Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tranemo Midnight Skimarathon
2017-02-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
1:51:54.671370
81.5p
2
Markus Jönsson
Tranemo IF Skidklubb
1:51:55.671400
+0
81.5p
3
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
1:53:07.678670
+1:13.7200
80.4p
4
Martin Gotting
Ulricehamns IF
1:53:08.678710
+1:13.7240
80.4p
5
Henrik Alm
Gnosjö FK
1:53:11.679080
+1:17.7610
80.3p
6
Erik Johansson
Tranemo IF Skidklubb
1:54:04.684330
+2:09.12860
79.5p
7
Simon Grenlöv
Äspereds IF
1:55:58.695710
+4:03.24240
77.9p
8
Mattias Bryntesson
Trollhättans SOK
2:00:04.720310
+8:09.48840
74.5p
9
Jörgen Fherm
IK Högaborgs Atleter
2:02:35.735460
+10:40.63990
72.5p
10
Isak Nilsson
Gnosjö FK
2:02:37.735650
+10:42.64180
72.5p
11
Conny Eskilson
Eksjö SOK
2:02:40.735940
+10:45.64470
72.5p
12
Joakim Jonsson
Eksjö SOK
2:02:45.736490
+10:51.65020
72.4p
13
Peter Bernroth
Burseryds IF
2:05:01.750040
+13:06.78570
70.8p
14
Mats Wang-Hansen
OK Landehof
2:05:25.752410
+13:30.80940
70.5p
15
Kristian Olofsson
Hestra IF
2:06:18.757710
+14:23.86240
69.9p
16
Magnus Sjöbjer
Borås SK
2:06:18.757780
+14:24.86310
69.9p
17
Niclas Hansson
Burseryds IF
2:06:42.760120
+14:47.88650
69.6p
18
Martin Melin
OK Kullingshof
2:07:01.762070
+15:07.90600
69.4p
19
Fredrik Rosengren
Borås SK
2:08:40.771940
+16:45.100470
68.3p
20
Patrik Petersson
Apladalens Löparklubb
2:08:41.772010
+16:46.100540
68.2p
21
Edvin Wilson
Tranemo IF Skidklubb
2:09:10.774930
+17:15.103460
67.9p
22
Stefan Mennborg
IK Hakarpspojkarna
2:09:26.776550
+17:31.105080
67.7p
23
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
2:09:48.778780
+17:54.107310
67.5p
24
Filip Johansson
Hestra IF
2:09:50.778960
+17:55.107490
67.5p
25
Benjamin Eriksson
Äspereds IF
2:12:52.797150
+20:57.125680
65.6p
26
Tobias Andervang
AXA SC
2:13:03.798250
+21:08.126780
65.5p
27
Anders Stenberg
Burseryds IF
2:13:38.801760
+21:43.130290
65.1p
28
Martin Kristensson
Öxabäck VIK
2:14:02.804160
+22:07.132690
64.9p
29
Andreas Andersson
IK Stern
2:14:03.804280
+22:09.132810
64.9p
30
Jonathan Hansson
Burseryds IF
2:14:25.806450
+22:30.134980
64.6p
31
Mikael Jacobsen
Rold Skov Skiklub
2:15:00.809960
+23:05.138490
64.3p
32
Oliver Olsson
Uddevalla IS
2:15:05.810490
+23:11.139020
64.2p
33
Daniel Andersson
Borås SK
2:15:26.812590
+23:32.141120
64.0p
34
Tomas Pettersson Hjelmkvist
IF Hallby SOK
2:15:31.813080
+23:37.141610
64.0p
35
Per Gustavsson
Alvesta SOK
2:15:33.813250
+23:38.141780
64.0p
36
Fredrik Almqvist
Skogsbygdens IF
2:15:36.813580
+23:42.142110
63.9p
37
Andreas Ramstedt
Göteborg
2:15:40.813970
+23:46.142500
63.9p
38
Henrik Ärlig
Borås SK
2:16:03.816270
+24:09.144800
63.7p
39
Jimmy Friestad
IF Ski Team Skåne
2:16:08.816700
+24:13.145230
63.6p
40
Johan Bäck
Vaggeryds SOK
2:16:13.817290
+24:19.145820
63.6p
41
Joel Melkersson
Eksjö Garnisons IF
2:16:21.818010
+24:26.146540
63.5p
42
Jörgen Lindgren
IK Stern
2:16:43.820200
+24:48.148730
63.3p
43
Olle Axelsson
Borås SK
2:16:59.821840
+25:04.150370
63.2p
44
Joacim Assarsson
Nässjö Ski
2:17:46.826570
+25:52.155100
62.7p
45
Andreas Mäkinen
