Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Distans
2017-02-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 15
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
12:04.72370
2
Gustav Pålsson
Utrikes SK
12:06.72530
+1.60
3
Albin Åström
Bodens SK
12:18.73790
+14.1320
4
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
12:19.73840
+14.1370
5
Isak Garfvé
IFK Mora SK
12:26.74580
+22.2110
6
Calle Rune
Täby IS SK
12:33.75240
+28.2770
7
Gustav Hedström
Östersunds SK
12:38.75770
+34.3300
8
Rasmus Westerlund
IF Strategen
12:44.76370
+40.3900
9
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
12:46.76550
+41.4080
10
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
12:50.76960
+45.4490
11
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
12:53.77270
+49.4800
12
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
12:54.77320
+49.4850
13
Rasmus Hedeberg
SK Bore
12:54.77350
+49.4880
14
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
12:57.77620
+52.5150
15
Axel Elmblad
Gnosjö FK
12:58.77760
+53.5290
16
Hannes Mickelsson
OK Sarven
13:00.77940
+55.5470
17
Pontus Lundholm
Strömnäs GIF
13:02.78130
+57.5660
18
Johan Källström
OK Landehof
13:02.78180
+58.5710
19
Karl Grywenz
Storvreta IK
13:03.78260
+58.5790
20
Eric Westberg
SK Bore
13:08.78730
+1:03.6260
21
David Borg
Täby IS SK
13:08.78770
+1:04.6300
22
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
13:12.79160
+1:07.6690
23
David Melin
Gimo IF SK
13:15.79440
+1:10.6970
24
Martin Blomberg
Lycksele IF
13:16.79530
+1:11.7060
25
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
13:23.80290
+1:19.7820
26
Nils Melén
SK Bore
13:26.80500
+1:21.8030
27
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
13:27.80630
+1:22.8160
28
Melker Nordgren
Falu IK
13:29.80830
+1:24.8360
29
Wilhelm Bergentz
Garphyttans IF
13:35.81490
+1:31.9020
30
Hugo Sjögren
Tranemo IF
13:37.81600
+1:32.9130
31
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
13:39.81830
+1:34.9360
32
Erik Larsson
IFK Mora SK
13:39.81870
+1:35.9400
33
Olof Hedin
Eksjö SOK
13:41.82010
+1:36.9540
34
Nils Schagerström
Garphyttans IF
13:44.82320
+1:39.9850
35
Axel Lundgren
Stockviks SF
13:45.82450
+1:40.9980
36
Melker Eklund
Vårby IK
13:46.82580
+1:42.10110
37
Hampus Hallberg
Hudiksvalls IF
13:48.82720
+1:43.10250
38
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
13:51.83040
+1:46.10570
39
Oskar Lundberg
Borås SK
13:55.83430
+1:50.10960
40
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
13:56.83540
+1:51.11070
41
Axel Gustavsson
Landsbro IF SK
14:00.83940
+1:55.11470
42
Axel Saitton
Vårby IK
14:02.84110
+1:57.11640
43
Oskar Algotsson
Åsarna IK
14:02.84130
+1:57.11660
44
Viktor Holmgren
Täfteå IK
14:03.84240
+1:58.11770
45
Christoffer Alm
Strömnäs GIF
14:03.84290
+1:59.11820
46
Arvid Aronsson
OK Kroppefjäll
14:09.84830
+2:04.12360
47
Arvid Henning
Bondsjöhöjdens IK
14:09.84860
+2:04.12390
48
Adam Näslund
Bergeforsens SK
14:16.85530
+2:11.13060
49
Axel Mattsson
Ås IF
14:23.86200
+2:18.13730
50
Filip Ericsson
Hudiksvalls IF
14:24.86370
+2:20.13900
51
Elias Thun-hansson
Bergeforsens SK
14:25.86450
+2:20.13980
52
Simon Eriksson
Kalix SK
14:25.86460
+2:20.13990
53
Martin Lundström
Bodens SK
14:32.87110
+2:27.14640
54
Tor Rönnestrand
Ås IF
14:34.87330
+2:29.14860
55
Jonne Liukkonen
IF Strategen
14:34.87380
+2:30.14910
56
Gabriel Nordgren
Vännäs SK
14:37.87660
+2:32.15190
57
Elias Alstéus
Tranemo IF
14:45.88400
+2:40.15930
58
Jonas Lenz
Matfors SK
14:46.88530
+2:41.16060
59
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
14:53.89210
+2:48.16740
60
Albert Mattsson
Sundbybergs IK
14:55.89430
+2:50.16960
61
Filip Andersson
Garphyttans IF
14:58.89780
+2:54.17310
62
Alexander Thudeen
Sya SK
15:00.89930
+2:55.17460
63
Alvar Melin
Föreningen IKJ Haninge
15:01.90060
+2:56.17590
64
Erik Fransson
Borås SK
15:05.90440
+3:00.17970
65
Gustav Andersson
Borås SK
15:06.90510
+3:01.18040
66
Jon Trägårdh
IFK Umeå
15:14.91330
+3:09.18860
67
Arvid Gustafsson
IFK Hedemora SK
15:21.92020
+3:16.19550
68
Isac Karlsson
Tranemo IF
15:36.93500
+3:31.21030
69
Olof Persson
Hudiksvalls IF
16:16.97570
+4:12.25100
70
Jacob Edvardsson
Borås SK
16:19.97800
+4:14.25330
71
Anton Lundin
Borås SK
16:57.101630
+4:52.29160
-
Laban Nordin
Vårby IK
23:59:58.8639700
-
Hugo Enetjärn
Nyköpings OK
23:59:59.8639800
-
Elias Pedersen
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Måns Skoglund
Täby IS SK
23:59:59.8639800
-
David Dudal
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
Axel Werner
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Marius Madsstuen
Halmstads Skidklubb
23:59:59.8639800
-
Axel Jansson
Dala-Järna IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)