Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stenfjellrunden
2017-02-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 30
42.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Daniel Nordebo
Göteborgs SK
2:02:19.733800
82.7p
2
Oddvin Halvorsen Offigstad
Øyer og Tretten IF
2:04:29.746800
+2:10.12900
80.6p
3
Lars Amund Toftegaard
Røa IL
2:05:28.752700
+3:09.18800
79.7p
4
Tomas MAGNUSSEN
Tromsø SK
2:05:54.755300
+3:35.21400
79.3p
5
Reinar Aaland
Hornindal IL
2:06:30.758900
+4:11.25000
78.7p
6
Ståle Fenstad
Rustad IL
2:08:18.769700
+5:59.35800
77.1p
7
Runar Brusletto
Geilo IL
2:09:36.777500
+7:17.43600
75.9p
8
Even Antonsen
Ottestad SK
2:10:37.783600
+8:18.49700
75.1p
9
Magnus Bjørndal
SK Rye
2:11:13.787200
+8:54.53300
74.6p
10
Magnus Rognstad Neby
Ottestad SK
2:11:19.787800
+9:00.53900
74.5p
11
Andreas Almlid
Kjelsås IL
2:11:36.789500
+9:17.55600
74.3p
12
Tommy Bylund
Göteborgs SK
2:13:19.799800
+11:00.65900
72.9p
13
Eirik Thorsrud
Team Scattolini
2:15:40.813900
+13:21.80000
71.1p
14
Lars Olav Dybdal
Gridy Design
2:15:41.814000
+13:22.80100
71.1p
15
Eivind Bjørhei
Norconsult
2:17:06.822500
+14:47.88600
70.0p
16
Per Lundell
EY Bil
2:18:07.828600
+15:48.94700
69.3p
17
Rune Busch
Oslo
2:18:14.829300
+15:55.95400
69.2p
18
Eirik Lyshaug
Oslo
2:18:33.831200
+16:14.97300
69.0p
19
Harald Sundgot Borgen
Skiforeningen
2:20:08.840700
+17:49.106800
67.9p
20
Daniel Netz
Göteborgs SK
2:20:17.841600
+17:58.107700
67.8p
21
Raymond Lishaugen
Sporten Eidsvoll AS
2:20:43.844200
+18:24.110300
67.5p
22
Tor Jonas Onsrud
Gjøvik SK
2:20:45.844400
+18:26.110500
67.4p
23
Halvard Helmen
Team Milslukern
2:22:58.857700
+20:39.123800
66.0p
24
Lasse Søberg
Høybråten & Stovner IL
2:23:54.863300
+21:35.129400
65.4p
25
Lars Theodorsen
Sølvpilen BIL
2:24:32.867100
+22:13.133200
65.0p
26
Bjørn Ilsemann
Heming IL
2:26:45.880400
+24:26.146500
63.6p
27
Morten Stenstad Lien
SkiTalk
2:26:55.881400
+24:36.147500
63.5p
28
Atle Fossestøl
Technip
2:27:28.884700
+25:09.150800
63.2p
29
Erik Bøhler Hansen
Driv IL
2:27:59.887800
+25:40.153900
62.9p
30
Markus Glad
Nydalens Skiklubb
2:28:32.891100
+26:13.157200
62.6p
31
Lars Lien
SkiTalk
2:29:31.897000
+27:12.163100
62.0p
32
Tom Ødegaard Nordheim
Gjøvik SK
2:29:37.897600
+27:18.163700
61.9p
33
Kjell Husom
Vestringen IL
2:30:25.902400
+28:06.168500
61.5p
34
Håvard Klefstad
Brynehein Stakerlag
2:32:46.916500
+30:27.182600
60.2p
35
Simen Bjøringsøy
BundeBygg AS
2:33:40.921900
+31:21.188000
59.7p
36
Trond Gudbrand Svenkerud
Aladdin Oil / Team Myrkut
2:33:47.922600
+31:28.188700
59.6p
37
Tore Hordvik
Skiforeningen
2:37:50.946900
+35:31.213000
57.6p
38
Gøran Hansen
Skiforeningen
2:37:59.947800
+35:40.213900
57.5p
39
Mathias Fossum
Fana IL
2:38:29.950800
+36:10.216900
57.3p
40
Eirik Wig Sundvall
Foreningen for skiidrettens fremme
2:39:02.954100
+36:43.220200
57.0p
41
Ole Anders Unelsrød
SkiTalk
2:39:45.958400
+37:26.224500
56.6p
42
Kristoffer Solem
Oslo
2:39:56.959500
+37:37.225600
56.6p
43
Ole Andreas Bjørnstad
Børstad Ski og Sykkel
2:41:30.968900
+39:11.235000
55.8p
44
Hans-Martin S Husmo
Nes Ski
2:42:18.973700
+39:59.239800