Äspereds IF
2:17:57.827640
+26:02.156170
62.6p
46
Clas Olsson
Äspereds IF
2:18:15.829480
+26:21.158010
62.4p
47
Johan Lind
AXA SC
2:19:10.834990
+27:16.163520
61.9p
48
Bengt Bern
Mölndal
2:19:11.835070
+27:17.163600
61.9p
49
Magnus Carlander
Skogsbygdens IF
2:19:38.837760
+27:43.166290
61.7p
50
Johan Gustafsson
Skogsbygdens IF
2:19:44.838310
+27:49.166840
61.6p
51
Mattias Bengtsson
Tranemo IF Skidklubb
2:19:46.838550
+27:51.167080
61.6p
52
Emil Östlin
IK Hakarpspojkarna
2:20:47.844600
+28:52.173130
61.1p
53
Linus Af Wåhlberg
Ölands SK
2:21:03.846220
+29:08.174750
60.9p
54
Lars Andervang
Fritsla VIK
2:21:19.847870
+29:25.176400
60.8p
55
Johan Magnusson
Hestra IF
2:22:03.852260
+30:08.180790
60.4p
56
Tobias Thorsson
IK Trenne Ullared
2:22:47.856600
+30:52.185130
60.0p
57
Emil Andersson
IF Hallby SOK
2:22:49.856890
+30:55.185420
60.0p
58
Stefan Larsson
Magra IS
2:22:59.857830
+31:04.186360
59.9p
59
Jonas Lycke
Anderstorps OK
2:23:20.859960
+31:25.188490
59.7p
60
Joan Starck
Hvetlanda SK
2:23:30.860990
+31:36.189520
59.7p
61
David Ranfalk
IK Stern
2:23:32.861170
+31:38.189700
59.6p
62
Emil Carlson
IK Uven
2:23:56.863530
+32:01.192060
59.4p
63
Daniel Bokinge
Apladalens Löparklubb
2:24:02.864100
+32:07.192630
59.4p
64
Viktor Park
Gnosjö FK
2:24:10.864940
+32:15.193470
59.3p
65
Jan-Olof Markinger
Tranemo IF Skidklubb
2:24:12.865190
+32:18.193720
59.3p
66
Johan Päivärinta
Borgstena IF
2:24:21.866080
+32:27.194610
59.2p
67
Daniel Olsson
Äspereds IF
2:25:22.872100
+33:27.200630
58.7p
68
Joakim Rölander
Borås SK
2:25:30.872980
+33:36.201510
58.7p
69
Hampus Johansson
OK Alehof
2:25:42.874160
+33:47.202690
58.6p
70
Ola Grauers
Mullsjö SOK
2:25:45.874400
+33:50.202930
58.5p
71
Tony Petäjä
IFK Helsingborg
2:26:19.877840
+34:24.206370
58.3p
72
Per Landin
Vaggeryds SOK
2:27:48.886710
+35:53.215240
57.6p
73
Martin Danklint
Tranemo IF Skidklubb
2:27:51.887080
+35:57.215610
57.5p
74
Johan Kastensson
IFK Österbymo
2:28:01.888020
+36:06.216550
57.5p
75
Johan Gustafsson
Magra IS
2:28:45.892460
+36:50.220990
57.1p
76
Felix Svensson
Äspereds IF
2:29:06.894550
+37:11.223080
57.0p
77
Oskar Persson
Eksjö SOK
2:29:08.894790
+37:14.223320
56.9p
78
Håkan Bjärsholm
Anderstorps OK
2:29:17.895670
+37:23.224200
56.9p
79
Lars Tegenfeldt
Göteborgs Polismäns IF
2:29:44.898330
+37:49.226860
56.7p
80
Magnus Riisgaard
Anderstorps OK
2:29:48.898740
+37:53.227270
56.6p
81
Patrik Hedemyr
Hindås SK
2:29:52.899110
+37:57.227640
56.6p
82
Fredrik Larsson
Borås SK
2:29:55.899410
+38:00.227940
56.6p
83
Mikael Samuelsson
Serneke IF
2:30:22.902120
+38:27.230650
56.4p
84
Roger Carlsson
Tranemo IF Skidklubb
2:30:29.902820
+38:34.231350
56.3p
85
Linus Waldén
Nässjö Ski
2:30:51.905020
+38:56.233550
56.2p
86
Niklas Petersson Fröling
AXA SC
2:31:01.906020
+39:06.234550
56.1p
87
Rikard Junblad
Simlångsdalens IF
2:31:03.906230
+39:08.234760
56.1p
88
Håkan Ek
Grönahögs IK
2:31:07.906660
+39:12.235190
56.0p
89
Per Orestig
OK Gränsen
2:31:27.908650
+39:32.237180
55.9p
90
Andreas Westlin
IK Stern
2:31:47.910690
+39:53.239220
55.7p
91
Per Fägersten
IK Trasten
2:31:54.911350
+39:59.239880
