Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM masstart
2017-03-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
20km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
57:09.342870
88.0p
2
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
57:10.342950
+0
87.9p
3
Gustav Berglund
Storvreta IK
57:21.344020
+11.1050
87.7p
4
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
57:21.344040
+11.1070
87.7p
5
Adam Gillman
Garphyttans IF
57:36.345540
+26.2570
87.4p
6
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
57:41.346000
+31.3030
87.3p
7
Elias Andersson
Sunderby SK
58:09.348800
+59.5830
86.8p
8
Alexander Karlsson
Källbottens IK
58:35.351480
+1:26.8510
86.3p
9
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
58:51.353070
+1:42.10100
86.0p
10
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
58:53.353270
+1:44.10300
85.9p
11
Carl Rotvold
Åsarna IK
58:53.353270
+1:44.10300
85.9p
12
Linus Lillsjö
Hällbybrunns IF
59:42.358100
+2:32.15130
85.0p
13
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
59:42.358110
+2:32.15140
85.0p
14
Oscar Johansson
Zinkgruvans IF
59:42.358120
+2:32.15150
85.0p
15
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
59:53.359200
+2:43.16230
84.8p
16
John Leander
Åsarna IK
59:53.359270
+2:44.16300
84.8p
17
Axel Jutterström
IFK Mora SK
59:57.359610
+2:47.16640
84.7p
18
David Larsson
Hudiksvalls IF
59:59.359800
+2:49.16830
84.7p
19
Erik Björkman
Täfteå IK
1:00:06.360550
+2:56.17580
84.6p
20
Oscar Lindholm
Hudiksvalls IF
1:00:21.362070
+3:12.19100
84.3p
21
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
1:00:32.363120
+3:22.20150
84.1p
22
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
1:00:50.364980
+3:41.22010
83.8p
23
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
1:01:26.368500
+4:16.25530
83.1p
24
Petter Persson
Borås SK
1:01:38.369730
+4:28.26760
82.9p
25
Isak Augustsson
IFK Mora SK
1:01:44.370300
+4:34.27330
82.8p
26
Oscar Bröte
Sundbybergs IK
1:01:46.370510
+4:36.27540
82.8p
27
Jakob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
1:02:42.376120
+5:32.33150
81.8p
28
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
1:02:47.376670
+5:38.33700
81.7p
29
Mattias Sundin
Vårby IK
1:02:49.376860
+5:39.33890
81.7p
30
William Westerlund
Falu IK
1:02:58.377730
+5:48.34760
81.5p
31
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
1:03:16.379580
+6:07.36610
81.2p
32
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
1:03:16.379590
+6:07.36620
81.2p
33
Gabriel Strid
Sunne SLF
1:03:30.380980
+6:21.38010
81.0p
34
Tobias Lindman
Stockviks SF
1:03:32.381160
+6:22.38190
80.9p
35
Karl Hjalmarsson
IK Stern
1:03:33.381230
+6:23.38260
80.9p
36
Albert Carling
Falu IK
1:04:07.384620
+6:57.41650
80.4p
37
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
1:04:12.385170
+7:03.42200
80.3p
38
Karl Ingard
IK Rex
1:04:26.386510
+7:16.43540
80.0p
39
Joel Åström
Bodens SK
1:04:30.386900
+7:20.43930
80.0p
40
Erik Lieback
Ulricehamns IF
1:04:45.388430
+7:35.45460
79.7p
41
Joakim Ståhl
Järbo IF
1:04:55.389450
+7:45.46480
79.6p
42
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
1:04:55.389480
+7:46.46510
79.6p
43
Albin Larsson
Sunderby SK
1:05:30.392990
+8:21.50020
79.0p
44
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
1:05:40.393960
+8:30.50990
78.8p
45
Johan Stridsman
Bodens SK
1:06:00.395930
+8:50.52960
78.5p
46
Jonathan Persson
Domnarvets GOIF
1:06:12.397120
+9:02.54150
78.3p
47
Johan Forslund
Lycksele IF
1:06:12.397140
+9:02.54170
78.3p
48
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
1:06:56.401500
+9:46.58530
77.6p
49
Arvid Vänn
Stockviks SF
1:07:28.404740
+10:18.61770
77.1p
50
Felix Selin
IFK Kiruna
1:07:44.406370
+10:35.63400
76.9p
51
Albin Persson
Tranemo IF
1:08:03.408260
+10:53.65290
76.6p
52
Jens Filipsson
Sunne SLF
1:08:24.410390
+11:15.67420
76.3p
53
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
1:08:41.412050
+11:31.69080
76.0p
54
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
1:09:01.414060
+11:51.71090
75.7p