Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet
2017-11-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emma Wikén
Åsarna IK
24:31.147060
80.0p
2
Lina Korsgren
Åre Längdskidklubb
24:41.148040
+9.880
79.6p
3
Berit Mogstad
Nor
24:46.148590
+15.1430
79.4p
4
Frida Erkers
IFK Mora SK
24:53.149220
+21.2060
79.1p
5
Moa Molander Kristiansen
Falun Borlänge SK
24:57.149600
+25.2440
79.0p
6
Sara Lindborg
Östersunds SK
25:11.151080
+40.3920
78.4p
7
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
25:12.151110
+40.3950
78.4p
8
Julie Victoria Berg
Nor
25:20.151930
+48.4770
78.1p
9
Anniken Joergensen
Nor
25:44.154380
+1:13.7220
77.1p
10
Elisabeth Högberg
Biathlon Östersund IF
26:03.156260
+1:32.9100
76.4p
11
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
26:12.157190
+1:41.10030
76.0p
12
Jennie Jirhed
Östersunds SK
26:18.157750
+1:46.10590
75.8p
13
Magdalena Olsson
Älvdalens IF SK
26:19.157810
+1:47.10650
75.8p
14
Patricija Eiduka
Lat
26:23.158200
+1:51.11040
75.7p
15
Wilma Jönsson
Östersunds SK
26:40.159920
+2:08.12760
75.0p
16
Emma Ivarsson
Årsunda IF
26:45.160450
+2:13.13290
74.8p
17
Anne Lise Grubbmo
Nor
26:48.160720
+2:16.13560
74.7p
18
Marthe Karlsen
Norway
26:54.161370
+2:23.14210
74.5p
19
Ida Dahl
IFK Mora SK
26:55.161440
+2:23.14280
74.5p
20
Marte Skaanes
Nor
26:55.161470
+2:24.14310
74.5p
21
Sara Wadman
IFK Mora SK
26:56.161500
+2:24.14340
74.5p
22
Julie Stendahl Spets
Nor
27:02.162170
+2:31.15010
74.2p
23
Maria Jonasson
Östersunds SK
27:07.162620
+2:35.15460
74.1p
24
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
27:17.163640
+2:45.16480
73.7p
25
Jackline Lockner
Hudiksvalls IF
27:28.164700
+2:56.17540
73.3p
26
Anna Emilie Kant
Nor
27:29.164890
+2:58.17730
73.3p
27
Sofie Hustad
Nor
27:30.164960
+2:59.17800
73.2p
28
Emoke Szocs
Hun
27:31.165040
+2:59.17880
73.2p
29
Jogscha Abderhalden
Switzerland
27:34.165330
+3:02.18170
73.1p
30
Madelene Nord
IFK Mora SK
27:38.165730
+3:06.18570
73.0p
31
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
28:00.167910
+3:28.20750
72.2p
32
Cajsa Grape
IFK Mora SK
28:02.168180
+3:31.21020
72.1p
33
Signe Rosenberg
Åsarna IK
28:08.168780
+3:37.21620
71.9p
34
Eva Johansson
Linköpings SK
28:31.171070
+4:00.23910
71.2p
35
Ida Mogstad
Nor
28:38.171720
+4:06.24560
71.0p
36
Inga Pashkovska
Lat
28:48.172730
+4:16.25570
70.6p
37
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
28:59.173810
+4:27.26650
70.3p
38
Sofie Björklund
Trillevallens Sportklubb
29:00.173930
+4:28.26770
70.2p
39
Solveig Maria Aspelund
Isl
29:33.177200
+5:01.30040
69.2p
40
Ragnhild Wingan
Norway
29:50.178930
+5:18.31770
68.7p
41
Emma Höglund
IFK Mora SK
30:36.183550
+6:04.36390
67.3p
42
Hanna Fritz
Filipstads SF
30:42.184160
+6:11.37000
67.1p
43
Emma Thalin
Hudiksvalls IF
30:43.184280
+6:12.37120
67.1p
44
Lydia Iglesias
Esp
30:48.184760
+6:17.37600
66.9p
45
Kristrun Gudnadottir
Isl
31:21.188050
+6:49.40890
66.0p
46
Magdalena Eliasson
Edsele AIK
31:27.188670
+6:56.41510
65.8p
47
Mathilda Ruus
Åsarna IK
31:29.188840
+6:57.41680
65.8p
48
Johanna Cavallin
Högbo GIF
32:04.192380
+7:33.45220
64.8p
-
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
Ingela Andersson
IFK Arvidsjaur Skidor
23:59:59.8639800
-
Mathilda Björn
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Emma Jonsson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Line Sundsvik
Nor
23:59:59.8639800
-
Emma Björklund
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)