55.7p
92
Mikael Petersson
Landsbro IF SK
2:31:58.911780
+40:04.240310
55.7p
93
Jonas Björk
IK Albion
2:32:45.916430
+40:50.244960
55.3p
94
Marcus Kleinfeld
AXA SC
2:33:12.919100
+41:17.247630
55.1p
95
Dan Bengtsson
AXA SC
2:33:29.920880
+41:35.249410
55.0p
96
Harald Hermansson
Gnosjö FK
2:33:39.921880
+41:45.250410
54.9p
97
Daniel Josefsson
Apladalens Löparklubb
2:33:46.922570
+41:52.251100
54.9p
98
Hans Torsborn
Ulricehamn
2:33:47.922610
+41:52.251140
54.9p
99
Erik Sveningsson
Gnosjö FK
2:33:53.923200
+41:58.251730
54.8p
100
Tobias Arvidsson
Gnosjö FK
2:34:26.926580
+42:32.255110
54.6p
101
Henrik Andersson
Borås SK
2:34:45.928430
+42:50.256960
54.5p
102
Martin Andersson
Kungälvs RK
2:35:11.931040
+43:16.259570
54.3p
103
Mats Thelin
Burseryds IF
2:36:45.940440
+44:50.268970
53.6p
104
Kenneth Holgerson
Tidaholm SOK Sisu
2:37:37.945670
+45:43.274200
53.3p
105
Håkan Egerhag
Apladalens Löparklubb
2:37:42.946110
+45:47.274640
53.2p
106
Anders Furén
Borås SK
2:38:05.948470
+46:11.277000
53.1p
107
William Blomqvist
Mullsjö SOK
2:38:07.948680
+46:13.277210
53.1p
108
Erik Blomgren Regnander
Rydaholms GoIF
2:38:08.948790
+46:14.277320
53.1p
109
Dan Johnsson
Apladalens Löparklubb
2:38:35.951400
+46:40.279930
52.9p
110
Magnus Lövgren
IK Trasten
2:39:04.954340
+47:09.282870
52.7p
111
Magnus Gregart
Ljungskile FK
2:39:59.959870
+48:05.288400
52.3p
112
Juha Salmela
Tranemo IF Skidklubb
2:40:00.959970
+48:06.288500
52.3p
113
Martin Berg
IFK Helsingborg
2:40:09.960860
+48:14.289390
52.3p
114
Per Bertilsson
Mullsjö SOK
2:40:25.962440
+48:30.290970
52.2p
115
Stefan Böregård
Krogsereds IK
2:40:29.962880
+48:35.291410
52.1p
116
Jakob Dannemark
Lysekil SLF
2:40:35.963440
+48:40.291970
52.1p
117
Erkki Salmela
Tranemo IF Skidklubb
2:40:35.963460
+48:40.291990
52.1p
118
Tomas Hurtig
OK Skogshjortarna
2:41:14.967370
+49:20.295900
51.9p
119
Joakim Kvist
IFK Österbymo
2:41:14.967380
+49:20.295910
51.9p
120
Patrik Johansson
Apladalens Löparklubb
2:42:43.976260
+50:48.304790
51.3p
121
Henric Magnisson
Apladalens Löparklubb
2:42:51.977020
+50:56.305550
51.2p
122
Christer Park
Gnosjö FK
2:42:53.977270
+50:59.305800
51.2p
123
Andreas Avedal
AXA SC
2:42:58.977770
+51:04.306300
51.2p
124
Anders Andreasson
IK Ymer
2:43:13.979220
+51:18.307750
51.1p
125
Filip Sandberg
Tranemo IF Skidklubb
2:44:29.986800
+52:34.315330
50.6p
126
Gustav Nilsson
Värnamo
2:44:42.988120
+52:47.316650
50.6p
127
Johan Åberg
OK Landehof
2:47:38.1005730
+55:43.334260
49.5p
128
Fredrik Nyberg
Valda RK
2:48:59.1013870
+57:05.342400
49.1p
129
Joachim Holmberg
IK Högaborgs Atleter
2:50:31.1023090
+58:37.351620
48.5p
130
Johan Park
Gnosjö FK
2:51:01.1026080
+59:07.354610
48.4p
131
Freddi Almgren
IK Ymer
2:51:04.1026320
+59:09.354850
48.4p
132
Anders Gryte
OK Landehof
2:51:23.1028220
+59:28.356750
48.2p
133
Tomas Hallgren
Lysekil SLF
2:56:04.1056380
+1:04:10.384910
46.7p
134
Tobias Hagman
AXA SC
2:58:29.1070880
+1:06:35.399410
46.0p
135
Roine Schölin
Vindrarps SK
2:59:50.1078910
+1:07:55.407440
45.6p
136
Mikael Ragneheim
Hestra IF
3:01:01.1086080
+1:09:07.414610
45.3p
137
Andreas Råvik
