Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM masstart
2017-03-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
15km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
42:16.253540
86.9p
2
Johan Herbert
Sundbybergs IK
42:17.253670
+1.30
86.9p
3
William Poromaa
Johannisbergs AIK
42:24.254370
+8.730
86.7p
4
Leo Johansson
Skillingaryds FK
42:34.255300
+17.1660
86.4p
5
Ossian Rosenberg
Duveds IF
42:59.257840
+43.4200
85.7p
6
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
43:08.258720
+51.5080
85.5p
7
Simon Karlsson
IFK Umeå
43:40.261970
+1:24.8330
84.6p
8
Samuel Oskarsson
SK Leksand
43:46.262540
+1:30.8900
84.5p
9
Jesper Persson
Åsarna IK
43:49.262860
+1:33.9220
84.4p
10
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
43:49.262880
+1:33.9240
84.4p
11
Malte Stefansson
Oxbergs IF
43:53.263250
+1:37.9610
84.3p
12
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
44:16.265500
+1:59.11860
83.7p
13
Simon Åstot
IFK Umeå
44:16.265580
+2:00.11940
83.6p
14
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
44:34.267380
+2:18.13740
83.2p
15
Andreas Karlsson
Kalix SK
45:25.272490
+3:09.18850
81.9p
16
Emrik Nordgren
IFK Umeå
45:41.274010
+3:24.20370
81.5p
17
Linus Nygren
Ulricehamns IF
45:46.274580
+3:30.20940
81.3p
18
Erik Granström
Strömnäs GIF
45:55.275420
+3:38.21780
81.1p
19
Zackarias Björn
Rembo IK
46:04.276320
+3:47.22680
80.9p
20
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
46:05.276480
+3:49.22840
80.9p
21
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
46:06.276530
+3:49.22890
80.9p
22
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
46:06.276550
+3:50.22910
80.8p
23
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
46:08.276740
+3:52.23100
80.8p
24
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
46:12.277130
+3:55.23490
80.7p
25
Philip Kristoffersson
Alnö SK
46:15.277450
+3:59.23810
80.6p
26
Max Andersson
Domnarvets GOIF
46:15.277460
+3:59.23820
80.6p
27
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
46:17.277670
+4:01.24030
80.6p
28
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
46:25.278450
+4:09.24810
80.4p
29
Gustav Jonsson
Hällbybrunns IF
46:45.280450
+4:29.26810
79.9p
30
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
46:48.280770
+4:32.27130
79.8p
31
William Schultz
IFK Umeå
46:49.280830
+4:32.27190
79.8p
32
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
46:54.281310
+4:37.27670
79.7p
33
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
47:28.284710
+5:11.31070
78.9p
34
Valdemar Nilsson
Bodens SK
47:35.285460
+5:19.31820
78.7p
35
Oskar Årebäck
Bolidens SK
47:38.285740
+5:22.32100
78.6p
36
Filip Öberg
Kalix SK
47:40.285970
+5:24.32330
78.6p
37
Alfred Nilsson
Filipstads SF
47:43.286210
+5:26.32570
78.5p
38
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
47:49.286840
+5:33.33200
78.4p
39
Henrik Millestu
Utrikes SK
47:54.287300
+5:37.33660
78.3p
41
Joel Andersson
IFK Mora SK
48:21.290030
+6:04.36390
77.7p
42
Sebastian Eriksson
Falu IK
48:29.290820
+6:12.37180
77.5p
43
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
48:30.290910
+6:13.37270
77.5p
44
Filip Kyrö
Högbo GOIF
48:30.290990
+6:14.37350
77.4p
45
Albin Johansson
Sätra IF
48:58.293700
+6:41.40060
76.8p
46
Adam Boman
Tranemo IF
49:09.294840
+6:53.41200
76.6p
47
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
49:16.295520
+6:59.41880
76.4p
48
Petter Dahl
Alnö SK
49:20.295960
+7:04.42320
76.3p
49
Emil Hagström
Garphyttans IF
49:25.296480
+7:09.42840
76.2p
50
Emil Eliasson
Gellivare Skidallians IK
49:29.296800
+7:12.43160
76.1p
51
William Selander
Spikbodarnas IK
49:30.296930
+7:13.43290
76.1p
52
William Karlsson
Källbottens IK
49:31.297030
+7:14.43390
76.1p
53
Linus Nilsson
IFK Umeå
49:31.297050
+7:15.43410
76.1p
54
Olle Westin
IK Stern
49:44.298310
+7:27.44670
75.8p
55
Anton Björk
Orsa SK
49:47.298680
+7:31.45040
75.7p
56
Loke Östangård
Eksjö SOK
49:50.298910
+7:33.45270
75.7p
57
Thomas Fällgren
Arvika IS
50:13.301230
+7:56.47590
75.2p
58
Sven Leander
Åsarna IK
50:22.302160
+8:06.48520
75.0p
59
Jon Zachrisson
Svegs IK
50:43.304270
+8:27.50630
74.5p
60
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
50:45.304450
+8:29.50810
74.5p
61
Ludvig Söderlind
IFK Kiruna
50:46.304590
+8:30.50950
74.5p
62
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
50:47.304610
+8:30.50970
74.5p
63
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
51:23.308250
+9:07.54610
73.7p
64
Victor Sehlstedt
IFK Umeå
51:29.308860
+9:13.55220
73.6p
65
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
51:44.310330
+9:27.56690
73.3p
66
Axel Svensson
Landsbro IF SK
52:03.312210
+9:46.58570
72.9p
67
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
52:27.314620
+10:10.60980
72.4p
68
William Westerlund
Byske SK
53:29.320820
+11:12.67180
71.2p
69
Johan Samuelsson
Husums IF SK
53:29.320830
+11:12.67190
71.2p
70
Axel Åslund
Hedesunda IF
53:31.321060
+11:15.67420
71.2p
71
Adrian Lundberg
SK Bore
54:03.324240
+11:47.70600
70.6p
72
Gösta Malmström
IK Stern
54:29.326890
+12:13.73250
70.1p
73
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
55:29.332810
+13:12.79170
69.0p
74
Anton Andersson
Garphyttans IF
55:31.333050
+13:15.79410
69.0p
75
Kristoffer Forsberg
IFK Umeå
57:43.346260
+15:27.92620
66.7p
-
Erik Engelin
Offerdals SK
23:59:58.8639700
-
Filip Fahlström
Johannisbergs AIK
23:59:58.8639700
-
Måns Olsson
Offerdals SK
23:59:58.8639700
-
Andreas Albinsson
SK Bore
23:59:58.8639700
-
Kasper Wiken
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
Anton Laine
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
Martin Mickels
Bålsta SK
23:59:59.8639800
-
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)