Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Evertsbergsrännet
2017-02-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
46km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Solin
IFK Mora SK
2:00:29.722800
86.1p
2
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
2:01:39.729800
+1:10.6900
85.1p
3
Tobias Köpman
IFK Mora SK
2:01:50.730900
+1:21.8000
84.9p
4
Pontus Nordström
Östervåla IF
2:01:56.731500
+1:27.8600
84.8p
5
Björn Hänninen
Högbo GOIF
2:02:37.735600
+2:08.12700
84.2p
6
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
2:03:07.738600
+2:38.15700
83.8p
7
Rickard Andersson
IK Nocout.se
2:03:26.740500
+2:57.17600
83.5p
8
Gustav Berglund
Storvreta IK
2:03:46.742500
+3:17.19600
83.2p
9
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
2:03:48.742700
+3:19.19800
83.2p
10
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
2:04:21.746000
+3:52.23100
82.7p
11
Mattias Widmark
Svegs IK
2:04:31.747000
+4:02.24100
82.6p
12
Jonas Böhlmark
Nacka Värmdö SK
2:04:32.747100
+4:03.24200
82.6p
13
Antoine Auger
Sundbybergs IK
2:06:31.759000
+6:02.36100
80.9p
14
Mickael Boberg
Älvdalens IF SK
2:06:50.760900
+6:21.38000
80.7p
15
Fredrik Wallström
Naprapat Walle Skidklubb
2:06:52.761100
+6:23.38200
80.7p
16
Tobias Johansson
Axa SC
2:06:54.761300
+6:25.38400
80.6p
17
Ulf Jansson
Östervåla IF
2:07:28.764700
+6:59.41800
80.2p
18
Jonatan Steen
Falun Borlänge SK
2:09:20.775900
+8:51.53000
78.7p
19
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
2:09:22.776100
+8:53.53200
78.7p
20
Oscar Bergström
IFK Mora SK
2:09:55.779400
+9:26.56500
78.3p
21
Niklas Jonasson
IFK Mora SK
2:10:11.781000
+9:42.58100
78.1p
22
Ronnie Löf
Högbo GOIF
2:10:12.781100
+9:43.58200
78.1p
23
Mikael Andersson
Turebergs IF
2:10:36.783500
+10:07.60600
77.8p
24
Fredrik Rosén
Jönköpings OK
2:10:59.785800
+10:30.62900
77.5p
25
Oskar Sandberg
Säters IF SK
2:11:16.787500
+10:47.64600
77.3p
26
Ulf Tingelöf
Naprapat Walle Skidklubb
2:11:35.789400
+11:06.66500
77.0p
27
Torbjörn Orkelbog
Norge
2:12:11.793000
+11:42.70100
76.6p
28
Peter Thunvall
Föreningen IKJ Haninge
2:12:31.795000
+12:02.72100
76.4p
29
Thomas Strid
IFK Mora SK
2:13:14.799300
+12:45.76400
75.9p
30
Lars Åkerman
Älvdalens IF SK
2:14:07.804600
+13:38.81700
75.2p
31
Joakim Olsson
Trosabygdens OK
2:14:28.806700
+13:59.83800
75.0p
32
Björn Lystedt
Nacka Värmdö SK
2:14:28.806700
+13:59.83800
75.0p
33
Klas Johansson
Älvdalens IF SK
2:15:24.812300
+14:55.89400
74.4p
34
Henrik Wallin
AB Karl Hedin IF
2:15:38.813700
+15:09.90800
74.2p
35
Pontus Karlsson
Turebergs IF
2:16:01.816000
+15:32.93100
73.9p
36
Johan Furunäs
IFK Mariefred
2:17:29.824800
+17:00.101900
73.0p
37
Erik Bergman
IFK Mora SK
2:17:41.826000
+17:12.103100
72.8p
38
Pontus Carlsson
Sundborns GOIF
2:18:18.829700
+17:49.106800
72.4p
39
Anders Allard Lindström
Sundborns GOIF
2:19:08.834700
+18:39.111800
