Biathlon Östersund IF
1:21:31.489040
+32:09.192880
48.9p
65
D 21 Motion
Katarina Lindgren
Umara SC
1:21:50.490970
+32:29.194810
48.7p
66
H 21 Motion
Johan Oscarsson Oscarsson
Bygg
1:22:23.494260
+33:02.198100
48.3p
67
H 21 Motion
Göran Nilsson
OK Vildhussen
1:23:13.499230
+33:51.203070
47.8p
68
H 21 Motion
Andreas Wiklander
Jämtkraft IF
1:23:35.501460
+34:14.205300
47.6p
69
H 21 Motion
Niklas Eriksson
Föllinge IK
1:24:24.506370
+35:03.210210
47.1p
70
H 21 Motion
Lars Askrud
Brandkårens IK
1:26:12.517150
+36:50.220990
46.0p
71
H 21 Motion
Göran Oscarsson Oscarsson
Bygg
1:28:14.529390
+38:53.233230
44.8p
72
H 21 Motion
Robert Hadefjell
Ingen.
1:28:36.531510
+39:14.235350
44.6p
73
H 21 Motion
Mats Walde
Östersunds SK
1:29:27.536600
+40:05.240440
44.1p
74
H 21 Motion
Fredrik Elfving
Pivat
1:29:28.536740
+40:06.240580
44.1p
75
H 21 Motion
Mats Åsell
Jämtkraft IF
1:29:57.539650
+40:35.243490
43.8p
76
H 21 Motion
Bruno Kempe
Trångsvikens IF
1:30:05.540430
+40:43.244270
43.8p
77
D 21 Motion
Irene Kempe
Trångsvikens IF
1:30:48.544700
+41:26.248540
43.4p
78
D 21 Motion
Linda Karlsson
Marieby GoIF
1:31:05.546470
+41:44.250310
43.2p
79
H 21 Motion
Tommy Falkelind
No Club
1:31:28.548700
+42:06.252540
43.0p
80
H 21 Motion
Johan Rudebjer
Terrsjö IF
1:32:01.552080
+42:40.255920
42.7p
81
H 21 Motion
John Gunnarsson
Kodkultur AB
1:32:08.552740
+42:46.256580
42.7p
82
D 21 Motion
Frida Grahn
Hegevall Enterprise
1:32:18.553760
+42:57.257600
42.6p
83
H 21 Motion
David Grahn
Hegevall Enterprise
1:32:18.553780
+42:57.257620
42.6p
84
H 21 Motion
Daniel Hallgren
Häggenås SK
1:32:33.555270
+43:12.259110
42.5p
85
D 21 Motion
Anna Sjöberg
Skiteam Novo Nordisk
1:32:42.556190
+43:21.260030
42.4p
86
D 21 Motion
Lena Liner
Sockertoppen IF
1:32:52.557170
+43:31.261010
42.3p
87
D 21 Motion
Agneta Lövefelt
No Club
1:32:56.557560
+43:35.261400
42.3p
88
H 21 Motion
Thomas Andersson
Iföd
1:33:12.559110
+43:50.262950
42.1p
89
D 21 Motion
Madde Holmblad
Munkflohögens IF
1:34:05.564480
+44:44.268320
41.7p
90
H 21 Motion
Lars-g Andersson
Jämtkraft IF
1:34:13.565200
+44:51.269040
41.6p
91
H 21 Motion
Per Hongslo
OneWay racing team
1:34:32.567130
+45:10.270970
41.5p
92
D 21 Motion
Johanna Lagerholm
Team Tott
1:34:53.569210
+45:31.273050
41.3p
93
D 21 Motion
Kristina Larsson
Göteborg/Majorna OK
1:36:37.579680
+47:16.283520
40.5p
94
H 21 Motion
Ante Gahlin
IFK Strömsund
1:38:06.588500
+48:44.292340
39.8p
95
H 21 Motion
Bert Olsson
Östersunds SK
1:38:12.589130
+48:50.292970
39.8p
96
D 21 Motion
Elisabeth Persson
Fåkers IK
1:39:00.593950
+49:38.297790
39.4p
97
H 21 Motion
Anders Forsberg
Åre Längdskidklubb
1:39:11.595040
+49:49.298880
39.3p
98
H 21 Motion
Johan Holmlund
Östersunds SK
1:41:48.610710
+52:26.314550
38.2p
99
D 21 Motion
Maria Holmlund
Axa SC
1:41:49.610860
+52:28.314700
38.2p
100
D 21 Motion
Sofie Törner
No Club
1:42:40.615950
+53:18.319790
37.9p
101
H 21 Motion
Magnus Björnebratt
Björnbergets IF
1:43:04.618300
