Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2017-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Johansson
Ryda SK
2:02:10.732900
79.6p
2
Peter Ettling
Finspångs SOK
2:03:21.740000
+1:11.7000
78.7p
3
Niklas Jonasson
IFK Mora SK
2:04:31.747000
+2:21.14000
77.8p
4
Tomas Johansson
Åmåls OK
2:09:01.774000
+6:51.41000
74.5p
5
Tomas Lövgren
Stora Tuna IK SK
2:09:20.775900
+7:10.42900
74.3p
6
Magnus Hamp
IK Stern
2:10:37.783600
+8:27.50600
73.4p
7
Mattias Carlzon
Ulricehamns IF
2:12:07.792600
+9:57.59600
72.4p
8
Johan Johansson
Axa SC
2:12:45.796400
+10:35.63400
72.0p
9
Martin Siljegård
Halmstads Skidklubb
2:13:29.800800
+11:19.67800
71.5p
10
Anders Hübinette
Sundbybergs IK
2:14:08.804700
+11:58.71700
71.1p
11
Mathias Häggblom
Brännebrona SK
2:15:32.813100
+13:22.80100
70.2p
12
Daniel Björndahl
Kungälvs OK
2:15:55.815400
+13:45.82400
69.9p
13
Johan Höjskeld
Grava SK
2:17:26.824500
+15:16.91500
69.0p
14
Björn Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
2:17:30.824900
+15:20.91900
69.0p
15
Niklas Olsson
Träningskonsulten Sports Club
2:17:31.825000
+15:21.92000
69.0p
16
Ulf Lekeborn
IFK Lindesberg
2:19:53.839200
+17:43.106200
67.6p
17
Jonas Holst
Hjobygdens OK
2:20:35.843400
+18:25.110400
67.2p
18
Anders Soovik
Göteborgs SK
2:21:11.847000
+19:01.114000
66.8p
19
Jörgen Granevald
Älvdalens IF SK
2:22:04.852300
+19:54.119300
66.3p
20
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
2:22:49.856800
+20:39.123800
65.9p
21
Peter Skåret
Norway
2:24:37.867600
+22:27.134600
64.9p
22
Christer Obbarius
Sunne SLF
2:25:37.873600
+23:27.140600
64.4p
23
Fredrik Svensson
Strömtorps IK
2:26:27.878600
+24:17.145600
64.0p
24
Per-Anders Gustafsson
Borås GIF
2:26:29.878800
+24:19.145800
64.0p
25
Stefan Andersson
Källbottens IK
2:26:49.880800
+24:39.147800
63.8p
26
Veine Persson
Brandsbols SK
2:27:07.882600
+24:57.149600
63.6p
27
Jörgen Aurén
Hagfors SF
2:28:46.892500
+26:36.159500
62.8p
28
Marcus Bergman
Försvarets SK
2:29:19.895800
+27:09.162800
62.5p
29
Kalle Alexandersson
OK Tyr
2:30:23.902200
+28:13.169200
62.0p
30
Mattias Wikström
Karlslunds IF SF
2:33:48.922700
+31:38.189700
60.4p
31
Martin Othozon
Falu IK
2:34:45.928400
+32:35.195400
60.0p
32
Robert Gotting
Grönahögs IK
2:35:01.930000
+32:51.197000
59.8p
33
Henrik Johansson-Kask
OK Kroppefjäll
2:35:58.935700
+33:48.202700
59.4p
34
Anders Nilsson
SK Bore
2:36:08.936700
+33:58.203700
59.3p
35
Jens Lundquist
Nacka Värmdö SK
2:36:59.941800
+34:49.208800
59.0p
36
Pontus Olofsson
Kristinehamns OK
2:39:26.956500
+37:16.223500
57.9p
37
Anders Jansson
Grycksbo IF OK
2:42:09.972800
+39:59.239800
56.8p
38
Patrik Clasén
Salens IF
2:42:13.973200
+40:03.240200
56.7p
39
Markus Porath
OK Kroppefjäll
2:42:31.975000
+40:21.242000
56.6p
40
Peter Cedergren
Åf SK
2:42:42.976100
+40:32.243100
56.5p
41
Johan Hartler
IK Stern
2:47:09.1002800
+44:59.269800
54.8p
42
Thomas Hylander
Tockarps IK
2:48:34.1011300
+46:24.278300
54.3p
43
Magnus Isaksson
Peab Bedriftsidrettslag
2:49:08.1014700
+46:58.281700
54.1p
44
David Thelander
Nusnäs IF
2:50:31.1023000
+48:21.290000
53.6p
45
Niclas Peterson
SK Glädjen Göteborg
2:51:11.1027000
+49:01.294000
53.3p
46
Per Olofsson
IF Ski Team Skåne
2:51:58.1031700
+49:48.298700
53.0p
47
Joakim Kvist
IFK Österbymo
2:55:00.1049900
+52:50.316900
52.0p
48
Klas Carlsson
Storvreta IK
2:56:47.1060600
+54:37.327600
51.4p
49
Petter Carlsson
Meritor FK
2:58:38.1071700
+56:28.338700
50.8p
50
Axel Eskeby
Stora Tuna IK SK
2:58:48.1072700
+56:38.339700
50.7p
51
Patrik Horner
Grava SK
3:00:10.1080900
+58:00.347900
50.3p
52
Mats Thunwall
Fagersta Södra IK
3:00:28.1082700
+58:18.349700
50.2p
53
Erik Olofsson
Sisu Forshaga SK
3:01:42.1090100
+59:32.357100
49.8p
54
Andreas Lundquist
IK Rex
3:03:54.1103300
+1:01:44.370300
49.1p
55
Ingar Thorgrimsbo
Töcksfors IF
3:06:17.1117600
+1:04:07.384600
48.4p
56
Fredrik Janveden
OK Kroppefjäll
3:06:38.1119700
+1:04:28.386700
48.3p
57
Mattias Bosell
Åf SK
3:08:43.1132200
+1:06:33.399200
47.7p
58
Örjan Fagrell
Äppelbo AIK
3:12:31.1155000
+1:10:21.422000
46.6p
59
Göran Hubinette
Storvreta IK
3:15:18.1171700
+1:13:08.438700
45.9p
60
Mathias Nilsson
Hindås SK
3:15:27.1172600
+1:13:17.439600
45.8p
61
Robert Juhlin
Abb IF SK
3:19:54.1199300
+1:17:44.466300
44.7p
62
Johan Staff
Alecta Kf
3:22:52.1217100
+1:20:42.484100
43.9p
63
Aske Brekling
Intersport IF
3:24:57.1229600
+1:22:47.496600
43.4p
64
Bengt B Hansson
Malungs SLK
3:28:05.1248400
+1:25:55.515400
42.7p
65
Mattias Mattsson
Gunnarskogs IK
3:31:21.1268000
+1:29:11.535000
42.0p
66
Henrik Wennström
Stora Skedvi IK
3:51:56.1391500
+1:49:46.658500
37.8p
67
Daniel Björk
Malungs IF
3:54:41.1408000
+1:52:31.675000
37.3p
-
Fredik Egriell
Malungs IF
23:59:58.8639700
-
Ambjörn Lannergård
Lidköpings VSK
23:59:58.8639700
-
Henrik Bengtsson
Saléns IF
23:59:58.8639700
-
Magnus Lundberg
Vreta Skid o MK
23:59:59.8639800
-
Jöns Bartholdson
IK Ymer
23:59:59.8639800
-
Jonas Johansson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
David Jönsson
Stenungsunds OK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)