71.9p
40
Linus Bohman
Idre SK
2:19:50.838900
+19:21.116000
71.4p
41
Mikael Anderäng
Brovallens IF
2:20:27.842600
+19:58.119700
71.1p
42
Martin Svanborg-östlin
Stockholms RK
2:20:46.844500
+20:17.121600
70.9p
43
Tommy Karlsson
Ulrika IK
2:20:47.844600
+20:18.121700
70.9p
44
Marcus Sjöberg
Broby GOIF
2:20:50.844900
+20:21.122000
70.8p
45
Andreas Degerfeldt
Turebergs IF
2:21:32.849100
+21:03.126200
70.4p
46
Joakim Persson
Rehns BK
2:22:00.851900
+21:31.129000
70.1p
47
Mats Mattes
Edsbyns SK
2:24:25.866400
+23:56.143500
68.7p
48
Håkan Gunnarsson
Härlövs IF
2:24:34.867300
+24:05.144400
68.6p
49
Per Bergeå af Geijerstam
IK Rex
2:24:56.869500
+24:27.146600
68.4p
50
Nicklas Johansson
Rembo IK
2:25:58.875700
+25:29.152800
67.8p
51
Linus Fredrikson
Nacka Värmdö SK
2:26:00.875900
+25:31.153000
67.8p
52
David Ekstedt
Uppsala
2:26:39.879800
+26:10.156900
67.4p
53
Lennart Romin
Gävle SK
2:26:48.880700
+26:19.157800
67.3p
54
Martin Eriksson
Lima IF
2:27:04.882300
+26:35.159400
67.2p
55
Sebastian Thörn
Fmv-Sport
2:27:08.882700
+26:39.159800
67.1p
56
Hans-göran Arvidsson
Sya SK
2:27:23.884200
+26:54.161300
67.0p
57
Nichlas Aldén
Sundbybergs IK
2:27:33.885200
+27:04.162300
66.9p
58
Pontus Holmberg
Landsbro IF SK
2:27:40.885900
+27:11.163000
66.8p
59
Fredrik Norman
Göteborgs SK
2:27:42.886100
+27:13.163200
66.8p
60
Björn Persson
Orsa SK
2:27:43.886200
+27:14.163300
66.8p
61
Fredrik Liljesäter
Trollhättan
2:27:53.887200
+27:24.164300
66.7p
62
Anders Lindroos
Axa SC
2:28:57.893600
+28:28.170700
66.1p
63
Peter Ymer Rosén
IK Nocout.se
2:29:09.894800
+28:40.171900
66.0p
64
Björn Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
2:29:37.897600
+29:08.174700
65.8p
65
Magnus Ståhlberg
Axa SC
2:30:07.900600
+29:38.177700
65.5p
66
Anders Eriksson
Hagfors SF
2:30:19.901800
+29:50.178900
65.4p
67
Roland Fjellström
Karlslunds IF SF
2:30:32.903100
+30:03.180200
65.3p
68
Johan Jakobsson
Vassunda IF
2:30:41.904000
+30:12.181100
65.2p
69
Benny Fredlund
Kristinehamns OK
2:30:45.904400
+30:16.181500
65.2p
70
Henrik Zenob
Linköpings SK
2:30:56.905500
+30:27.182600
65.1p
71
Erik Dahlström Jarl
IK Nocout.se
2:31:13.907200
+30:44.184300
64.9p
72
Mats Lövgren
Rembo IK
2:31:24.908300
+30:55.185400
64.8p
73
Anders Grånäs
Dalarnas Försäkringsbolag IF
2:31:35.909400
+31:06.186500
64.7p
74
Petter Skåret
Hamar SK
2:31:49.910800
+31:20.187900
64.6p
75
Jan Willman
Vansbro AIK SK
2:31:55.911400
+31:26.188500
64.6p
76
Stefan Tansbo
Bjursås IK
2:32:23.914200
+31:54.191300
64.3p
77
Steffen Burkhardt
Tyskland
2:32:29.914800
+32:00.191900
64.3p
78
Andreas Thuresson
Lima IF
2:32:32.915100
+32:03.192200
64.3p
79
Krister Jonsson
IFK Mariefred
2:32:40.915900
+32:11.193000
64.2p
80
Anton Trotzig
Sälens IF
2:32:47.916600
+32:18.193700
64.1p
81
Robin Eriksson
IFK Hedemora SK
2:32:51.917000
+32:22.194100
64.1p
82
Johan Berglund
Brovallens IF
2:33:40.921900
