Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Alliansloppet
2017-08-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
48km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
1:59:41.718000
72.5p
2
Maria Nordström
Ulricehamns IF
1:59:46.718500
+5.400
72.4p
3
Katerina Smutná
No club
1:59:46.718500
+5.400
72.4p
4
Maria Gräfnings
Karlslunds IF SK
1:59:48.718700
+7.600
72.4p
5
Laila Kveli
Team Swedemount Sportsclub
1:59:51.719000
+10.900
72.4p
6
Kari Vikhagen Gjeitnes
Henning Sl
1:59:51.719000
+10.900
72.4p
7
Britta Johansson Norgren
Sollefteå Skidor IF
1:59:51.719000
+10.900
72.4p
8
Lotta Udnes Weng
Nes Ski
1:59:54.719300
+13.1200
72.3p
9
Sandra Olsson
Malungs if Skidor
2:00:26.722500
+45.4400
71.9p
10
Frida Erkers
IFK Mora SK
2:00:56.725500
+1:15.7400
71.5p
11
Astrid Øyre Slind
Oppdal IL
2:01:38.729700
+1:57.11600
70.9p
12
Amalie Olsen Honerud
Mjøndalen IF
2:04:18.745700
+4:37.27600
68.9p
13
Seraina Boner
SAS
2:04:21.746000
+4:40.27900
68.9p
14
Jessica Wirth
Team Forever Nordic
2:05:10.750900
+5:29.32800
68.3p
15
Terhi Pollari
Ski Team Mäenpää
2:08:45.772400
+9:04.54300
65.7p
16
Rahel Imoberdorf
SAS
2:08:58.773700
+9:17.55600
65.6p
17
Heidi Widmer
SAS Bern
2:09:29.776800
+9:48.58700
65.2p
18
Karoline Næss
Bjerke IL
2:09:48.778700
+10:07.60600
65.0p
19
Lisa K Svensson
Åsarna IK
2:10:02.780100
+10:21.62000
64.9p
20
Ulrika Axelsson
Sya SK
2:10:29.782800
+10:48.64700
64.6p
21
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK Skidor
2:14:45.808400
+15:04.90300
61.9p
22
Emma Ivarsson
Årsunda IF
2:16:10.816900
+16:29.98800
61.1p
23
Katerina Mondlova
Ski Klub Sumava
2:16:17.817600
+16:36.99500
61.0p
24
Elin Mccallan
Stockholms RK
2:16:23.818200
+16:42.100100
60.9p
25
Charlotte Andersson
Rembo IK
2:17:04.822300
+17:23.104200
60.5p
26
Jenni Ehn Gårdhage
Norbergs SK
2:17:11.823000
+17:30.104900
60.5p
27
Olivia Hansson
Karlslunds IF SF
2:18:10.828900
+18:29.110800
59.9p
28
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
2:18:18.829700
+18:37.111600
59.8p
29
Helena Zingmark
Stockholms RK
2:18:19.829800
+18:38.111700
59.8p
30
Ladina Meier-Ruge
SC Obergoms
2:19:06.834500
+19:25.116400
59.4p
31
Olga Postnova
Kllg
2:19:31.837000
+19:50.118900
59.2p
32
Magdalena Maierhofer
SC Leogang
2:23:47.862600
+24:06.144500
56.9p
33
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
2:24:09.864800
+24:28.146700
56.7p
34
Malin Källman
IF Brahe
2:32:11.913000
+32:30.194900
53.0p
35
Kajsa Werner
Iksu Multisport
2:40:23.962200
+40:42.244100
49.6p
-
Tina Willert
SV Lützel
23:59:58.8639700
-
Tiril Udnes Weng
Nes Ski
23:59:59.8639800
-
Ulla Hornfeck
Tsv_Carlsgrün
23:59:59.8639800
-
Ane Langebjerg Lassen
Århus Skiklub
23:59:59.8639800
-
Lina Korsgren
Åre Längdskidklubb
23:59:59.8639800
-
Svenja Hoelzle
Drusberg
23:59:59.8639800
-
Maria Backe
Stockholms RK
23:59:59.8639800
-
Evelina Bångman
Offerdals sk
23:59:59.8639800
-
Annika Wretling
Västerås
23:59:59.8639800
-
Helene Söderlund
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Silje Øyre Slind
Oppdal IL
23:59:59.8639800
-
Emilia Lindstedt
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
Sara Lindborg
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Alexandra Jansson
Ölands SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)