+53:42.322140
37.7p
102
H 21 Motion
Kjell Holmqvist
Bräcke Sport Och Motion
1:43:19.619850
+53:57.323690
37.6p
103
D 21 Motion
Hanna Rudeklint
NCC Construction
1:43:59.623860
+54:38.327700
37.4p
104
D 21 Motion
Caroline Olsson
Trafikverkets FF
1:44:00.623990
+54:39.327830
37.4p
105
H 21 Motion
Magnus Vikström
Brunflo IF
1:44:05.624400
+54:43.328240
37.3p
106
D 21 Motion
Anette Agestam
Östersund
1:44:08.624750
+54:46.328590
37.3p
107
D 21 Motion
Gunilla Mellgren
Östersunds SK
1:46:23.638260
+57:02.342100
36.4p
108
H 21 Motion
Ulf Hedenström
Rödön SK
1:49:00.653940
+59:38.357780
35.5p
109
H 21 Motion
Rolf Nyström
Östersunds OK
1:49:37.657660
+1:00:16.361500
35.3p
110
D 21 Motion
Sofie Björklund
Trillevallens Sportklubb
23:59:59.8639800
110
H 21 Motion
Anders Rudolfsson
Dnb
23:59:59.8639800
110
H 21 Motion
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21 Motion
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
28:02.168120
82.9p
2
H 21 Motion
Emil Talsi
Åsarna IK
28:02.168180
+0
82.8p
3
D 21 Motion
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
30:04.180350
+2:02.12130
77.2p
4
H 21 Motion
Nils Kylborn
Almby IK
30:06.180580
+2:04.12360
77.1p
5
D 21 Motion
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
30:32.183190
+2:30.14970
76.1p
6
H 21 Motion
William Selander
Östersunds SK
30:41.184090
+2:39.15870
75.7p
7
D 21 Motion
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
30:54.185370
+2:52.17150
75.2p
8
H 21 Motion
Ask Abrahamsson
IK Stern
31:28.188710
+3:25.20490
73.8p
9
D 21 Motion
Karolina Hedenström
Östersunds SK
31:31.189060
+3:29.20840
73.7p
10
D 21 Motion
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
32:32.195150
+4:30.26930
71.4p
11
D 21 Motion
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
32:58.197740
+4:56.29520
70.5p
12
D 21 Motion
Maria Novak
Offerdals SK
33:36.201520
+5:34.33300
69.1p
13
D 21 Motion
Emma Jönsson
Östersunds SK
33:51.203080
+5:49.34860
68.6p
14
D 21 Motion
Ida Wasell
Järpens SK
34:48.208790
+6:46.40570
66.7p
15
D 21 Motion
Mathilda Björn
Östersunds SK
35:28.212790
+7:26.44570
65.5p
16
H 21 Motion
David Sundvis Östling
Frösö IF
37:31.225020
+9:28.56800
61.9p
17
D 21 Motion
Ottilia Niemi
Gellivare Skidallians IK
38:13.229220
+10:10.61000
60.8p
18
D 21 Motion
Frida Hagström
Anundsjö IF
39:45.238490
+11:43.70270
58.4p
19
D 21 Motion
Jana Novak
Offerdals SK
41:19.247800
+13:16.79580
56.2p
20
D 21 Motion
Matilda Winblad
Ica Nära Blå Center
42:03.252220
+14:00.84000
55.2p
21
D 21 Motion
Martha Semrén Stein
Ås IF
42:09.252840
+14:07.84620
55.1p
22
D 21 Motion
Eva-lena Aronsson
Inab Automation
42:25.254470
+14:23.86250
54.8p
23
D 21 Motion
Hanna Eriksson
Röbäcks SK
42:58.257740
+14:56.89520
54.1p
24
H 21 Motion
Liam Hälldal
Skogslöparna
43:35.261460
+15:33.93240
53.3p
25
D 21 Motion
Mikaela Wendt
Sockertoppen IF
43:46.262590
+15:44.94370
53.1p
26
H 21 Motion
Lars Ove Birgersson
Offerdals SK
44:16.265570
+16:14.97350