55.5p
45
Ståle Johan Berg
Strandbygda IL
2:43:47.982600
+41:28.248700
54.8p
46
Anders Engelstad
Oslo
2:44:14.985300
+41:55.251400
54.6p
47
Håvard Dufseth
Vang IL
2:44:35.987400
+42:16.253500
54.4p
48
Fredrik Granberg Dahl
TAD Invest AS
2:44:43.988200
+42:24.254300
54.4p
49
Anders Lillemork Nilsen
Ramboll
2:44:47.988600
+42:28.254700
54.3p
50
Rolf Åge Vågen
Global Maritime
2:45:54.995300
+43:35.261400
53.9p
51
Martin Sorte
Oslo
2:46:46.1000500
+44:27.266600
53.5p
52
Sveinung Watterdal Syversen
Hammar
2:47:19.1003800
+45:00.269900
53.2p
53
Henrik Haug Hansen
Asker SK
2:47:30.1004900
+45:11.271000
53.2p
54
Inge Trannum
Brumunddal Ski
2:49:00.1013900
+46:41.280000
52.5p
55
Erlend Rostad
Snake Oil
2:49:14.1015300
+46:55.281400
52.5p
56
Anders Svartsund
Rælingen skiklubb
2:50:09.1020800
+47:50.286900
52.1p
57
Lage Lervold
SPERREBOTN
2:51:27.1028600
+49:08.294700
51.6p
58
Robert Røsten
Atea Hamar
2:51:49.1030800
+49:30.296900
51.4p
59
Hans-Peter Johansson
Oslo
2:52:00.1031900
+49:41.298000
51.3p
60
Daniel Arvidson
Göteborgs SK
2:52:38.1035700
+50:19.301800
51.1p
61
Morten Nilsen
Skf
2:53:55.1043400
+51:36.309500
50.6p
62
Lars Mejdell Hektoen
Tynset
2:54:40.1047900
+52:21.314000
50.3p
63
Marius Østgaard
Rustad IL
2:55:48.1054700
+53:29.320800
49.9p
64
Mats Breien Haugen
Multiconsult
3:01:13.1087200
+58:54.353300
48.0p
65
Kristoffer Granberg Dahl
Bymiljøetaten
3:02:52.1097100
+1:00:33.363200
47.4p
66
David Hatfield
Mesnali SL
3:06:53.1121200
+1:04:34.387300
46.1p
67
Sigurd Rognmo Solvoll
TINE SA
3:07:22.1124100
+1:05:03.390200
46.0p
68
Vegard Aasen
Snake Oil
3:10:38.1143700
+1:08:19.409800
44.9p
69
Daniel A. Olsen Harvei
Lillehammer
3:13:34.1161300
+1:11:15.427400
44.1p
70
Geir Løitegård
Brumunddal Ski
3:14:17.1165600
+1:11:58.431700
43.9p
71
Jon Eirik Einarsveen
Røa IL
3:17:36.1185500
+1:15:17.451600
42.9p
72
Alexander Mæhlum
Team Velox
3:20:41.1204000
+1:18:22.470100
42.1p
73
Joacim Johansen
Oslo
3:21:30.1208900
+1:19:11.475000
41.9p
74
Carl Ulrik Simonsen
Kongsberg
3:24:21.1226000
+1:22:02.492100
41.2p
75
Eirik Skøien
KROKKLEIVA
3:25:24.1232300
+1:23:05.498400
40.9p
76
André Brockstedt Myrseth
Oslo
3:28:54.1253300
+1:26:35.519400
40.1p
77
Håkon Sandøy-Holmgaard
Århus Skiklub
3:38:58.1313700
+1:36:39.579800
37.8p
78
Erlend Pehrson
Oslo Havnevesen BIL
3:43:21.1340000
+1:41:02.606100
36.9p
79
Mats Knudsen
Rasta
3:50:00.1379900
+1:47:41.646000
35.6p
80
Jon Bendik Gulli-Heggset
Tollernes IL
3:52:00.1391900
+1:49:41.658000
35.2p
81
Emil Jahren
Forskningsrådet
3:57:40.1425900
+1:55:21.692000
34.2p
82
Erlend Peter Valkvæ
Vang IL
3:58:59.1433800
+1:56:40.699900
34.0p
83
Anders Anker-Rasch
Forskningsrådet
4:17:56.1547500
+2:15:37.813600
31.0p
-
Jonas Tretli
Uten Clostebol
23:59:58.8639700
-
Eirik Buraas
Hammar
23:59:58.8639700
-
Espen Tobiasson
Bækkelagets SK
23:59:59.8639800
-
Fredrik Toft Bysveen
Oslo
23:59:59.8639800
-
Knut Lyngar
Oppegård IL
23:59:59.8639800
-
Ove Antvord Haugereid
Hamar SK
23:59:59.8639800
-
Anders Øie
Lommedalen IL
23:59:59.8639800
-
Øystein Nørstebø
Lesja IL
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)