Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stora Fjälltopploppet
2017-04-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
35km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Dario Cologna
Switzerland
1:27:59.527870
94.0p
2
Petter Engdahl
Östersunds SK
1:28:01.528060
+1.90
93.9p
3
Anders Södergren
Hudiksvalls IF
1:28:02.528160
+2.190
93.9p
4
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
1:30:05.540440
+2:05.12470
92.2p
5
Johannes Høsflot Klæbo
Norway
1:30:17.541630
+2:17.13660
92.1p
6
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
1:30:18.541720
+2:18.13750
92.1p
7
Karstein Johaug jr
Norway
1:30:20.541960
+2:20.13990
92.0p
8
Lars Nelson
Åsarna IK
1:30:22.542140
+2:22.14170
92.0p
9
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
1:30:24.542340
+2:24.14370
92.0p
10
Erik Andersson
Hudiksvalls IF
1:32:40.555910
+4:40.27940
90.2p
11
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
1:32:47.556630
+4:47.28660
90.1p
12
Eirik Mysen
Norway
1:32:51.557070
+4:52.29100
90.1p
13
Jens Burman
Åsarna IK
1:32:57.557640
+4:57.29670
90.0p
14
Lars Gunnar Skjevdal
Norway
1:33:27.560640
+5:27.32670
89.6p
15
Jason Rueesch
Switzerland
1:33:52.563150
+5:52.35180
89.3p
16
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
1:34:04.564360
+6:04.36390
89.1p
17
Peppe Femling
Högbo GOIF
1:34:06.564540
+6:06.36570
89.1p
18
Jesper Nelin
Hestra IF
1:34:08.564710
+6:08.36740
89.1p
19
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
1:34:11.565030
+6:11.37060
89.1p
20
Filip Danielsson
SK Bore
1:34:14.565330
+6:14.37360
89.0p
21
Andreas Dahlø Wærnes
Norway
1:34:14.565380
+6:15.37410
89.0p
22
Nils Persson
Östersunds SK
1:34:48.568780
+6:49.40810
88.6p
23
Einar Flaktveit Viking Moxnes
Norway
1:34:54.569350
+6:54.41380
88.5p
24
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
1:34:58.569720
+6:58.41750
88.5p
25
Erik Olsvik Dengerud
Norway
1:35:31.573030
+7:31.45060
88.1p
26
Johannes Ringsby
SK Bore
1:35:36.573560
+7:36.45590
88.0p
27
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
1:35:48.574730
+7:48.46760
87.9p
28
Vahur Teppan
Estonia
1:36:10.576910
+8:10.48940
87.6p
29
Måns Sunesson
Sellnäs IF
1:36:11.577060
+8:11.49090
87.6p
30
Even Northug
Norway
1:36:34.579340
+8:34.51370
87.3p
31
Tore Leren
Norway
1:36:34.579360
+8:34.51390
87.3p
32
Marcus Grate
IFK Umeå
1:36:44.580310
+8:44.52340
87.2p
33
Alfred Buskqvist
IK Stern
1:36:44.580330
+8:44.52360
87.2p
34
Joey Foster
Canada
1:36:58.581730
+8:58.53760
87.0p
35
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
1:37:45.586410
+9:45.58440
86.5p
36
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
1:37:57.587670
+9:58.59700
86.3p
37
Fabian Alraun
Tyskland
1:38:03.588250
+10:03.60280
86.2p
38
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
1:38:04.588300
+10:04.60330
86.2p
39
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:38:08.588710
+10:08.60740
86.2p
40
Endre Blikra
Norway
1:38:13.589290
+10:14.61320
86.1p
41
Gianluca Cologna
Switzerland
1:38:20.589950
+10:20.61980
86.0p
42
Adam Johansson
IK Jarl Rättvik
1:38:54.593310
+10:54.65340
85.7p
43
Jonatan Engdahl
Trillevallens Sportklubb
1:38:55.593490
+10:56.65520
85.6p
44
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
1:39:17.595660
+11:17.67690
85.4p
45
Eddie Edström
Stockviks SF
1:39:28.596770
+11:29.68800
85.3p
46
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
1:39:29.596840
+11:29.68870
85.2p
47
Emil Persson
Östersunds SK
1:39:51.599030
+11:51.71060
85.0p
48
Andreas Steen
Norway
1:40:33.603230
+12:33.75260
84.5p
49
Tomas Northug
Norway
1:40:33.603270
+12:34.75300
84.5p
50
Emil Svensson
Åsarna IK
1:41:04.606310
+13:04.78340
84.2p
51
Johan Bergman
Sollefteå Skidor IF
1:41:31.609010
+13:31.81040
83.9p
52
Joel Lager
Garphyttans IF
1:41:58.611720
+13:58.83750
83.6p
53
Kristjan Koll
Estonia
1:42:18.613700
+14:18.85730
83.4p
54
Carl Olander
IK Stern
1:42:40.615950
+14:40.87980
83.1p
55
Erik Persson
IF Hallby SOK
1:43:22.620120
+15:22.92150
82.7p
56
Ragnar Bragvin Andresen
Norway
1:43:58.623750
+15:58.95780
82.3p
57
Jonathan Engström
Borås SK
1:45:42.634170
+17:43.106200
81.2p
58
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:45:51.635060
+17:51.107090
81.1p
59
Pontus Hermansson
SK Bore
1:46:14.637360
+18:14.109390
80.8p
60
Edvard Sundman
Åsarna IK
1:46:39.639860
+18:39.111890
80.6p
61
Viktor Axelsson
Borås SK
1:48:12.649170
+20:13.121200
79.6p
62
Gustav Rotvold
Åsarna IK
1:48:14.649310
+20:14.121340
79.6p
63
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
1:48:48.652700
+20:48.124730
79.3p
64
Jonas Riseth
Norway
1:49:35.657450
+21:35.129480
78.8p
65
Tim Magnusson
IFK Mora SK
1:51:25.668450
+23:25.140480
77.8p
66
Jakob Jansson
Östersunds SK
1:52:02.672130
+24:02.144160
77.4p
67
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
1:53:47.682670
+25:48.154700
76.4p
68
Hannes Stenström
Trillevallens Sportklubb
1:58:49.712820
+30:49.184850
73.7p
69
Kristian Santiago Ankersen
Norway
2:00:20.721900
+32:20.193930
73.0p
70
Oscar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
2:06:51.761040
+38:51.233070
69.8p
71
Jordan ANDREWS
Storbritannien
2:08:36.771540
+40:36.243570
69.0p
72
Jonas Persson
Trönö IK
2:10:57.785610
+42:57.257640
68.0p
73
Anders Kallings
Visborgs OK
2:19:00.833970
+51:01.306000
64.6p
-
Simon Hallström
Idre SK
23:59:59.8639800
-
Olle Olsson Bad
Tullus Sg
23:59:59.8639800
-
Andre Larsson
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
Sebastian Olsson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
Christofer Eriksson
Försvarets Sk
23:59:59.8639800
-
John Magnus Haugen
Norway
23:59:59.8639800
-
Henrik Ottosson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Martin Herbert
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
Anton Persson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
Johan Hundseth
Norway
23:59:59.8639800
-
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Karel Tammjarv
Estonia
23:59:59.8639800
-
Marcus Ruus
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Axel Ekström
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
Niklas Dyrhaug
Norway
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)