+33:11.199000
63.7p
83
Jörgen Granevald
Älvdalens IF SK
2:33:42.922100
+33:13.199200
63.7p
84
Andreas Nyman
Broby GOIF
2:35:47.934600
+35:18.211700
62.6p
85
Patrik Kvarnström
Brovallens IF
2:35:58.935700
+35:29.212800
62.6p
86
Joel Fridén
Broby GOIF
2:36:13.937200
+35:44.214300
62.4p
87
Henrik Johnsson
Hällbybrunns IF
2:37:23.944200
+36:54.221300
61.9p
88
Erik Mattson
Boxholm-Ekeby SK
2:37:35.945400
+37:06.222500
61.8p
89
Markus Gustavsson
Hällefors SK
2:37:53.947200
+37:24.224300
61.6p
90
Stefan Andersson
Källbottens IK
2:37:53.947200
+37:24.224300
61.6p
91
Daniel Johansson
Boxholm-Ekeby SK
2:38:02.948100
+37:33.225200
61.6p
92
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
2:38:19.949800
+37:50.226900
61.4p
93
Mathias Söderberg
Vandrarringen Västerås
2:39:02.954100
+38:33.231200
61.1p
94
John Elofsson
Brovallens IF
2:39:14.955300
+38:45.232400
61.0p
95
Håkan Tunander
Turebergs IF
2:39:29.956800
+39:00.233900
60.9p
96
Jimmy Planting-bergloo
Saab FF Järfälla
2:39:44.958300
+39:15.235400
60.8p
97
Hans Olsén
Sundbybergs IK
2:39:56.959500
+39:27.236600
60.7p
98
Tomas Stöt
IFK Mora SK
2:40:48.964700
+40:19.241800
60.3p
99
Juha Laukkanen
Broby GOIF
2:40:56.965500
+40:27.242600
60.2p
100
Henrik Alsbäck
Västerås Skidklubb
2:41:07.966600
+40:38.243700
60.2p
101
Stefan Gustafsson Jarl
IK Nocout.se
2:41:29.968800
+41:00.245900
60.0p
102
Ola Backlund
Orsa SK
2:41:39.969800
+41:10.246900
59.9p
103
Robin Rosenkranz
Boo IF
2:41:54.971300
+41:25.248400
59.8p
104
Pierre Ahlström
Brovallens IF
2:41:55.971400
+41:26.248500
59.8p
105
Andreas Nordström
Team Ormsalva
2:42:02.972100
+41:33.249200
59.8p
106
Harri Sjöblom
Svenljunga IK
2:42:56.977500
+42:27.254600
59.4p
107
Henrik Ejderholm
Uppsala
2:42:58.977700
+42:29.254800
59.3p
108
Marcus Trulsson
Härlövs IF
2:43:31.981000
+43:02.258100
59.1p
109
Lars Hedfeldt
Hällefors SK
2:43:34.981300
+43:05.258400
59.1p
110
Thomas Ekhammer
Korsnäs IF SK
2:43:53.983200
+43:24.260300
59.0p
111
Stefan Rodheim
SK Glädjen Göteborg
2:44:05.984400
+43:36.261500
58.9p
112
Hampus Lundell
Lundell Skiteam
2:44:29.986800
+44:00.263900
58.7p
113
Peter Skogert
Jm-Konc IF
2:45:06.990500
+44:37.267600
58.4p
114
Niklas Andersson
Brovallens IF
2:45:10.990900
+44:41.268000
58.4p
115
Martin Eriksson
Axa SC
2:45:16.991500
+44:47.268600
58.4p
116
Håkan Olofsson
Hällbybrunns IF
2:45:25.992400
+44:56.269500
58.3p
117
Jonas Pettersson
Halmstad OK
2:45:36.993500
+45:07.270600
58.2p
118
Fredrik Lundell
Norrbärke SK
2:46:16.997500
+45:47.274600
57.9p
119
Thomas Eriksson
Granbergsdals IF
2:46:28.998700
+45:59.275800
57.9p
120
Marcus Stenberg
Idre SK
2:46:52.1001100
+46:23.278200
57.7p
121
Andreas Sandgren
Hofors Aif
2:47:12.1003100
+46:43.280200
57.6p
122
Andreas Hiller
Axa SC
2:47:27.1004600
+46:58.281700
57.5p
123
Jan Nyström
Falu IK
2:47:56.1007500
+47:27.284600
57.3p
124
Tomas Wallmo
Älvdalens IF SK
