Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stenfjellrunden
2017-02-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 25
42.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ola Erling Korbøl
Sport 1 Hamar
2:02:34.735300
82.5p
2
Sondre Fylling
Moss SK
2:08:06.768500
+5:32.33100
77.2p
3
Hans Schwencke
Team Milslukern
2:08:19.769800
+5:45.34400
77.1p
4
Lars Petter Bryn
Team Raske Gutter
2:12:26.794500
+9:52.59100
73.6p
5
Vegard Rødseth Brede
Lillehammer SK
2:13:42.802100
+11:08.66700
72.6p
6
Magnus Lystad
BI Langrenn
2:15:03.810200
+12:29.74800
71.5p
7
Martin Flismyren
Kjellmyra IL
2:15:31.813000
+12:57.77600
71.2p
8
Pål Åge Joten
Engerdal SP
2:15:56.815500
+13:22.80100
70.9p
9
Herman Bjørn Smith
Multiconsult
2:16:30.818900
+13:56.83500
70.4p
10
Thor Emil Kvernevik
Vang IL
2:17:05.822400
+14:31.87000
70.0p
11
Lars Petter Gudim
Gjøvik SK
2:18:10.828900
+15:36.93500
69.2p
12
Martin Traaseth
Strand Kajakk Klubb
2:21:01.846000
+18:27.110600
67.3p
13
Kristian Joten Andersen
NTNUI
2:21:28.848700
+18:54.113300
67.0p
14
Ole Marius Hoel Rindal
IFBS Idrettsforeningen Blindern Studenterhjem
2:21:40.849900
+19:06.114500
66.8p
15
Sondre Haugen
Mesnali SL
2:24:05.864400
+21:31.129000
65.3p
16
Pål Onsrud
Gjøvik
2:25:56.875500
+23:22.140100
64.1p
17
Jon Emil Bakken
Elverum Norge
2:27:34.885300
+25:00.149900
63.1p
18
Vegard Joten Andersen
NTNUI
2:27:47.886600
+25:13.151200
63.0p
19
Petter Søberg
Team Milslukern
2:28:53.893200
+26:19.157800
62.4p
20
Morten Andreas Løchen
Hemsedal IL
2:29:36.897500
+27:02.162100
61.9p
21
Rudi André Søråsen
Kjelsås IL
2:31:24.908300
+28:50.172900
60.9p
22
Espen Storslett
NTNUI
2:33:24.920300
+30:50.184900
59.8p
23
Eirik Flesjå Olsen
Oslo
2:35:18.931700
+32:44.196300
58.9p
24
Torkil Eide Solstad
Dnvgl
2:37:48.946700
+35:14.211300
57.6p
25
Espen Eide Solstad
EY Bil
2:38:09.948800
+35:35.213400
57.4p
26
Øystein Haga Kaldahl
Overhalla IL
2:38:46.952500
+36:12.217100
57.1p
27
Morten Messel
Bjørndal IF
2:38:57.953600
+36:23.218200
57.0p
28
Jon Marius Ophus
Nybygda IL
2:40:13.961200
+37:39.225800
56.4p
29
Per Einar Henriksen
MBUIL
2:41:08.966700
+38:34.231300
56.0p
30
Kristian Magnus Botn
Gruben ski
2:41:30.968900
+38:56.233500
55.8p
31
Helge Tovslid
Norconsult
2:41:49.970800
+39:15.235400
55.7p
32
Simen Nysveen Johansen
Moelven IL
2:42:22.974100
+39:48.238700
55.4p
33
Magnus Mostue Naume
Oslo
2:42:59.977800
+40:25.242400
55.1p
34
Tor Hasli Ottesen
Oslo
2:45:01.990000
+42:27.254600
54.2p
35
Arne Skymoen
Oslo
2:47:06.1002500
+44:32.267100
53.3p
36
Alexander Brurås
Berghem
2:49:39.1017800
+47:05.282400
52.3p
37
Jo Øyen
Hammar
2:52:06.1032500
+49:32.297100
51.3p
38
Jonas Pandum Øverseth
Oslo
2:53:22.1040100
+50:48.304700
50.8p
39
Erlend Aas
Elverum Norge
2:54:24.1046300
+51:50.310900
50.4p
40
Erlend Hjelle
Nattlandsfjellet
2:54:39.1047800
+52:05.312400
50.3p
41
Jon Fredrik Kjellgren
Kjellmyra IL
2:56:33.1059200
+53:59.323800
49.6p
42
Henrik Bergman
Runar IL
2:57:02.1062100
+54:28.326700
49.4p
43
Knut Hesthammer
Oslo
2:59:44.1078300
+57:10.342900
48.5p
44
Martin Dalen
Vang IL
3:01:33.1089200
+58:59.353800
47.9p
45
Anders Bjørgeengen
Vinstra
3:02:59.1097800
+1:00:25.362400
47.4p
46
Kristen Gjeterud
Grue Finnskog IL
3:04:17.1105600
+1:01:43.370200
46.9p
47
Torbjørn Vala
Rustad IL
3:04:44.1108300
+1:02:10.372900
46.8p
48
Jørgen Kvernhaugen Norum
Halmsås og omegn
3:08:03.1128200
+1:05:29.392800
45.7p
49
Asbjørn Bekkelund
Coop extra
3:13:11.1159000
+1:10:37.423600
44.2p
50
Håvard Lundby
Team s
3:16:07.1176600
+1:13:33.441200
43.4p
51
Magnus Kalland
Oslo
3:17:19.1183800
+1:14:45.448400
43.0p
52
Mathias Lunde Kristoffersen
Fredrikstad SK
3:20:56.1205500
+1:18:22.470100
42.1p
53
Kim Rami Knuts
Gjøvik
3:25:39.1233800
+1:23:05.498400
40.8p
54
Håvard Rustad Markussen
Sørumsand
3:27:31.1245000
+1:24:57.509600
40.4p
55
Kristoffer Valkvæ
Emblem IL
3:58:59.1433800
+1:56:25.698400
34.0p
-
Svenn-Martin Søgaard
Strandbygda IL
23:59:58.8639700
-
Andreas Landa
Oslo
23:59:59.8639800
-
Daniel Slåtto Gomnes
Holeværingen IL Ski
23:59:59.8639800
-
Knut Sindre Mølmen
Konnerud IL
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)