Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
7-mila rullen
2017-09-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
39km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Marcus Grate
IFK Umeå
1:24:59.509870
84.9p
2
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
1:25:00.509910
+0
84.9p
3
H 21
Gustav Nordström
Borås SK
1:25:42.514100
+42.4130
84.2p
4
H 21
Nicklas Johansson
Järvsjöby IF
1:25:44.514300
+44.4330
84.2p
5
H 21
Erik Silfver
IFK Umeå
1:25:45.514470
+46.4500
84.1p
6
H 21
Daniel Holmgren
IFK Umeå
1:25:45.514490
+46.4520
84.1p
7
H 21
Karl Johan Dyvik
IFK Mora SK
1:26:57.521650
+1:57.11680
83.0p
8
H 21
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
1:30:49.544880
+5:50.34910
79.5p
9
H 21
Johan Forsberg
IFK Umeå
1:30:53.545220
+5:53.35250
79.4p
10
H 21
Albert Askengren
Visborgs OK
1:30:58.545710
+5:58.35740
79.3p
11
H 21
Hannes Stenström
Trillevallens Sportklubb
1:33:25.560450
+8:25.50480
77.2p
12
H 21
Erik Skott
Aapua IF
1:33:33.561200
+8:33.51230
77.1p
12
H 21
Elias Andersson
Sunderby SK
1:33:33.561200
+8:33.51230
77.1p
14
H 35
Jonas Nyström
Skellefteå SK
1:33:59.563830
+8:59.53860
76.8p
15
H 35
Patrik Jonsson
Norum-Djäkneboda SK
1:34:27.566600
+9:27.56630
76.4p
16
D 21
Emilia Lindstedt
Falun Borlänge SK
1:34:37.567650
+9:37.57680
76.3p
17
D 21
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
1:34:38.567740
+9:38.57770
76.3p
18
H 35
Thomas Wallin
Team Esplanad
1:35:00.569930
+10:00.59960
76.0p
19
D 21
Terese Therell
IFK Umeå
1:35:18.571760
+10:18.61790
75.7p
20
H 35
Patrik Rådström
Volvo FK
1:35:19.571860
+10:19.61890
75.7p
21
H 21
Henrik Fors
IK Studenterna
1:35:20.571980
+10:21.62010
75.7p
22
H 35
Jonas Utterström
Umeå
1:36:49.580840
+11:49.70870
74.5p
23
H 35
Magnus Nygren
Skellefteå SK
1:38:28.590750
+13:28.80780
73.3p
24
H 35
Jan Karlsson
Norsjö SK
1:38:49.592850
+13:49.82880
73.0p
25
H 35
Lukas Ternborg
Norsjö SK
1:38:50.592950
+13:50.82980
73.0p
26
H 35
Per Stenberg
Norum-Djäkneboda SK
1:38:51.593090
+13:52.83120
73.0p
27
H 35
Tommy Hedlund
Umeå
1:38:55.593420
+13:55.83450
73.0p
28
D 21
Sofie Elebro
IFK Umeå
1:38:59.593830
+13:59.83860
72.9p
29
H 35
Lars Johansson
Lycksele IF
1:39:06.594500
+14:06.84530
72.8p
30
H 35
Fredrik Ragnarsson
Umeå
1:40:45.604420
+15:45.94450
71.6p
31
H 21
Viktor Lundgren
Umeå
1:41:41.610030
+16:41.100060
71.0p
32
H 35
Stefan Lejon
IFK Umeå
1:43:31.621050
+18:31.111080
69.7p
33
H 21 Motion
Jonny Holmbom
Lycksele IF
1:44:48.628770
+19:49.118800
68.9p
34
H 21 Motion
Roland Edlund
Umedalens IF
1:45:36.633540
+20:36.123570
68.3p
35
D 21
Helena Lundkvist
Kalix SK
1:46:08.636740
+21:08.126770
68.0p
36
H 35
Daniel Andersson
Jalles Tc Umeå
1:47:17.643630
+22:17.133660
67.3p
37
H 21 Motion
Peter PERSSON-GÖTHESON
Lycksele IF
1:51:43.670260
+26:43.160290
64.6p
38
H 21 Motion
Mikael Broman
Umeå
1:54:16.685570
+29:17.175600
63.1p
39
H 21 Motion
Olle Öhman
Umeå
1:55:20.691990
+30:21.182020
62.6p
40
H 35
Mikael Andersson
Skellefteå SK
1:56:43.700240
+31:43.190270
61.8p
41
H 21 Motion
Erik Westergren
Umeå
2:01:55.731490
+36:56.221520
59.2p
42
H 21 Motion
Per-Erik Grahn
Vindelns IF
2:02:54.737390
+37:55.227420
58.7p
43
H 21 Motion
Jonas Eilertsen
Umeå
2:10:01.780010
+45:01.270040
55.5p
44
H 21 Motion
Stefan Nordin
Lycksele IF
2:24:31.867040
+59:31.357070
49.9p
45
H 21
Jesper Lundqvist
Skellefteå SK
23:59:58.8639700
46
H 21
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
46
H 35
Johan Danielsson
Lycksele IF
23:59:59.8639800
46
D 21
Olivia Persson
Storumans IK
23:59:59.8639800
26km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 20
Simon Karlsson
IFK Umeå
58:56.353570
67.4p
2
H 20
Emrik Nordgren
IFK Umeå
1:03:08.378770
+4:12.25100
63.0p
3
D 21 Motion
Amanda Flodell
Agnäs IK
1:14:51.449010
+15:54.95340
53.1p
4
D 21 Motion
Jenny Karlsson
Norsjö SK
1:19:39.477820
+20:42.124150
49.9p
5
H 21 Motion
Arne Edvall
Umeå
1:21:23.488270
+22:27.134600
48.8p
6
H 21 Motion
Magnus Johansson
Robertsfors
1:25:09.510860
+26:12.157190
46.7p
7
D 21 Motion
Emma Renman
Agnäs IK
1:35:23.572250
+36:26.218580
41.7p
8
H 21 Motion
Mikael Hultdin
Umedalens IF
1:35:26.572530
+36:29.218860
41.7p
9
H 21 Motion
Johan Hedlund
Robertsfors
1:44:44.628330
+45:47.274660
38.0p
10
D 21 Motion
Gun Rehnman
Agnäs IK
2:07:11.763080
+1:08:15.409410
31.3p
Logga in för att slippa de här annonserna
10km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 21 Motion
Ida Åström
Täfteå IK
34:22.206160
46.2p
2
H 21 Motion
Jonas Åström
Täfteå IK
34:23.206240
+0
46.2p
3
H 21 Motion
Arvid Nordin
Lycksele IF
35:20.211970
+58.5710
44.9p
4
H 21 Motion
Seth Nordin
Lycksele IF
40:00.239920
+5:37.33660
39.7p
5
H 21 Motion
Hugo Danielsson
Lycksele IF
41:17.247600
+6:54.41340
38.5p
6
D 21 Motion
Christin Westman
Umeå
44:58.269720
+10:35.63460
35.3p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)