2:47:57.1007600
+47:28.284700
57.3p
125
Gustaf Jacobson
IFK Mora SK
2:48:10.1008900
+47:41.286000
57.2p
126
Nils Ullberg
Dala XC Ski Team
2:48:21.1010000
+47:52.287100
57.1p
127
Mattias Slothus
Uppsala
2:49:47.1018600
+49:18.295700
56.5p
128
Micke Larsson
Malungs IF
2:50:09.1020800
+49:40.297900
56.4p
129
Andreas Rylander
IFK Mora SK
2:50:13.1021200
+49:44.298300
56.4p
130
Stefan Pettersson
Knutby IF
2:50:35.1023400
+50:06.300500
56.2p
131
Per Sundholm
IFK Mora SK
2:50:48.1024700
+50:19.301800
56.1p
132
Lars Ericson
Malungs IF
2:50:49.1024800
+50:20.301900
56.1p
133
Michael Swärd
Tidaholm SOK Sisu
2:50:59.1025800
+50:30.302900
56.1p
134
Mårten Guldstrand
Urshults IF
2:51:21.1028000
+50:52.305100
55.9p
135
Gunnar Sneve
Norge
2:52:03.1032200
+51:34.309300
55.6p
136
Torbjörn Eriksson
Oxbergs IF
2:53:34.1041300
+53:05.318400
55.1p
137
Jonny Persson
OK Gipen
2:53:47.1042600
+53:18.319700
55.0p
138
David Ståhlberg
Gävle SK
2:54:17.1045600
+53:48.322700
54.8p
139
Fredrik Leffler
Järfälla SK
2:54:28.1046700
+53:59.323800
54.7p
140
Per-erik Andersson
Näs IF
2:55:12.1051100
+54:43.328200
54.5p
141
Henrik Edholm
Järfälla SK
2:55:32.1053100
+55:03.330200
54.4p
142
Pekka Heino
Västerås Skidklubb
2:55:44.1054300
+55:15.331400
54.3p
143
Ulrik Schäfer
Uppsala
2:56:05.1056400
+55:36.333500
54.2p
144
Jonas Larsson
Malungs IF
2:56:38.1059700
+56:09.336800
54.0p
145
Sven Andersson
Sveden Trä IF
2:56:48.1060700
+56:19.337800
53.9p
146
Tord Brunswick
Sundbybergs IK
2:57:01.1062000
+56:32.339100
53.8p
147
Torbjörn Söderlund
SK Leksand
2:58:17.1069600
+57:48.346700
53.4p
148
Patrik Larsson
Vansbro AIK SK
2:58:54.1073300
+58:25.350400
53.2p
149
Per Wellert
IFK Mora SK
2:59:01.1074000
+58:32.351100
53.1p
150
Thomas Andersson
Sälens IF
2:59:01.1074000
+58:32.351100
53.1p
151
Janne Skarner
Clas Ohlson IF
2:59:09.1074800
+58:40.351900
53.1p
152
Tommy Karlsson
Rembo IK
2:59:11.1075000
+58:42.352100
53.1p
153
Jonas Friberg
Axa SC
2:59:33.1077200
+59:04.354300
52.9p
154
Fredrik Malmfors
Skogspojkarnas OK
3:00:30.1082900
+1:00:01.360000
52.6p
155
Joakim Engström
Axa SC
3:00:30.1082900
+1:00:01.360000
52.6p
156
Jim Dahlberg
Urshults IF
3:00:31.1083000
+1:00:02.360100
52.6p
157
Nils Moen
Mälarö SOK
3:00:45.1084400
+1:00:16.361500
52.5p
158
Johan Bäck
Falun Borlänge SK
3:00:50.1084900
+1:00:21.362000
52.5p
159
Erik Malmfors
Skogspojkarnas OK
3:00:51.1085000
+1:00:22.362100
52.5p
160
Elliot Eriksson
Oxbergs IF
3:01:11.1087000
+1:00:42.364100
52.4p
161
Bo Fredriksson
Sundborn
3:01:21.1088000
+1:00:52.365100
52.3p
162
Thomas Andersson
Näs IF
3:01:22.1088100
+1:00:53.365200
52.3p
163
Jimmy Skogström
IFK Mora SK
3:01:31.1089000
+1:01:02.366100
52.3p
164
Mikael Johansson
Gillberga SK
3:01:58.1091700
+1:01:29.368800
52.1p
165
Tobias Rosén
Broby GOIF
3:02:10.1092900
+1:01:41.370000
52.0p
166
André Lisspers
Perbellum SS
3:02:22.1094100
