Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Fjälltopploppet
2017-04-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 10
2.4km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Pelle Anger
IFK Hedemora SK
9:11.55000
2
Frans Persson
Storumans IK
9:13.55240
+2.140
3
Kalle Birve
Alnö SK
9:18.55730
+7.630
4
Olle Rune
Täby IS SK
9:35.57410
+24.2310
5
Vegard Nordbrandt
Åsarna IK
9:40.57900
+29.2800
6
Vilgot Lundin
Alnö SK
9:42.58100
+31.3000
7
Thijn Omblets
Sälens IF
9:44.58330
+33.3230
8
Hugo Kallin
Hägglunds Ski Team SK
9:57.59660
+46.4560
9
Arvid Karlsson
Åsarna IK
10:04.60310
+53.5210
10
Felix Öhman
Hägglunds Ski Team SK
10:05.60480
+54.5380
11
Erik Borg
Hudiksvalls IF
10:10.60900
+59.5800
12
Henrik Garmo Hov
Norway
10:12.61130
+1:01.6030
13
Edvin Mårtensson
Litsbygdens SK
10:12.61140
+1:01.6040
14
Atle Blomquist
Funäsdalens IF
10:13.61290
+1:02.6190
15
Hugo Enhörning
Täby IS SK
10:17.61630
+1:06.6530
15
Isak Oscarsson
Ås IF
10:17.61630
+1:06.6530
15
Linus Granström
Sundbybergs IK
10:17.61630
+1:06.6530
18
Albin Richardsson
Järpens SK
10:26.62570
+1:15.7470
19
Björn Bromée
Östersund-frösö SLK
10:28.62780
+1:17.7680
20
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
10:42.64150
+1:31.9050
21
Noa Rindeskog
Hägglunds Ski Team SK
10:44.64340
+1:33.9240
22
Melker Rentzhog
Frösö IF
10:47.64630
+1:36.9530
23
Nils Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
10:51.65060
+1:40.9960
24
Theo Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
10:57.65650
+1:46.10550
25
Andreas Walldén
Stockviks SF
11:02.66150
+1:51.11050
26
Simon Åkerlind
Lofsdalens SK
11:04.66350
+1:53.11250
27
Alfred Pedersen
Åsarna IK
11:27.68610
+2:16.13510
28
Manne Bernhardsson
Östersunds SK
11:37.69660
+2:26.14560
29
Edvin Thelander
Östersunds SK
11:56.71550
+2:45.16450
30
Alfred Dahlin
Kovlands IF
11:57.71630
+2:46.16530
31
Anders Lillefjell
Norway
12:09.72810
+2:58.17710
32
Ivar Granholm
Stockviks SF
12:21.74080
+3:10.18980
33
Arvid Eriksson
Myssjö-Ovikens IF
12:42.76170
+3:31.21070
34
Lukas Eriksson
IFK Umeå
12:44.76300
+3:33.21200
35
Viggo Larsson
Molidens IK
13:10.78980
+3:59.23880
36
Jesper Troiterud
Lima IF
13:33.81260
+4:22.26160
37
Jonatan Myhr
Funäsdalens SLK
13:34.81300
+4:23.26200
38
Felix Almgren
IFK Mora SK
14:00.83950
+4:49.28850
39
Marcus Dahlgren
Funäsdalens IF
14:12.85130
+5:01.30030
-
Kaspar Ericsson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)