Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ica Cup Riksfinal Distans
2017-03-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 13
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Elias Danielsson
Gästrikland
8:47.52690
2
Hugo Ström
Dalarna
8:49.52860
+1.70
3
Arvid Törnblom
Västerbotten
9:04.54370
+16.1580
4
Hilmer Grenedal
Hälsingland
9:13.55260
+25.2470
5
Isak Andersson Lind
Västerbotten
9:15.55490
+28.2700
6
Edwin Nordmark
Västerbotten
9:19.55880
+31.3090
7
Erik Franzén
Dalarna
9:20.55970
+32.3180
8
Jacob Larsson
Dalarna
9:21.56010
+33.3220
9
Erik Byström
Ångermanland
9:21.56020
+33.3230
10
Anton Grahn
Småland
9:22.56130
+34.3340
11
Oscar Säfström Niemi
Norrbotten
9:23.56230
+35.3440
12
Hampus Skoglund
Stockholm
9:23.56240
+35.3450
13
Gabriel Claesson
Småland
9:26.56530
+38.3740
14
Valter Eriksson
Norrbotten
9:27.56650
+39.3860
15
Jesper Lundholm
Norrbotten
9:29.56890
+42.4100
16
Viktor Norberg
Dalarna
9:33.57290
+46.4500
17
Carl Gustafsson
Ångermanland
9:34.57330
+46.4540
18
Bosse Lövgren
Dalarna
9:35.57490
+48.4700
19
Victor Eriksson
Jämtland Härjedalen
9:36.57500
+48.4710
20
Alfons Wedin
Örebro Län
9:38.57780
+50.4990
21
Arvid Norberg
Hälsingland
9:39.57850
+51.5060
22
Filip Sundin
Värmland
9:39.57890
+52.5100
23
Linus Antonsen
Norrbotten
9:42.58180
+54.5390
24
Rikard Sjödin
Ångermanland
9:43.58220
+55.5430
24
Pelle Boberg
Jämtland Härjedalen
9:43.58220
+55.5430
26
Hjalmar Oskarsson
Jämtland Härjedalen
9:44.58360
+56.5570
27
Jonathan Hedberg
Värmland
9:44.58380
+56.5590
28
Edvin Schön
Uppland
9:45.58410
+57.5620
29
Arvid Ekberg
Stockholm
9:45.58450
+57.5660
30
Erik Josefsson
Norrbotten
9:48.58710
+1:00.5920
31
Benjamin Edman
Västerbotten
9:49.58870
+1:01.6080
32
Albert Marjeta
Norrbotten
9:49.58880
+1:01.6090
33
Sebastian Höglund
Ångermanland
9:51.59080
+1:03.6290
34
Linus Nilsson
Bohuslän Dal
9:53.59220
+1:05.6430
35
Axel Mäkinen
Gästrikland
9:56.59550
+1:08.6760
36
Simon Claesson
Västergötland
9:57.59680
+1:09.6890
37
Johan Borg
Hälsingland
9:59.59800
+1:11.7010
38
Melker Hendén
Västergötland
10:00.59960
+1:12.7170
39
Sebastian Fransson
Östergötland
10:00.59990
+1:13.7200
39
Elliot Åkesson
Småland
10:00.59990
+1:13.7200
41
Emil Tänglander
Jämtland Härjedalen
10:04.60330
+1:16.7540
42
Valter Ljungdahl
Medelpad
10:04.60390
+1:17.7600
43
Edvin Lake
Medelpad
10:05.60470
+1:17.7680
44
Gustav Andersson
Jämtland Härjedalen
10:08.60780
+1:20.7990
45
Tobias Pettersson
Stockholm
10:10.60930
+1:22.8140
46
Markus Juntikka
Ångermanland
10:11.61000
+1:23.8210
47
Erik Åleheim
Småland
10:12.61100
+1:24.8310
48
Wilhelm Sterner
Stockholm
10:13.61210
+1:25.8420
49
Eskil Peterson
Västergötland
10:15.61430
+1:27.8640
50
Ludvig Millestu
Jämtland Härjedalen
10:16.61520
+1:28.8730
51
Kalle Sörling
Gästrikland
10:17.61630
+1:29.8840
52
Lukas Walther
Medelpad
10:19.61810
+1:31.9020
53
Ruben Tholander
Stockholm
10:19.61860
+1:31.9070
54
Marcus Nilsson
Ångermanland
10:19.61890
+1:32.9100
55
Karl Kylborn
Örebro Län
10:21.62060
+1:33.9270
56
Alexander Helmin
Södermanland
10:21.62080
+1:33.9290
57
Lukas Ejvindson
Medelpad
10:22.62160
+1:34.9370
58
Isac Lundblad
Ångermanland
10:23.62280
+1:35.9490
59
Axel Rustas
Uppland
10:26.62520
+1:38.9730
60
Leo Eriksson
Jämtland Härjedalen
10:27.62620
+1:39.9830
61
Edvin Högman
Västergötland
10:27.62660
+1:39.9870
62
Axel Sandberg
Göteborg
10:36.63570
+1:48.10780
63
Oskar Jäderblom
Uppland
10:36.63580
+1:48.10790
64
Linus Grundström
Västerbotten
10:42.64110
+1:54.11320
65
Viggo Stein
Jämtland Härjedalen
10:42.64160
+1:54.11370
65
Wiliam Björklin
Gästrikland
10:42.64160
+1:54.11370
67
Melker Åkerström
Västergötland
10:42.64180
+1:54.11390
68
Vigor Aastrup
Stockholm
10:46.64510
+1:58.11720
69
Elof Karlsson
Västerbotten
10:51.65090
+2:04.12300
70
Simon Claesson
Uppland
11:01.66010
+2:13.13220
71
Efraim Wiksten Melander
Medelpad
11:05.66430
+2:17.13640
72
Johan Lindén
Medelpad
11:08.66770
+2:20.13980
73
Axel Stenvall
Västerbotten
11:16.67570
+2:28.14780
74
Albin Lindström
Medelpad
11:32.69140
+2:44.16350
75
Johan Thulin
Uppland
11:34.69300
+2:46.16510
76
Albin Värnebjörk
Uppland
11:36.69550
+2:48.16760
77
Isak Bodin
Ångermanland
11:38.69790
+2:51.17000
78
Lukas Karlén
Småland
11:45.70420
+2:57.17630
79
Sixten Sundsten
Hälsingland
11:49.70870
+3:01.18080
80
Isak Karlsson
Ångermanland
11:50.70910
+3:02.18120
81
Anton Larsson
Göteborg
11:51.71030
+3:03.18240
82
Axel Rudehill Sundell
Stockholm
12:04.72300
+3:16.19510
83
Leo Pettersson
Norrbotten
12:18.73710
+3:30.20920
84
Anton Fredin
Uppland
12:31.75040
+3:43.22250
85
Alexander Hägglund
Västerbotten
15:47.94600
+6:59.41810
-
Hampus Widebo
Västerbotten
23:59:59.8639800
-
Fabian Nordgren
Dalarna
23:59:59.8639800
-
Gabriel Norder
Halland
23:59:59.8639800
-
Hugo Persson
Östergötland
23:59:59.8639800
-
Oskar Ingvarsson
Norrbotten
23:59:59.8639800
-
Sebastian Pettersson
Östergötland
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)