Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Skidspelen - fri stil
2017-03-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
12:34.75300
2
Alfred Eriksson
Dala-Järna IK
12:36.75500
+2.100
2
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
12:36.75500
+2.100
4
Mårten Gedda
OK Landehof
12:52.77100
+18.1700
5
Edvard Nilsson
Filipstads SF
12:57.77600
+23.2200
6
John Hermansson
IFK Mora SK
12:58.77700
+24.2300
7
Per Jutterström
IFK Mora SK
13:01.78000
+27.2600
8
Benjamin Terent
Rehns BK
13:03.78200
+29.2800
9
Emil Danielsson
Högbo GOIF
13:07.78600
+33.3200
10
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
13:09.78800
+35.3400
11
Isak Lieback
Ulricehamns IF
13:14.79300
+40.3900
12
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
13:16.79500
+42.4100
13
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
13:30.80900
+56.5500
14
Lukas Höiby
OK Landehof
13:32.81100
+58.5700
15
Linus Jonsson
Årjängs IF
13:40.81900
+1:06.6500
16
Anton Mäkinen
Högbo GOIF
13:41.82000
+1:07.6600
17
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
13:50.82900
+1:16.7500
18
Oskar Åslund
Östersunds SK
13:51.83000
+1:17.7600
19
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
13:53.83200
+1:19.7800
20
Christoffer Eriksson
Årjängs IF
14:01.84000
+1:27.8600
21
Wilhelm Korpela
Sollefteå Skidor IF
14:02.84100
+1:28.8700
22
Martin Elmvall
Högbo GOIF
14:09.84800
+1:35.9400
23
Erik Lindgren
Gävle SK
14:10.84900
+1:36.9500
23
Felix Fougstedt
Grava SK
14:10.84900
+1:36.9500
25
Arvid Schön
Storvreta IK
14:17.85600
+1:43.10200
26
Ask Abrahamsson
IK Stern
14:20.85900
+1:46.10500
27
Rasmus Rudberg
Sya SK
14:21.86000
+1:47.10600
28
Jakob Tapani
Sågmyra SK
14:24.86300
+1:50.10900
29
Oskar Persson
OK Landehof
14:30.86900
+1:56.11500
30
Petter Bengtsson
Storvreta IK
14:34.87300
+2:00.11900
31
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
14:55.89400
+2:21.14000
32
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
14:56.89500
+2:22.14100
33
Emil Byberg
Domnarvets GOIF
15:51.95000
+3:17.19600
34
Johannes Josefsson
Täby IS SK
15:55.95400
+3:21.20000
35
Ludwig Sandberg
IK Rex
16:12.97100
+3:38.21700
35
Arvid Andersson
Garphyttans IF
16:12.97100
+3:38.21700
37
Carl Svensson
Sundbybergs IK
16:58.101700
+4:24.26300
38
Thorwout Warntjes
Vreta Skid o Mk
17:51.107000
+5:17.31600
-
Anton Karlsson
Tanums IF
23:59:59.8639800
-
Hampus Claesson
Öregrunds IK
23:59:59.8639800
-
Albin Berger
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
Truls Gisselman
Rehns BK
23:59:59.8639800
-
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
23:59:59.8639800
-
Arvid Värmsjö
SK Bore
23:59:59.8639800
-
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)