52.5p
27
D 21 Motion
Emma Wiklund
No Club
45:40.273970
+17:38.105750
50.9p
28
D 21 Motion
Helena Hedenström
Östersunds SK
45:49.274840
+17:47.106620
50.7p
29
D 21 Motion
Katarina B Emilsson
Offerdals SK
46:17.277620
+18:14.109400
50.2p
30
H 21 Motion
Christer Karlsson
Utrikes SK
46:57.281650
+18:55.113430
49.5p
31
H 21 Motion
Ol-Johan Sikku
Östersund
47:03.282220
+19:00.114000
49.4p
32
H 21 Motion
Christer Höglin
Östersund
47:27.284670
+19:25.116450
48.9p
33
D 21 Motion
Cecilia Engdahl
Iksu Multisport
47:34.285380
+19:32.117160
48.8p
34
H 21 Motion
Erik Bagge
Skärkdalen SK
48:45.292420
+20:42.124200
47.7p
35
H 21 Motion
Leif Andersson
Postens IF, Östersund
49:02.294130
+21:00.125910
47.4p
36
H 21 Motion
Jörgen Persson
Ip-only
49:09.294870
+21:07.126650
47.3p
37
H 21 Motion
Orvar Nilsson
Hammerdals IF
49:11.295020
+21:08.126800
47.2p
38
D 21 Motion
Annika Bakken
Westra Bergbakkens SK
50:02.300120
+21:59.131900
46.4p
39
H 21 Motion
Håkan Hellblom
Jämtkraft IF
50:22.302130
+22:20.133910
46.1p
40
H 21 Motion
Mats Emilsson
Offerdals SK
51:21.308030
+23:19.139810
45.2p
41
H 21 Motion
Sigve Storaunet Sandvik
Lierne IL
51:38.309760
+23:36.141540
45.0p
42
H 21 Motion
Emil Westberg
Westra Bergbakkens SK
51:41.310060
+23:39.141840
44.9p
43
H 21 Motion
Eilif Storaunet Sandvik
Lierne IL
51:45.310420
+23:42.142200
44.9p
44
D 21 Motion
Mirja Lindberg
Östersund
51:48.310770
+23:46.142550
44.8p
45
H 21 Motion
Magnus Hansson
Teknikerns Under
51:54.311310
+23:51.143090
44.8p
46
D 21 Motion
Annika Wilhelmsson
The Wilhelmssons
52:29.314800
+24:26.146580
44.3p
47
D 21 Motion
Josefin Hjelte
Beaktiv
52:31.315070
+24:29.146850
44.2p
48
D 21 Motion
Katarina Skylare
Östersunds SK
52:32.315190
+24:30.146970
44.2p
49
H 21 Motion
Robert Ahlander
Östersund
52:40.315920
+24:37.147700
44.1p
50
D 21 Motion
Elisabeth Risberg-Modig
Hammerdals IF
54:12.325160
+26:10.156940
42.9p
51
H 21 Motion
Nils Johansson
Östersunds SK
54:56.329550
+26:54.161330
42.3p
52
D 21 Motion
Anna Ingebrand
Östersund
54:56.329580
+26:54.161360
42.3p
53
D 21 Motion
Mette Bäckström
Östersund
55:04.330370
+27:02.162150
42.2p
54
H 21 Motion
Vega Vance
Storsjöskolan
55:06.330510
+27:03.162290
42.2p
55
D 21 Motion
Margareta Halvarsson
Fältjägarnas IF
55:08.330750
+27:06.162530
42.1p
56
H 21 Motion
Gösta Jonsson
No Club
55:33.333210
+27:30.164990
41.8p
57
D 21 Motion
Maria Olivia Hägglund
Queen OF Hairmake
55:38.333770
+27:36.165550
41.8p
58
H 21 Motion
Henrik Öhrberg
Lättja IF
55:42.334180
+27:40.165960
41.7p
59
D 21 Motion
Anna Östberg
Rödön SK
55:53.335240
+27:51.167020
41.6p
60
D 21 Motion
Sofia Östberg
Rödön SK
55:54.335330
+27:52.167110
41.6p
61
H 21 Motion
Håkan Westlund
Östersund
56:09.336870
+28:07.168650
41.4p
62
D 21 Motion
Charlotta Budtz
Crazy Horse
56:18.337730
+28:16.169510
41.3p
63
D 21 Motion
Anna Backlund
SportsGym
56:43.340290
+28:41.172070
41.0p
64
H 21 Motion
Per Erik Svensson
Bräcke SK
57:20.343970
+29:18.175750
40.5p