Vaggeryds SOK
3:15:30.1172900
+1:23:35.501430
41.4p
138
Andreas Berg
Apladalens Löparklubb
3:17:12.1183130
+1:25:17.511660
41.0p
139
Martin Egerström
IK Stern
3:17:13.1183280
+1:25:19.511810
41.0p
140
Jacob Schade Engbjerg
Århus Skiklub
3:17:57.1187650
+1:26:02.516180
40.8p
141
Christian Smidt
Rold Skov skiing
3:37:37.1305680
+1:45:43.634210
36.6p
142
Bo Andersson Möller
IF Hallby SOK
3:41:05.1326410
+1:49:10.654940
36.0p
-
Björn Pehrsson
OK Alehof
23:59:58.8639700
-
Daniel Åkerberg
Hestra IF
23:59:58.8639700
-
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
23:59:58.8639700
-
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
23:59:58.8639700
-
Konstantin Petrov
AXA SC
23:59:58.8639700
-
Markus Qvarnström
IK Hakarpspojkarna
23:59:58.8639700
-
Niklas Hedlund
Mullsjö SOK
23:59:58.8639700
-
Torvald Gunnarsson
Nässjö Ski
23:59:58.8639700
-
Martin Erlandsson
Tranemo IF Skidklubb
23:59:58.8639700
-
Andréas Henningson
IK Högaborgs Atleter
23:59:58.8639700
-
Anders Jägard
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Bo Mårtensson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
Jörgen Eriksson
Ätrans IF
23:59:59.8639800
-
Marcus Ullman
OK Alehof
23:59:59.8639800
-
Johan Hedenberg
IFK Helsingborg
23:59:59.8639800
-
Erik Lundell
Istrums SK
23:59:59.8639800
-
Peter Torgén
Istrums SK
23:59:59.8639800
-
Joakim Österlund
Borås SK
23:59:59.8639800
-
David Ekblad
Umara SC
23:59:59.8639800
-
Erik Wickström
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Johan Carlsson
IK Trasten
23:59:59.8639800
-
Martin Andersson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
Henrik Gustafsson
Skogsbygdens IF
23:59:59.8639800
-
Magnus Eriksson
Borgstena IF
23:59:59.8639800
-
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Linus Andersson
Gnosjö FK
23:59:59.8639800
-
Daniel Petersson
Gnosjö FK
23:59:59.8639800
-
Jan Hindér
Volvo IF
23:59:59.8639800
-
Michael Edgren
OK Gränsen
23:59:59.8639800
-
Martin Älverbrandt
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
Morgan Jerkefjord
OK Kullingshof
23:59:59.8639800
-
Martin Sivertsson
Göteborg
23:59:59.8639800
-
Jakob Hjelmåker
AXA SC
23:59:59.8639800
-
Robert Malmgren
Borås SK
23:59:59.8639800
-
Peder Gustafsson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Robert Ratell
Kungsäters IF
23:59:59.8639800
-
Lars Gabrielsson
Dalstorps IF
23:59:59.8639800
-
Fredrik Runeson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Peder Folmanis
Tranemo IF Skidklubb
23:59:59.8639800
-
Odd Löfvendahl
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Björn Andersson
ASK Växjö
23:59:59.8639800
-
Mattias Olofsson
Tranemo IF Skidklubb
23:59:59.8639800
-
Tomas Amneskog
Aktivitus SC
23:59:59.8639800
-
Per Valtersson
Tranemo IF Skidklubb
23:59:59.8639800
-
Pontus Sjögren
Tranemo IF Skidklubb
23:59:59.8639800
-
Robert Johansson
Kungsäters IF
23:59:59.8639800
-
Johan Norrlin
ASK Växjö
23:59:59.8639800
-
Mats Dahlberg
Klubblös
23:59:59.8639800
-
Micael Lyreborg
IK Högaborgs Atleter
23:59:59.8639800
-
Jim Gustafsson
IK Stern
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)