Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Riksfinal Prolog
2017-03-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 16
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alfred Eriksson
Dalarna
5:37.33670
2
Viktor Svensk
Dalarna
5:51.35010
+13.1240
3
Elis Tingelöf
Ångermanland
5:51.35050
+13.1280
4
Eelis Murto
Norrbotten
5:51.35070
+14.1300
5
Pål Jonsson
Norrbotten
5:57.35600
+19.1830
6
Joel Ernstsson
Östergötland
5:59.35840
+21.2070
7
Truls Gisselman
Hälsingland
6:03.36270
+26.2500
8
Jakob Thellsén
Östergötland
6:04.36320
+26.2550
9
Emil Danielsson
Gästrikland
6:05.36430
+27.2660
10
Simon Strömberg
Västerbotten
6:05.36490
+28.2720
11
Jesper Lindberg
Norrbotten
6:07.36690
+30.2920
12
Emil Simu
Norrbotten
6:08.36710
+30.2940
13
Eric Carlsson
Västerbotten
6:10.36930
+32.3160
14
Rikard Westin
Ångermanland
6:14.37320
+36.3550
15
Edvard Nilsson
Värmland
6:14.37330
+36.3560
16
Mattias Törnqvist
Örebro
6:14.37370
+37.3600
17
Emil Rapp
Dalarna
6:15.37400
+37.3630
18
Alexander Melin
Stockholm
6:15.37420
+37.3650
19
Robin Ivansson
Jämtland Härjedalen
6:15.37470
+38.3700
20
Arvid Schön
Uppland
6:16.37540
+38.3770
21
Isak Lieback
Västergötland
6:17.37650
+39.3880
22
Hampus Bodin
Ångermanland
6:17.37690
+40.3920
23
Albin Lundqvist
Värmland
6:18.37740
+40.3970
24
Benjamin Terent
Hälsingland
6:18.37750
+40.3980
25
Christoffer Eriksson
Värmland
6:19.37860
+41.4090
26
Lukas Höiby
Göteborg
6:21.38010
+43.4240
27
Linus Westergren
Västerbotten
6:21.38070
+44.4300
28
Oskar Åslund
Jämtland Härjedalen
6:22.38130
+44.4360
29
Emanuel Vestberg
Jämtland Härjedalen
6:23.38200
+45.4430
30
Arvid Värmsjö
Värmland
6:23.38220
+45.4450
31
Viktor Wiig
Medelpad
6:23.38260
+45.4490
32
Per Jutterström
Dalarna
6:26.38500
+48.4730
33
Lucas Laagen
Västergötland
6:26.38550
+48.4780
34
Joel Wessman
Östergötland
6:27.38620
+49.4850
35
Erik Backlund
Västergötland
6:36.39520
+58.5750
36
Ask Abrahamsson
Göteborg
6:40.39970
+1:03.6200
37
Rasmus Rudberg
Östergötland
6:41.40050
+1:03.6280
38
Vincent Johnson
Medelpad
6:42.40110
+1:04.6340
39
Fabian Csiky
Västerbotten
6:43.40210
+1:05.6440
40
Albin Hallander
Östergötland
6:43.40220
+1:05.6450
41
Alfons Peterson
Västergötland
6:43.40290
+1:06.6520
42
Linus Rydin
Västergötland
6:44.40300
+1:06.6530
43
Per Nordholm
Göteborg
6:44.40380
+1:07.6610
44
Karl Stark
Småland
6:46.40510
+1:08.6740
45
Isidor Wiksten Melander
Medelpad
6:50.40900
+1:12.7130
46
Petter Jonsson
Göteborg
6:52.41190
+1:15.7420
47
Erik Hennings
Jämtland Härjedalen
6:53.41260
+1:15.7490
48
Johannes Josefsson
Stockholm
6:55.41420
+1:17.7650
49
Hugo Hilmersson
Göteborg
6:59.41880
+1:22.8110
50
Anton Mäkinen
Gästrikland
7:01.42020
+1:23.8250
51
Erik Lindgren
Gästrikland
7:01.42080
+1:24.8310
52
Ludwig Sandberg
Uppland
7:02.42100
+1:24.8330
53
Petter Bengtsson
Uppland
7:02.42120
+1:24.8350
54
Oskar Persson
Göteborg
7:06.42570
+1:29.8800
55
Hampus Claesson
Uppland
7:09.42820
+1:31.9050
55
Axel Björkman
Småland
7:09.42820
+1:31.9050
57
Erik Dahlqvist
Stockholm
7:11.43020
+1:33.9250
58
Adam Hertz
Småland
7:22.44160
+1:44.10390
59
Isak Seijsing
Ångermanland
7:23.44270
+1:46.10500
60
Arvid Andersson
Örebro
7:42.46160
+2:04.12390
61
Oscar Karlsson
Östergötland
8:03.48260
+2:25.14490
62
Carl Svensson
Stockholm
8:07.48680
+2:30.14910
63
Ludvig Axelsson
Småland
8:08.48760
+2:30.14990
64
Olof Hjalmarsson
Göteborg
8:30.50960
+2:52.17190
65
Mattias Österdahl
Gotland
8:39.51800
+3:01.18030
66
Albin Rieem Lindgren
Gotland
9:09.54850
+3:31.21080
-
Martin Elmvall
Gästrikland
23:59:59.8639800
-
Oskar Pettersson
Östergötland
23:59:59.8639800
-
Mårten Gedda
Göteborg
23:59:59.8639800
-
Georg Ersson
Medelpad
23:59:59.8639800
-
Jonathan Edman
Västerbotten
23:59:59.8639800
-
Anton Karlsson
Bohuslän Dal
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)