65
D 21 Motion
Gunnel Svensson
Bräcke SK
57:22.344100
+29:19.175880
40.5p
66
H 21 Motion
Martin Karlsson
Spikbodarnas IK
57:30.344970
+29:28.176750
40.4p
67
H 21 Motion
Casper Andersson
Spikbodarnas IK
57:30.344980
+29:28.176760
40.4p
68
D 21 Motion
Elin Bagge
Skärkdalen SK
57:50.346970
+29:48.178750
40.2p
69
D 21 Motion
Astrid Sjöberg
Eriksbergsraketerna
58:40.351960
+30:38.183740
39.6p
70
D 21 Motion
Anna Möller
Eriksbergsraketerna
1:00:10.360910
+32:07.192690
38.6p
71
D 21 Motion
Jenny Lövestam
Göteborg For The Win
1:00:37.363620
+32:34.195400
38.3p
72
H 21 Motion
Hans Bagge
Skärkdalen SK
1:00:46.364580
+32:44.196360
38.2p
73
D 21 Motion
Eva Bakke
Bakking UP
1:02:03.372280
+34:01.204060
37.4p
74
D 21 Motion
Kajsa Rasmusson
No Club
1:02:40.375980
+34:38.207760
37.1p
75
H 21 Motion
Ingmar Gyllenhammar
Spikbodarnas IK
1:02:53.377280
+34:51.209060
36.9p
76
D 21 Motion
Solveig Gyllenhammar
Spikbodarnas IK
1:02:53.377290
+34:51.209070
36.9p
77
H 21 Motion
Peter Rhensbo
Norrlands Trähus
1:03:33.381210
+35:30.212990
36.6p
78
H 21 Motion
Tomas Olofsson
Dansbandsgillets
1:05:10.390910
+37:07.222690
35.6p
79
H 21 Motion
Ove Nesterud
Östersunds SK
1:05:10.390950
+37:08.222730
35.6p
80
D 21 Motion
Ruth Hugg-olsson
Östersund
1:05:25.392440
+37:23.224220
35.5p
81
H 21 Motion
Tomas Waldebäck
Östersunds SK
1:05:25.392470
+37:23.224250
35.5p
82
H 21 Motion
Mattis Renman
Östersunds Klätterklubb
1:14:46.448520
+46:44.280300
31.1p
83
H 21 Motion
Ulf Renman
Östersunds Klätterklubb
1:14:46.448540
+46:44.280320
31.1p
84
H 21 Motion
Thomas Fritiofsson
Malmbergets AIF
23:59:59.8639800
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 16
Gustav Pålsson
Utrikes SK
13:07.78660
2
H 16
Gustav Hedström
Östersunds SK
13:16.79520
+8.760
3
H 16
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
13:18.79760
+11.1000
4
H 16
Rasmus Westerlund
Bergeforsens SK
14:03.84260
+56.5500
5
H 16
Oskar Algotsson
Åsarna IK
14:18.85700
+1:10.6940
6
H 16
Birk Blomqvist
Funäsdalens IF
14:18.85710
+1:10.6950
7
H 16
Aksel Halvarsson
Tullus Sg
14:30.86930
+1:22.8170
8
H 15
Leo Svahn
Östersunds SK
14:34.87350
+1:26.8590
9
H 15
Ebbe Abrahamsson Gjersvol
Östersunds SK
14:40.87900
+1:32.9140
10
H 16
Tor Rönnestrand
Ås IF
14:59.89850
+1:51.11090
11
D 16
Ebba Karlsson
Täby IS SK
15:33.93290
+2:26.14530
12
D 16
Elina Franzén
Idre SK
15:37.93600
+2:29.14840
13
H 15
Jon Oscarsson
Ås IF
15:44.94310
+2:36.15550
14
D 15
Irja Brandfjell
Funäsdalens IF
15:48.94780
+2:41.16020
15
D 15
Flisa Ravald
Ås IF
15:50.94980
+2:43.16220
16
H 15
Hannes Sjölund Myhr
Ås IF
15:53.95220
+2:45.16460
17
D 16
Enja Jonsson
Åsarna IK
15:53.95240
+2:45.16480
18
D 16
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
16:02.96120
+2:54.17360
19
H 16
Isac Morin
Utrikes SK
16:12.97100
+3:04.18340
20
D 15
Tindra Österberg
Ås IF
16:21.98000
+3:13.19240
21
D 15
Sofia Redman
Östersunds SK
16:32.99140
+3:24.20380
22
D 21 Motion
Mathilda Ruus
Åsarna IK
16:42.100190