+1:01:53.371200
52.0p
167
Tommy Holmberg
Hällefors SK
3:02:30.1094900
+1:02:01.372000
51.9p
168
Tomas Bergman
IFK Våmhus
3:02:36.1095500
+1:02:07.372600
51.9p
169
Magnus Ström
Uppsala
3:02:44.1096300
+1:02:15.373400
51.8p
170
Nicklas Bergkvist
Dala XC Ski Team
3:02:53.1097200
+1:02:24.374300
51.8p
171
Ola Karlsson
Urshults IF
3:03:08.1098700
+1:02:39.375800
51.7p
172
Hasse Åström
Stockholms RK
3:03:37.1101600
+1:03:08.378700
51.6p
173
Rasmus Svenningsson
Lima IF
3:03:58.1103700
+1:03:29.380800
51.4p
174
Johan Wallinder
Gävle SK
3:04:01.1104000
+1:03:32.381100
51.4p
175
Pierre Malteskog
SK Glädjen Göteborg
3:04:56.1109500
+1:04:27.386600
51.1p
176
Joakim Landström
Åsarna IK
3:05:55.1115400
+1:05:26.392500
50.8p
177
Håkan Danielsson
Grycksbo IF OK
3:06:08.1116700
+1:05:39.393800
50.7p
178
Calle Johansson
Grycksbo IF OK
3:06:10.1116900
+1:05:41.394000
50.7p
179
Johan Nordskott
Broby GOIF
3:06:15.1117400
+1:05:46.394500
50.7p
180
Anders Staffansson
Älvdalens IF SK
3:06:27.1118600
+1:05:58.395700
50.6p
181
Erik Eriksson
Svegs IK
3:06:34.1119300
+1:06:05.396400
50.6p
182
Paul Jonasson
Svegs IK
3:06:35.1119400
+1:06:06.396500
50.6p
183
Andreas Lundquist
IK Rex
3:07:55.1127400
+1:07:26.404500
50.2p
184
Magnus Danielsson
Evertsbergs SK
3:08:04.1128300
+1:07:35.405400
50.1p
185
Patrik Thuresson
Lima IF
3:08:07.1128600
+1:07:38.405700
50.1p
186
Daniel Tenn Hägersten
Huddinge
3:08:48.1132700
+1:08:19.409800
49.9p
187
Thomas Vigälv
Mörrum
3:09:56.1139500
+1:09:27.416600
49.6p
188
Per Larsson
Vansbro AIK SK
3:10:07.1140600
+1:09:38.417700
49.5p
189
Torbjörn Norlund
Karlslunds IF SF
3:10:09.1140800
+1:09:40.417900
49.5p
190
Niklas Isacsson
Älvdalens IF SK
3:10:48.1144700
+1:10:19.421800
49.3p
191
Hans Bywall
Leksand
3:10:53.1145200
+1:10:24.422300
49.3p
192
Stefan Andersson
Borlänge
3:11:46.1150500
+1:11:17.427600
49.0p
193
BO Nyberg
Broby GOIF
3:11:55.1151400
+1:11:26.428500
49.0p
194
Erik Bywall
Axa SC
3:12:55.1157400
+1:12:26.434500
48.7p
195
Daniel Pettersson
Tunafors SK
3:13:04.1158300
+1:12:35.435400
48.6p
196
Robin Gustafsson
Karlslunds IF SF
3:13:10.1158900
+1:12:41.436000
48.6p
197
Mårten Nilsson
Uppsala
3:13:35.1161400
+1:13:06.438500
48.5p
198
Rolf Ström
Stensätra SK
3:13:57.1163600
+1:13:28.440700
48.4p
199
Björn Henriksson
Norrbärke SK
3:14:21.1166000
+1:13:52.443100
48.3p
200
Lars Andersson
Hasarna IK
3:14:42.1168100
+1:14:13.445200
48.2p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Tomas Leffler
Seb IF
3:15:07.1170600
+1:14:38.447700
48.0p
202
Kari Alanen
Älvdalens IF SK
3:15:58.1175700
+1:15:29.452800
47.8p
203
Oscar Österberg
IFK Mora SK
3:17:22.1184100
+1:16:53.461200
47.4p
204
Christoffer Lindh
Broby GOIF
3:18:02.1188100
+1:17:33.465200
47.2p
205
Olle Bywall
No Club
3:18:08.1188700
+1:17:39.465800
47.2p
206
Erik Albåge
Älvdalens IF SK
3:18:14.1189300
+1:17:45.466400
47.2p
207
