Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic/Intersport Cup Falun
2017-02-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
26:10.156930
89.0p
2
Alexander Karlsson
Källbottens IK
26:20.157920
+9.890
88.4p
3
Adam Gillman
Garphyttans IF
26:21.158060
+11.1030
88.3p
4
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
26:28.158740
+18.1710
88.0p
5
Elias Andersson
Sunderby SK
26:34.159350
+24.2320
87.6p
6
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
26:41.160030
+31.3000
87.3p
7
Axel Jutterström
IFK Mora SK
26:47.160640
+37.3610
86.9p
8
Gustav Berglund
Storvreta IK
26:53.161230
+43.4200
86.6p
9
Anton Elvseth
Norway
27:02.162120
+51.5090
86.2p
10
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
27:06.162510
+55.5480
86.0p
11
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
27:10.162990
+1:00.5960
85.7p
12
David Larsson
Hudiksvalls IF
27:11.163000
+1:00.5970
85.7p
13
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
27:14.163340
+1:04.6310
85.5p
14
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
27:16.163590
+1:06.6560
85.4p
15
Erik Björkman
Täfteå IK
27:23.164230
+1:13.7200
85.1p
16
Anders Roos
Östersunds SK
27:38.165730
+1:28.8700
84.3p
17
Erik Lieback
Ulricehamns IF
27:39.165850
+1:29.8820
84.3p
18
Linus Lillsjö
Hällbybrunns IF
27:41.166050
+1:31.9020
84.2p
19
John Leander
Åsarna IK
27:50.166910
+1:39.9880
83.7p
20
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
27:53.167200
+1:42.10170
83.6p
21
Oscar Johansson
Zinkgruvans IF
27:55.167400
+1:44.10370
83.5p
22
Carl Rotvold
Åsarna IK
27:55.167480
+1:45.10450
83.4p
23
Simon Stenberg
Kalix SK
27:59.167810
+1:48.10780
83.3p
24
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
28:14.169310
+2:03.12280
82.6p
25
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
28:14.169330
+2:04.12300
82.6p
26
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
28:17.169670
+2:07.12640
82.4p
27
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
28:20.169940
+2:10.12910
82.3p
28
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
28:22.170140
+2:12.13110
82.2p
29
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
28:26.170580
+2:16.13550
82.0p
30
Oscar Lindholm
Hudiksvalls IF
28:29.170840
+2:19.13810
81.8p
31
Karl Ingard
IK Rex
28:33.171250
+2:23.14220
81.6p
32
Jakob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
28:35.171430
+2:25.14400
81.6p
33
Petter Persson
Borås SK
28:41.172010
+2:30.14980
81.3p
34
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
28:46.172510
+2:35.15480
81.1p
35
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
28:48.172750
+2:38.15720
80.9p
36
Joel Åström
Bodens SK
28:52.173150
+2:42.16120
80.8p
37
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
28:59.173850
+2:49.16820
80.4p
38
Elis Berg
Sunne SLF
29:03.174270
+2:53.17240
80.2p
39
Oscar Lindell
Stockviks SF
29:13.175220
+3:02.18190
79.8p
40
Tobias Olsson
Åsarna IK
29:25.176410
+3:14.19380
79.3p
41
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
29:25.176460
+3:15.19430
79.3p
42
Tobias Lindman
Stockviks SF
29:27.176630
+3:17.19600
79.2p
43
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
29:31.177060
+3:21.20030
79.0p
44
Eric Jansson
Tranemo IF
29:36.177510
+3:25.20480
78.8p
45
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
29:40.177950
+3:30.20920
78.6p
46
Jacob Stark
Stockviks SF
29:47.178620
+3:36.21590
78.3p
47
Joakim Ståhl
Järbo IF
29:50.178950
+3:40.21920
78.2p
48
William Westerlund
Falu IK
29:53.179270
+3:43.22240
78.0p
49
Dagur Benediktsson
Island
29:53.179290
+3:43.22260
78.0p
50
David Dahl
Visborgs OK
29:59.179870
+3:49.22840
77.8p
51
Jonatan Palander
Sellnäs IF
30:00.179990
+3:50.22960
77.7p
52
Oscar Bröte
Sundbybergs IK
30:03.180280
+3:53.23250
77.6p
53
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
30:16.181520
+4:05.24490
77.1p
54
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
30:19.181820
+4:08.24790
77.0p
55
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
30:32.183100
+4:21.26070
76.4p
56
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
30:35.183420
+4:24.26390
76.3p
57
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
30:47.184640
+4:37.27610
75.8p
58
Johan Forslund
Lycksele IF
31:00.185980
+4:50.28950
75.3p
59
Albin Persson
Tranemo IF
31:04.186360
+4:54.29330
75.1p
60
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
31:06.186570
+4:56.29540
75.0p
61
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
31:09.186800
+4:58.29770
74.9p
62
Albin Karlsson
Skellefteå SK
31:12.187160
+5:02.30130
74.8p
63
Evert Wester
Jukkasjärvi IF
32:59.197830
+6:49.40800
70.8p
64
Jesper Göras
Kvarnsvedens GOIF SK
33:52.203120
+7:41.46090
69.0p
-
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
Filip Halldén
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
23:59:59.8639800
-
Albert Carling
Falu IK
23:59:59.8639800
-
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
Gabriel Strid
Sunne SLF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)