Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ica Cup Riksfinal Sprint
2017-03-11
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 14
1.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Tove Eriksson
Medelpad
3:09.18820
2
Lisa Eriksson
Norrbotten
3:11.19040
+2.120
3
Klara Torshage
Ångermanland
3:17.19690
+8.770
4
Elin Forsgren
Ångermanland
3:18.19790
+9.870
5
Elin Henriksson
Västerbotten
3:21.20070
+12.1150
6
Maja Furunäs
Dalarna
3:23.20280
+14.1360
7
Sara Andersson
Dalarna
3:23.20290
+14.1370
8
Flisa Ravald
Jämtland Härjedalen
3:24.20370
+15.1450
9
Amanda Pallin
Medelpad
3:25.20450
+16.1530
10
Lovisa Broström
Norrbotten
3:26.20520
+17.1600
11
Wilma Riekkola
Norrbotten
3:26.20560
+17.1640
12
Therese Patomella
Norrbotten
3:27.20620
+18.1700
13
Emma Lindberg
Dalarna
3:28.20700
+18.1780
14
Alice Widholm
Västergötland
3:28.20760
+19.1840
15
Tilde Ingvarsson
Jämtland Härjedalen
3:29.20880
+20.1960
15
Lina Björk
Västergötland
3:29.20880
+20.1960
17
Tuva Forsell
Östergötland
3:30.20960
+21.2040
18
Filippa Lundgren Wikström
Värmland
3:30.20970
+21.2050
19
Thea Eriksson
Medelpad
3:30.20990
+21.2070
20
Tindra Österberg
Jämtland Härjedalen
3:32.21150
+23.2230
20
Lina Hennings
Jämtland Härjedalen
3:32.21150
+23.2230
22
Alva Eklund
Ångermanland
3:33.21240
+24.2320
23
Elsa Eriksson
Ångermanland
3:33.21270
+24.2350
24
Moa Petersson
Östergötland
3:35.21410
+25.2490
25
Sofia Redman
Jämtland Härjedalen
3:35.21430
+26.2510
26
Irja Brandfjell
Jämtland Härjedalen
3:36.21510
+26.2590
27
Ellen Hedeberg
Värmland
3:36.21520
+27.2600
28
Alice Vretblom
Västerbotten
3:36.21570
+27.2650
29
Emma Holmgren
Medelpad
3:37.21670
+28.2750
30
Minna Johansson
Jämtland Härjedalen
3:37.21690
+28.2770
31
Ebba Englund
Medelpad
3:38.21740
+29.2820
32
Maja Heikki
Dalarna
3:39.21810
+29.2890
33
Hanna Hodin
Gästrikland
3:39.21860
+30.2940
33
Stina Nilsson
Dalarna
3:39.21860
+30.2940
35
Frida Jonsson
Gästrikland
3:40.21990
+31.3070
36
Linn Palmberg
Gästrikland
3:41.22030
+32.3110
37
Sanna Berglund
Ångermanland
3:42.22100
+32.3180
38
Kristina Finnskog
Västergötland
3:42.22110
+32.3190
39
Marie Dahlberg
Ångermanland
3:42.22180
+33.3260
40
Elin Törnqvist
Örebro Län
3:43.22230
+34.3310
41
Josefine Söderqvist
Uppland
3:43.22240
+34.3320
42
Moa Hedman
Gästrikland
3:44.22300
+34.3380
43
Elvira Hermansson
Jämtland Härjedalen
3:44.22340
+35.3420
44
Elsa Hermansson
Dalarna
3:44.22350
+35.3430
45
Emma Gustafsson
Norrbotten
3:44.22380
+35.3460
46
Tove Karlsson
Stockholm
3:46.22560
+37.3640
47
Anja Stolpe
Värmland
3:48.22710
+38.3790
48
Linn Gradin
Medelpad
3:48.22740
+39.3820
49
Maja Andersson
Medelpad
3:49.22810
+39.3890
50
Julia Näslund
Gästrikland
3:49.22820
+40.3900
50
Evelina Nilsson
Västerbotten
3:49.22820
+40.3900
52
Ebba Bengtsson
Medelpad
3:49.22880
+40.3960
53
Josefin Ahnbrink
Stockholm
3:50.22970
+41.4050
54
Emelie Eriksson
Medelpad
3:51.23000
+41.4080
55
Trude Burman
Medelpad
3:51.23060
+42.4140
56
Ella Selmosson
Västergötland
3:52.23100
+42.4180
57
Cayenne Badh
Västergötland
3:54.23320
+45.4400
58
Kajsa Schouten
Östergötland
3:55.23410
+45.4490
59
Lina Lundgren
Medelpad
3:56.23570
+47.4650
60
Jensine Svensson
Östergötland
3:57.23600
+47.4680
61
Elina Karlsson
Västerbotten
3:57.23630
+48.4710
61
Emma Johansson
Norrbotten
3:57.23630
+48.4710
63
Alice Strömgren
Småland
3:57.23640
+48.4720
64
Wilma Johansson
Västerbotten
3:57.23670
+48.4750
65
Jasmin Persson
Norrbotten
4:00.23910
+50.4990
66
Jessica Borg
Uppland
4:00.23950
+51.5030
67
Ebba Gårdmark
Uppland
4:00.23980
+51.5060
68
Nora Andersson
Småland
4:02.24150
+53.5230
69
Signe Fannkvist
Medelpad
4:02.24170
+53.5250
70
Frida Johansson
Bohuslän Dal
4:02.24180
+53.5260
71
Isabell Pettersson
Småland
4:03.24220
+54.5300
72
Agnes Djurstedt
Småland
4:03.24280
+54.5360
73
Elsa Leiknes
Ångermanland
4:04.24300
+54.5380
74
Olivia Ednarsson
Värmland
4:04.24380
+55.5460
75
Alma Lundström
Västerbotten
4:07.24630
+58.5710
76
Hilda Simu
Norrbotten
4:08.24730
+59.5810
77
Rebecca Johnselius
Norrbotten
4:09.24830
+1:00.5910
78
Thuva Andersson
Göteborg
4:10.24920
+1:01.6000
79
Greta Söderberg
Uppland
4:15.25410
+1:05.6490
80
Hilda Olovsson
Norrbotten
4:17.25680
+1:08.6760
80
Johanna Persson
Hälsingland
4:17.25680
+1:08.6760
82
Elin Nyström
Hälsingland
4:29.26840
+1:20.7920
83
Moa Magnusson
Västerbotten
4:38.27750
+1:29.8830
-
Lina Sjöberg
Uppland
23:59:59.8639800
-
Frida Poromaa
Medelpad
23:59:59.8639800
-
Viktoria Forslin
Hälsingland
23:59:59.8639800
-
Lykke Kyllingstad
Uppland
23:59:59.8639800
-
Rebecka Westlund
Värmland
23:59:59.8639800
-
Hannah Eneslätt
Västerbotten
23:59:59.8639800