Johan Hansson
Evertsbergs SK
3:18:29.1190800
+1:18:00.467900
47.1p
208
Magnus Åhl
Stockholm
3:18:46.1192500
+1:18:17.469600
47.0p
209
Johan Larsson
Älvdalens IF SK
3:19:18.1195700
+1:18:49.472800
46.9p
210
Peter Brygt
Axa SC
3:20:05.1200400
+1:19:36.477500
46.7p
211
Bert-ove Lund
Attunda IF
3:20:53.1205200
+1:20:24.482300
46.5p
212
Daniel Kågemalm
Linköpings SK
3:21:16.1207500
+1:20:47.484600
46.4p
213
Anders Alm
Skyttorp IF
3:21:26.1208500
+1:20:57.485600
46.3p
214
Richard Björk
Lima IF
3:21:42.1210100
+1:21:13.487200
46.2p
215
Göran Lundström
Rörbäcksnäs IS
3:22:55.1217400
+1:22:26.494500
45.9p
216
Mattias Alexandersson
Mora
3:23:02.1218100
+1:22:33.495200
45.9p
217
Jan Hernelind
Västerås Skidklubb
3:23:37.1221600
+1:23:08.498700
45.7p
218
Viktor Johansson
Axa SC
3:23:50.1222900
+1:23:21.500000
45.7p
219
Jesper Retsloff
Gurkefadern
3:25:05.1230400
+1:24:36.507500
45.4p
220
Johan Lagerkvist
Västerås Skidklubb
3:25:52.1235100
+1:25:23.512200
45.2p
221
Jan-Olof Björklund
Sågmyra SK
3:26:10.1236900
+1:25:41.514000
45.1p
222
Anders Persson
Tormestorps IF
3:26:29.1238800
+1:26:00.515900
45.0p
223
Magnus Gustafsson
Urshults IF
3:26:31.1239000
+1:26:02.516100
45.0p
224
Øyvind Sandbakk
IL Trysilgutten
3:30:15.1261400
+1:29:46.538500
44.1p
225
Ulf Posse
Broby GOIF
3:32:26.1274500
+1:31:57.551600
43.6p
226
Pär Pettersson
Uppsala
3:32:53.1277200
+1:32:24.554300
43.5p
227
Andreas Kvarnström
Brovallens IF
3:34:46.1288500
+1:34:17.565600
43.0p
228
Thomas Sandin
IFK Mora SK
3:35:06.1290500
+1:34:37.567600
43.0p
229
BO Jonsson
Team Jonellie
3:35:57.1295600
+1:35:28.572700
42.8p
230
Staffan Gustavsson
Linköpings SK
3:36:33.1299200
+1:36:04.576300
42.6p
231
Johan Nordqvist
EWC
3:37:56.1307500
+1:37:27.584600
42.3p
232
Dan Nordqvist
Linköpings SK
3:38:00.1307900
+1:37:31.585000
42.3p
233
Peter Ollén
Siljansnäs Skid & Löparklubb
3:41:32.1329100
+1:41:03.606200
41.5p
234
Per-Erik Klasa
IFK Kättbo
3:43:43.1342200
+1:43:14.619300
41.1p
235
Emil Bergström
Dala XC Ski Team
3:44:19.1345800
+1:43:50.622900
41.0p
236
Victor Bergström
Dala XC Ski Team
3:44:20.1345900
+1:43:51.623000
41.0p
237
Lars Blomqvist
Urshults IF
3:45:12.1351100
+1:44:43.628200
40.8p
238
Rolf Mührer
SOK
3:45:41.1354000
+1:45:12.631100
40.7p
239
Fredrik Nilsson
Evertsbergs SK
3:45:54.1355300
+1:45:25.632400
40.6p
240
Bob Pettersson
Västerås Skidklubb
3:46:44.1360300
+1:46:15.637400
40.5p
241
Per-Erik Axelsson
IFK Mora SK
3:48:11.1369000
+1:47:42.646100
40.2p
242
Thomas Broman
Malungs IF
3:51:46.1390500
+1:51:17.667600
39.5p
243
Fredrik Svensson
Venjans AIK
3:52:02.1392100
+1:51:33.669200
39.4p
244
Chris Henning Christiansen
Holte Ski
3:58:29.1430800
+1:58:00.707900
38.2p
245
Melker Brodin
Färnäs
4:12:20.1513900
+2:11:51.791000
35.9p
246
Anders Dahlberg
Uppsala
4:16:42.1540100
+2:16:13.817200
35.2p
247
Erik Drändj
Mora
4:57:35.1785400
+2:57:06.1062500
29.9p