Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM stafett
2017-02-13
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 16
8.5km, Längdskidor, Fristil, Stafett
1
Högbo GIF lag 1
23:11.139060
Elsa Wallin
Högbo GOIF
7:15.43450
Saga Fältenhag
Högbo GOIF
7:00.41930
Ella Georgsson
Högbo GOIF
8:55.53480
2
IFK Umeå lag 1
23:12.139120
+0
Ida Lundgren
IFK Umeå
7:14.43370
Linn Schogster
IFK Umeå
7:02.42170
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
8:54.53380
3
Offerdals SK 1
23:22.140100
+10.940
Julia Nilsson
Offerdals SK
7:12.43170
Sara Uddegård
Offerdals SK
7:22.44120
Tilde Bångman
Offerdals SK
8:47.52610
4
Duveds IF 1
23:39.141820
+27.2660
Anna Jonsson
Duveds IF
7:31.45040
Ellen Sjölund
Duveds IF
7:16.43590
Märta Rosenberg
Duveds IF
8:50.52990
5
Täby IS SK lag 1
23:44.142340
+32.3180
Lisa Nystedt
Täby IS SK
7:31.45080
Ebba Karlsson
Täby IS SK
7:07.42690
Olivia Lavén
Täby IS SK
9:04.54370
6
Dala-Järna IK 1
23:53.143200
+41.4040
Klara Andersson
Dala-Järna IK
7:32.45150
Märta Anderson
Dala-Järna IK
7:12.43110
Tilda Ström
Dala-Järna IK
9:08.54740
7
Bergeforsens SK 1
23:54.143300
+42.4140
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
7:16.43520
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
7:18.43710
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
9:19.55870
8
IK Fryken 1
1:02.6100
-37:50
Elsa Persson
IK Fryken
7:33.45200
Alva Andreasson
IK Fryken
7:10.42980
Amanda Hedström
IK Fryken
9:29.56880
9
Sollefteå Skidor IF lag 1
24:15.145420
+1:03.6260
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
7:20.43980
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
7:15.43400
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
9:39.57840
10
Sävast Ski Team IF 1
24:25.146470
+1:14.7310
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
7:36.45560
Sally Berglund
Sävast Ski Team IF
7:43.46290
Olivia Norberg
Sävast Ski Team IF
9:05.54420
11
Bondsjöhöjdens IK lag
24:29.146820
+1:17.7660
Frida Åsander
Bondsjöhöjdens IK
7:20.43980
Maja Sjölund
Bondsjöhöjdens IK
7:17.43610
Julia Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
9:51.59030
12
Garphyttans IF lag
25:08.150790
+1:57.11630
Anja Andersson
Garphyttans IF
7:23.44210
Minna Seger
Garphyttans IF
7:30.44900
Ronja Andersson
Garphyttans IF
10:15.61480
13
Offerdals SK 2
25:11.151070
+2:00.11910
Sara Kajsa Hermansson
Offerdals SK
7:42.46110
Ylva Olsson
Offerdals SK
7:29.44890
Anna Novak
Offerdals SK
9:59.59870
14
Tranemo IF Skidklubb lag
25:32.153140
+2:20.13980
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
7:21.44040
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
8:11.49000
Tuva Persson
Tranemo IF
10:00.59900
15
Landsbro IF SK 1
25:56.155580
+2:45.16420
Moa Hansson
Landsbro IF SK
6:57.41610
Nora Andersson
Landsbro IF SK
8:38.51720
Elsa Melin
Landsbro IF SK
10:21.62050
16
Luleå Gjutarens IF lag
26:14.157310
+3:02.18150
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
7:25.44420
Saga Törngren
Luleå Gjutarens IF
7:52.47160
Alina Kitok
Luleå Gjutarens IF
10:56.65530
17
Sävedalens AIK lag
26:31.159010
+3:19.19850
Lovisa Moqvist
Sävedalens AIK
8:00.47920
Kajsa Norman
Sävedalens AIK
8:36.51550
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
9:54.59340
18
Bodens SK 1
26:33.159200
+3:21.20040
Emma Lindqvist
Bodens SK
7:25.44490
Alma Nelson
Bodens SK
8:40.51950
Martina Alnelind
Bodens SK
10:26.62560
19
IFK Umeå lag
26:41.160040
+3:29.20880
Tua Germann
IFK Umeå
7:41.46020
Emmi Eriksson
IFK Umeå
7:47.46610
Julia Järvholm
IFK Umeå
11:13.67210
-
Eksjö SOK lag
0
Emma Eriksson
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
Agnes Djurstedt
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
Andrea Aulin
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
-
SK Bore lag
0
Wilma Björn
SK Bore
23:59:59.8639800
Elin Westh
SK Bore
23:59:59.8639800
Kerstin Näslund
SK Bore
23:59:59.8639800
-
Åsarna IK lag
0
Enja Jonsson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
Elsa Carlsson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
Wilma Johansson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Högbo GIF lag
0
Moa Backlund
Högbo GOIF
7:30.44920
Maja Eriksson
Högbo GOIF
7:48.46790
X X
Högbo GOIF
23:59:58.8639700