+3:35.21430
60.3p
23
H 15
Victor Berglund
Duveds IF
16:54.101390
+3:47.22630
24
H 16
Elias Pedersen
Åsarna IK
17:12.103130
+4:04.24370
25
D 15
Lina Hennings
Östersunds SK
17:18.103730
+4:10.24970
26
D 16
Wilma Johansson
Åsarna IK
17:19.103890
+4:12.25130
27
D 15
Minna Johansson
Östersunds SK
17:21.104040
+4:13.25280
28
D 16
Elsa Carlsson
Åsarna IK
17:36.105540
+4:28.26780
29
D 21 Motion
Elin Gustafsson
Biathlon Östersund IF
17:40.105920
+4:32.27160
57.0p
30
H 15
Linus Sörlin
Offerdals SK
17:42.106110
+4:34.27350
31
D 15
Klara Göransson
Åsarna IK
18:05.108480
+4:58.29720
32
D 21 Motion
Magdalena Eliasson
Edsele AIK
18:14.109390
+5:07.30630
55.2p
33
H 15
Wilhelm Dabach
Åsarna IK
18:29.110830
+5:21.32070
34
D 15
Elvira Hermansson
Offerdals SK
18:30.110970
+5:23.32210
35
D 21 Motion
Linda Redman
Östersunds SK
19:31.117010
+6:23.38250
51.6p
36
D 21 Motion
Elisabeth Bångman
Östersunds SK
19:47.118670
+6:40.39910
50.9p
37
H 15
Nisse Ring
Östersunds SK
20:02.120190
+6:55.41430
38
D 21 Motion
Åsa Pålsson
Utrikes SK
20:28.122740
+7:20.43980
49.2p
39
H 21 Motion
Seppo Valli
Högforsen Fritid IF
21:13.127200
+8:05.48440
47.5p
40
H 21 Motion
Gustav Boberg
No Club
21:51.131090
+8:44.52330
46.1p
41
D 21 Motion
Marie Simonssson
Landöns IF
22:15.133480
+9:08.54720
45.2p
42
H 21 Motion
Lars Ericsson
Myssjö
22:25.134460
+9:17.55700
44.9p
43
H 21 Motion
Ola Wik
Aspåsnäset
22:45.136430
+9:37.57670
44.3p
44
D 21 Motion
Elisabeth Juudas
Östersunds SK
22:48.136700
+9:40.57940
44.2p
45
H 21 Motion
Björn Rentzhog
Bilbolagets Mk
22:52.137170
+9:45.58410
44.0p
46
H 21 Motion
Jonas Rentzhog
Biathlon Östersund IF
22:52.137180
+9:45.58420
44.0p
47
H 21 Motion
Kristofer Nilsson
Gällö SK
23:26.140590
+10:19.61830
43.0p
48
D 21 Motion
MY Jonsson
IFK Östersund
24:14.145360
+11:06.66600
41.5p
49
H 21 Motion
Fredrik Olsson
Östersund
24:19.145830
+11:11.67070
41.4p
50
H 21 Motion
Jacob Lyren
Brunflo IF
24:20.145900
+11:12.67140
41.4p
51
D 21 Motion
Elin Skoglund Lyren
Brunflo IF
24:21.146050
+11:13.67290
41.4p
52
H 21 Motion
Dan Eriksson
Axa SC
24:22.146100
+11:14.67340
41.3p
53
D 21 Motion
Kristina Frank
SportsGym
24:45.148440
+11:37.69680
40.7p
54
H 21 Motion
Mikael Jonasson
Östersunds SK
25:07.150630
+11:59.71870
40.1p
55
D 21 Motion
Annika Oskarsson
Brunflo IF
25:28.152770
+12:21.74010
39.5p
56
H 21 Motion
Uddo Sonnefelt
Duveds IF
25:32.153150
+12:24.74390
39.4p
57
H 21 Motion
Markus Göransson
Duveds IF
25:33.153260
+12:25.74500
39.4p
58
H 21 Motion
Mårten Lagergren
Östersunds Familjejuridik
25:36.153590
+12:29.74830
39.3p
59
H 21 Motion
Lars-erik Wickman
Östersund
26:10.156920
+13:02.78160
38.5p
60
D 21 Motion
Karin Nygren Jonsson
Duveds IF
26:11.157010
+13:03.78250
38.5p
61
H 21 Motion
Erik Söderman
Östersund
26:18.157780
+13:11.79020
38.3p
62
H 21 Motion
Anders Ohlson
Östersund
26:23.158280
+13:16.79520
38.2p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Visar resultat 1 till 500 av 713[
1
2
]